TVN pogniewało się na Legię, za niewygodny transparent - zdjęcie
14.05.16, 16:25

TVN pogniewało się na Legię, za niewygodny transparent

Zarząd TVN w odwecie za transparent wymierzony m.in. w Monikę Olejnik podjął decyzję o zakończeniu współpracy z Legią Warszawa. 

Podczas zeszłotygodniowego meczu Legii z Piastem w sektorze warszawskiego klubu kibicie wywiesili transparent z napisem: "KOD, Nowoczesna, GW, Lis, Olejnik i inne ladacznice - dla Was nie będzie gwizdów, będą szubienice". Hasło oburzyło m.in. .Nowoczesną, która złożyła do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa zniesławienia, nawoływania do użycia przemocy i stalkingu oraz gróźb karalnych. 

Jak informuje portal Wirtualne Media, dzisiaj decyzję o zerwaniu współpracy z Legią podjął Zarząd TVN. Kierownictwo stacji zdecydowało również o usunięciu z Player.pl serialu "(L)egenda" z okazji stulecia istnienia warszawskiego klubu. Informację o decyzji zarządu TVN przekazano za pośrednictwem fanpage'a Player.pl podczas odpowiedzi na pytanie, dlaczego serial nie jest już dostępny w serwisie.

"Na Pucharze Polski kibice zgodnie wygwizdali prezydenta Dudę. A jednak coś łączy Lecha i Legię. Czy to nie Duda mówił o 'patriotycznych środowiskach kibicowskich? :)" – napisał na Twitterze redaktor naczelny "Newsweeka" Tomasz Lis. Monika Olejnik w rozmowie z Markiem Magierowskim również zgłębiała temat gwizdów, pytając jak czuł się prezydent, gdy został wygwizdany. Kiedy ze środowisk kibicowskich pojawiały się głosy, że to nie oni gwizdali, tylko tzw. pikniki, dziennikarze niektórych mediów nie przyjmowali tej informacji do wiadomości.

daug/telewizjarepublika.pl