Tylko u nas! ,,Od lat zajmujemy się przeciwdziałaniem przemocy. Genderowe konwencje w tym nie pomogą.’’ Karolina Pawłowska z Ordo Iuris dla Frondy - zdjęcie
23.07.20, 12:45Fot. screenshot - YouTube (PCh24TV · Polonia Christiana)

Tylko u nas! ,,Od lat zajmujemy się przeciwdziałaniem przemocy. Genderowe konwencje w tym nie pomogą.’’ Karolina Pawłowska z Ordo Iuris dla Frondy

98

Fundacja Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, od lat zajmująca się m.in. przeciwdziałaniem przemocy wobec kobiet i dzieci, stała się ostatnio obiektem manipulacji ze strony skrajnej lewicy. Na apel Ordo Iuris o wypowiedzenie przez Polskę silnie zideologizowanej konwencji stambulskiej, radykalne feministki, których przekaz nagłaśnia m.in. „Gazeta Wyborcza”, odpowiedziały oskarżeniem osób z Ordo Iuris o dążenie do legalizacji przemocy domowej. Prezentujemy rozmowę z Karoliną Pawłowską, dyrektor Centrum Prawa Międzynarodowego Instytutu Ordo Iuris.

***

Tomasz Poller: Lewicujące media nagłaśniają akcję feministek, które chcą pikietować przeciwko Waszej fundacji pod hasłem "Stop legalizacji przemocy domowej". Zacytuję krótkie fragmenty z Facebooka: „W Warszawie spotykamy się pod siedzibą Ordo Iuris - groźnej grupy fundamentalistów. (...) podejmują oni kolejną, po 2019 roku, próbę legalizacji bicia kobiet i dzieci w Polsce”. Podstawowe pytanie zatem: Jak się Pani czuje jako fundamentalistka i zwolenniczka przemocy domowej?

Karolina Pawłowska: To manipulacja i zwykłe kłamstwo, które nie ma pokrycia w rzeczywistości. Wystarczy prześledzić działalność naszego instytutu, który od samego początku w swojej praktyce procesowej staje po stronie ofiar, w tym także ofiar przemocy domowej. Wystarczy przeczytać treść naszej inicjatywy, w której domagamy się przyjęcia dokumentu realnie chroniącego przed przemocą. Takie świadome manipulacje, do których posuwa się tamta strona, dość wymownie świadczą o tym, że nie chodzi im o poważne zajęcie się walką z przemocą, ale o to, by pod tym pretekstem narzucić wszystkim swoją ideologię.

Zacytuję jeszcze słowa organizatorów protestu: „Bez wypowiedzenia Konwencji Polska nie będzie mogła zalegalizować przemocy w rodzinie. O to tu chodzi. (...) Po to, żeby nasze prawo w sposób niezgodny z Konwencją ZMIENIĆ”. Tutaj wręcz wskazuje się, że chcecie przeprowadzić takie zmiany prawa, które wprost zalegalizują przemoc domową.

Kolejny absurd. Dla mnie, jako dla kobiety, jest to tym bardziej bulwersujące, gdy przypisuje się naszemu Instytutowi - w którym zresztą jest bardzo dużo kobiet - tego typu plany. Bardzo chętnie porozmawialibyśmy z przedstawicielami drugiej strony na temat przemocy, ale w taki sposób, abyśmy przestali wreszcie posługiwać się neomarksistowskimi konstrukcjami, których celem jest narzucanie określonej ideologii. Przede wzystkim, zacznijmy od tego, że zanim Bronisław Komorowski podpisał konwencję w 2015 roku, w całej Europie były przeprowdzane badania, przy pomocy takiej samej metodologii, przez Agencję Praw Podstawowych. Badania te pokazały, że Polska była jednym z państw, w których ten odsetek przemocy był najmniejszy. Nie potrzebna była zatem żadna perspektywa gender ani genderowa konwencja, by przemoc w Polsce zwalczać. W Polsce powstało wiele instrumentów przeciwdziałania przemocy wobec kobiet. Ten przekaz, że odrzucenie konwencji miałoby spowodować zalegalizowanie w Polsce przemocy, to chwytliwe kłamstwo, które ma zmobilizować i tak już zmanipulowanych odbiorców tego komunikatu.

Jak wytłumaczyłaby Pani zwykłym śmiertelnikom, o co chodzi z tą konwencją? Pytają przecież ludzie, niekoniecznie o zdeklarowanych poglądach lewicowych czy prawicowych, dlaczego mielibyśmy konwencję stambulską wypowiadać? Co takiego w tej konwencji jest niebezpiecznego, Państwa zdaniem?

Przede wszystkim konwencja oparta jest na założeniu, bardzo radykalnym, że kobiecość i męskość są konstruktami społecznymi i różnice między kobietami a mężczyznami nie powinny być znaczące dla postrzegania roli kobiet i mężczyzn w społeczeństwie. To właśnie ideologia gender. Z jednej strony mówi ona o kobiecości i męskości jako konstrukcie społecznym, a równocześnie zwolennicy tej ideologii uznają, że to, jak postrzegamy kobiecość i męskość, jest wynikiem odwiecznej walki płci, w wyniku której taki koncept został stworzony po to, by ciemiężyć kobiety. Tak więc komplementarność ról związanych z macierzyństwem i ojcostwem, na której zbudowane jest społeczeńsywo, i która wypływa przecież ze zwykłych biologicznych różnic, zdaniem propagatorów tej konwencji jest największą przyczyną przemocy wobec kobiet.

W jaki jednak sposób ta ideologia i realizowanie zapisów konwencji miałoby wpływać na realne życie? Czy widzi Pani tutaj coś szczególnie alarmującego?

Właśnie to oparcie się na ideologii gender, a co zawarte jest już w samych definicjach, na samym początku. Tam pojawia się wprost założenie, że przemoc wzięła się z przypisywania kobietom określonych atrybutów. Tak więc komplementarność kobiecości i męskości ma być źródłem przemocy i opresji. To już samo w sobie podważa instytucję małżeństwa i rodziny, a co za tym idzie całą strukturę społeczeństwa. Wbrew takim poglądom, co dobrze wiemy i co pokazują także wyniki badań, jeżeli rodzina jest zdrowa, to jest najlepszym środowiskiem, by przed przemocą chronić. To, że zdarzają się patologie w rodzinie, nie znaczy, że państwo winno negować rodzinę. Powinno działać przeciw patologiom, nie przeciw rodzinie.

Ta wspomniana wielowiekowa „walka płci” brzmi trochę jak „walka klas” albo „walka ras”. Lewica, obojętnie w jakich występuje odcieniach, lubi walkę i rewolucję, chce też zrywać z tradycją...

Według konwencji, koncepcja gender ma być wdrażana na wszystkich etapach nauczania. Tym samym dzieci od najmłodszych lat miałyby się uczyć na przykład, że płeć jest „konstruktem społecznym”... To prowadzi do skrajnego relatywizmu. W konwencji istnieje zobowiązanie państw do wykorzeniania zwyczajów i tradycji, będących nośnikami „stereotypowych ról płciowych”. Sama konwencja nie precyzuje, co to są te „stereotypowe role płciowe”, jednak z kontekstu i tego co głoszą zwolennicy tego rodzaju ideologii wynika, że takim stereotypem są role związane z macierzyństwem czy ojcostwem. To budzi niepokój już nawet na poziomie języka. Wyrażenia typu „wykorzeniać zwyczaje” czy „wykorzeniać tradycje” wskazują, jaki ten dokument ma charakter. Odbieram to jako przejaw daleko idącej inżynierii społecznej, uderzającej w takie naturalne struktury, jak rodzina. To właśnie świadczy o ideologicznym charakterze.

A tak wychodząc poza ideologię... Co konkretnie konwencja stambulska mówi np. o bezpośrednich przyczynach przemocy? Przeciwdziałaniu im? Przecież jej zwolennicy deklarują, że ma to być konwencja antyprzemocowa.

W konwencji nie pojawiają się żadne odniesienia do realnych przyczyn przemocy. Tych, które są powszechnie wiadome i wykazywane w badaniach naukowych. Nie ma np. słowa na temat alkoholizmu, który przecież jest jednym z głównych katalizatorów przemocy. W konwencji w ogóle nie jest zasygnalizowany problem pornografii czy seksualizacji wizerunku kobiety w mediach, a co przecież, jak wiadomo, przyczynia się do jej przedmiotowego traktowania. Pominięcie tych ważnych czynników, będących przyczyną przemocy także świadczy wiele o autorach konwencji i jej ideologizacji. Nie ma także w konwencji wskazania na to, że powodem przemocy jest rozpad więzi rodzinnych, postępująca atomizacja społeczeństwa. A przecież to właśnie rodzinę należałoby wzmocnić, ażeby z przemocą walczyć.

A jeśli chodzi o tę prawdziwą przemoc i jej poważne przeciwdziałanie? Wasz Instytut zajmuje się przecież tą problematyką. Na stronie Ordo Iuris przeczytać można m.in. o Państwa ostatniej inicjatywie, jaką jest Zespół ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży. Czy może Pani przybliżyć te działania?

Nasz dział interwencji procesowej od lat zajmuje się wsparciem członków rodziny w sytuacjach trudnych, także związanych z przeciwdziałaniem przemocy oraz z ochroną ofiar przemocy. Nasze centrum broni także rodzin, min. przed nieuzasadnioną ingerencją państwa, przed odbieraniem dzieci pod pretekstem „biedy”. W ostatnich miesiącach uruchomiliśmy program, o kórym Pan wspomniał, a który ma na celu ochronę dzieci przed przemocą seksualną. Mamy infolinię, świadczymy nieodpłatną pomoc prawną ofiarom tego typu tragedii. Nasze doświadczenia w zakresie przeciwdziałania przemocy są długoletnie, angażujemy się, aby realnie pomagać. Nie podchodzimy do kwestii przemocy wg ideologicznego klucza. Ważnym komponentem naszej działalności jest zaangażowanie w przygotowanie dokumentu alternatywnego. Opracowaliśmy projekt konwencji o prawach rodziny, która w sposób kompleksowy chroniłaby prawa rodziny jako tej podstawowej komórki społecznej, ale także chroniła jej poszczególnych członków. W naszym projekcie wnikliwie odnieśliśmy się do problemu przemocy, wskazując na jej prawdziwe przyczyny i postulując rozwiązania pozbawione ideologicznego zabarwienia. Chcemy rozmawiać o przemocy w sposób poważny, oparty na faktach, na wynikach badań naukowych. Namawiamy inne organizacje, także te z drugiej strony barykady, do poważnej debaty na temat, który, mam nadzieję, jest dla nas wszystkich ważny.

Komentarze (98):

:-)2020.07.26 10:54
Ciekawy głupek..?
Ciekawy2020.07.26 9:12
Czy ta pomoc dla ofiar przemocy to wspieranie tego pedofila którego uniewinnił Duda ? Jeśli na tym to ma polegać to kobiety w islamie będą miały w porównaniu zPolkami raj na ziemi
Szybka Randka2020.07.25 19:48
Chcesz się umówić na SZYBKI SEKS BEZ ŻADNYCH ZOBOWIĄZAŃ? Legendarny portal otworzył ponownie rejestracje. To najstarszy portal erotyczny do umawiania. Tysiące zweryfikowanych profili i lata doświadczenia na rynku czynią serwis numerem jeden! www.exslove.com.pl
xyz2020.07.25 15:34
jestem wierzaca. Nie Ufam Ordo i glosom aby wypowiedzieć te konwencje. Przykro mi to pisac ale nie mam zaufania do Kosciola odnosnie ochrony slabszych przed przemoca. Tyle w temacie
JPP2020.07.25 13:16
Nie ma też słowa o islamie, a właśnie muzułmanie są największą społecznością na świecie, gdzie kobieta jest wyłącznie niewolnicą. Niech tam pójdą osławione feministki walczyć o prawa kobiet!
Szybka Randka2020.07.25 8:05
Szukam miłego i kulturalnego faceta Homo na sex spotkania lub stały zwiazek w wieku od 21 do 45lat. Mam na imię Adam lat 27, Zainteresowany? wiecej o mnie znajdziesz tutaj www.lexlale.com.pl Wyszukaj mnie po niku: Adams napisz do mnie i spotkajmy sie!
stop tęczowej zarazie!2020.07.25 6:58
"Choćbym prącie wsadził w blender, nie zrozumiem co to gender" - zespół Łydka Grubasa, warto przesłuchać na youtube.
Ciekawostka2020.07.24 19:23
Bo tatus może przygrzmocic miesięcznemu dziecku jak mu chlać przeszkadza? Przecież to żadna przemoc
Ubawiony głupotą trolli2020.07.25 7:01
Patrząc na pięć poniższych wpisów, widzę że umieszczasz panie trollu średnio jeden wpis na 3-4 minuty. To mało! Może Putin płaci więcej niż rodzina stalinowskiego rzeźnika Szechtera.
Anonim2020.07.24 19:20
Ciekawe czy w to co mówisz wierzysz bo można się założyć ze to wszystko na pokaz aby zarobić kasy i dorwać się do koryta
Anonim2020.07.24 19:16
A ta rodzina która ułaskawił Duda to przykład tej waszej polityki rodzinnej Razem chlaja razem się pierd..... a potem pójdą do kosciolka
Rodzina jako wartość2020.07.24 19:14
A może mi powiesz idiotko kto robi te wulgarne zdjęcia dla pedofili ? Listonosz ? To rodzina to źródło największej PATOLOGII
Henis2020.07.25 14:50
Skoro zdarzają się wypadki i kolizje na drogach, zabrońmy jazdy samochodami, skoro rocznie kilkadziesiąt osób kaleczy się nożem w kuchni, zabrońmy noży w kuchni itp. Głupota niektórych komentarzy jest porażająca. Tak, w rodzinie też jest czasami przemoc. Ale jest to niewielki odsetek w stosunku do normalnych rodzin. Więc co, ukarać wszystkich? To może zacznijmy karać tych, co wypisują debilne komentarze? Najlepiej pracami fizycznymi na rzecz swojej gminy lub miasta.
Ciekawy2020.07.24 19:12
Ciekawe jak ? Przyjmowanie aprioryczne ze dzieci i żona to własność pijanego chama ? I wtedy z własnością można robic co się chce
Szybka Randka2020.07.24 18:46
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.lexlale.com.pl Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
mamusia RafałaT., TW Justyna :2020.07.25 9:51
A dewianci będą ??
moher z Krakowa2020.07.24 16:33
W Polsce nie ma i nie będzie zgody na promocję ideologii LGBT oraz na imigrację tutaj osób ze skrajnie odmiennych tradycji kulturowych (czytaj : muzułmanów ) . Amen
JanP2020.07.24 14:37
Te prawicowe baby, to masochistki chyba.
?2020.07.24 16:26
Tak sądzisz , POżyteczny idioto ?
JanP2020.07.24 16:59
Teraz możesz już przywalić swojej babie, katolicka miernoto.
KATOLICKA TRADYCJA LANIA BABY !!!2020.07.24 13:17
trzeba utrzymac!!!! i program dla proboszczy trzeba wprowadzić: "MINISTRANT+" ;] kuzwa ale sie fajnie robi w tej PL. ja pitole........ powiaty GÓRĄ!!!!!
tradycja tolerancji wśród "uchodźców"2020.07.24 14:03
kobieta spływa sobie spokojnie rzeką pokrojona na kawałki w trzech walizkach
Ninel2020.07.24 14:22
Albo jest celowo wleczona za samochodem przed 800 metrów.
Daria Danilczyk2020.07.24 12:05
Ta patokatolicka sekta powinnabyć zdelegalizowana, a przynajmniej odcięta od pieniędzy z Kremla.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.24 12:32
Żeby nie bylo niejasności, Daria, Urszula to ja, znana ci już kürwe żydowska Keller-Krawczyk.
gay2020.07.24 12:53
Cześć ruski..żadnego artykułu frondy nie opuścisz musisz tęsknić za wiarą katolicką brawo..
ROZWINIECIE PROGRAMY mójPEDOFIL +2020.07.24 8:44
bo babe jak sie nie pierdzielnie raz na jakis czas to nie wie gdzie jej miejsce w chaupie!!! NO !!!!wieloletnia tradycja lania kobiet w powiatach powinna byc utrzymana!!!! TO PATRIOTYCZNE!!!!!!~;] ro
Ninel2020.07.24 10:47
W moim powiecie nie odnotowuje się żadnej tradycji lania kobiet. Muszę za to odnotować KOLEJNE samobójstwo mężczyzny zadręczonego przez swoją małżonkę. Facet się, zgodnie z tradycją, powiesił. Generalnie nie ma roku bez jednego albo dwóch wisielców. We wszystkich przypadkach, w których znałem przyszłego samobójcę, był on ostro sekowany przez kobietę.
Iza2020.07.23 19:26
Jakoś nie przypominam sobie, żeby Ordo pomogło kobiecie bitej przez męża, albo wystąpiło w obronie maltretowanego dziecka. Wręcz przeciwnie, aktywnie działa na rzecz powrotu maltretowanych dzieci do biologicznych rodzin, w ramach obrony tradycyjnej rodziny.
Artemiza2020.07.23 19:56
Jakoś nie przypominam sobie żeby troll o nicku Iza ratował Żydów w czasie okupacji.
Iza2020.07.23 20:23
Odpowiedź godna trolla bez mózgu. Znajdź mi jakąkolwiek sprawę o przemoc wobec kobiety i dziecka, którą zajęło się Ordo? Nie znajdziesz, bo ich nie ma. Ordo chętnie pomaga odzyskiwać dzieci przemocowym rodzicom, w czym są mistrzami - gotują dzieciom ponowne piekło.
i do tego2020.07.23 21:15
wsadzają gejów do obozów koncentracyjnych
Witold2020.07.23 21:42
Tak, " Izo"! .. Twoja odpowiedź, jak piszesz, jest godna ciebie, trolla bez mózgu! W tym wypadku nie mylisz się! Jakaś chyba nowa osoba, tak sądzę, "Artemiza", zadała ci słuszne pytanie! ALE TY, HIPOKRYTO, ZNÓW RŹNIESZ "GŁUPKA"! ..JESTEŚ "IZO" - LECHEM KELLEREM...vel "Urszulą"..." kretynizacją..." itd..! Ubolewasz tu nad "maltretowanymi dziećmi"???Tak, każdego dziecka szkoda! A to dziwne??! Zapomniałeś co sam robiłeś z dziećmi...? To "pedałowanie" przez ciebie dzieci, to nie było maltretowanie...??!! Co??? A za co siedziałeś?...No, odpisz tchórzu, logicznie chociaż raz!
;]2020.07.24 11:26
podoba mi sie to "vel" ;] od razu widać ze zaplutyu dziadek dorwal sie do komutera i probuje swoje flustracje wyladowac ;] pewnie mieszka w kociej wulce za bialym stokiem ;] fajnie jestescie ;]
Wioletta2020.07.25 22:40
Po twoim wpisie widać, że w tej twojej .."koziej wólce" w d.... byłeś i ...g ... widziałeś...!
Ninel2020.07.23 23:58
Dla was wszyscy rodzice są "przemocowi". Już Lenin powiedział, że rodzina jest główną przeszkoda na drodze do komunistycznego raju, i trzeba ją niszczyć, rozbijać, szczuć dzieci na rodziców, pod byle pretekstem wkraczać z pałą milicjanta i odbierać, odbierać, odbierać.
AAAtomek2020.07.24 23:03
Człowieku, własnie wczoraj zmarł miesięczny noworodek pobity na śmierć przez swoich rodziców! NOWORODEK! To jest przykład patologicznej rodziny, która powinna mieć zakaz posiadania i wychowywania dzieci, a nawet zbliżania się do dzieci! Takim rodzicom ZABIERA się dzieci, a nie oddaje!
Ninel2020.07.25 8:08
Dla was wszyscy rodzice są "przemocowi". Tego dowodzi praktyka i masowe przekazywanie (na szczęście na razie na zachodzie) porwanych dzieci gejom i pedofilom, jak w Berlinie. A jak wiadomo, pretekst zawsze się znajdzie.
Ninel2020.07.23 22:44
Co ty nie powiesz! Przecież wiadomo, że w większości przypadków, gdy dochodzi do konieczności pomocy medycznej po przemocy domowej, poszkodowany jest mężczyzna. Po prostu mężczyźni z zasady nie donoszą na przemocowe kobiety, a nawet gdy do złożenia skargi dojdzie, nie są uznawani za wiarygodnych. Ot tak, dla zasady. Sfemizowane Sądy po prostu dyskryminują prześladowanych mężczyzn. Nie bez powodu mężczyźni żyją 8 lat krócej - przemoc psychiczna, wieloletni mobbing przyczynia się do większości zawałów. Wg feministek, jeśli nie ma sińców, nie ma przemocy, więc można faceta bezkarnie zadręczyć na śmierć. Jedyną obroną zaszczutego mężczyzny może być rozpaczliwa samoobrona nazywana potem "przemocą" co kończy się wpakowaniem Ofiary do więzienia.
zorro2020.07.24 10:12
Dobry jesteś. Jeszcze przytocz statystki ile rocznie ginie z powodu przemocy domowej mężczyzn a ile kobiet no i dzieci z rąk taty i mamy i będzie dowód! Ale kobiety pewnie same się katują i zabijają na złość facetom, dzieci też gnojki złośliwe.
Ninel2020.07.24 10:30
Czytać nie potrafisz? Mężczyźni w Polsce samobójstwa popełniają OSIEM razy częściej niż kobiety, i jest to europejski ewenement. To są prawie zawsze ofiary przemocy domowej, latami trwającego mobbingu. Wg środowisk lewicowych, w Polsce ginie 400 kobiet, a wg statystyki samobójstw, nadwyżka zgonów mężczyzn to minimum 2000 osób. https://demagog.org.pl/wypowiedzi/ile-kobiet-w-polsce-ginie-w-wyniku-przemocy-domowej/ https://noizz.pl/not-just-a-mood/raport-who-polscy-mezczyzni-w-czolowce-samobojstw-w-europie/nrdf05r
Ninel2020.07.23 22:52
Sytuacja prawna mężczyzn jest taka, że jeśli zaszczuwany i sekowany przez Kobietę (wspieraną ZAWSZE przez tzw przyjaciółki, składające później w Sądzie fałszywe zeznania), doprowadzony do stanu przedzawałowego, ośmieli się bronić w JEDYNY dostępny sposób, czyli zagrozić agresorce odwetową przemocą fizyczną, zostanie on aresztowany i pozbawiony praw do majątku. Doskonałą metodą na pozbycie się mężczyzny i przejęcie aktywów, jest złożenie fałszywego oskarżenia o tzw pedofilię, bo w takim przypadku oskarżony jest zmuszony udowodnić swoją niewinność, co bywa po prostu niemożliwe. Przecież Oświadczenie oskarżyciela ma wagę dowodu i jest absolutnie wystarczające do skazania.
Izydor2020.07.24 11:05
Incli Ci u nas dostatek.
Ninel2020.07.24 11:19
Feministek 2, 3 albo i 4 fali zdecydowanie, sto razy więcej.
Szybka Randka2020.07.23 19:20
Hejka Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu- http://lexlale.com.pl i wyszukaj mnie po niku: Monik5 napisz do mnie i spotkajmy sie!
na wdzięki Moni nie amator2020.07.23 19:57
sądząc po ilości tych twoich wpisów widzę że nawet w tym zawodzie sobie nie poradzisz
na wdzięki Moni nie amator2020.07.23 22:54
sądząc po ilości tych twoich wpisów widzę że nawet w tym zawodzie sobie nie poradzisz
Hoho, widzę że lewackie trolle mają biegunkę2020.07.23 17:31
Ciekawe, że Dumny Gej vel Piotr Nowak vel Agnieszka Dzy nagle uznał, że seksownym nickiem będzie Izydor
Izydor2020.07.23 14:59
Ordo Siurki to jakaś forpoczta inteligentnych inaczej. 1 Jesteście powiązani z TFP czyli jak najbardziej katolicką, fundamentalistyczną sektą. Analiza waszych działań i manipulacji https://www.wielkakoalicja.pl/wp-content/uploads/2020/02/Publikacja-kontrrewolucja_ca%C5%82o%C5%9B%C4%87.pdf 2 Badania pokazują niski poziom przemoc wobec kobiet bo przemoc jest troszkę inaczej u nas zdefiniowana niż na zgniłym zachodzie. 3 To jest definicja z konwencji: „płeć społeczno-kulturowa” oznacza społecznie skonstruowane role, zachowania, działania i atrybuty, które dane społeczeństwo uznaje za odpowiednie dla kobiet lub mężczyzn. Naprawdę trzeb być tępym żeby nie odróżniać płci od stwierdzenie że mamusia gotuje a tatuś zarabia pieniądze. To nie jest żadne działanie przeciwko rodzinie, tylko oczywiste dla każdego myślącego człowieka, że role w rodzinie nie muszą być zdefiniowane dla każdej rodziny tak samo. 4 Konwencja wymaga by sygnatariusze prowadzili realne działania. Infolinia 24/7 dla ofiar przemocy. Odszkodowania dla ofiar przemocy w przypadkach kiedy sprawca nie ma środków na pokrycie zasądzonej grzywny. I wiele innych. Trzeba być naprawdę tępą mendą żeby tego nie rozumieć.
Cool2020.07.23 15:18
To wy nie chcecie zrozumieć, że w zdrowych, normalnych i kochających się rodzinach, nie ma przemocy! ... przemoc zaczyna się tam, gdzie niszczy się stare, sprawdzone schematy!
Izydor2020.07.23 15:22
To żeś waść jebł. Nawet jak na frondelkowe standardy zacna dykteryjka.
Cool2020.07.23 16:06
Ty natomiast mnie nie zaskoczyłeś ... ... choć przyznać muszę, że wulgaryzmów jak na lewaka, dość poskąpiłeś. to jednak nie o formę tu chodzi, lecz o treść!
Ninel2020.07.24 0:20
Nawet półdebil powinien wiedzieć, że w małżeństwach liczba aktów przemocy jest 8x mniejsza od tej w związkach partnerskich, i 20x mniejsza od homozwiązków.
Anonim2020.07.24 13:51
Jak prawdziwy półdebil to rozumiesz. Gratulacje. Jak tam fascynacja męską depilacjąl? Rozmawiałeś z psychologiem?
Ninel2020.07.24 15:20
Resentyment nie jest fascynacją, pajacyku na patyku.
Izydor2020.07.23 15:35
`uprawim sex z mamusia bo nie chca mnie dymac pedaly ....smierdze pomatolskimi fekaliami...
Anonim2020.07.23 15:44
Kompleks edypa. Polecam wizytę u dobrego seksuologa.
Henio syn Dżendermena (Genderman is not Gentleman)2020.07.23 19:10
A co nierobie? POgoniłeś żonę do roboty, a sam się walkonisz przy xxx? I jeszcze tu robisz z tego ideologię?
Izydor2020.07.23 20:48
Jeśli zrozumienie prostego tekstu przekracza twoje możliwości to niestety podejrzewam że jesteś debilem. Nie martw się, 70% naszego społeczeństwa ma z tym problem także jesteś wśród swoich.
Ireneusz2020.07.23 21:46
To ty Lechu Keller, czyli "Izydorze" jesteś Pedo-siurkiem! Spójrz na siebie w lustrze, to zobaczysz tego starego pedzia...! Pilnuj siebie, nie kogoś...!
Ninel2020.07.24 0:08
No oczywiście, że przemoc w |Polsce jest inaczej zdefiniowana niż na zgniłym zachodzie. W Polsce uchodźca nie może bezkarnie katować Polek na ulicy ani gwałcić zbiorowo uczennic pobliskiego liceum, ani obcinać im kończyn toporkiem, jak na zachodzie. W Polsce nie mogą również działać Grooming Gangs, latami ochraniane instytucjonalnie przez policję, sądy, władze lokalne i szkoły, które po prostu nie uznawały gwałcenia i więzienia białych nieletnich angielek za przemoc. Karały za to te białe zgwałcone angielki, gdy któraś ośmieliła się złożyć doniesienie o gwałcie. Grzywną i aresztem za rasizm policja pouczała 14-letnie angielki, że mają inaczej zdefiniować sobie przemoc i cieszyć się że żyją w wolnym od przemocy kraju.
zorro2020.07.24 10:15
W Polsce bezkarnie gwałcić i bić kobiety mogą tylko prawdziwi polacy katolicy. To nasza narodowa tradycja.
Ninel2020.07.24 10:39
W Polsce odnotowuje się praktycznie najmniej gwałtów w całej Europie, co ostatnio ujawnił Eurostat. Na zachodzie jest to wielokrotnie (nawet 30x) więcej. Co prawda malkontenci zaraz napiszą, że są to przypadki zgłoszone, a nie rzeczywiste. Mają nieco racji, na zachodzie nie zgłasza się większości gwałtów popełnianych przez uchodźców. Polska na szczęście jest wolna od tej plagi.
Sex bez kamerki2020.07.23 14:53
Ja, parch Keller-Krawczyk mam lepszą oferte. Jesteś młody to zarobisz, jesteś stary to ci się PRL przypomnie. Darmowe obciąganie każdej lachy: czarnych, żołtych, tych z wirusem. Za lachy do 30-tki to płacę do 100PLN za 10 min. Lokalizacja dowolna.
Szybka Randka2020.07.23 14:48
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
Rozumny2020.07.23 14:19
Fanatyczni katole z oral lurdis okłamują siebie innych i świat. Przemoc wobec kobiet zmaleje o ile będą mogły odejść, a nie usłyszą na spowiedzi, że mają to przecierpieć.
i co jeszcze, trollu?2020.07.23 14:39
przemocy pewnie nie ma w tak zwanych "małżeństwach gejowskich", które adoptowały a następnie gwałciły małych chłopców w Wielkiej Brytanii.
Urszula2020.07.23 15:12
A co konia obchodzi, że się wóz wywrócił. Co obchodzi Polaka, że w Wielkiej Brytanii jest inaczej albo, że ktoś kogoś gwałcił. Zadbajmy najpierw o swoje podwórko. Dojdzie do tego, że będziemy podawać przykłady rodem z krajów muzułmańskim na usprawiedliwienie swoich błędów.
Ninel2020.07.24 0:23
Dbamy więc o własne podwórko i nie dopuścimy, aby rozwiązania, które spowodowały w UK gigantyczny wzrost przemocy, zostały implementowane w Polsce. Czas powiedzieć stanowcze NIE homozwiązkom, homoadopcjom i homoindoktrynacji najmłodszych.
Ninel2020.07.24 0:12
Przemoc wobec kobiet jest w Polsce prawie najniższa w całej Europie, ale to ci się jak widać nie podoba. Chcesz wprowadzenia takich relacji jak na zachodzie, gdzie kobieta jest bita ca. 2x częściej, gwałcona zaś 30x częściej. Również przez uchodźców, ale przecież zawsze może śniade dziecko poczęte wyskrobać na koszt ubezpieczalni.
pożegnajmy Bodnara lewaka2020.07.23 13:52
dobrym Rzecznikiem Praw Obywatelskich byłby ktoś z Ordo Iuris
Aniela2020.07.23 13:45
Czeka Cie nudny dzień? Napisz do mnie na nudesnap.pl i zabawmy się kociaku ;*
Ordo Iuris2020.07.23 13:39
młodzi, piękni, mądrzy, prawi, szlachetni, znający prawo - to przyszłosc Polski
Gość2020.07.23 13:49
młodzi, piękni, mądrzy, prawi, szlachetni i znający prawo to już dawno z tego qrwidołka wyjechali
cios w środowisko LGTB2020.07.23 13:54
siedzą na około placu Konstytucji ( z 1952) , w sqotach na Wilczej i w pobliżu
Urszula2020.07.23 13:30
Tak pomagacie, że jest coraz więcej przypadków zamordowania dzieci. Podnosicie wrzask tylko o te nienarodzone, a żyjące macie w d...Co będzie kiedy Polska zerwie konwencję?----------- "Miesięczne maleństwo w stanie ciężkim trafiło do malborskiego szpitala. Niemowlę z licznymi obrażeniami, w tym złamaniami kończyn, zostało przetransportowane z Malborka do gdańskiego szpitala Copernicus. Rodziców dziewczynki zatrzymała policja." Niemowlę zmarło. "W Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku zmarło niemowlę, które trafiło tam z ciężkimi obrażeniami ciała z Ełku (woj. warmińsko-mazurskie). 25-letni ojciec chłopca jest podejrzany o znęcanie się nad dzieckiem i przebywa obecnie w areszcie. Po śmierci niemowlęcia śledczy nie wykluczają zmiany zarzutów." "Fabianek trafił do świdnickiego szpitala w sierpniu 2016 r. Stamtąd, decyzją lekarzy, został przewieziony do Wrocławia. Okazało się, że niemowlę jest pobite. Miało złamany obojczyk, rękę, siniaki i zadrapania na twarzy. 18-letnia matka i 20-letni ojciec dziecka twierdzili zgodnie, że maluch sam sobie to zrobił. Po prawie 2 latach zapadł wyrok. Wyjątkowo łagodny." "Do szpitala w Opalenicy (woj. wielkopolskie) trafiło zaledwie pięciotygodniowe niemowlę z obrażeniami wskazującymi na to, że zostało pobite. Maluszka najprawdopodobniej skatował jego 23-letni ojciec. Mężczyzna usłyszał już zarzuty dotyczące znęcania się nad dzieckiem. Rodzina była wcześniej objęta pomocą OPS-u." https://www.fakt.pl/pobite-niemowle
no i czego to ma dowodzić?2020.07.23 13:42
Podajesz opis drastycznego przypadku. I czego chcesz dowieść? Że to wina Ordo Iuris? Ktoś z prawa stwierdzi, że morderstwa dzieci to wina Unii Europejskiej, a ktoś z lewa że to wina PiSu. Jakiś lewak powie że to wina księży a jakiś nacjonalista że to wina żydów. Tylko czy to jest na temat?
Urszula2020.07.23 15:06
Kiedy nauczysz się czytać ze zrozumieniem? Nie jeden przypadek tu podałam, a nawet link wkleiłam z większą ilością - to raz. A dwa - to Ordo luris chwali się, że od lat działa przeciw przemocy. No to jeśli się tak chwali to pytam co robi w tej materii? Przemoc narasta, a Ordo luris coś o gender pieprzy.
Urszula2020.07.23 15:08
No i gdzie, nieuku, pisałam, że winne temu jest ordo, kościół czy prezydent Duda choćby. Podszkol sie trochę z czytania ze zrozumieniem, a potem ewentualnie zabieraj głos.
Anonim2020.07.23 16:19
O tutaj oskarżasz, w pierwszym zdaniu! ... >>> cyt: "Tak pomagacie, że jest coraz więcej przypadków zamordowania dzieci.Podnosicie wrzask tylko o te nienarodzone, a żyjące macie w d...Co będzie kiedy Polska zerwie konwencję" .... ... pomijam, że konwencja obowiązuje, więc swoje żale chyba źle adresujesz, a fakt, że Ordo porusza ten temat, świadczy o tym, że zajmują się również dziećmi narodzonymi ... P.s. ... Czytaj ze zrozumieniem! ... dobrze by było.żebyś rozumiała również to co napisałaś!
Cool2020.07.23 16:08
A u was, biją murzynów!
Ninel2020.07.24 0:18
Nie ma coraz większej liczby przypadków dzieciobójstwa. Spada konsekwentnie od lat, po części z tego powodu, że rodzi się bardzo mało dzieci, które można by zabić. https://statystyka.policja.pl/st/kodeks-karny/przestepstwa-przeciwko/63417,Dzieciobojstwo-art-149.html
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.23 13:25
Wstyd mi za moją rodzinę, że mnie na skürwysyna wychowali, moją siostre na kürwe. Na szczęście moja kürwa żydowsko-UB-cka matka i żyd-skürwysyn NKWD-wiec ojciec pozdychali. Kolej na mnie.
gay2020.07.23 18:55
Cześć rusku ..wielbiciel..mam 67 lat ..kocham ciiebja..
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.23 13:02
każdy ybnięty katol napyerdala babę i dzieci i to z bożym błogosławieństwem!
Michał Jan2020.07.23 13:06
Katole może tak, ale katolicy już nie. Katolików jest znacznie więcej niż ten nikły procent "naparzających". Kraje zachodnie są znacznie bardziej "katolskie".
gay2020.07.23 18:55
Cześć rusku ..wielbiciel..mam 67 lat ..kocham ciiebja..
rower2020.07.23 18:57
ja mam 93 lata to z pradziadkiem byś pofiglował
Ninel2020.07.24 0:01
Z tego co piszą w periodykach LGBT, napyerdalanie i owszem, ma miejsce, ale zasadniczo w parach lesbijskich. Jako ateistki nie potrzebują do tego niczyjego błogosławieństwa.
ergonałt2020.07.23 12:57
Ordo luris dąży do gwałtu na społeczeństwie poprzez wprowadzenie katolickiego szariatu.
Michał Jan2020.07.23 13:07
Czasy, w których dominowała religia katolicka, cechowały się niewyobrażalnym dzisiaj stopniej wolności osobistej.
Felek2020.07.23 13:45
Super mieli, niektórzy mogli sobie wybrać nadzianie na pal a niektórzy spalenie na stosie za czasów wypraw krzyżowych.
Michał Jan2020.07.23 13:48
Udało Ci się błysnąć znajomością historii na poziomie czerwonej książeczki.
ROBOTNICZAkrew2020.07.23 12:56
Ah, Ordo Siurek, to dziękuję...
się nie wykrwaw2020.07.23 13:38
a jeżeli jesteś trans i podajesz się za kobietę to zmień podpaskę
Michał Jan2020.07.23 12:50
Dzisiejsze neomarksisty najwyraźniej czerpią ze spiżowej tezy Józia Słoneczko, że walka klasowa zaostrza się wraz z postępami socjalizmu. W rankingach przemocy domowej Polska jest znacznie niżej niż "postępowe" kraje EUropejskie. W najbardziej postępowej Skandynawii jest też największy rozjazd w średnich zarobkach kobiet i mężczyzn (dla mnie to normalne, ale niektórzy, np. PiS, robią z tego aferę).
Anonim2020.07.23 12:48
Bardzo proszę o zajęcie się również przemocą mediów, bezwzględnie wchodzących w naszą prywatność!
Michał Jan2020.07.23 12:52
Słynnej aplikacji Niewyspanego, na ochotnika, poddał się tylko 1% najbardziej frajerskiej części naszego społeczeństwa.