31.05.20, 18:00Fot. kremlin.ru, CC 4.0 / Platforma Obywatelska via Flickr, CC 0

TYLKO U NAS! Arkadiusz Czartoryski: W Trzaskowskim nowego sojusznika znalazła Rosja

Fronda.pl: Rafałowi Trzaskowskiemu udaje się odzyskać elektorat utracony przez Małgorzatę Kidawę-Błońską. Jak ocenia Pan początek jego kampanii?

Poseł Arkadiusz Czartoryski: Początek kampanii Trzaskowskiego jest naznaczony dwoma elementami. Po pierwsze, cała zgromadzona wokół Platformy Obywatelskiej tzw. totalna opozycja z ogromnymi nadziejami rzuciła się w euforii do pomocy swojemu kandydatowi. Do tego stopnia, że zaczęli nielegalnie zbierać podpisy. Natomiast, nawet jak na standardy Platformy Obywatelskiej, bardziej zaskakujący moim zdaniem jest drugi element, mianowicie jego pierwsze programowe wystąpienie. Tym wystąpieniem kandydat KO na samym progu swojej kampanii pokazał, że chce razem ze swoją ekipą z powrotem doprowadzić Polskę do sytuacji, w której będziemy w Europie krajem kategorii B. Wcześniej, kiedy Trzaskowski powiedział, że „po co nam budować lotnisko między Łodzią a Warszawą, skoro buduje się lotnisko w Berlinie”; wielu uważało, iż było to z jego strony przejęzyczenie, jakaś niezręczność czy zwykła głupota. Dziś wprost mówi on o tym, że chce zatrzymać Centralny Port Komunikacyjny. To oznacza, że po prostu chce Polskę doprowadzić do roli państwa drugiej kategorii. Państwa, które zawsze będzie skazane na korzystanie z dużych portów komunikacyjnych w krajach Europy Zachodniej.

Dla mnie, jako dla posła z Ziemi Ostrołęckiej, ze Wschodniego Mazowsza, zatrzymanie  wielkiego programu budowy linii kolejowych z miejsc do tej pory wykluczonych (chociażby Łomży i Ostrołęki), oznacza zwyczajnie dalsze wykluczenie komunikacyjne. To wykluczenie wielkich obszarów Polski, w tym Polski Wschodniej.

Tak więc, ten element programowy, w mojej ocenie, jest pomysłem zakrawającym o zdradę narodową.

Trzaskowski zobowiązał się też do wstrzymania przekopu Mierzei Wiślanej. To strategiczna inwestycja  nie tylko dla polskiej gospodarki, ale też bezpieczeństwa państwa i uniezależnienia się od Rosji. Co oznaczałoby jej przerwanie, gdyby kandydat KO rzeczywiście miał wygrać wybory i do tego doprowadzić?

Deklaracja Rafała Trzaskowskiego ws. przekopu Mierzei Wiślanej oznacza, że sojusznika zyskuje Rosja. Do tej pory w Europie tylko Rosja próbowała tę inwestycję zatrzymać. Dzisiaj Putin zyskuje sojusznika w kandydacie na prezydenta największej polskiej partii opozycyjnej.

Sytuacja, w której kandydat na prezydenta właściwie wprost zapowiada, że będzie niszczył polską gospodarkę, zdarza się w Polsce chyba po raz pierwszy po 1989 roku.

Wróćmy jeszcze do kontrowersji wokół zbierania podpisów poparcia dla Rafała Trzaskowskiego, które zgodnie z przepisami może się odbywać dopiero po ogłoszeniu wyborów i zarejestrowaniu komitetu. Kiedy te podpisy są już nielegalnie zbierane, Senat znowu opóźnia prace nad ustawą o wyborach prezydenckich. Czy decydując się na kolejną obstrukcję, opozycyjni senatorowie chcą właśnie dać Trzaskowskiemu czas na zebranie wymaganych podpisów?

Bez wątpienia opozycja, która dysponuje w Senacie większością, liczy na to, że jakieś elementy, np. związane z epidemią koronawirusa i dotykającymi gospodarkę obostrzeniami, przyniosą dla niej pewne korzystne efekty. Liczą po prostu na to, że im gorzej w polskiej gospodarce, tym dla nich lepiej. I dlatego właśnie, jak tylko mogą, opóźniają dzień wyborów. Ale srodze się pomylą. Polska gospodarka już dziś dźwiga się po związanym z pandemią kryzysie. Wszystkie wskaźniki pokazują, że jesteśmy krajem, który w Europie najlepiej radzi sobie z wychodzeniem z tego kryzysu.

Tak więc Platformie przyświeca właśnie ten cel, aby wszystko możliwie najbardziej opóźniać. Opóźniać, żeby dać Trzaskowskiemu czas na kampanię i zbieranie podpisów. Tyle, że sami są sobie winni, bo czasu na kampanię mieli bardzo dużo, ale zdecydowali się na zmianę kandydata. Zmarnowali zwyczajnie wiele miesięcy kampanii prowadzonej przez Małgorzatę Kidawę-Błońską. Teraz chcą mieć czas na Trzaskowskiego i dlatego znowu starają się opóźnić wybory. Niestety, robią to kosztem Polski. To, co robi marszałek Grodzki i jego ekipa w Senacie, przewlekanie wymaganych przez konstytucję terminów, nie służy demokracji, nie służy harmonijnemu rozwojowi kraju i nie służy Polakom. Nie możemy przez wieczność zajmować się sprawą wyborów! One się musza odbyć, bo kończy się kadencja urzędującego prezydenta.

Natomiast do łamania prawa, jakiego Koalicja Obywatelska dopuszcza się zbierając podpisy dla Rafała Trzaskowskiego, politycy PO zdążyli nas już przyzwyczaić.

Kolejny raz zmieniając zdanie w kwestii wyborów, teraz opozycja stanęła na stanowisku, wedle którego powinny one odbyć się dopiero po zakończeniu kadencji prezydenta Andrzeja Dudy. Marszałek Tomasz Grodzki w wywiadzie dla „Super Expressu” wprost stwierdził, że podołałby pełnieniu obowiązków prezydenta, jeżeli ten urząd zostałby opróżniony po 6. sierpnia. Skąd w ogóle pojawił się pomysł, że to marszałek Senatu miałby pełnić obowiązki prezydenta?

To pojawiło się w głowie marszałka Grodzkiego, który swoim zachowaniem, nawet gestykulacją rąk pokazuje, że zwyczajnie do głowy uderzyła mu przysłowiowa „sodówka”. Niestety, jak widać, działa ona czasami też w głowach marszałków i Tomasz Grodzki jest tego przykładem. W głowie się mu coś takiego uroiło, że on mógłby pokierować państwem. Jak do tej pory, nie radzi sobie z kierowaniem Senatem, który nie spełnia swoich zadań i nie uchwala koniecznych dla Polski ustaw, ale marzy mu się przywództwo w kraju. Najpierw niech wytłumaczy się przed swoimi pacjentami, bo są pacjenci, którzy twierdzą, że wyciągał do nich rękę po kopertę.

Rozmawiał: Karol Kubicki

Komentarze

ala wilk2020.06.2 11:09
Orban sojusznik Rosji dobry, Le Pen sojuszniczka Rosji dobra, Farage sojusznik Rosji dobry, Trzaskowski sojusznik Rosji zły.
Agnie2020.06.1 18:05
Cześć! Nazywam się Agnieszka, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej, oto moja strona - loveto.one/agnie
heinrich2020.06.1 15:23
Tego sympatyka czerwonych w dyby i wysłać Putinowi piorytetem!
Zygfryd2020.06.1 14:57
Trzaskowski łże jak sie obudzi łże przed śniadaniem jak i po nim łże przed obiadem i w trakcie jego spożywania łże po obiedzie i zaraz po jego zjedzeniu też łże przed kolacją i po kolacji łże cały czas nawet przez sen w nocy łże by łżeć na drugi dzień .
otua Bolek2020.06.1 10:03
Dokonania Trzaskosia : POpieranie dewiantów LGBT , danie ujścia ściekom warszawskich lemingów do Wisły , zapowiedz zatrzymania istotnych dla polskiego bezpieczeństwa i rozwoju inwestycji . Wniosek : wspiera - podobnie jak jego mamusia , TW Justyna - przeciwników Polski . Post scriptum : zweryfikowane informacje o mamusi dostępne od dawna w internecie w wielu zródłach .
Rossija Tooday -molo w Zoppotach2020.06.1 7:13
nasz Prezydent w Warszawie będzie
Artur2020.06.1 3:50
LENNON! DLACZEGO OHYDNIE KŁAMIESZ! WPROWADZASZ EMERYTÓW W BŁĄD! URZĄD SKARBOWY NIKOMU NIE ZAJMUJE KONT ZA ABONAMENT RTV! W CZASIE TEJ EPIDEMII RZĄD NAKAZAŁ WSTRZYMAĆ WSZELKIEJ EGZEKUCJI! PRACUJĘ W URZ.SKARBOWYM, TO WIEM! Tak bardzo draniu zależy ci na emerytach??Chcesz ich zdenerwować! A wiesz od którego roku życia emeryci są zwolnieni z RTV? Draniu, nie wiesz! Nie jesteś godzien, nazywać się człowiekiem! Czepiasz się starych, chorych ludzi!
Darek2020.06.1 11:07
https://www.biznesinfo.pl/abonament-rtv-010620-pt-emerytura
ANNA2020.06.1 21:50
RHQQ2 GW" - TO NIE ŹRÓDŁO!!! Przeczytałam, co podałeś powyżej! Przecież to G.... Warta Gazeta! Kłamią! Napisali ćwierć-prawdę ! Sprawdziłam, że od połowy kwietnia br. RZĄD WYDAŁ ROZPORZĄDZENIE ABY URZĄD SKARBOWY I ZUS , NA OKRES EPIDEMII WIRUSA, W S T R Z Y M A Ł WSZELKĄ EGZEKUCJĘ OD WSZYSTKICH! Poza tym jest dużo z w o l n i e ń od płacenia RTV, ze względu na wiek i zdrowie. Ale to dana osoba musi iść z dokumentami na Pocztę! Jeżeli się nie ma już odbiornika, to też trzeba im zgłosić! DO KOGO MAJĄ MIEĆ PRETENSJĘ?
Urszula2020.06.1 0:48
Andrzej Duda: - Ojczyznę dojną racz nam zwrócić, Panie! Jak korzysta na dojnej zmianie ojciec PADa. "O tym, że Jan Tadeusz Duda jest członkiem Rady NCBR (Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), napisało OKO.press. Na podstawie oficjalnych dokumentów portal ustalił, że Duda senior zasiada w niej od końca 2016 r. Dochód: 4 tys. zł. miesięcznie za niezbyt ciężką pracę - jedno posiedzenie w miesiącu. Ale 48 tys. rocznie z NCBR to niespełna 1/10 rocznych zarobków ojca prezydenta. 71-letni prof. Duda, mimo że jest emerytem, pracuje na dwóch etatach uczelnianych (w AGH i Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie) i jest przewodniczącym sejmiku małopolskiego z ramienia PiS. Na jego dochód składają się: emerytura - 71 tys. rocznie, praca na uczelniach - 275 tys., dieta radnego województwa - 25 tys., oraz pieniądze z praw autorskich - 27 tys. (dane na podstawie najnowszego oświadczenia majątkowego). Razem: 398 tys. zł.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.06.1 0:36
Zatoka Sztuki - dość obiektywny opis: https://wiadomosci.onet.pl/kraj/zatoka-sztuki-sopot-krystek-seksafera-wszystko-co-musisz-wiedziec/rh0je6h
stan2020.05.31 21:41
O, rany, rany. Stan mojej du­py jest już znany.
stan2020.05.31 21:49
Z sokamizburaków nie dyskutuję. A cieszę się, że przeczytałeś moje refleksje nt. krwiożerczej komuny i jej spadkobierców. Nie masz argumentów, więc stąd Twoja wulgarność. Jeśli chodzi o mój stan, to jest moja sprawa i nic Ci do tego.
Olej2020.05.31 21:40
Im wszystkim należałoby przekopać ,,uwypuklenie poniżej pleców'' i to tak po uważaniu, żeby nie mogli łazić wyprostowani. Aż człowieka mdli gdy się patrzy na te fasowane mordy cwaniaczków, którym się łapy pala do złodziejstwa. amatorzy do prezydenckiego stołka, półgłówki wybierane prze innych doborowych durniów. Na tzw. poślizgu pochodzeniowym z maksymy; .....nie matura lecz chęć szczera....idzie taki cymbał w urzędy i jedyne co potrafi robić to kraść i demolować co zastał. Narodzie kochany pałami ich trzeba będzie gonić bo nam żyć nie dadzą !
stan2020.05.31 21:43
Olej, to Olej i wypier­dalaj.
stan2020.05.31 21:59
Przepraszam Cię, ja nie używam wulgaryzmów. Jakiś osioł przywłaszczył mój nick od czasu, gdy napisałem prawdę o Trzaskowskim. Ten "stan" to pewnie sokzburaka, wynajęty przez zafajdanego kandydata na prezydenta (zafajdał Wisłę gównem z Warszawy; resztę rozwozi po całej Polsce ciężarówkami, bo nie potrafi niczego naprawić). Jeszcze raz wyjaśniam, że powyższy wulgarny wpis pochodzi od złodzieja nicków. Wydaje mi się, że z Twoimi komentarzami zawsze się zgadzałem, teraz też masz ode mnie zieloną łapkę.
stan2020.05.31 21:27
Właśnie obejrzałem film "Stulecie Winnych". Straszne, brutalne lata stalinowskiej komuny. Jak dobrze, że będzie ustawa o nieprzedawnieniu zbrodni komunistycznych. Ciekawe jak zagłosuje totalna. I oto po latach krwiożerczej komuny potomek stalinowców zostaje prezydentem stolicy RP i kandyduje na prezydenta RP. Nie mam wątpliwości, jak postąpiłby w tamtych czasach (nieodrodny syn i wnuczek), skoro teraz w czasach demokracji odgraża się dziennikarzom "spieszcie się zadawać pytania.....". Czy Warszawiakom nie wstyd, że głosowali na niego i wybrali sobie takiego prezydenta? Czy PO nie wstyd, że wystawia takiego kandydata na prezydenta niepodległej Polski? Czy nie wstyd ludziom, którzy go popierają?
Pat2020.05.31 21:02
W jego wypadku Niemcy "odwalają" całą robotę
Urszula 2020.05.31 20:41
Na temat rodziny Trzaskowskiego informacje znajdziemy w internecie i są to informacje kompromitujące jego środowisko rodzinne a jak wiadomo , niedaleko spada jabłko od jabłoni!
kacapy za Ural2020.05.31 20:36
Nie zapominajmy , że już mamusia pana Trzaskowskiego czyli TW Justyna wiernie służyła promoskiewskiemu rządowi PRL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To rodzinna słabość !
Darek2020.06.1 1:31
A co powiesz o ojcu Andrzeja Kryże, stalinowskim sędzim, sądowym zabójcą rotmistrza Pileckiego? Synek dzięki morderstwom ojca zrobił błyskawiczną karierę w SB i PZPR, poszedł w ślady ojca - zbrodniarza i zajmował się skazywaniem opozycjonistów. Jarosław Kaczyński zrobił go wiceministrem sprawiedliwości w swoim rządzie, zastępcą Ziobry, który nota bene też pochodzi z PZPR - ojciec Ziobry to wierny członek PZPR do samego końca.
a242020.05.31 20:28
TO TEN KTORY ZAROBIL NA SPRZEDAZY
Urszula2020.05.31 20:22
A Morawiecki zamówił transport Antonowem, który jest produkcji rosyjskiej tzn. że Rosja ma w Morawieckim sojusznika. A może nie, co pismatoły? W cholerę nas ten samolot kosztował, a przywiózł tylko śmieci. Tak się trwoni polski grosz.
no właśnie2020.05.31 20:16
Po co zajmować się pederastą?
lupi2020.06.1 7:18
Piszesz o Kawczyńskim czy Macierewiczu?
mówia2020.05.31 20:08
Trzaskowski ma jeden główny plus...bije od niego szacunek do kobiet...równość dla kobiet...natomiast rządy PIS oddychają gnębieniem kobiet, na różne ciche sposoby...mimo starań o ich lepsze życie jak zwykle robią krzywdę kobietom...już samo milczenie Głównej Damy mnie razi...taki patriarchalny chory schemat rodziny ze złotym cielcem - mężem w roli głównej
katolicka kretynizacja polski2020.05.31 20:12
SZACUNEK TRZASKOWSKIEGO DO KOBIET STARUSZEK DAJE IM JALMUZNE PO 30 GROSZY A I WSPIERA CZARNE MACICE
stan2020.05.31 21:32
20 groszy - wyraźnie widać to na filmie
Adam S2020.05.31 20:08
Oczywiście! Każda menda szkodząca Polsce i Polakom to płatna, czy zdurniała agentura ruska. Takiego banału nie ma potrzeby uzasadniać. A Trzaskowski ze swoją szajką właśnie służą Moskwie. I niech żaden wyborca nie udaje, że tego nie widzi. Małpy w zoo widzą.
Bój nasz jest ostatni ...2020.05.31 20:06
Gdy Trzaskowski zostanie prezydentem możesz oczekiwać kilku zmian; Hejnał Mariacki zastąpi Międzynarodówka. Nieskończony kanał na Mierzei zostanie wydzierżawiony na ośrodek "wypoczynkowy" dla Wagner Group znanych też jako "Dawaj czasy ty job twoju mać". Na iglicy "pałacu kultury" albo hooya stalina będzie zainstalowana gwiazda tęczowa. I może wreszcie prezydent Trzaskowski zacznie się myć!
lupi2020.06.1 7:17
To chyba dobrze, nie sadzisz?
Lennon2020.05.31 19:59
Skarbówka zajmuje konta emerytów za zaległy abonament RTV, nawet jeśli się wyrejestrowali. Starsi ludzie zostają bez środków do życia. Powodzenia w wyborach, emeryci i emerytki. PIS potrzebuje FORSY. I to będzie wasza forsa. Przeczytajcie: http://tiny.cc/gat1pz
PO TO ZLO 50 TYS POLAKOW NA BRUKU W ZIMIE2020.05.31 20:08
JA JESZCZE DODAM ICEK ZE WROCI HAJKA I DALEJ BEDZIE ZAJMOWAC POLAKOW MIESZKANIA
PiS(s) off2020.05.31 20:14
To po prostu kur­estwo pisiorskiej bandy :/
ANNA2020.06.1 21:57
pisie/ off....! Tak! Z twojej strony tak się wyrażać, to naprawdę, że jest k........stwo! Poniżej udzieliłam obszernej informacji! A nie tak jak ty, specjalnie z G....W...! Przecież o to ci chodziło, aby starszym ludziom namieszać!
ANNA2020.06.1 21:35
"LENNON" ! JESTEŚ KŁAMCĄ! OPARŁEŚ SIĘ NA G.....WYBORCZEJ ! EMERYCI NIE WIERZCIE MU ! OTÓŻ R Z Ą D NA CZAS KORONOWIRUSA W S T R Z Y M A Ł WSZELKĄ EGZEKUCJĘ, NIE TYLKO DLA EMERYTÓW, ALE DLA WSZYSTKICH! TO DOTYCZY URZĘDÓW SKARBOWYCH I ZUS ! SĄ TEŻ RÓŻNE ZWOLNIENIA! PRZECZYTAJ WIARYGODNĄ INFORMACJE ! "GW" OPUBLIKOWAŁA W NIEJ LISTY NIBY OD "OSÓB" ZE SKARGAMI ! TYLKO DZIWNE? BYŁY ONE BEZ DAT, SKĄD WIADOMO JAKICH LAT, CZY MIESIĘCY DOTYCZYŁY TE LISTY / niby czytelników/? NIECH "GW" SIĘ DOSZKOLI! SĄ NOWE PRZEPISY ! - TO OBOWIĄZKIEM WŁAŚCICIELA jest samemu wyrejestrować odbiornik, bo Poczta nie wie i nalicza ! Więc do kogo pretensja!???? EMERYT MUSI PRZEDSTAWIĆ DOKUMENTY i wtedy zwolnią go : - Emeryci po 75 roku życia są zwolnieni z płacenia RTV - jak też z I gr. inwalidzką, ze znaczną niepełnosprawn, - jak też ci co mają świadcz. pielegn. czy emeryturę w wysok.50% najniższej płacy i wiele innych zwolnień! Poza tym wogóle emerytowi nie można zabrać więcej niż 25 % jego emerytury! CHCIAŁEŚ UGRYŹĆ ! Nie chciało ci się sprawdzić? A że GW tak pisze, bo tak jej pasuje ! PÓŁPRAWDY, KŁAMSTWA ! To wiadomo od dawna!
Seks pokazy randki2020.05.31 19:40
Cześć! Nazywam się Sara, mam 25 lat. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej www.exslove.com.pl
PI Grembowicz2020.05.31 19:34
Znowu Rosja?! A Niemce?! To jest, był i będzie zawsze nasz unijny wróg! Paranoja! Rozbiory, wojny światowe, pierwsi zawsze nas mordowali, rabowali i gwalcili z przyjemnością! I to jaką!
wolodia2020.05.31 19:29
to niech mu zrobi obciagasa
Obdolach Pteromandon2020.05.31 19:25
Wszyscy co nie z nami sa ruskimi onucami.
Michał Jan2020.05.31 19:24
W ramach umacniania więzów z Rosją, Trzaskoszczak wstrzyma import ruskiego węgla.
JaKi2020.05.31 19:10
Ale tak chwalony na Frondzie przyjaciel Putina i Kaczyńskiego premier Orban wam nie przeszkadza? Orban i Putin przez ostatnie lata odwiedzali się 8 razy.
music fan2020.05.31 18:54
Wy kłamiecie aby kupić nas Sprzedajecie nasz bezcenny czas Wciąż myślicie, że to tylko tłum Zabraniacie dźwięków wszystkich strun I nikomu nie wolno się z tego śmiać I w pozłotka oklejajcie się Choć kryjecie ja dokładnie wiem Że jesteście ludźmi tak jak my Choć czasami władza wam się śni Kobranocka
Topek2020.05.31 18:35
Pis już nie wie jakie kłamstwo wymyślić na Trzaskowskiego ale jak widać to zakłamane, nieuczciwe szkalowanie uczciwego człowieka powoli obraca się przeciwko Pisowi i obecnej atrapie prezydenta
Michał Jan2020.05.31 19:23
Nie uczciwego, tylko poczciwego.
Krakus2020.05.31 19:52
PiS jest posrany ze strachu. Już nawet piosenki sie boją. :D :D :D
ALS2020.06.1 19:19
"Kraku- ss" / Lechu Keller/ ! Może wytrzeżwiej? Ze strachu, to nie PIS, to ty obojętnie czy ze strachu, czy bez, to zawsze jestes "posrany", / ze względu na pewną twoją przypadłość, prawda?/, No, co masz takiego z tyłu chorego w kiszce stolcowej?? Czym się chwaliłeś niedawno , że masz chore...? Aj, waj!.......... No i strzeliłeś sobie w kolano!.... Pisz tak dalej i się ośmieszaj...!
katolicka kretynizacja polski2020.05.31 20:05
JAKO WARSZAWIAK POWIEM. ZE JEST NIEUCZCIWY NIE SPELNIA OCZEKIWAN WYBORCOW . BEDZIE WIDZIAL PREZYDENTURE JAK SWINIA NIEBO.
lupi2020.06.1 7:16
Warszawiak z Moskwy, trollu putina po pisowni widać jakiej nacji jesteś.
Suweren2020.06.1 18:36
Duda?
stan2020.05.31 21:38
Uczciwy sprzyja złodziejom? Dlaczego nie wypłaca odszkodowań za złodziejskie reprywatyzacje?
fdf2020.05.31 18:20
gdzie elektrownia
katolicka kretynizacja polski2020.05.31 20:02
Elektrownia weglowa icek w niemczech centralny port w niemczec jak juz to wiesz to spadaj szparagi zbierac bucu z kibucu.
Urszula2020.05.31 20:24
Te, icek, nie bądź taki proniemiecki bo jeszcze ci ktoś uwierzy. :D
comic2020.05.31 18:19
Uwaga, Trzasko nadchodzi ! Za nim Łętowska, Grodzki, Budka-w ruskich walonkach.
dyktatura GW lub bankructwo GW;wolność2020.05.31 18:15
nadszedł czas , że pora zerwać budowę Baltic Pipe i wstrzymać dostawy gazu skroplonego od imperialisty USA i zawrzeć umowę na dostawę z Rosją do 2099 roku, a nawet do "usranej śmierci" PO
katolicka kretynizacja polski 2020.05.31 18:14
uwielbiam to odwracanie kota ogonem! Trzaskowski jest prounijny jak już coś a to PiS właśnie robi wszystko z czego Putin się cieszy...
katolicka kretynizacja polski2020.05.31 19:59
Putin kretynie napewno sie cieszy z olania ich gazu napewno sie cieszy z przekopu mierzeji wislanej i napewno z kontaktow polakow z amerykanami.
Dam2020.06.1 8:50
Putin się cieszy z kłótni Polski z UE. Nie bez powodu Kreml finansuje w całej Europie grupy nacjonalistyczne i antyunijne. PISu nawet nie musi finansować, sami są jego pożytecznymi idiotami.
Ja Ja jawohl Kartofeln mit Wurst sehr gut2020.05.31 18:10
wygładzona i wyprana ruska onuca wzięła górę za układnym szwabskim Bąkiem z Zoppot
Tusk jest szwancem2020.05.31 18:07
Trzaskowski jest ruskiem czerwonym.
Krakus2020.05.31 19:22
To już nie Żydem? A może mial; dziadka w Wermachcie? Co jeszcze trollu wymyślisz?
stan2020.05.31 21:42
Ten o kim piszesz to Tusk, Trzaskowskiego korzenie są czerwone od krwiożerczego UB.
PI Grembowicz2020.05.31 18:05
Co z tą Rosją do diaska! Przecież to Niemcy/czyli UE/ to jest nasz stary odwieczny śmiertelny dozgonny wróg! Vide historia! Nasza i ich, razem i osobno!
Krakus2020.05.31 18:04
Jeszcze mu powiązania z UB udowodnijcie, żydowskie nazwisko i dziadka w Wermachcie. Ja pierniczę, co goebbelskowsko-bolszewickie metody ...
katolicka kretynizacja polski2020.05.31 19:55
A kim icek byla jego mamusia justyna nie utrwalaczem wladzy ludowej bo tatus to sie chyba w maslance utopil.
Darek2020.06.1 1:25
Matka Trzaskowskiego była TW, ale chociaż nie należała do PZPR. A kim był ojciec Ziobry? Kim był ojciec poprzedniego zastępcy Ziobry? Stalinowskim mordercą, zamordował między innymi rotmistrza Pileckiego - zupełnie inny kaliber, przez matkę Trzaskowskiego jakiś muzyk nie dostał paszportu, podłe ale jednak w porównaniu z zamordowaniem rotmistrza Pileckiego i wielu działaczy AK to po prostu pryszcz.
Eris442020.05.31 21:40
Matka Trzaskowskiego Teresa de domo Arens, 1v. Ferster, 2v Trzaskowska (1931-2019) w 1960 r. została zarejestrowana jako tajny współpracownik SB pod pseudonimem "Justyna".
Krakus2020.05.31 22:57
Daj dowód ruski trollu :D :D :D
nie chcecie mieć troli i podszywaczy na głównej?2020.05.31 18:04
Napiszcie do redakcji fronda.pl na [email protected] by komentować mogli tylko zalogowani albo niech przywrócą komentowanie przez plugin np. disqus. Na forum frondy, gdzie mogą pisać tylko posiadacze konta, nie ma podszywów, a wulgaryzmy zdarzają się sporadycznie. Ewentualnie odsłaniajcie IP, jak robią to Karnowscy na swoim portalu.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.05.31 18:08
Ja napisałem. No answer ...
katolicka kretynizacja polski 2020.05.31 18:12
już raz tak było że komentarz można było dodawać jedynie przez konto na FB, fronda jednak z tego zrezygnowała bo drastycznie spadło zainteresowanie artykułami i nikt na stronę nie wchodził! jedynie co redakcja mogłaby zrobić to wyłączyć komenty pod artykułami o tematyce ściśle religijnej...
JaKi2020.05.31 19:16
To nie możliwe,bo dla portalu katolickiego Fronda liczy się klikalność a nie treść komentarzy. Druga sprawa,że dzięki anonimowości katolicy mogą siać nienawiść do bliźniego i używać wulgaryzmów nawet w święta niedzielę,poczytaj dzisiejsze ich komentarze XD
a242020.05.31 20:31
MI TO WISI BEDA ZALOGOWANI TO HOLOTA FRONDOWSKA POJDZIE Z TORBAMI , BEZ ZGODY 1 SEKRETARZA KC+POLIN ,TEGO NIE ZROBIQ
Panie Duda2020.05.31 18:02
Dlaczego nas pan oszukał? Gdzie obiecane 8 tys. zł wolne od podatku?
katolicka kretynizacja polski2020.05.31 19:52
wy ubywatele to gdzie byliscie jak rzadzil bul trzeba bylo brac kredyt
2020.05.31 21:38
Podszywaczu, o czym ty pier­dolisz?
Suweren2020.06.1 10:23
Zaraz, zaraz, w tych wyborach rozliczamy tę władzę. Tamta już nie rządzi. Więc powtórzę, jako były wyborca Dudy, gdzie obiecane 8 tys kw. wolnej od podatku?
Eris442020.05.31 21:44
Kwota wolna od podatku za PO-PSL była mniejsza, niż zasiłek z MOPS-u, teraz już jest większa. Zgoda, powinna być przynajmniej trzy razy wyższa, niż jest, ale nie da się zrobić wszystkiego na raz. Wszystkich wieloletnich nawarstwionych zaniedbań nie da się usunąć za jednym zamachem.
Sam2020.06.1 0:32
Na Słowacji wynosi ponad 4 tys. euro 🇸🇰
Dam2020.06.1 8:48
Czyli standardowo "a za PO". PO nie rządzi już od 5 lat. Może w końcu PIS i Duda zaczną robić cokolwiek innego, niż przekręty za nasze pieniądze i wsadzanie swoich na każdy możliwy stołek?
Darek2020.06.1 11:04
A jaka była kwota wolna od podatku za Mieszka I, a jaka za Octaviana Augusta? No i co to ma wspólnego z tym że Duda obiecał 8 tys. 5 lat minęło i nie ma 8 tys. Czyli kłamał jak obiecywał.