Tylko u nas! Arkadiusz Czartoryski wyjaśnia decyzję PiS ws. Magdaleny Biejat - zdjęcie
15.11.19, 16:45

Tylko u nas! Arkadiusz Czartoryski wyjaśnia decyzję PiS ws. Magdaleny Biejat

56

Portal Fronda.pl, Paweł Chmielewski: Prawo i Sprawiedliwość oddało przewodnictwo sejmowej Komisji Rodziny i Polityki Społecznej w ręce pani poseł Magdaleny Biejat, przedstawicielki formacji otwarcie neomarksistowskiej. To posunięcie budzi poważne oburzenie, tym więcej, że toczymy dziś cywilizacyjną wojnę z lewicą właśnie na polu rodziny. Dlaczego podjęto w ocenie Pana Posła taką a nie inną decyzję?

Arkadiusz Czartoryski, poseł PiS: Przede wszystkim muszę wyrazić ogromne zaniepokojenie i zmartwienie tym, że ponad 2 mln wyborców w Polsce poparło tę opcję, która pod szyldem SLD dostała się do parlamentu. Podkreślę jeszcze raz: ponad 2 miliony! Zasadnicze pytanie brzmi, czy można abstrahować od tego wyniku i zaklinając rzeczywistość udawać, że ci posłowie nie zostali wybrani do Sejmu? Czy też raczej należy stawić temu czoła? O przyczynach dostania się tej formacji do parlamentu długo by mówić; przypomnę tylko o tym, czego dowiedzieliśmy się z taśm Sławomira Neumanna: jak SLD było przez całe lata reanimowane przez Platformę, jak starych towarzyszy wciągano na listy, jak dawano im jedynki, jak zapraszano ich na wszelkiego rodzaju marsze, w tym homoseksualne, wspierane przez Platformę. Platforma obiecywała spełnienie wszystkich postulatów środowisk mających zupełnie inne niż nasza cywilizacja spojrzenie na kwestię rodziny. Fakt jest w każdym razie taki, jaki jest: Lewica dostała się do Sejmu. Czy Prawo i Sprawiedliwość powinno teraz wytaczać jakąś wojnę tym posłom, wycinając z sejmowych komisji wszystkich przedstawicieli SLD? Moim zdaniem: nie. Jesteśmy partią szanującą wybór demokratyczny. Spieramy się na całego; nigdy nie zgodzimy się na ideologiczne pomysły środowisk lewicowych, zwłaszcza gdy idzie o życie, rodzinę i religię. Musimy jednak uszanować to, że znaleźli się w parlamencie.

 

No dobrze, ale mówimy o komisji zajmującej się szczególnie wrażliwą materią, oddawanie lewicy pola w tym obszarze zakrawa na skandal.

Pani Redaktorze: W komisji i w parlamencie decyduje większość. Taką mamy konstytucję i taki jest regulamin Sejmu. Żeby w komisji jakikolwiek projekt miał szansę powodzenia, musi poprzeć go większość. Chcę to bardzo wyraźnie powiedzieć: żaden z projektów tej pani ani jej formacji, dotyczący zniszczenia rodziny, ataku na życie, wyuzdanych pomysłów na edukację seksualną, nie przejdzie przez tę komisję, bo większość ma tam Prawo i Sprawiedliwość. Moi koledzy i koleżanki są tam właśnie po to, by to zatrzymać. W tej komisji przewagę ma PiS. Jestem natomiast ciekawy jak zareaguje opinia publiczna, gdy szefowa tej komisji zgłosi jawnie i oficjalnie swoje pomysły. Wydaje mi się, że duża część wyborców nie zdaje sobie jeszcze do końca sprawy, jakie są koncepcje lewicy w sprawie ochrony życia, rodziny, edukacji seksualnej. To będzie bardzo ciekawe. Gdybyśmy tymczasem poszli na wojnę i wycinali posłów mających 2 mln poparcia, to byłaby woda na młyn dla wszystkich, którzy oskarżają Polskę o brak demokracji i prowadzenie ideologicznej kampanii przeciwko lewicy. Zróbmy inaczej, pokażmy, jakie pomysły ma lewica. Jestem przekonany, że Polacy prawidłowo to ocenią.

 

Czyli jeżeli pozwolimy mówić neomarksiście, to sam się skompromituje? To bardzo ryzykowne. Św. Paweł uczy nas, by unikać wszelkiego pozoru zła; czy Prawo i Sprawiedliwość nie daje jednak władzy w komisji posłance lewicy, w ten sposób wręczając jej swoistą tubę do nagłaśniania poglądów skrajnie złych?

Chcę Pana zapewnić: przewodniczący komisji ma mniejszą „tubę” od zwykłego członka. Przez wiele lat byłem przewodniczącym sejmowej komisji spraw wewnętrznych. Moją rolą było po prostu rzetelnie i uczciwie udzielać głosu członkom komisji; wielu posłów wypowiadało się znacznie częściej i dłużej ode mnie. Ja miałem obowiązek pilnowania otwarcia i zamknięcia komisji, uszanowania prawa do głosu każdego z członków. Przewodniczący nie ma na komisji żadnej roli politycznej ani ideologicznej; ma obowiązki proceduralne i porządkowe. Ma, paradoksalnie, mniej wypowiedzi od zwykłych członków. A przecież na komisję może przyjść każdy poseł, także spoza komisji, zabierając głos i mówiąc, co mu ślina na język przyniesie. Jeżeli posłanka Biejat ma wolę być posłanką aktywną, to bez względu na pełnienie takiej czy innej funkcji porządkowej mogłaby wypowiadać się w Sejmie. Powiem teraz słowa, które być może kogoś zbulwersują: każdy poseł wybrany przez Polaków powinien mieć prawo głosu. Nie może być tak, że na przykład na Konfederację głosowało „zaledwie” 1 mln 250 tysięcy Polaków, więc nie mają prawa odezwać się w Sejmie. Nie. Mają prawo. Podczas pierwszego posiedzenia Sejmu pani Marszałek Elżbieta Witek udzielała głosu posłom Konfederacji; ba, ta formacja wypowiadała się z mównicy sejmowej najczęściej, pomimo że ma najmniej głosów. Gdybyśmy jako Prawo i Sprawiedliwość, korzystając z większości sejmowej, nie pozwalali wypowiedzieć się posłom lewicy, to dopiero wówczas byłby wrzask w Brukseli, że tu panuje dyktatura! Polityka to sztuka realizowania dobra wspólnego w danych warunkach formalno-prawnych. Najważniejsze, żeby Prawo i Sprawiedliwość miało w każdej komisji, również w tej, możliwość realizowania celów narodowych, zgłaszania projektów ustaw zgodnych z naszym programem i z wolą naszych wyborców – i tych projektów przegłosowywania. Niedopuszczanie kogoś do prezydium czy do głosu w komisji, chociaż jest przedstawicielem trzeciego największego klubu w Sejmie, to byłaby droga do konfliktu na skalę międzynarodową. Przypominam, że Parlament Europejski nieustannie oskarża Polskę o brak demokracji. Musimy polemizować z tą panią, musimy nie zgadzać się z jej poglądami, ale nie możemy tłamsić jej i reprezentowanej przez nią formacji poprzez wycinanie z komisji. Także Prawo i Sprawiedliwość nie miało kiedyś w Sejmie większości, ale mimo wszystko nadal miało prawo do zabrania głosu.

 

Komisja Rodziny i Polityki Społecznej zajmuje się projektem przewidującym ograniczenie możliwości zabijania dzieci nienarodzonych. Czy nie mamy wobec tego do czynienia z nowym sposobem odsuwania w czasie lub zgoła blokowania uchwalenia tego potrzebnego prawa? Takie interpretacje pojawiły się między innymi w „Radiu Maryja”, padając z ust red. Artura Stelmasiaka z „Niedzieli”.

Pani poseł Biejat nie ma prawa niczego ani niczego zatrzymać, ani niczego wprowadzić pod obrady wbrew woli większości komisji. To nie leży w jej kompetencjach. Prawo i Sprawiedliwość stoi przed wyborem. Albo debata o kwestiach takich jak aborcja, związki homoseksualne czy edukacja seksualna przetoczy się przez Sejm w sposób cywilizowany, odbędzie dyskusja w komisjach i na sali sejmowej, albo też Prawo i Sprawiedliwość wytnie z komisji przedstawicieli lewicy, a wówczas debata przeniesie się na ulice w postaci różnych manifestacji. Pytanie, co jest dla Polski lepsze: czy awantury na ulicach, czy cywilizowana i merytoryczna debata na komisjach i w Sejmie? Moim zdaniem tylko to drugie pozwoli jasno wykazać, że strona lewicowa nie ma racji, a jej pomysły są przeciwko życiu i rodzinie. W przeciwnym wypadku debata przeniesiona na ulice trafi szybko do Brukseli, a Parlament Europejski będzie wyrażać święte oburzenie nad „sytuacją w Polsce”. Tak właśnie by się to skończyło, gdybyśmy nie uznali, że lewica ma kilkudziesięciu posłów! Lepiej dać im głos, tak, by ludzie mogli zobaczyć, jakie mają naprawdę poglądy; to umożliwi ich merytoryczne wypunktowanie. Rolą większości sejmowej jest pilnowanie Polski i chrześcijańskiej cywilizacji. Ta większość jest jednoznaczna, również większość w prezydium Komisji Rodziny i Polityki Społecznej, a to właśnie prezydium ustala agendę prac komisji, nie sama przewodnicząca. Większość w prezydium jest ponad dwukrotna! Należy to zrozumieć: jako Prawo i Sprawiedliwość nie możemy być partią antydemokratyczną, musimy respektować także to, że część wyborców opowiedziała się za SLD.

 

W minionej kadencji Sejmu Prawo i Sprawiedliwość, wbrew wcześniejszym deklaracjom, nie zrealizowało obietnicy ograniczenia procederu zabijania dzieci nienarodzonych. Pan Poseł jeszcze przed wyborami w 2015 roku dał się poznać jako zdecydowany zwolennik dobrych zmian w tym zakresie. Czy w tej kadencji możemy wreszcie liczyć na przełom?

Mam ogromną nadzieję, że tak się stanie. Będę w tej kwestii zabierał głos na najbliższych posiedzeniach klubu parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.

Komentarze (56):

Hala2019.11.17 16:50
nie wierzyłam własnym uszom, że PiS oddało lewakom tak ważną komisję. Boleję bardzo nad tym. tłumaczenie o Brukseli, nagonce na Polskę jest żenujące, bo przecież oni dopóki choć jeden katolik zostanie w Polsce, to będą nas krytykować. Jesteśmy suwerennym krajem, czy mamy tańczyć jak Bruksela zagra??? Wybraliśmy (8mln.) Prawo i Sprawiedliwość bo uwierzyliśmy, że będzie stać na straży chrześcijańskich wartości. Czy tak będzie?
wolne media2019.11.17 11:04
Myślę że to była celowa robota PIS u Teraz społeczność pawicy z lewicą będzie się żreć w każdych mediach I w ten sposób zostanie odwrócona uwaga od PIS u co robi i po co
Otto2019.11.16 22:46
pisraelskie onuconaplety w koalizji razemz lgbt:)
Agnieszka2019.11.16 18:51
Następny naiwny strateg czy ktoś, kto ma nas za idiotów? Akurat lewackim krzykaczom na ulicy to będzie super wygodnie ułożyć teraz grafik skoordynowany z pracami komisji. A może nawet układać przewodniczącej ten grafik, by najlepiej pod niego uliczne zadymy dostosować. Wszystko do zgrania i nic na ulicach się nie skończy, bo oni widzą jak się tego boicie i jak skuteczna to na was broń przy wszystkim. Nawet gdyby jakimś cudem Biejat chciała się nawrócić i dołączyć do polityki społecznej rządu, to skończy najwyżej na szubienicy ulicznej i kto wie czy tylko symbolicznie, bo jej środowisko wygląda na zdolne do wszystkiego. Szkodliwą głupotą jest trwanie w przekonaniu lub wciskanie nam kitu, że tego typu działania nie rozzuchwalą, ale uspokoją agresywne lewactwo. Po prostu chodzi o zwalenie na lewactwo winy za brak choćby prac i zamrażanie ustaw chroniących życie ludzkie (i innych związanych z deklarowanymi wartościami chrześcijańskimi). Ostatnie 4 lata zdarły maski z PiS-u, pokazując że kłamią deklarując się jako wyznawcy Jezusa a nawet szanujący "wartości humanitarne", bo świadomie sami podstępem i otwarcie uwalają ochronę życia ludzkiego. Stracili przez to wiele swojego twardego elektoratu, m.in. na rzecz Konfederacji. Nie opłaca się im tak otwarcie to ujawniać a ludzie za bardzo na oczy przejrzeli, więc "zasłona dymna" im potrzebna a widocznie też satysfakcjonujące jest naplucie cyniczne w twarz tym, co się zorientowali i odeszli. Nawet gdyby tylko szacunek dla demokracji temu przyświecał czy przyświeca panu Czartoryskiemu - który jak rozumiem popiera lub usprawiedliwia ten wybór - to oznacza to, że to czym zwodzono katolickich wyborców jako priorytetem władzy jest na szarym końcu lub kompletnie dla PiS-u i pana czartoryskiego nieistotne. Demokracja absolutnie w żaden sposób nie tłumaczy i nie usprawiedliwia tej zdrady lub cynicznych kłamstw w czasie kampanii wyborczych.
bob2019.11.16 12:44
Tylko naiwni, frajerzy i kupieni 500+ wierzą jeszcze PiSowi
Baśka2019.11.16 12:33
Rodzina nigdy i pod żadnym pozorem nie powinna być poletkiem doświadczalnym dla ludzi ze skłonnościami do dewiacji. O sprawach najważniejszej komórki społecznej powinny decydować osoby o wysokim morale opartym na dekalogu. Matko Boska, Królowo rodzin módl się za nami.
KATOLIK2019.11.16 10:04
Pokrętne wyjaśnienia pana posła. Żadne parytety nie usprawiedliwiają oddania szefostwa komisji d/s rodziny posłowi sprzyjającemu aborcji. PIS umył ręce w tej sprawie jak Piłat.
aloiz2019.11.16 9:42
Zemsta PIS na wyborcach, którzy na nich nie głosowali. Widzicie, nie oddaliście głosu na nas, to teraz macie.
katolik2019.11.16 8:17
można przyjąć chore tłumaczenia,dobrze,niech wszyscy Polacy są zadowoleni,ze mają coś do powiedzenia w Polsce ALE jak PIS nie zrobi ze swej większości należytego użytku, tzn nie poprowadzi na postronku swój rząd i nie zrealizuje zakazu aborcji i innych moralnie ważnych zmian ,to żal będzie Polski i Polaków którzy głosowali na PIS
MirekT2019.11.16 11:18
Katolik na pewno w Polsce jest psychiatra, który jest w stanie Ci pomóc, nie załamuj się!!! Na Pis głosowali beneficjenci zasiłków oraz 500+. IQ pisowca jest niższe od temperatury ciała, jak nie rozumiesz z tym IQ to podpytaj Pani Zosi z mięsnego!!!
emigrant2019.11.16 2:29
Tego się nie da czytać. Przerwałem w połowie.Ten człowiek mówi jak skończony kretyn. Za pieniądze wszystko można powiedzieć? Już nie ma ani jednego uczciwego w Polsce? Oni mają Polakow za kompletnych idiotów. I sprzedają ten kraj temu kto im da władzę. Tyle, że ta ich władza jest tyle warto co to co wychodzi z miejsca w które oni mogą nas pocałować. SLD I PO Polskę sprzedało i rozkradło, ci chcą doprowadzić do unicestwienia tego kraju. Raz na zawsze. I bedzie dobre miejsce do kolonizacji.
Beno2019.11.16 1:31
Co za bełkot głupca. "Mamy tam większość, by niedobre ustawy nie przeszły". Mając większość i poparliście kandydaturę pani Magdaleny Biejat, a teraz chcecie blokować jej pomysły? Coś to bardzo nielogiczne i trudno mi w te brednie pana Czartoryskiego uwierzyć.
Anna Kołakowska2019.11.15 23:03
Panie Pośle, którego dotychczas uważałam za przyzwoitego człowieka, ale zmieniłam zdanie- kto ze złem chodzi na kompromisy, pozwala temu złu działać i rozprzestrzeniać się. Przestrzeń dla dobra, dzięki ludziom takim jak pan kurczy się. Zapomniał pan w wywiadzie dodać, że to przewodnicząca komisji dopuszcza ( albo nie) projekty ustaw pod obrady komisji. "Wasza" przewodnicząca nie dopuści projektów antyaborcyjnych i zatrzymujących LGBT. Wy żeby utrzymać się w ławach posleskich czyli przy korycie, zdradzlilbyście nawet własne dzieci (i zrobiliście to). Dla was Dekalog kończy się w momwncie planów na kolejną kadencję. Dla 2 mln lewaków zdradzliście kilkanaście mln swoich wyborców- niech od tej pory lewacy na was głosują.
zuzia2019.11.15 21:41
Pośle Czartoryski. 8 milionów wyborców wybrało was abyscie dali odpór lewicy a pan nas olewa i pisze jakieś bzdety że trzeba szanować 2 mil wyborców lewicowych. Szanujcie ich ale władzy im nie oddawajcie bo ani się obejrzycie jak stracicie władzę. Takim rozumowaniem szły przd laty partie na zachodzie i co z tego wynikło teraz widać. Jak się nie nadajecie do rządzenia i wymiękacie to złóżcie mandaty , przyjdą inni mniej strachliwi
katolik2019.11.15 21:05
nieważne ze PIS uczyniło ministrem sld,DLA wyborców będzie ważne jedno,ze PIS uczyni zakaz aborcji,wtedy będzie WIARYGODNY
mangalitzer2019.11.15 20:52
chrrrum - chrrrum, Panie hrabio.
Jestem z Białegostoku2019.11.15 19:20
Zadrżałowe mnie serce jak to przeczytałem. Było trzeba dać im komisje ochrony mszyc przed wykorzystywaniem przez mrówki, a nie komisje rodziny. Mam tylko nadzieje że jednak pisiory na których głosowałem nie dopuszczą do psucia rodzin polskich.
aloiz2019.11.16 9:38
Przecież nic w tym zakresie nie robią, gender hasa sobie spokojnie po szkołach, a 4 lata władzę już sprawowali.
KATOLIK2019.11.16 10:06
To źle zrobiłeś, że głosowałeś na zakłamany PIS. Należało poprzeć Konfederację.
Reytan2019.11.15 18:46
Komuchy i Konfederacja nawzajem sie popieraja ci AntyPolacy.
Michał Jan2019.11.15 19:24
Tak, tak. Jak to będzie wg twojej lichej znajomości polskiego? "Są na tym samym stanowisku"?
Otto2019.11.16 22:18
Chyba pisraelskie onuconaplety z pis. Sojusz z sldlgbtrazemwiosna kwinieł :)
Otto2019.11.15 18:44
pisraelici mają gdzieś życie nienarodzonych i żyjących Polaków, ważne ze szekle i $ sie zgadzają bo ojro gardza :) razemsldwiosna w sojusz z pis macie katole :)
Reytan2019.11.15 18:48
Zeby tylko bic w Polske,to bedziesz komuchu nawet popieral faszystow ? Typowe a przeciez w tej dziedzinie PIS jest na tym samym stanowisku co nasz Kosciol Swiety..
Michał Jan2019.11.15 19:22
Ubaw po pachy. Koleś zarzucają innym agenturalność i antypolskość pisze "jest na tym samym stanowisku". Oj! Oficyjer prowadzący będzie z Was i Waszego nauczyciela polskiego wielce nierad.
Magda2019.11.15 18:19
Sądziłam, że PIS przede wszystkim zadba o morale społeczeństwa. Tymczasem, jak wszystko na to wskazuje, dba przede wszystkim o to aby było co do gara włożyć. Poniekąd słusznie, ale wartości nadrzędne są najważniejsze. Nie można, pod żadnym pozorem, oddawać ważnej komisji komuś, kto z rodziny tworzy karykaturę. Nie można pozwolić lewactwu na przewodniczenie komisji o pierwszorzędnym znaczeniu w kreowaniu postaw. Oddanie przewodnictwa KRiPS w ręce lewaków jest ewidentną porażką PiS-u.
Reytan2019.11.15 18:37
Gdyby PIS dostal wiecej glosow,to by tego nie bylo. Dostal prawie 2,65 glosow wiecej,ale ponad milion poprzednio glosujacych na PIS teraz zostalo w domu,albo glosowalo na PSL,albo na Konfederacje. mysli Pani,ze to sie samo robi ?
Magda2019.11.15 19:07
Gdyby Pan Bóg pozbawił ludzi narządów płciowych, to by nie cudzołożyli. Zastosowana przez Pana linia obrony PiS-u jest bardzo pokrętna. Nie oznacza to oczywiście, że ja się odżegnuję od wybrańców PiS-u, ale mam niezbywalne prawo do krytyki karygodnych posunięć tej partii.
Albert2019.11.15 18:02
No co, przynajmniej w komisji zasiadają pisowscy fachowcy, jak pani Dominika Chorosińska, która już w niejednej rodzinie była. I pewnie w wielu jeszcze będzie. Do pełni szczęścia jeszcze tylko innej ekspertki brakuje, czyli Martusi Kaczyńskiej, vel... a ͏c͏h͏u͏j tam wie, jakie ona akurat dzisiaj ma nazwisko.
Michał Jan2019.11.15 17:26
Marszałek Sejmu też nie decyduje, ale PiS wolał mieć dwóch wice- niż choć jednego dać wspomnianej przez pana ex-Czartoryjskiego Konfederacji. Atr. 155 i 156 Regulaminu Sejmu opisują możliwośći przewodniczącego komisji.
Irena2019.11.15 18:03
Jakie jest wytłumaczenie na to, że wszyscy z Konfederacji głosowali przeciw wyborowi Elżbiety Witek na marszałka Sejmu? Konfederacja nie może się szarogęsić. "Znaj proporcję, mocium panie".
Michał Jan2019.11.15 19:16
Właśnie dlatego, że została pominięta. Mylisz skutek z przyczyną.
grimm2019.11.15 17:12
A to ci paradne !! No argumentacja niebywała. To w takim razie przyjmijcie te wszystkie dewiacje i neomarksizm od razu, po co rozwlekać w czasie, niech Parlament Europejski już nie czuje się w obowiązku wyrażać świetego oburzenia, tylko niech was poklepie po plecach.
iza2019.11.15 16:56
Przynajmniej wiadomo, jaki plan ma PiS- państwo wyznaniowe. Polacy wykształceni popierają lewicę i wiedzą, jaki ma stosunek do "obrony życia", edukacji seksualnej i religii. GDYBY było referendum w sprawie aborcji i wyrzucenia religii ze szkół, kościół i prawica przegraliby z kretesem.
Mirek T2019.11.15 17:04
O tym dobrze wiemy iza. Polacy głównie lewacy jak piszesz wykształceni, chcą edukacji seksualnej, seksu, dup-czenia się pod każdym drzewem, masturbacji, bestrzeszczenia odbytów przez homosów, LGBT......... Aborcja powinna być zabroniona bo to jest mordowanie dzieci, a na religię - nikt nie zmusza twoje dzieci, aby na nią uczęszczały ! Kapito ?! To czego chcesz zajobie od Kościoła ?!!
Maria Blaszczyk2019.11.15 18:24
O jeżu... To dla Ciebie odbyt jest przedmiotem kultu czy jakimś innym ważnym symbolem, by można go było zbeszcześcić? Wierzenia innych ludzi wciąż mnie zaskakują. Ale dobra wiadomość jest taka, że to tylko dla chcących. Nie chcesz - nie musisz uprawiać seksu analnego. W ogóle, jeśli jakaś praktyka seksualna wydaje Ci się niesmaczna, jest sprzeczna z Twoimi wierzeniami lub Cię po prostu nie kręci - nie ma się co zmuszać. A swoją drogą - dziwne masz fantazje. Dupczenie pod każdym drzewem? Cięzko by było. W Polsce rośnie ich 610 mld, ilu sądzisz, że tych lewaków jest i jakie mają libido? Do tego co roku dosadza się jakieś 30 mld drzew, więc jest tu spora rotacja... A na religię jak najbardziej zmusza się dzieci. Kilka przykładów? Ależ proszę uprzejmie: https://www.se.pl/krakow/przymusowa-katecheza-w-krakowskim-liceum-aa-pfi8-Xg1q-2sQV.html https://katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,25413148,uczniowie-nie-zapisali-sie-na-religie-ale-i-tak-musieli-na.html https://dzienniklodzki.pl/religia-w-przedszkolu-w-lodzi-niewierzacy-maluch-opuszcza-grupe/ar/11884924 https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,24820228,sad-nad-lekcjami-religii.html
Reytan2019.11.15 18:30
Blaszczyk typowy arogancki debil zza Uralu.
Kamil2019.11.15 18:59
Maria Błaszczyk? /czy aby napewno to Maria?/ Pisałaś wcześniej , że jesteś zdeklarowaną lewaczką! Więc spływaj stąd, to nie jest portal lewacki! Na swoje fora! Chociaż takich jak ty jest, aż czarno od nich ! Jesteś tu tylko i wyłącznie żeby trollować! Nikt, kto normalnie tu wchodzi, nie ma pod ręką przygotowanych do odpowiedzi na wpis kilka linków, czy cytatów itp...itd..., tak jak ty ! Nie pisze też długich, nudnych epistołów, cytując wielkokrotnie wybrane teksty! To świadczy o zamierzonym twoim celu szkalowania, wbicia tzw. igły, zadry w KK , w Rząd , w nasze społeczeństwo! Lepiej zobacz co masz u siebie pod nosem w Holandii, tam gdzie mieszkasz, a nie u nas w Polsce szperasz ! ... wyjmij najpierw "drzazgę ze swego oka", a ty niestety dostrzegasz z oddala u nas" kłodę w oku"....! Mirek T. ma rację. On po prostu pisze uogólniając! A ty rozstrząsasz na poszczególne drzewa itp. ! A poszła ty sobie, ale już! Napisałaś, co umiałaś, już ci zapłacą zleceniodawcy!
MirekT2019.11.16 11:05
Maria Ty naprawdę myślisz. że to ja napisałem, a nie ten debil co się po de mnie podszywa?
MirekT2019.11.16 11:02
Ku-rwo zacznij pisać pod swoim imeniem co ci je twój upośledzony tatuś dał l!!!
Michał Jan2019.11.15 17:20
Jeżeli Ty tak piszesz, to byłoby zupełnie odwrotnie. Już pierwszym zdaniem się kompromitujesz (jak zwykle).
622019.11.15 18:03
mylic kosciol i prawica by wygrala ,przegrala by koryto magdalenkowe , nie powinnac oburzac na koryto ,po jest lewicowe ,wspiera wszystko co jest wbrew prawu BOSKIEMU
tolerancja represywna i tolerancja to nie to samo 2019.11.15 18:05
popieram PiS, mam dwa fakultety, studia kończyłem jak one były jeszcze cokolwiek warte, a nie jak dziś jakieś licencjaty z coachingu. Więc jejmość panno, wypraszam sobie, żeby jakies podejrzane indywiduum zarzucało mi brak wykształcenia i nietolerancje, bo gdybyśmy byli naprawdę nietolerancyjny, to zrobilibyśmy z sodomitami tak, jak zrobili towarzysze z PZPR w latach 1985-87, w akcji hiacynt. A żeby nazywać mordowanie nienarodzonych i dążenie do eutanazji, obroną życia, to trzeba być rzeczywiście po licencji coachingu, na jakiejś esbeckiej uczelni w psiej wólce
Monika K.2019.11.16 0:39
"tolerancja..." Zgadzam sie z tobą w zupełności !
Pisbusters2019.11.15 16:55
Jak się nie sprawdzi to przecież w każdej chwili można ją wymienić !
Michał Jan2019.11.15 17:22
Nie można było jej nie powołać, to nie będzie można jej odwołać.
622019.11.15 18:00
ale smrod juz zostanie
Reytan2019.11.15 18:28
Komunisci zglaszaja sie jako specjalisci od smrodu,i cos w tym jest.
Michał Jan2019.11.15 16:54
A zamiast Rodziny nie można było im dać Finansów Publicznych? Co do wydawania nieswoich pieniędzy, między PiS, a nimi pełna zgoda.
Pisbusters2019.11.15 16:57
Mądre przysłowie mówi, że „niedaleko spada jabłko od jabłoni”. Patrzę na ten twój wpis, i myślę sobie jakim debilem musi być twój tatuś, który spłodził takiego synka debilka ?!
Michał Jan2019.11.15 17:30
To przysłowie mówi "pada", ale taka wiedza jeszcze nie dotarła do osobnika najwyraźniej noszącego garnitur w pierwszym pokoleniu. Podobnie jest z umiejętnością podjęcia dyskusji z kimś, z kim się nie zgadzamy. Przyjmujesz "czelendż", czy to już maks twoich (normalnie piszę "Twoich") umiejętności? A tak przy okazji - ja znam swojego ojca (i ubawił mnie twój paszkwil - swoim totalnym nieprzestawaniem do rzeczywistości). A ty znasz swojego?
psikus2019.11.15 17:39
Ty ruskie popychadło spadaj stad
Michał Jan2019.11.15 17:51
Sądzisz, że nie jesteś aż tak małym kmiotem, żeby mieć jakikolwiek tytuł do rozkazywania mi?
Reytan2019.11.15 18:45
Michal Jan to nowy komuch,ktory wypelz spod kamienia,sliski,zimny i obly.
Michał Jan2019.11.15 19:14
Nie mam nic wspólnego z PiS-em, więc nazywanie mnie jakimś "komuchem" świadczy o twojej głupocie. Pozostałe wpisy też.
enre2019.11.15 20:45
ale piniędzy nie ma i nie będzie, jako rzekł klasyk - więc o co Ci chodzi Michale Janie ?