15.03.16, 13:37

Tylko na Fronda.pl! Dramatyczny List działacza KOD!!!

KODariusze wszystkich krajów łączcie się!

KOD Warszawa do KOD Londyn – ściśle tajne, specjalnego znaczenia. 

Drogi Towarzyszu!

Ten list piszę jeszcze normalnie, ale kolejne prawdopodobnie będą, nomen omen, kodowane, bowiem żyjemy w państwie totalitarnym i pewnie już nas podsłuchują – wielu moich znajomych słyszy jakieś dziwne trzaski w telefonach i e-mailach. 

W Polsce jest już co najmniej tak jak na Białorusi, albo jeszcze gorzej – w Korei Północnej. Dobrze, że mamy jeszcze co jeść, ale już śmiać się nawet nie wolno. Jest tak smętnie, ponuro i szaro. Jak to w Polsce….

Pewnie słyszałeś ostatnie najgorsze wiadomości. Stało się. Magdalena Środa powiedziała, że grozi nam stan wojenny. Władysław Frasyniuk potwierdził, że stan wojenny już jest wprowadzony! Ale najgorsze zauważył Roman Giertych (on był zły, ale jak przeszedł na naszą stronę to jest dobry), który powiedział, że już nie będzie nigdy w Polsce wolnych wyborów! Nigdy, rozumiesz!?

Skoro jest już stan wojenny to rozglądam się za żołnierzami na ulicach, ale ich nie widzę. Kolega, który się dobrze zna na polityce, bo nie przeoczył od lat ani jednego odcinka „Szkła kontaktowego” i ani jednego wydania „Wysokich Obcasów”, powiedział mi, że sprawa jest prosta, bo oni chodzą teraz w cywilu i się kamuflują. 

Jak ich poznać? To proste. Oni są smutni, szarzy. Totalne mohery – nie uśmiechają się. Pewnie się modlą chłe, chłe! 

W zeszłym tygodniu to się modlili chłe, chłe, chłe. Jak się Andrzej Dupa o mało nie rozd…pczył. Chłe, chłe. Opona mu wyj…ała w kosmos. Szkoda, że brzozy nie było na drodze bo byłby zimny jak kaczor pod Smoleńskiem, chahahahaha.

Byłem w weekend na demonstracji KOD w Rzeszowie. U rodziny. Była niezła zabawa. Wujek spotkał wielu znajomych z dawnych czasów. Jeden pracował w delegaturze SB, była nawet córka ówczesnego sekretarza partii. 

Tańczyliśmy „kaczuchy”, żartowaliśmy z tego kurdupla. Ktoś zaproponował, aby na kolejnej manifestacji intonować Międzynarodówkę albo Podmoskiewskie Wieczory. Piękne! Było kolorowo, widziałem jak całowały się dwie dziewczyny – jakie romantyczne! Wokół flagi – tęczowe, Unii Europejskiej. Czułem się jak prawdziwy Europejczyk a oni chcą mi to zabrać!

Nie martw się. Żadnego kompromisu nie będzie. Prędzej szef zapłaci alimenty. Zrobimy taką zadymę aż tu Unia wjedzie. Niech nałożą sankcje, niech zabiorą nam szczyt NATO i mistrzostwa w piłce ręcznej. Polska nie zasługuje, aby je organizować. Chyba, że wszystko wróci do normy i znowu będziemy rządzić MY!

Adam

Ps. A słyszałeś jak wybuczeli Glińskiego na jakimś koncercie. Chyba Bacha, albo Stinga, nie wiem, nie znam. Ale jaja!

Uwaga: wszelkie podobieństwo osób i organizacji przypadkowe, acz zamierzone. List nie jest autentyczny, chociaż może się taki wydawać ;)

Komentarze

anonim2016.03.15 14:04
Śmiszne, takie nawet autoironiczne bo przecież komuchy to pis a nie kod :o ale dobrze, że umicie się tam w rosii śmiać z siebie.
anonim2016.03.15 14:26
Publikowanie tego typu rzeczy to sianie nienawiści. Nie przystaje poświęconemu portalowi. Satyra sama w sobie jest w porządku, a nawet potrzebna, ale przecież to nie może być tak, że wymyślacie sobie nieistniejącego wroga, wkładacie mu w usta własne zmyślone słowa i potem się z niego naśmiewacie. Naśmiewajcie się z faktów! A swoje projekcje czy wyobrażenia zachowajcie dla siebie.
anonim2016.03.15 15:07
Nie jest poziom satyr Ignacego Krasickiego,ogólnie grafomańskie.Interesuje mnie bardziej skąd kasa na biura,plakaty,gdzie siedziby,formy zatrudnienia w biurach,skąd szkoleniowcy,akustycy,bębniarze,jacy prawnicy wokół i spece od PR
anonim2016.03.15 15:26
............Nagonka w marcu 1968 była bardziej taktowna.................... A trwająca od 8 lat nagonka jest od tamtej taktowna o wiele mniej
anonim2016.03.15 16:20
Super, super :D :D Jak i te poprzednie :))
anonim2016.03.15 17:39
To chyba ten sam autor co wypocił "dzień z życia leminga"
anonim2016.03.15 18:39
Tylko na Fronda = zbyt żenujące, żeby ktoś to publikował.
anonim2016.03.15 21:37
[email protected] ; dokładnie!
anonim2016.03.15 22:32
S U P E R :):):) Więcej takich listów proszę, Jak czytam ten liścik to mam wrażenie ,że z niektórymi moimi sąsiadkami rozmawiam...niestety... Źli(naprawdę źli)ludzie z wierzchołka KODu,poza innymi parszywymi celami postanowili totalnie skłócić ludzi ,no i to się im udaje nawet na poziomie rodziny... TAK NIE MOŻE BYĆ!!!NIE DAJMY SIĘ!!! Moja kochana rodzinka,też o mały włos by się nie podzieliła,bo mój wykształcony(bardzo)i bogaty braciszek "z dużego miasta" codziennie czyta "wyborczą"(serio!),w związku z tym zachowuje się on i mówi tak jakby zażywał trucinę... ale ponieważ mimo skrajnej różnicy poglądów(ja-kocham prezydenta Dudę i jestem z niego dumna:)nasze siostrzano- braterskie uczucie zwyciężyło i przyjęliśmy hasło"nie gadamy o polityce-rodzina ponad wszystko"...i...odetchnęliśmy z ulgą. W czasie rodzinnych obiadków telewizor milczy ,a my gadamy"co słychać" i "jak leci" i opowiadamy sobie kawały i wychwalamy pod niebiosa kuchnię naszej Mamy. Myśmy wygrali bój o miłość(prawdziwą)w rodzinie,ale jaką jeszcze śmierdzącą bombę wymyślą KODziarze-BanksterPetru,Bezwstydny Alimenciarz,Środa Profesor,Hartman Profesor i wielu,wielu ,bardzo wielu(po prostu LEGION)innych cynicznych graczy co za nic mają Boga,Prawdę,Nasz Kraj i chwiejnym krokiem obijają się od kłamstwa do kłamstwa,próbując ściągnąć w przepaść jak najwięcej rodaków... Tego się nie da przewidzieć... Ale... mój brat ma coraz bardziej niepewną minę widząc weekendowe "seanse nienawiści"do małego-wielkiego człowieka(tego na K. o imieniu na J.) i JESTEM PEWNA,że niedługo zmądrzeje-w końcu to on w liceum pilnował,żebym przeczytała "Rok 1984"Orwella,a ja teraz z wytęsknieniem czekam na moment kiedy wreszcie pożyczy odemne Sumlińskiego... Życzę Wam wszystkim LUZU w najlepszym tego słowa znaczeniu,docenienia ,że żyjemy w pięknym kraju,że nie ma wojny,że jesteśmy wolni...naprawdę wolni...
anonim2016.03.15 22:47
[email protected] Mar 15, 2016, 1:44 po południu Nie gustuję w anonimowej twórczości"koniec cytatu Oj,rozumiem ,droga nie-anonimowa [email protected],że teraz na Chrzcie można na pytanie księdza o imię dziecka powiedzieć "[email protected](małpa),tylko zapomniałaś podać nazwiska ,no i zdjęcie twoje też by się przydało dla "nie gustujących" w anonimowych rozmowach... A po drugie ,cholernie dziwią mnie gorliwi bywalcy Frondy,którzy tracą cenny czas(dar od Boga!)na "wiszeniu" na frondzie,czytaniu "okropnych"rzeczy i marudzeniu... Widziałaś przecież ,że to anonimowy artykuł???trza było nie czytać bo "nie gustujesz"... Ja tam na blog Palikota i Środy nie wchodzę bo.... "nie gustuję"
anonim2016.03.16 1:34
Tekst w ironiczny sposób pokazuje jak ludzie z KOD myślą i postępują "Jak nie my, to gińcie." Jest to postawa postrzelonego dzikiego zwierzęcia.
anonim2016.03.16 13:51
Wzruszył mnie do łez obraz "miłości" rodzinnej @pate, gdzie gwarantem tego uczucia do brata jest obłudne milczenie na trudne tematy i brak tolerancji dla odmiennych poglądów...Czyżby ambonowe "prawda was wyzwoli" było jednak pustym frazesem wśród trzódki?
anonim2016.03.16 17:51
@cogito.... no mnie niestety kompletnie nie wzruszył Twój pretensjonalny i szyderczy "komentarz do komentarza" z "na szybko" wyciągniętym "psychologicznym" raportem dotyczącym obłudy w mojej rodzinie... Otóż nie musisz mi wierzyć,bo to wcale nie zmienia faktu ,że piszę prawdę,ponieważ TYLKO PO TO warto się logować i stukać w klawiaturę.Moim zdaniem. po drugie wyciąganie wniosku o "braku tolerancji"to już mocne nadużycie... po trzecie "tylko prawda was wyzwoli" nie jest ambonowe,tylko Biblijne i bardzo ważkie to słowa dla całej ludzkości czyli dla Ciebie też.Bo chcesz czy nie jesteś częścią tejże trzódki po czwarte pozdrawiam