UE nakłada kolejne sankcje na Białoruś - zdjęcie
18.10.21, 20:29fot. yt/wilnoteka lt/pixabay.com

UE nakłada kolejne sankcje na Białoruś

18

- Zapadła decyzja o aktywizacji działań w kontekście piątego pakietu sankcji. Sankcjami będą obejmowani konkretni urzędnicy, ludzie odpowiedzialni za ten kryzys, ale także za nieprzestrzeganie praw człowieka – powiedział podczas konferencji prasowej wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz.

Przydacz poinformował dziennikarzy, że w trakcie spotkania szefów dyplomacji państw UE w Luksemburgu podjęto zgodną decyzję w sprawie nałożenia sankcji na przedstawicieli władz i administracji Białorusi, którzy łamią prawa człowieka i są odpowiedzialni za kryzys migracyjny.

Nałożenie kolejnych sankcji wiąże się wojną hybrydową prowadzoną przez reżim Łukaszenki pod dyktando Kremla, której jednym z elementów jest operacja „Śluza”, w ramach której destabilizowany jest region Europy Środkowej poprzez zalew tych terenów nielegalnymi imigrantami.
– Przedstawiłem szeroki raport na temat tego, jak wygląda aktualnie sytuacja na granicy, jakie są przyczyny tego kryzysu, jakie są cele polityczne Alaksandra Łukaszenki. Zdecydowana większość państw UE wyraziła solidarności z Polską –
powiedział Przydacz.

- Zgodziliśmy się, że konieczna jest reakcja. Reakcja z jednej strony w odwołaniu do samego reżimu białoruskiego. Zapadła decyzja o aktywizacji działań w kontekście piątego pakietu sankcji. Sankcjami będą obejmowani konkretni urzędnicy, ludzie odpowiedzialni za ten kryzys, ale także za nieprzestrzeganie praw człowieka – przekazał dziennikarzom wiceminister polskiej dyplomacji.

Jak dodał odpowiadając na pytania dziennikarzy, dyskusja podczas spotkania szefów dyplomacji krajów unijnych dotyczyła również konkretnych firm, które zostać wciągnięte na listę podmiotów objętych sankcjami.

– Wszyscy członkowie UE zgodzili się, a KE zobowiązała się do działań w państwach pochodzenia nieregularnych migrantów, w państwach tranzytu, tak aby przeciwdziałać źródłom migracji – powiedział wiceminister.

Przydacz poinformował także, ze przedmiotem dyskusji było także podejmowanie działań w zakresie przeciwdziałania akcjom grup przestępczych, w tym m.in. wykorzystywaniu linii lotniczych do tego procederu, co ma zapobiec tragedii ludzi podstępem ściąganych na Białoruś.

- Nie ma możliwości przekraczania tej granicy. Granica jest dobrze chroniona. Działania polskie spotkały się ze wsparciem naszych przyjaciół z Rady UE – oświadczył wiceszef MSZ.

 

mp/tvp info/fronda.pl

Komentarze (18):

Anita2021.10.19 6:42
Polacy jak i rzad PiS powinni uzyc media spolecznosciowe : Facebook, Twitter, etc, rozne forum intenetowe i komorki zeby rozeslac wiadomosci (i sms-y) po polsku, angielsku, arabsku o tym ze granice dla uchodzcow z Bliskiego Wschodu na kraje Polski, Litwy i Estoni sa zamkniete. Na granicy Polskiej z Bialorusia sa zaporowe ogrodzenia i pol armi wojskowej polskiej na granicy polskiej odsylajacej uchodzcow spowrotem do Bialorusi. Poinformowac ludzi na Bliskim Wschodzie ze sa oklamywani przez przemytnikow Bialoruskich ktorzy wyludzaja tylko od nich $$$ a nic za to nie robia. Na granicy polskiej przejscia dla emigrantow nie ma. W Litwie i Estoni tez nie sa mile widziani ani wpuszczani. Powinni sie przeszeregowac i wybrac inna droge do Niemiec. Przez Polske przejscia nie ma. Mur jest budowany na granicy Polskiej. Na Facebooku pokazac zdjecie ilustrujace zapory na granicy polskiej.
Skrzypek na dachu2021.10.18 23:04
Brawo Polska Straz Graniczna .
Gdzie sie podzial dumny GeJ2021.10.18 21:34
BO MAM DLA NIEGO KAWAL O NIM- Jedzie dwóch homosiów samochodem. W końcu natura dała znać o sobie i skręcili do lasu,by załatwić się. Jeden z nich wszedł za krzaczek i zaczął cisnąć. Nagle zaczyna strasznie wrzeszczeć. Drugi pyta się: - Co się stało??? - Poroniłem!!!Jezu, tu jest rączka, tu noga... - Nie dramatyzuj. Nasrałeś na żabę...
Spierdalaj URBAN ty kurwo żydowska!2021.10.18 21:42
Die kike, die motherfucker!
Anonim2021.10.18 22:44
Chłopie, ile ty masz lat... ten kawał ma już siwą brodę, i nawet Strasburger w Familiadzie, wstydził by sie to to opowiedzieć ;)
Nie wiesz gdzie się gej podział???2021.10.18 23:37
Lechu?... NIE WIESZ?... TY NIM JESTEŚ CAŁY CZAS!.... Niedługo wszystko będziesz wiedział!... Staną przed tobą wszystkie twoje Sodomie grzechy i bluźnierstwa na BOGA! ---- Starcze, ile ci zostało życia?... Dalej obrażaj i rżnij z siebie głąba kapuścianego! ------ Jakim trzeba być bezmózgowiem?
krzychu2021.10.18 21:19
Zaminować całą granicę i będzie spoko
Anonim2021.10.18 22:51
Pomysł dobry, tylko musisz palcem pokazać, gdzie tą jedyną minę położyć, co by była skuteczna ;)
Skrzypek na dachu2021.10.18 21:17
Dosc juz tych falszywych turystow .
Spierdalaj URBAN żydowska szumowino!2021.10.18 21:20
Finish your kosher shit & drop dead.
Skrzypek na dachu2021.10.18 21:06
Brawo Polska Straz Graniczna .
Spierdalaj PASSENT żydowska szumowino!2021.10.18 21:19
Finish your kosher shit & drop dead.
Kowalski2021.10.18 21:04
Te unijne tępaki są beznadziejni. Po pierwsze Białoruski Car to ich olewa ciepłym moczem a po drugie - sami wpychają Białoruskiego Cara w objęcia Złowrogiego Władimira. Albo odwrotnie. Tak czy siak - Białoruski Car ma unijnych pedałów tam gdzie słońce nie dochodzi. Owszem - nas to dociągają do pionu , w stosunku do nas to są silni , ale tych na wschód od Bugu to .... Laskę zrobić i to biegusiem.
Anonim2021.10.18 20:51
My walczymy a UE nakłada na nas wielokrotnie większe kary bo w miliardach eur niż na Białoruś.
Anonim2021.10.18 22:49
A wiesz dlaczego? Bo Polska jest pełna szabesgojstwa, koorew, koorew, i jeszcze raz koorew... W końcu "burdel europa", tak o nas mówią XDDD
Anonim2021.10.18 20:42
a czemu sie nie zamrozi wszelkich kontaktów handlowych z tym zbirem?
Kowalski2021.10.18 21:10
Oglądałeś skecz Kobuszewskiego i Gołasa ? O majstrze i praktykancie ? I o co się pytał majster praktykanta ? Jasiu . Co oni mi mogą zrobić ? ONI MOGĄ PANU MAJSTROWI SKOCZYĆ !
Skrzypek na dachu2021.10.18 21:12
Trzeba zamknac granice dla nielegalnych migrantow , firmom z UE ktore naruszaja sankcje , przemytnikow , terrorystow i zlodzieji .