TYLKO U NAS! Andrzej Gwiazda: Trzaskowski to salonowa wersja Wałęsy  - zdjęcie
10.07.20, 17:30

TYLKO U NAS! Andrzej Gwiazda: Trzaskowski to salonowa wersja Wałęsy

107

Tomasz Poller: To już ostatnie godziny przed ciszą wyborczą. W niedzielę podejmiemy decyzję, brzemienną w skutki, bo przecież nie będzie to jedynie po prostu wybór lepszego czy gorszego najwyższego urzędnika w państwie. Te wybory dotyczą czegoś więcej...

Andrzej Gwiazda: Każde wybory prezydenckie są sprawą zasadniczą. Prezydent, obok reprezentowania kraju (co jest oczywiście niesłychanie ważne dla obywateli), ma również duże prerogatywy, ma duży wpływ na sposób rządzenia państwem. Ma bardzo mocny aparat weta prezydenckiego, może blokować działanie Sejmu, czyli blokować podstawowe działanie demokracji. Ewentualna wygrana Trzaskowskiego byłaby opcją niesłychanie niebezpieczną. To coś takiego, jak realizacja rzuconej w ciemno nieznanej idei o niewiadomych skutkach. Jak skok z nieznanego mostu do nieznanej rzeki na główkę. Takie zmierzanie w stronę skutków, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć.

Mijająca kampania była chyba najbardziej brutalną z dotychczasowych kampanii prezydenckich.  Patrząc na strategię mediów III RP, trudno nie odnieść wrażenia, że te wszystkie manipulacje, brutalne chwyty, kłamstwa, irracjonalne ataki miały chyba na celu przykrycie dyskusji merytorycznej, ucieczkę od niej...

Niewątpliwie chodziło o wykluczenie merytorycznej dyskusji, dlatego, że tamta strona w takiej dyskusji jest bez szans. Nie mają nic do przedstawienia. Nie mają nic nawet na obronę swojej dotychczasowej polityki. Nie mogą też swoich celów ujawnić wprost. Ale, jeżeli mamy mieć autobusy niemieckie, ogrzewanie niemieckie, no to faktycznie zostaje tu wyartykułowane, że ich celem jest przypisanie Polsce statusu neokolonii. Podobnie z LGBT, które jest im potrzebne, ażeby podważyć te wartości, z których Polska czerpała swoją siłę przez tysiąclecie. Jest również lobbystą środowisk wysuwających wobec Polski roszczenia finansowe. Powiedział, że wprawdzie polskie prawo jest takie a nie inne, ale "czasy się zmieniają" i "wszystko się może się zmienić". To jest dla mnie jednoznaczną odpowiedzią, że będzie realizował te cele, co do których nie chce się przyznać. I oszukuje, bo nie chce ujawniać planów, zdecydowanie przeciwnych wobec oczekiwań i opinii większości społeczeństwa. Jeśli nie odpowiada wprost na pytania, to właśnie dlatego.

Trzaskowski oferuje "dla każdego coś miłego", co w efekcie prowadzi nieraz do zabawnych sytuacji. Jak zauważył Krzysztof Wyszkowski, Trzaskowskiemu wystarczy dać mówić, a sam będzie się kompromitował. On, owszem, kompromituje się, zmienia zdanie non stop, jest "za a nawet przeciw", ale przecież jednak ma swoich zdeklarowanych wyborców. Czy tym wyborcom jest wszystko jedno?

Trudno jest mi to racjonalnie analizować, bo tu wkraczamy w sferę wiary [uśmiech]. Oni wierzą, że trzeba głosować na Trzaskowskiego, że trzeba głosować na Platformę. Oni w coś uwierzyli, uwierzyli że PiS jest straszny. Tutaj znika pole do dyskusji. To wręcz tak, jakby muzułmaninowi chcieć wybić z głowy Allacha, żydowi Jahwe, a chrześcijaninowi Chrystusa. To jest też kwestia unikania porównania, unikania argumentów merytorycznych. Cała kampania Trzaskowskiego, to "jest tak, albo tak, ale to się zmieni i będzie inaczej". Tak jak ich polityka. To a to możemy powiedzieć w Warszawie, ale nie w Przasnyszu. Gdyby ujawnili wszystko w Warszawie, to być może pogoniła by ich też Warszawa.

Trzaskowski z jednej strony chce dotrzeć do wszystkich, ale jednak puszcza oko do pewnych kręgów. Wypowiadał się przeciw dezubekizacji, a więc za przywilejami dla byłych esbeków. Znamienna jest sprawa pani Jolanty Gontarczyk vel Lange, jako TW inwigilującej ks. Blachnickiego na krótko przed jego tajemniczą śmiercią. Obecnie ta sama pani prowadzi fundację, zajmującą się m.in. promocją ideologii LGBT i sowicie wspieraną przez warszawski ratusz. Trzaskowski pytany o sprawę, odpowiedział, że nie będzie zaglądał nikomu w dokumenty.

Według mnie jest to bardzo ważne dla rozeznania kandydata na prezydenta. Dlatego, że Trzaskowski powiedział jedno: nie interesuje mnie przeszłość tych, którym powierzam stanowiska. To w takim razie na jakiej zasadzie prezydent Trzaskowski przyznawałby ordery i odznaczenia? Dawniej, nie wiem jak teraz, nie było można powierzyć komuś funkcji magazyniera bez sprawdzenia jego przeszłości, bo nie mogła nim być np. osoba karana. Prezydent mianowałby premiera i ministrów, nie patrząc na ich przeszłość? I na jakiej podstawie miałby ich mianować? Wie Pan... Równie dobrze mógłby dać licencję na budowę autostrady facetowi, który... przypomina mu aktora z filmu "Zagubiona autostrada". Przecież tylko ta jedna wypowiedź dyskwalifikuje kandydata na prezydenta, niezależnie od tego, co by wyznawał i jakie reprezentuje wartości. To wykucza go jako kandydata przydzielającego jakiekolwiek stanowiska.

Co miałby Pan do przekazania Polakom teraz, gdy kończy się kampania?

Zadano mi kiedyś takie pytanie, na ile program Dudy i PiSu jest zgodny z programem i celami "Solidarności". Odpowiedziałem, że poszczególne działania PiSu stanowią kontynuację tego programu. Jeden z punktów to uwolnienie gospodarki od ideologii. A to, co robi Platforma, to już nie jest ekonomia. To jest ideologia , nazywana ekonomią, jak w komunizmie. O ile Duda i PiS liczą się z realiami, także ekonomicznymi, to program PO jest z zasadami ekonomii sprzeczny. Platforma chciała do Polski ściągać inwestycje, rozszerzając zarazem zakres bezrobocia. Myśleli, że zwabią tych, którzy potrafili zbudować na Zachodzie dobrze prosperujące firmy. Rozmawiałem z przedstawicielem Ericssona, Polakiem zresztą, i on mi powiedział: Panie Andrzeju, tylko idiota zainwestuje w kraju, w którym rząd generuje bezrobocie. Nie tak się zwabia inwestorów. Tylko dureń uważa, że dobry przedsiębiorca poluje na przestraszonego pracownika. Taki pracownik, na skraju niepewności, nie będzie dobrym pracownikiem. Wprowadzony przez PiS program 500 plus jest również dobry dla gospodarki. Zwróćmy uwagę, że rynek zareagował na niego podniesieniem prognoz rozwojowych dla Polski, zainteresowaniem inwestowaniem w Polsce, bo to oznaczało, że Polska weszła na drogę rozwoju, na drogę stabilizacji. Trzaskowski tymczasem przypomina mi ideologów upadającego ZSRR, którzy w czasie pieriestrojki i Gorbaczowa nadal chodzili po ulicach Moskwy z portretami Lenina i Stalina. PO lansuje model gospodarczy, który jest chybiony. Trzaskowski przypomina mi też Wałęsę, oczywiście jest inteligentniejszy, ale to taka salonowa wersja Wałęsy.

Oryginalna charakterystyka i interesujące podsumowanie...

A jeśli miałbym jeszcze coś powiedzieć a'propos Trzaskowskiego, to jest to pechowiec! Bo to, że zatrudnił spółkę, która zatrudnia narkomanów jako kierowców, to, można powiedzieć, jest to jego wina. I jego winą jest również, że nie zrobiono w Warszawie kanalizacji burzowej. Ale przecież to wszystko nie musiało się wydarzyć akurat teraz. Ta wielka burza z ulewą nie musiała się rozszaleć w trakcie kampanii i autobusy nie musiały spadać z wiaduktów akurat wówczas. Odbiorcom mediów chrześcijańskich można przypomnieć: Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie! Amerykanie z kolei mają zasadę: nie wybierać pechowców!

Komentarze (107):

lor2020.07.27 14:32
Zajmij się starcze cos zniszczył Polskę spacerami, a nie ocenami ludzi do których nigdy juz nie dorównasz.
A TEN STARY ŻUL DALEJ GWIAZDORZY2020.07.12 18:13
ZA KOMUNY TAK JAK PREZES SIEDZIAŁ CICHO A PO TYM JAK WAŁĘSA OBALIŁ KOMUNĘ TO NAGLE SOBIE PRZYPOMNIAŁ ŻE JEST OPOZYCJONISTĄ. TYLKO ŻE NIKT DO TEJ PORY O TYM NIE WIEDZIAŁ. NAWET KOMUCHY. STARY PRZYGŁUP. I NIE OGOLONY.
Seks kamerki2020.07.12 11:03
Szukam miłego i kulturalnego faceta na spotkania Mam na imię Monia 24 wiosny.... wiecej moich fotek i kontakt do mnie tu- http://frircikvip.com.pl Znajdź mnie- Danusd- napisz do mnie i spotkajmy sie!
widzę że trolle pierdzą, jak im GW kazała...2020.07.12 10:22
Gwiazda to Gwiazda, a platformiany szlam to szlam.
Urszula2020.07.12 9:59
Trzaskowskiemu wciąż i wciąż wypominają "Czajkę", może czas aby zaczęli wypominać temu rządowi katastrofę ekologiczną w Dolinie Baryczy. Tony śniętych ryb, martwe raki i żaby, smród nie do wytrzymania to skutek zrzucania do rzeki gnojowicy. Wojewoda zaspał czy miał w d... sygnały o zatruwaniu rzeki?
gumowa kaczka2020.07.12 9:44
postać mocno drugoplanowa
adam2020.07.12 9:08
Mam świadków że ta " Gwiazda ",sikał do kropielnicy..
Wyszukaj film2020.07.12 8:59
Nowa Wyszukiwarka filmów i seriali online! https://vod-sfera.pl/ Znajdziesz tam 365 dni Polityka Czy serial Żywe trupy! A to wszystko z dożywotnim dostępem za parę zł! Zapraszam
ToJa2020.07.12 4:16
Gwiazda apeluje, głosujcie na Trzaskowskiego!
a ja apeluję:2020.07.12 7:34
***** potrzaskanych trolli wypisujących kretyństwa
Iga2020.07.12 0:45
Boże, coś Polskę, przez tak długie wieki, otaczał blaskiem potęgi i chwały, coś ją ochraniał tarczą swej opieki, od nieszczęść które pognębić ją miały , przed Twe Ołtarze zanosim błaganie, OJCZYZNĘ WOLNĄ POBŁOGŁOSŁAW PANIE....!
Krakus2020.07.11 21:16
***** ***
nie ćpaj, trollu platformiany2020.07.11 21:48
poza tym, nie jesteś żaden Krakus. Pierwszemu lepszemu pijaczkowi który przeprowadził się do Krakowa (typu Majchrowski ) wydaje się że jest Krakusem
stary frondziarz2020.07.12 9:06
***** ***
❤️ 🌼 Aga2020.07.12 17:26
🌈 niech żyje Kraków!
❤️ 🌼 Aga2020.07.12 16:00
Nie możesz tak sadzić o wszystkich. są tez prawdziwi ludzie z korzenia ups wymknęło mi się, krakusy.
Glaudiusman2020.07.11 20:06
Bolek to kiep i niezguła, który do trzech nie potrafi zliczyć, a ten fircyk to matacz, łgarz, ślizgacz i mąciciel o przepitych zblazowanych gałach.
Maciej2020.07.11 15:53
BRAWO !! BRAWO !!! TAK TRZYMAĆ !!!
Komar82020.07.11 14:57
Czy większość Polaków uświadomi sobie ostatecznie, że o ile na Andrzeja Dudę można nie głosować, to na Rafała Trzaskowskiego głosować nie można. Gdyby chociaż można było postawić między jednymi i drugimi znak równości, i gdyby różnice między kandydatami sprowadzały się do kwestii gustu. Tymczasem, kto pragnie powrotu Generalnej Guberni, będzie się mógł cieszyć tysiącami imigrantów pozaeuropejskich, radosnym rozwojem LGBT, nauką masturbacji w przedszkolach, obcymi mediami, zagranicznymi bankami, wyjazdami na zbiory szparagów u bauera, wstrzymaniem przekopu Mierzei Wiślanej, lotniskiem w Berlinie i sztukami w teatrach obrażającymi polskość i dobre obyczaje. A być może również będzie pozostawał w stanie radosnej euforii na widok Rabieja jako ministra rodziny, "Zatoki Sztuki" w Sopocie jako siedziby ministra kultury, braci Sekielskich w roli pełnomocników rządu do renegocjacji Konkordatu i w końcu na widok nominacji ministerialnych, wysyłanych po pieczątkę do redakcji Die Welt. Ilustrowana całość tutaj: https://infoprezesa.blogspot.com/2020/07/biezace-69-z-godziny-na-godzine-z.html
GRA2020.07.11 18:37
Bredzisz
Krystian2020.07.12 0:01
"Gra" ! Otóż nie! Przeczytałem "Komara" wpis ! Piszesz całkiem logicznie! Może tak być, ale nie musi.! Nie daj Boże!
Komar82020.07.12 5:22
Pozdrowienia. Czy zajrzal Pan jednak pod link, tam gdzie Rozpuszczalnik mowi o nowym super groznym wirusie "zayob-20". Adres: https://infoprezesa.blogspot.com/2020/07/biezace-69-z-godziny-na-godzine-z.html
Olej2020.07.11 21:24
Nie tylko sobie nie uświadamia ale tkwi w koniunkturalnym zidioceniu
enre2020.07.11 14:38
widać rzeczywiście po tym forum, że komuna uruchomiła wszystkie zasoby w celu uniemożliwienia zwycięstwa Prezydentowi Dudzie. Bój to jest wasz ostatni !
Mat2020.07.11 14:43
Komuna czuje się pod prezydentem Dudą bardzo dobrze. Komunistyczny prokurator oraz była młodzieżówka komunistyczna dzięki niemu są nawet sędziami TK.
mARCEL2020.07.11 13:42
A Duda to niby co? Tak czy inaczej wybór któregokolwiek z tych dwóch pretendentów gwarantuje nam jedno, że mamy w perspektywie 5 straconych lat!!!!
Jan2020.07.11 12:41
Panie Andrzeju, słabo ! Ja bym powiedział że RT to następca Jaruzelskiego. Bzdura taka sama a lepiej brzmi
Jutro2020.07.11 11:09
Wind Of Change
Roman2020.07.11 9:52
Dla mnie pan Gwiazda czy s+p pani Walentynowicz to prawdziwi patrioci i działacze Solidarności a nie zdrajcy, jak wałęsa.
Arabella2020.07.11 9:38
Panie Andrzeju Gwiazda, zawsze Pana podziwiałam, jako Tego. dzięki któremu między innymi Polska odzyskała niepodległość i wyrwała się z okowów komunizmu. Wiem, że dostał Pan od komunistów porządnie po tyłku, nacierpiał się Pan wiele. Jestem pełna szacunku. Szkoda tylko, że dał się Pan sPiSić. I wygaduje Pan straszne głupoty. Bardzo przykre.
Zimne oko2020.07.11 8:49
POd rozwagę i refleksję różnym dewiantom i zdrajcom wiszącym na brukselskich klamkach i żebrzących o kary dla mojej Ojczyzny: ,,Nadejdzie wkrótce taki dzień, Że zginą wszyscy śmiercią szczura. Nie topór, nie katowski pień Lecz jęk i zaśpiew sznura. Nie znajdziesz bowiem w świecie kul, Co pomszczą ich okrutne zbrodnie. Nieważne, który z nich co czuł Nie może umrzeć godnie. Dla woja jest kamienny mur, Szlachetnym miecza błysk i lśnienie. Dla łotrów zaś napięty sznur! Dla łotrów poniżenie!"
Władysław2020.07.11 7:41
Panowie Andrzej Gwiazda i Witold Kieżun to dwaj najświatlejsi obecnie Polacy. Od lat słucham i czytam ich wypowiedzi, zawsze mówią prawdę i trafiają w sedno spraw. Nigdy się nie zawiodłem na ich osądach. Dobrze, że człowiek ma takie niekwestionowane autorytety. Moc serdecznych pozdrowień dla obu Panów!
Gwiazda Balentines2020.07.11 7:00
Trza głosować i nie przejmować się dziadkami
Roman2020.07.11 6:05
Frondo, zamknij komentarze, wszak mamy przecież ciszę wyborczą.
Felek2020.07.11 5:55
Brawo!
SL_KO2020.07.11 0:41
Czy taktyczne popieranie zła jest moralne, czyli na kogo nie głosować https://www.pch24.pl/czy-taktyczne-popieranie-zla-jest-moralne--czyli-na-kogo-nie-glosowac,77111,i.html
WOJCIECH2020.07.10 21:57
Panie Andrzeju, 1)Dziękuję za działalność! 2) Spokojnie, Pan DUDA raczej wygra o 7%, niż przegra o 0,7%, bo należnego klapsa wyborczego już dostał - gdy usłyszałem weto w sprawach sędziów dostałem mikro zawału, bo zobaczyłem uniewinnianych przestępców, pogardę dla prawdy, pozbawiane dzieci ich naturalnych rodziców oraz … . Głosowałem przeciw - jednak dziś muszę mu dać Mu szansę na stanie się mężem stanu. Mówię to jako „PRL-owski opornik/przekornik”, który ZMS miał gdzieś i od 1976r na pochody 1-majowe nie chodził a w 1980r zakładał SOLIDARNOŚĆ (Gliwice), później odmawiał wstąpienia do PZPR – nawet przed objęciem stanowiska kierowniczego – takich jak ja jet kilka procent – powinno wystarczyć. POZDRAWIAM – Wojciech - Podbeskidzie, VII 2020r
Dorota2020.07.12 0:11
"Wojciech" ! Racja, też to samo przerabiałam co ty z tymi pochodami! Do PZPR też namawiali, chcieli mnie zwolnić z pracy! Nie dałam się ! Oszukałam ich że już się do ZSLu zapisałam ! A to było kłamstwem, ale udało mi się ich wykołować ! Ale ciężko było!
ODO2020.07.10 21:55
Pani ANNA WALENTYNOWICZ I Pan ANDRZEJ GWIAZDA, to prawdziwa SOLIDARNOŚĆ. Nie byli TW SB i zostali pominięci przy okrągłym stole. Gratuluję siły charakteru i stanowczości. Historia o Was nie zapomni.
antoni.s2020.07.10 21:53
Gwiazda to jeden z tych którzy dążyli do krwawej konfrontacji w polsce,gdyby im się udało ulice spłynęły by krwią.
Anonim2020.07.10 23:09
Skutkiem tego, że tacy jak Gwiazda, nie zostali dopuszczeni do Okrągłego Stołu, jest "bezkrwawa" jatka, jaką zafundowała postkomuna Polsce i Polakom. Dzisiaj są na szczycie łańcucha pokarmowego, a dzieci i wnuki Soildarnościowców wysyłają na szczaw i mirabelki. Zawłaszczyli, wyprzedali, pozamykali i zniszczyli wszystko co tylko mogli. Doprowadzili kraj do ruiny, a ludzi do upodlenia. Taki jest efekt braku Gwiazdy przy OS.
wojtek_f2020.07.12 8:35
Antoni widzę że jesteś po stronie tych co tą krwią zbrodzili nasze ulice,a przypomnę ci że byli to członkowie pzpr i pochodni nawiezionych oficerów z moskwy!!!Istniejący do dziś komuniści nadal żądni władzy nad naszym społeczeństwem!
Tylko Konfederacja2020.07.10 21:43
Nie głosujmy na Dude, to nie w naszym interesie słaby PiS silna Konfederacja gdy Kaczyński odejdzie PiS się rozpadnie to Konfederacja będzie rosła w siłę
Tylko Konfederacja2020.07.10 21:42
Nie głosujmy na Dudę to nie w naszym interesie, nie popełnijmy tego błędu co LPR i Samoobrona! W naszym interesie jest osłabić populistyczny PiS by Konfederacja rosła w siłę! Kaczyński jest bezwzględny zniszczy każdą konkurencję
Robert2020.07.10 21:40
Koniec świata. Andrzej Gwiazda ujawnia swoje prawdziwe oblicze. Popiera piskomunę.
WOJCIECH2020.07.10 21:32
Spokojnie, Pan DUDA raczej wygra o 7%, niż przegra o 0,7%, bo należnego klapsa wyborczego już dostał - gdy usłyszałem weto w sprawach sędziów dostałem mikro zawału, bo zobaczyłem uniewinnianych przestępców, pogardę dla prawdy, pozbawiane dzieci ich naturalnych rodziców oraz lekarzy mogących zabijać. Głosowałem przeciw - jednak dziś jest lepszym wyborem dla Polski dlatego dam mu szansę na stanie się mężem stanu. Podbeskidzie, VII 2020r
Dobra zmiana2020.07.10 21:41
https://www.youtube.com/watch?v=n4RjJKxsamQ
Amnezja Wyborcza2020.07.10 21:27
Wyborco POmóż Rafałowi przypomnieć sobie co robił gdy był posłem i ministrem w rządzie TUSKA w czasach 8 letniej kadencji PO-PSL
ToJa2020.07.11 2:05
Pomożemy, głosując na Rafała!
stan2020.07.10 21:21
Oglądam spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą i nie rozumiem, jak można na niego nie głosować. Konkurent jawi się w porównaniu z nim jako miałki, nijaki, nie mający niczego nam do zaproponowania. Andrzej Duda, faktycznie zesłany nam na te ciężkie czasy przez Pana Boga. Przyjemnie się go słucha - człowiek dobry, uczciwy, miłujący Ojczyznę, komunikatywny, pracowity (najdłuższa w historii Polski kampania), podczas gdy leń stanął w szranki wyborcze kilka tygodni temu, a rozkręcił się dopiero w ostatnich dniach kampanii. Polska zasługuje na dobrego prezydenta.
Piotr Nowak 🖐🏻2020.07.10 22:02
Racja. Miał dużo czasu, toteż postanowił się zaprzyjaźnić z pedofilem.
Poo2020.07.11 19:42
😘
Anonim2020.07.12 0:16
Piotrze N... vel Lechu... Z tobą się zaprzyjaźnił?? Od dawna...?
❤️ 🌼 Aga2020.07.12 16:02
Jak śmiesz tak nie kulturalnie!
Anonim2020.07.10 20:42
Ten kto będzie na Trzeszczaka głosował ma w łbie gówno nie rozum. To mniej niż zero. Skąd tyły głupków , bezrozumnych debili. Istna pandemia kretynów. Dlatego taki komunizm miał się dobrze. Debila nie idzie przekonać. Jak się ....... urodził, tak i zdechnie.
Piotr Nowak 🖐🏻2020.07.10 21:59
Jesteś typowym wyborcą PiS, zgadłem? 😂
KONSTYTUCIA to ja = Bolek OTUA to nie ja2020.07.10 22:45
I jam siem śmiejem z tego jakiem głupki polaki som. I mniem tez wybrali hihihihihi.
😘2020.07.11 19:42
Hihihihihihihhi
kefas2020.07.10 20:04
Miałem kiedyś pana Gwiazdę za Bohatera, niestety zeszmacił się wchodząc w konszachty z pisbolszewią. Nie bolą Go Kryże, Piotrowicz i wielu innych bolszewików w gronie pisuarowym. Eh rozum mu odjęło...
kłamiesz2020.07.10 20:47
jesteś ubecka morda a te wasze wpisy ze kiedys tam juz znamy
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2020.07.10 20:03
Tępy, śmierdzący solidaruch.
Anonim2020.07.10 21:23
UBecy wciąż aktywni ? I głosują na swojego Trzaskowskiego, wszak jest synem ich współpracownicy TW Justyna?
Nie trzeba było ułaskawiać pedofila2020.07.10 20:03
Ksiądz po raz pierwszy od wielu lat nie odwiedził 96-letniej kobiety z Żywiecczyzny, której bliscy zawiesili na posesji domu baner Rafała Trzaskowskiego - opisuje "Gazeta Wyborcza". Proboszcz poprosił o zdjęcie plakatu, argumentując, że Trzaskowski "jest za LGBT i homoseksualistami". Kuria wystosowała oświadczenie, w którym przeprasza za sytuację.
Anonim2020.07.10 21:25
Jeszcze jeden przykład, że biskupi tolerują ciężkie grzechy i nie troszczą się o zbawienie swojej trzody.
Anonim2020.07.12 0:29
Nie trzeba..."! Ale kłamiesz, aż kurz leci! hahaha...! Podajesz źródło z "Wyborczej" ! Daj se na luz... ! Nawet na 1% im i tobie nie wierzę...!
Olej2020.07.10 19:53
Jaką on jest wersją ? Prozaiczne; On jest kategorią jak w każdym czasie gdy ludzie dzielili się zawsze na dobrych i złych. Został wyprodukowany absolutnym bankructwem człowieczeństwa i wielką mistyfikacją, w której łajdacy zawłaszczyli sobie Polskę jako swój szyld pod którym robiono wszystko lub prawie wszystko co dało się ukraść. Tak jak komuniści wzięli sobie orzełka utrącając mu koronę i krzyż z berłem, ich następcy poszli dalej zmieniając klasyfikacje pojęć i znaczenie tych że. Niejako po obu stronach barykady stoją naprzeciw siebie antagoniści z tymi samymi hasłami. Sytuacja jawi się jako paranoja i groteska. Mechanizm uruchomiony przez największego demokratę Józefa Stalina i państwo samej prawdy wieńczonej organem Prawda, działa wyśmienicie. Zmieniająca się obsada figur przejęła z pojętną dokładnością osiągnięcia państwa ludu pracującego, podmieniając tylko miejsce swojego posadowienia. Towarzysze stali się demokratami broniącymi wolności i prawdy z taką samą rzetelnością wykonania pozostawionego historii przez ojca wolności nad wolnościami wszelkimi. I kto ma tę rzeczywistość rozpoznać jak nie ci co doświadczyli demokracji ludowej w całej jej 50 letniej doskonałości. Problem w tym, ze nikt z tych dzisiejszych nie chce słuchać głosu przeszłości. Uznają hochsztaplerów za wiarygodnych w prawdzie. Inni świadomie jak ów w/w na piedestał zawarli pakt krwi z samym piekłem i trwają w przymierzu ze złem. Prosić Boga by naród umiał rozeznać białą kartę i ją podjął.
Nie dla Trzaskowskiego2020.07.10 19:46
Trzaskowski to PO. To wyprzedaż tego co odkupił PiS. To likwidacja połączeń lokalnych. To koniec Centralnego Portu. To groszowe pensje i emerytury dziadowskie. to większe podatki.
EPITAFIUM dla Trzaska2020.07.10 19:45
12-07-2020r POchowano DUBLERA POd płotem, posypano wapnem, przykryto błotem. nie potrzebna była trumna, bo tak kończy V-ta KOLUMNA.
Podszywam się tu pod was2020.07.10 19:39
Przepraszam was wszystkich ale mam zaburzenia psychiczne dlatego się moje kompleksy wychodzą w tym że po prostu się podszywam pod innych przepraszam dziś od dziś znów biorę tabletki
Aga ❤️2020.07.11 22:02
😘
JanP2020.07.10 19:38
Niedzielę będę miał przesr.ną. Od 7 do 21 będę tkwił przed lokalem wyborczym i przekonywał seniorów do głosowania na słusznego kandydata. Jak taki się uprze i powie, że zagłosuje na Dudę, to mu podpowiem, żeby postawił dodatkowo krzyżyk przy nazwisku Czaskoskiego.
Anonim2020.07.10 19:43
Ale jak Ty będziesz przekonywał? Wystawisz zadek? No bo to jest "program" Trzaskowskiego.
JanP2020.07.10 20:12
Coś ty, zgłupiałeś? Małpka lub 50+ w zależności od płci.
Anonim2020.07.10 20:27
Moja babcia przed wyborami zgubiła dowód
Anonim2020.07.12 0:32
Uważaj, bo to zgłoszę i cię namierzą!
Stalker2020.07.10 19:37
Rafau to ślunzok, bo mo kobiyta z Rybnika i jod rolada z modrą. Podpowiadamy mu co znaczy skrót LGBT po śląsku: Lyj w Gymba Bo Trzeźwieja !
julek2020.07.10 19:29
Koniec niedoszłego mecenasa Dudy, koniec obłudy
Leszek2020.07.10 19:23
Do wyborców Trzaskowskiego z GB, D i NOR: Wysłała was tam wasza ukochana partia PO, więc uczcie się języka waszej nowej ojczyzny i odpieprzcie się od Polski !!!
Anonim2020.07.10 21:31
W Izraelu Trzaskowski wygrał wybory w I turze! Może i tam ich posłać?
Alternatywa dla Polski2020.07.10 19:22
Duda albo niemiecki POTrzask...
bart2020.07.10 19:20
Być może Donald Tusk ma rację, że polskość to nienormalność? Rzeczywiście tak będzie, jeśli prezydentem zostanie facet, który jak najmocniej stara się szkodzić Polsce i każdemu jej obywatelowi z osobna. Jego postulat do Komisji Europejskiej o zastosowanie sankcji ekonomicznych wobec Polski, to przecież jawna zdrada państwa. Prawdopodobnie tę politykę będzie on kontynuować również wtedy, gdyby wygrał wybory. Niesamowite, że takiemu człowiekowi w ogóle pozwolono kandydować na prezydenta ! ! ! ! ! ! ! ! Udowodnijmy że ta zła opinia Tuska o Polsce nie odpowiada prawdzie i pogońmy w wyborach tego promotora LGBT i tęczowej flagi nad Pałacem Prezydenckim.
Piotr Nowak2020.07.10 19:27
"bart" zrozum, że ci z PO, komuchy lewactwo to nie są Polscy, lecz potomkowie przybyszy z ZSRR. To oni mówią, że Polskość to nienormalność !
katowicka kretynizacja polski2020.07.10 19:17
Przypominamy szurystom PO: Jeśli w pierwszej turze wyborów głosowaliście na Trzaskowskiego, to nie macie obowiązku ponownego głosowania w II turze, ponieważ wasz kandydat przegrał I turę ! W drugiej turze głosują wyłącznie osoby, które poprzednio głosowały na zwycięzcę ! P.S,. Jeśli pomimo to ktoś z was zdecyduje się głosować w niedzielę na Rafaua, to pamiętajcie o postawieniu krzyżyka w kratce z logo PO, po prawej stronie nazwiska.
To ja podszywacz2020.07.10 19:34
Przepraszam pomyliłem się chodziło o tego kto wygrał I turę
Pisbusters2020.07.10 19:16
Panie Premierze Morawiecki, czy pan słyszy to, jak PO-świry i ich zwolennicy wykrzykują na spotkaniach z Trzaskowskim „mamy dość” ?!! Pytam, bo pisałem do Pana już kilkakrotnie,by programy pro-rodzinne zawiesić w dużych miastach do czasu aż ich mieszkańcy przestaną wybierać na prezydentów świrów z PO. Ci ludzie nie chcą pieniędzy od PIS-u i nie chcą tych programów. Oni chcą po prostu powrozu komunizmu ! No to co, panie Premierze – zaraz po wyborach ?!
Konfederatom ku przestrzodze - bajka2020.07.10 19:15
Zapytał czerwony kapturek czaskoską babcie - Babciu, babciu a dlaczego ty masz takie wielkie oczy? Żeby cie lepiej widzieć, moje dziecko. Babciu a dlaczego ty masz takie wielkie uszy? Żeby cie lepiej słyszeć, moje dziecko. A dlaczego ty masz takie wielkie pazury? Żeby cię mocniej przytulić. Babciu, a dlaczego ty masz takie wielkie zęby? Żeby cię zjeść!
olo2020.07.10 19:08
Koniec Dudy, koniec obłudy
edi2020.07.10 18:18
JESTEM POLAKIEM - UFAM PiS i GŁOSUJĘ NA ANDRZEJA DUDĘ !!!!!!!!!!!! - czytam historię polecam "DZIEJE POLSKI" prof Andrzeja Nowaka - SĄ SIŁY W EUROPIE I NA ŚWIECIE KTÓRE POLSKĘ CHCIAŁYBY W ŁYŻCE WODY UTOPIĆ ZA JEJ NIEUGIĘTOŚĆ W WIERZE KATOLICKIEJ, ZA JEJ WOLNOŚĆ I REPUBLIKAŃSKI SYSTEM OPARTY NA CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ - DLATEGO MUSIMY POSTĘPOWAĆ MĄDRZE I NIE DOPUŚCIĆ DO KOLEJNYCH ROZBIORÓW - TRZEBA SIĘ MODLIĆ OPATRZNOŚĆ CZUWA JEZUS JEST PANEM POLSKI A JEJ KRÓLOWĄ MARYJA - SURSUM CORDA !!
Foster2020.07.10 18:08
Czy nosiciele koronawirusa mogą iść na wybory ?
Ty kretynie "administratorze"!2020.07.10 18:07
Co koorva utrudniasz, ty tłusty, pryszczaty pedale?
Aga ❤️2020.07.11 22:04
Nie przeklinaj ❤️.
Kocham PiS2020.07.10 18:04
Nie idę na wybory bo ostatnio zauważyłem że koronawirus atakuje starszych zwolenników PiSu myślę lepiej nie ryzykować
Anonim2020.07.10 21:36
Koronawirus nie ma względu na płeć i wiek. Masz cykora, to radzę Ci - nie idź, ale daj spokój innym. I w ohgóle nie wychodź z domu miesiącami. Życzę zimowego snu!!!!
ktoś2020.07.10 18:04
A ty dziadu paskudny czyją klozetową wersją jesteś ?
Maria Błaszczyk2020.07.10 17:56
A tu pan Kaczyński wyraża opinię przeciwną - mnie tam przekonuje. I mimo że to nie mój kandydat, oddam głos na pana Trzaskowskiego https://www.youtube.com/watch?v=ufam-Uoc4sk
A tutaj widzimy jak Stachu pracuje:2020.07.10 18:10
https://www.youtube.com/watch?v=NMlw5dBk9LE
Maria Błaszczyk2020.07.10 19:25
No i znów się nie udało na temat. Temat brzmi: "Na kogo zagłosować w niedzielnych wyborach?"
Anonim2020.07.10 21:38
Nie Twój kandydat? Komu wciskasz kit i dlaczego?
E, I TAK WYGRA RAFAŁ2020.07.10 17:53
A HOŁOTA Z PIS-U WRÓCI NA SWOJE MIEJSCE - CZYLI TAM SKĄD PRZYSZŁA; JEDNI NA ROLĘ PASAĆ ŚWINIE (BO TERAZ CHAMY SIĘ WBIŁY W GARNITURY I UDAJĄ PANISKA) A POZOSTALI W TYM PATOLOGIA 500 + - POD MOST I NA ŻEBRY. I WTEDY DOPIERO BĘDZIE SPRAWIEDLIWIE - BO NA RAZIE TO NIE JEST.
Anonim2020.07.10 21:41
To jest właśnie program Trzaskowskiego! Świeta prawda, wreszcie wyszła na jaw.
Berenika2020.07.11 6:57
niech zgadne kto to napisał juz wiem ubek któremu odebrano grube tysiace nienależne mu wy się cieszcie powinniście nic nie dostać powinniscie żebrać na każdym rogu ulicy tak zebysmy wiedzieli kto tam kiedys pracował i walnął go w pyszatą ubecką mordę.
Fox2020.07.10 17:50
Skazana na kilkanaście lat więzienia radykalna marksistowska terrorystka Susan Rosenberg z korzeniami jest związana z gromadzeniem funduszy dla BlackLivesMatter. Fox News wczoraj: https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=nR_5Mjp1fNo&feature=emb_logo
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.10 17:37
zawistny gwiazda do tej pory nie może przełknąć tego że Pan Wałęsa więcej znaczył w solidarności niż on!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱✡️2020.07.10 17:38
Nie poznajesz mnie? To ja parch Lesiu Keller-Krawczyk, wyjąłem obrzezanego robaczka na dowód.✡️
Foster2020.07.10 17:35
Mam nadzieję, że wybrał glosowanie korespondencyjne.
da da towariszcz, da da!2020.07.10 17:37
Szabes dzisiaj! L'chaim.
mordechaj2020.07.10 17:33
Trzaskowski też ma wąsy jak Wałęsa, tylko je ukrywa :) To kryptowąsacz :)