Tylko u nas! Barbara Dziuk: Gra o Turów to gra o gigantyczne pieniądze!  - zdjęcie
29.09.21, 16:49

Tylko u nas! Barbara Dziuk: Gra o Turów to gra o gigantyczne pieniądze!

74

„Mówiąc o obronie klimatu wygrywa się interesy gospodarcze. Jest to wojna o energetykę. Bezpieczeństwo energetyczne jest dziś priorytetem. Ponieważ polityka zwana klimatyczną ma za zadanie doprowadzić do tego, byśmy stali się zależni od sprzedawanego nam węgla i gazu, to trzeba się przed tym bronić. Inaczej będzie to rodzaj kontrybucji” – mówi portalowi Fronda.pl poseł Barbara Dziuk.Fronda.pl: Czytamy o kolejnej sprawie i przecieramy oczy ze zdumienia. Dlaczego Czesi chcą nieszczęścia w postaci katastrofy ekologicznej, społecznej i krzywdy sąsiadów? 

Poseł Barbara Dziuk: Może od początku: w marcu Czechy wniosły do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej skargę przeciwko Polsce dotyczącą rozbudowy kopalni odkrywkowej węgla brunatnego Turów. Uznano, że Turów jest winny zmniejszenia się poziomu wód gruntowych na terenach przy granicy.

Czesi domagali się wstrzymania wydobycia do czasu decyzji TSUE, a Trybunał stanął po stronie czeskiej. Innymi słowy: zwrócono się do Polski o natychmiastowe wstrzymanie wydobycia do momentu rozstrzygnięcia sporów między Czechami a Polską, zaś orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości UE mówi o tym, że albo wstrzymamy wydobycie, albo będziemy płacić kary w wysokości 500 tys. euro dziennie. Dlaczego? Ponieważ Czesi zmagają się z największą suszą od 500 lat i uznali, że winna jest przede wszystkim kopalnia w Turowie. Tymczasem pierwsze odkrywki w rejonie Żytawy są notowane na początku ubiegłego wieku, zaś po stronie Niemiec, na północ od Żytawy, działają cztery kopalnie odkrywkowe, tyle, że są one niemieckie. Elektrownie i kopalnie dają zatrudnienie, bezpośrednio i pośrednio, 65 tysiącom ludzi. Sam Pan Redaktor rozumie. Dodać należy też, że na przedgórzu Rudaw działają kopalnie należące do spółek państwowych i należące do właścicieli prywatnych.

Jest i inny aspekt – pominięty w obarczaniu nas winą - tegoroczny raport dotyczący suszy u naszych sąsiadów, a sporządzony przez czeskich badaczy, który mówi jasno: tegoroczna susza trwa najdłużej i spowodowana jest również wysokimi temperaturami, a trwa ona od prawie ośmiu lat. Sami naukowcy szacują, że to najgorsza klęska suszy na tym terenie od 500 lat - najbardziej są nią dotknięte południowe Morawy i południowo-zachodnia część kraju.

Dlaczego lokalny spór udało się nagłośnić na prawie całą Europę?

Bo jest to na rękę rządzącej partii i premierowi Babisowi, i nie tylko im. Z lokalnego problemu postanowiono uczynić globalny problem polityczny. Nawet laik zdaje sobie sprawę, że orzeczenie TSUE jest, mówiąc delikatnie, fantastyczne w swoim założeniu, bowiem nie da się wyłączyć kopalni i elektrowni natychmiast, za pomocą jednego przycisku.

A gdyby się dało, stałoby się coś? 

O tak, nawet bardzo źle by się stało. Powołany zespół ekspercki Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, którego szefem był prof. dr hab. inż. Marek Cały, dokonał oceny zagrożenia środowiska na wypadek natychmiastowego zatrzymania pracy kopalni w Turowie. Z raportu wynika, że powodu pogorszenia się warunków wodnych doszłoby do wielkich osuwisk i w rezultacie do katastrofy ekologicznej. Gdyby zamknąć kopalnię natychmiast, bez odwadniania, to nie jest możliwym ani dalsze, ani przyszłe funkcjonowanie kopalni. A to prowadzi prostą drogą do jej likwidacji. Biorąc pod uwagę, że na rzecz orzeczenia TSUE działały organizacje ekologiczne, to widać wyraźnie, że ci ekolodzy to raczej są z ekologią na bakier.

Nie podejrzewam, że politycy UE i ekolodzy są z logiką na bakier.

I słusznie, bo jest to likwidacja 3,5 tysiąca miejsc pracy, pozbawienie prądu 3 milionów ludzi i wymierne starty finansowe dla kraju. Poza tym jest to rodzaj gry gospodarczej – im my mniej mamy, tym więcej mają ci, którzy sprzedadzą nam brakujący towar.

Rozumiem, że w tle są pieniądze? 

Mówiąc o obronie klimatu wygrywa się interesy gospodarcze. Jest to wojna o energetykę. Bezpieczeństwo energetyczne jest dziś priorytetem. Ponieważ polityka zwana klimatyczną ma za zadanie doprowadzić do tego, byśmy stali się zależni od sprzedawanego nam węgla i gazu, to trzeba się przed tym bronić. Inaczej będzie to rodzaj kontrybucji. Jeśli raz zapłacimy, to będziemy za ten błąd płacić stale. I to nie będą kwoty rzędu tych, które nam proponuje TSUE, ale znacznie, znacznie wyższe. Znamienne jest to, że Czesi nie maja pretensji do Niemców, ale do nas. W okolicy Czech są elektrownie i cztery niemieckie kopalnie zatrudniające 70 tysięcy ludzi, a szkodzi Czechom polski Turów, czyli jedna kopalnia z 3 tysiącami zatrudnionych? Nie sądzę. Energia to dzisiejsze złoto, jeśli ustąpimy, to staniemy się krajem płacącym najwyższe rachunki za prąd i gaz. Spadniemy do roli pariasów Europy.

W tym miejscu możemy też przywołać aspekt, który poruszają sami mieszkańcy Bogatyni, że jak u nich nie będzie pracy, to pewnie będą jej musieli szukać u sąsiadów. Czyli w czeskich i niemieckich kopalniach i elektrowniach, bo jak wiadomo tych żadne KE i TSUE nie odważy się zamknąć.

Co na to strona polska? 

Premier Mateusz Morawiecki już w marcu mówił o tym, że przewiduje dyskusję na temat Turowa w okolicach przełomu września i października, ponieważ na początku października przewidywane są wybory w Czechach. Przewidywania Premiera się sprawdziły.

Ugrupowanie ANO premiera Andreja Babisza będzie walczyć w wyborach z koalicją SPOLU i koalicją Piratów i Burmistrzów. Zapewne ciężko będzie doprowadzić do porozumienia przed wyborami ponieważ nasi czescy sąsiedzi kierują się logiką wyborczą. To jest logika pozbawiona jednocześnie gotowości do porozumienia – komentował premier, cytowany przez Polską Agencję Prasową.

Ale co dalej? 

Dalej Premier Mateusz Morawiecki przedłożył Czechom bardzo dobrą propozycję polegającą na wsparciu finansowym dotyczącym projektów nie tylko tych związanych z wodą, ale i z zapobieganiem hałasowi, tudzież obiecał pomoc przy innych inwestycjachI stwierdził, że jest to bardzo dobra oferta z naszej strony, a tylko od naszych sąsiadów zależy czy z niej skorzystają.

Na razie mamy apel o kompromis

I nieśmiałe drgania na rzecz porozumienia. Tym bardziej, że na pograniczu polsko-czesko-niemieckim jest tak: po stronie czeskiej funkcjonuje pięć kopalń węgla brunatnego, po stronie niemieckiej cztery, czyli razem dziewięć, a dziesiątą jest najmniejsza z nich- polska kopalnia Turów? I to ona szkodzi najwięcej? Dodatkowo Czesi po swojej stronie mają żwirownię, a poza tym panuje u nich susza największa od 500 lat, tak? Te argumenty wysunął marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski i spotkał się w sprawie z Martinem Putą, hetmanem kraju Libereckiego. Przygotowali wspólnie apel do szefów rządów o rychłe zakończenie negocjacji.  Apel został podpisany.

 

Fronda.pl

 

Komentarze (74):

To jest2021.10.3 17:15
PRAWDA. Tu chodzi o pieniądze a nie o klimat i środowisko.
JonB2021.10.3 6:34
Tak. Dlatego PiS to przesra - jak wszystko i jak zwykle.
Muzeum Miesa2021.10.2 19:04
Walka o Polske to walka o kupe kasy czyli pieniedzy.
Grizzly2021.10.1 20:55
Wstyd mi, że "to coś", jest z mojego powiatu. Wiem że to człowiek, ale intelektualnie ta "pani" jest amebą umysłową.
Wojtuś2021.10.1 18:47
Majá szczéście, ze Jaruzelski z nami im nie n a p i e r d o l i l !!! Dziady od kozy…
Anonim2021.10.1 15:07
Volkswagen oszukiwał na normach emisji spalin , to zapewne Skoda mająca silnik i osprzęt VW również podawała lewe wyniki. Zrobić narodową kampanię i skarżyć gdzie się da bratnią Skodę.
janton2021.10.1 21:03
zacznij poruszać się furmanką tylko konia dokup .......tanie i zajeżdżone w Zakopanem są do wyrwania.......matołku
Anonim2021.10.2 20:25
Knedlik pisz na temat.
lucek2021.10.1 10:02
Rozumiem, że jeśli sąsiad tej paniusi ze zdjęcia spuści do jej ogródka swoje szambo, to ta paniusia powie: dziękuję, drogi sąsiedzie.
OKOPZN2021.10.1 8:26
Zabawa w ciucubabke pejsatego knesetu bez wyjatku .Oddac koncesje masoneri za czapke sliwek mirabelek i szczaw , a goj za niewolnika. https://www.youtube.com/watch?v=UJEDQ6RyKJY&t=2229s
Górnik2021.09.30 16:03
Jedyne miejsce, gdzie Dziuk jest aktywna, to fronda. W Sejmie to automat do przyciskania. A urodą nienachalna.
ociec dyrektor maslaczek2021.09.30 19:43
jest jeszcze dobra w donoszeniu
WONtusk2021.10.1 8:58
zgłoście postulat aby do sejmu ,senatu czy samorządów wybierani byli tylko uczestniczy konkursów piękności czy TOP MODEL
Hutnik2021.10.1 10:11
Nie potrzeba laureatów konkursów piękności. Wystarczy nie wybierać tałatajstwa z PiS i Konfederacji, o SP nie wspominając. Tam jeden w drugiego (i jedna w drugą) tak ohydne, że patrzeć się nie da. Może to przez te braki rozumu i inteligencji, o chamstwie i wredności nie zapominając.
Anonim2021.10.1 12:50
Większych chamów i niezrównoważonych jak w poko w całej Europie to ze świeca szukać- a dyplomy to chyba za kasę zdobyli
Anonimus2021.10.1 15:22
Jak ktoś chamem jest, to chamstwo pisowsko-rydzykowej hołoty jest mu tak bliskie, że niedostrzegalne. Widzi natomiast słomkę w oku każdego, kto jego chorych ideologii nie popiera.
wiarus2021.09.30 21:27
rzeczywiście nienachalna ale BMiW za kasę
Ziomal2021.09.30 15:39
Czesi chcieli 60 mln USD na rekultywację terenu i zabezpieczenia przed zanieczyszczeniem środowiska, czyli 3 miesięczna kara TSUE. Zamiast się potargować i dogadać straty będą wielokrotnie większe przez PISowskich dyplomatołków i nieudacznków którzy najprostszej sprawy nie potrafią załatwić, ale co tam stać nas jak powiedział Morawiecki, przecież nie zapłaci z własnych pieniędzy tylko z pieniedzy tych którym się jeszcze chce pracować w tym kraju. PIS=NEPOTYZM+Złodziejstwo.
fcuk piss2021.09.30 15:26
ty dziuk moze jeszcze dozyjesz swoich nedznych dni oddychajac czystym powietrzem ale moje dzieci nie wiec k......wo nie pi..................l !!!! glupot
Nie kłam babo!2021.09.30 11:52
Czesi zgłaszali swoje zastrzeżenia od 2016 roku! Przez tyle la rząd Pissu i Kaczyński nie zrobili NIC! A teraz my wszyscy płacimy za nieudolność tych debili!
wypad do czech2021.09.30 13:03
a co oni maj do zgaszanie nie pilnuja swoich dziadowskich inwestycji co zatruwaja polskie srodowisko
Anonim2021.09.30 9:59
"Głebokie" przemyślenia tego tępego babska idealnie pasują do prymitywnego PiSdzielskiego elektoratu.😁
qwert2021.09.30 11:29
Anonim skończ ruski trollu
ociec dyrektor maslaczek2021.09.30 13:02
donosicielka
miales chamie zloty ...2021.09.30 13:10
na polu u niemieckiego Bauera siedzisz ze zgetym karkiem ale jak mozesz opluwac rodakow to nagle podnosisz te sluzalczy leb od wiekow tak jest w tej polsce teraz tylko komuchow z kresow przabylo
Możw ABW się zaangażuje?2021.09.30 8:49
Warto by pokazać PRYWATNE geszefty Babisa, jego rodziny i kumpli. Czechami rządzi mafijna oligarchia, która tak jak ruSSkie zaprzęga służby państwowe do "ochrony" ich prywatnej kasy.
Ziomal2021.09.30 15:40
To zupełnie jak w Polsce PISiory. Swój swego zawsze wyczuje.
OKOPZN2021.09.30 8:28
Kneset na wiejskiej to nie sejm !!!! Nasz wegiel=wodur, to tysiac lat niezaleznosci energetycznej . https://www.youtube.com/watch?v=cRWMZLN0LMQ&t=216s
Dam2021.09.30 8:24
Gdybyście tylko zajęli się tą sprawą 5 lat temu, kiedy Czesi pierwszy raz zgłaszali wątpliwości, zamiast teraz robić z siebie ofiarę. Ale to typowe zagranie miernot i nieudaczników, zawsze wina kogoś innego.
Czechy nie2021.09.30 13:13
to czechy robia ze siebie ofiary a rzad polski zamiast od razu im z kopa to jeszcze pertraktuj i pokazuje swoja slabosc
comeniusz2021.09.30 3:29
Czechy to mendy
gen Buła2021.09.30 1:07
Dezerterzy z KWK Wujka też powinni być ukarani wchodzę na skwer tzw represjonowanych gówrników -patrzę k..a Kaufland Hanyski sprd do Nimitz
6662021.09.30 1:03
Ja bez brody z tymi po ekonomiochszlonkoch nie rozmawiam
Tw Dąbrowski2021.09.30 0:55
nie zapominajmy ,że tzw uniwersytet ekonomiczny w Katowicach to za rogiem Aldi a tzw ślaski to prostytutki za rogiem Właściwa nazwa Katowitz to Stalinogród
kpy Wach2021.09.30 0:36
Duże piniądze to raczej Messner Miller Krauscher Hell-big Konhauer w Tajlandii benzyna po 3zł i zakaz wjazdu hanysów
Urszula2021.09.30 0:14
To jest zdjęcie prawdziwej BUFETOWEJ!!!
Anonim2021.09.29 22:21
Michał Tabaka 24 marca 2021 r. na swoim blogu w tekście „Elektrownie węglowe Tauronu pod nóż. Znamy oficjalny harmonogram ich likwidacji” podaje harmonogram zamykania elektrowni i kopalń. <> Daty wygaszenia elektrowni węglowych #Tauron: – 2025: bloki nr 1, 2, 4, 6 Jaworzno III, bloki nr 2 i 3 Jaworzno II, bloki nr 1 i 2 Siersza, bloki nr 9 i 12 Łaziska, – 2027: blok nr 1 Jaworzno, – 2028: blok nr 3 i 5 Jaworzno III, blok nr 10 i 11 w Łagisza, – 2035: blok nr 10 Łagisza 2:02 PM · 24 mar 2021
Anonim2021.09.29 22:18
Konfederacja: Ceny energii rosną w zastraszającym tempie! ..................... https://www.youtube.com/watch?v=K5s_7cuEhSE
Cu-nfederacja2021.09.30 8:23
Szczesc Boze i poszlo zloze jak zboze !!! A czapka sliwek dla lesnego dziadka curwina od pejsatego rasPutina !!!
Anonim2021.09.29 22:18
Zapłacimy. Rekordowe ceny za GAZ. ............................................................................................... https://alfax-2020.neon24.pl/post/163776,zaplacimy-rekordowe-ceny-za-gaz
Anonim2021.09.29 22:18
"Ceny za gaz biją wszelkie rekordy. Będziemy płacić horrendalne rachunki my wszyscy !!! (...) Taki stan rzeczy zawdzięczamy rusofobicznym politykom PISowskim i banderowskiej juncie na Ukrainie wraz z USA. (...) Teraz przyjdzie nam zapłacić słoną cenę za politykę uprawianą przez lata, przez pisowskich polityków, którzy wraz z ukraińską banderowską juntą sabotowali budowę NS 2 angażując też Stany Zjednoczone Ameryki."
ZagrodowaGodzillaMaDziesięćPórKarmieniaNaDobę2021.09.29 22:09
Locha z wiochy zdobna w słomkowy wiecheć. PiSocjalizm katolicki awansuje po linii partyjnej z obór, stodół, chlewów i ślepych zaułków ewolucji wyjątkowe okazy rasy ludzkiej.
Po 11 ... precz_z_komunia pisze CYT.:2021.09.29 20:41
"Nie dziwi mnie że komuniści z PiS to zoofile i pedofile :-) Dziwi mnie że już się z tym nie kryją :-) I że ogłaszają to światu na konferencji :-) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Kwartet Żydków PATO-HEJTERÓW w składzie: Daniel Passent, Kramsztyk-Hartman, Urbach-Urban oraz Jan Hertrich-Woleński i ich codzienny rzyg NIENAWIŚCI. . . . . . . . Byłoby to i zabawne gdyby nie fakt, że to ŻYDKI napisali i dalej piszą INSTRUKCJE PORNO w ich Talmudzie i Torah. ŻYD to z natury PEDOFIL, ZOOFIL - samo do tego się o tysiąca lat przyznaje.
Polak2021.09.29 19:50
Rząd jakoś dziwnie podchodzi do tej sprawy ,polski a jakoby obcy, faryzejski ,podpisał zgodę na likwidacji elektrowni (Turów na 2 pozycji) a teraz ściema o obronie . I po co rozmawiać z czechami ? oni maja kilka kopalni takich samych więc niech wyłączają swoje. A unia trzeba im powiedzieć ,że są głupkami , elektrowni i kopalni nie można zamknąć w kilka godzin bo doprowadziłoby to do katastrofy . A ten negocjator kurtyka to kim jest Polakiem? takim jak niedzielak albo ten od dodruków
Polak2021.09.29 20:21
Widzisz, rusku, gdybyś miał choć śladowe pojęcie co się dzieje w Polsce wiedziałbyś że pisowska mafia miała 5 lat na rozwiązanie tego problemu. I dlatego Unia wychodzi z założenia że te 5 lat było do wykorzystania, a nie do pisowskiej ucieczki przed problemem - więc i kwiczenie że "nie zamknie się w parę godzin" nikogo nie obchodzi. Pisowska mafia tę kopalnię już dawno przegrała.
nie ślepy2021.09.29 21:04
Tyś POlak na usługach szkopów! A w ogóle to może POwinniśmy zamknąć wszystkie kopalnie i elektrownie...pasuje ci niemcu?
Polak2021.09.30 7:24
Miej pretensje do pisowskiej mafii, w końcu to pisowska mafia robi wszystko by zamykać kopalnie i elektrownie.
...2021.09.30 8:49
Mentalność polskiego po.je.ba janusz pięćsetplusa. Nie ma argumentów, zero wiedzy w temacie, ale szczeka.
Po 11 ...2021.09.29 19:40
Dziuk jest dziki, dziuk jest zły, Dziuk ma kwiatek, bardzo zły. Kto spotyka na frendzlu dziuka, Ten na Onet zaraz zmyka.
Stęka na kiblu żydek Grizzly,2021.09.29 19:36
ta obrzezana niedojda, bo w dupsku ma żydek po ch uju wielkiego hemoroida.
Grizzly2021.09.29 19:31
Ta pani jest z Tarnowskich Gór... można głosować na PIS, nikt nie zabroni, ale na tą kobietę oddanie głosu, to uwłaczanie własnej godności i intelektu. Wstyd... nie będę się rozpisywać, miejscowi wiedzą.
Oficiall JPII pedophille Psyho Hooligans 😍2021.09.29 21:26
A znamy... sprawę nauczyciela z LO Staszica pamiętamy, jak również wiele innych historii, kiedy "to coś" próbowało przypisać sobie zasługi innych... łooo pisać można aż do rana 😎
Robert2021.09.29 19:03
Zaskarżyć do tsue kopalnie czeskie i niemieckie.
Renia2021.09.29 18:41
Pani Barbara ma 1000% racji. Czyta Pani świetnie te czeskie knedle.
Skrzypek na dachu2021.09.29 18:31
PiS czuje sie oszukany bo podpisal niedawno umowe z UE sam Pan Premier Pinokio a teraz placek .
Polak2021.09.29 18:31
I tę grę o wielkie pieniądze pisowska mafia przegrała zanim do niej w ogóle przystąpiła - przez swoje 5 lat panicznego uciekania przed problemem.
B522021.09.29 19:03
Przed nami globalny kryzys energetyczny, rekordowa inflacja, rosnące ceny surowców, problemy z łańcuchami dostaw, spadające nastroje konsumenckie, pandemia, zawirowania w gospodarce i giełdzie . Ale my kłóćmy się o to, czy - "krowa była koniem"
Robert O.2021.09.29 18:15
Wybudujemy w Turowie duża elektrownię atomową 30GW (to mniej więcej tyle ile wynosi całe zapotrzebowanie energetyczne Polski). Obok zakład przeróbki wypalonego paliwa jądrowego w postaci prętów i koniecznie mogilnik do gromadzenia na kilkaset lat zeszklonych wysokoaktywnych odpadów radioaktywnych z wszystkich siedmiu nowiutkich polskich elektrowni atomowch (reaktory, jakże by nie V+ generacji). Z mogilnikiem jest problem bo w okolicy Turowa znajdują się ogromne (choć głębokie) złoża pewnego niezwykle cennego pierwiastka technologicznego (ani złoto ani uran:-). Do szczęścia coś co w US nazywa się Sandia (może być Livermoore) National Laboratory. A prąd i inne materiały będziemy sprzedawać wszystkim chętnym za godziwy grosz. Specjalistów mamy. Kończyli uczelnie na całym świecie. Projektowali, budowali (choć posucha) i rozbierali el. atom. również na całym świecie. Pracowali gdzie się dało w ee. aby nabrać doświadczenia...
Leopold H.2021.09.29 21:24
Mało! Francuzi mają kłopoty bo nie chcą ich okrętów podwodmych. Zamówmy, kupmy i wybudujmy już dziś za pieniądze z UE porządne laboratorium wirusologiczne BSL4+, takie jak w Wuchan. Sprzedadzą nam! Będzie gdzie badać przyszłe patogeny wirusowe i bakteryjne przy następnych, wszczynanych przez nieznanych(?) sprawców epidemiach. Będzie mnóstow miejsc pracy. A w razie czego w pobliżu jest mnóstwo czeskich targowisk!.
...2021.09.29 17:51
PIS zaje.bał sprawę, a teraz szuka kogo tym obarczyć. A zapłaci społeczeństwo.
Ile jeszcze???2021.09.29 17:59
Każdy Polak dorzucił się w 2020 roku do: - Wyborów Sasina: 2 zł - TVP: 52 zł - Rydzyka: 3,20 zł - Kancelarii premiera: 10 zł - Strat górnictwa: 113 zł - Trefnych respiratorów Szumowskiego: 5,26 zł - Łąki CPK-Baranów: 85 zł - Rozbudowy i rozbiórki bloku węglowego Ostrołęka: 36 zł.
Anonim2021.09.29 17:30
Kapusie i donosiciele WON!
Anonim2021.09.29 17:22
Może wreszcie któryś z naszych wysoko postawionych utrzymanków, bałaknie gdzie trzeba (ONZ, UE), że ochrona środowiska to głównie sprawa produkcji bubli i jednorazówek forsowana z nieograniczonej pazerności przez faszystowską światową finansjerę a nie spalanie węgla.
SZOK!!! BOŻE - JAKIE SAMOZAORANIE!!!2021.09.29 17:08
Aśmy powymachiwali se szabelką. Pokłóciliśmy sie ze wszystkimi z bliska i z dala. Brawo PiS!
PISak2021.09.29 17:33
PIS się z nikim nie pokłócił, tylko targowica skłóciła polską rację stanu, a PIS ma mandat do rządzenia krajem z upoważnienia większości POLAKÓW.
Anonim2021.09.29 18:01
Kłamstwo, kłamstwo i kłamstwo, takie typowe dla PiS. 1. PiS pokłócił się chociażby z Porozumienie Gowina, mógł bym wymieniać dalej, ale jeden przykład wystarczy. 2. Jakoś ta targowica jak była u władzy nie miała problemów z Czechami. 3. Na PiS głosowało dokładnie 8.051.935, co stanowi 43,59 % wszystkich oddanych głosów i jest nie całą 1/4 mieszkańców kraju.
Anonim2021.09.29 17:34
PiSdzielce - Medal Du.py Wołowej z Mieczami i Liśćmi Dębu
Anonim2021.09.29 17:03
Ładnie nas pisowcy załatwili. Na cacy! Na wielu frontach. W tym gorliwa pomocniczka kliki Kaczora, owa wesolutka Basia.
PISak2021.09.29 17:27
Ładnie napisałeś, mistrzostwo świata dla idiotów.
WONtusk2021.09.29 17:31
NIE PIS TYLKO ZDRAJCY TOTALNI I LEWACTWO DO SPÓŁKI NADZWYCZAJNĄ KASTĄ I ZBOKAMI
...2021.09.29 17:53
Nie z.es.raj się tylko weź piguly co psychiatra przepisał.
Anonim2021.09.30 7:37
po wpisie widać ,że potomek komucha lub stary komuch - komuchy na osoby które mówiły prawdę o nich , kierowały podejrzenia o chorobę psychiczną lub zamykali w psychiatrykach
Anonim2021.09.29 17:54
Jak ja lubię, jak prawiczki się bezsilnie wkur.wiają...
KOŚCIELNY2021.09.29 16:58
Na Bałtyku sztorm. To część wojny hybrydowej z Polską!