Tusk nakazał radykalizację, Platforma posłuchała i wywróciła kampanię swojej kandydatki - zdjęcie
30.03.20, 08:00Zbigniew Kuźmiuk/zbigniewkuzmiuk.pl

Tusk nakazał radykalizację, Platforma posłuchała i wywróciła kampanię swojej kandydatki

45

1. Od kilkunastu dni zarówno wpisami na portalach społecznościowych jak i wywiadem w telewizji TVN24 przeprowadzonym przez redaktor Katarzynę Kolenda-Zalewską Donald Tusk zachęcał, a tak naprawdę nakazał radykalizację działań Platformie w stosunku do rządu Zjednoczonej Prawicy.

Tusk w tym wywiadzie między innymi snuł rozważania jak to opozycja w tym w szczególności Platforma jest jak to ujął „wyjątkowo lojalna wobec władzy PiS-u, mimo, że ma o tej władzy jak najgorszą opinię”.

Jego zdaniem opozycja miała być twarda, sprzeciwiać się rządom PiS-u, domagać jak to ujął „razem naukowcami, lekarzami i ludźmi mediów”, przesunięcia terminu wyborów w związku z pandemią koronawirusa.

To miała być jego zdaniem nieustanna presja, różnych środowisk na władzę, przy użyciu wszystkich możliwych sposobów, nawet wywołania w kraju paniki, chaosu i podważania zaufania do rządzących.

2. Politycy Platformy w tym kandydatka na prezydenta tej partii Małgorzata Kidawa-Błońska mimo tego, że od wielu miesięcy nie zajmują się niczym innym tylko przeszkadzaniem i utrudnianiem działań rządzących, w ostatnich dniach się jeszcze zradykalizowali.

W sytuacji narastającego zagrożenia zdrowotnego, a także coraz bardziej widocznych negatywnych konsekwencji koronawirusa dla polskiej gospodarki, zdecydowali najpierw na próbę zablokowania zmian w regulaminie obrad Sejmu, a gdy się to nie udało, próbowali maksymalnie utrudnić procedowanie pakietu ustaw nazwanych „Tarczą antykryzysową”.

Opozycja zgłosiła to tego pakietu blisko 260 poprawek i nie dała się przekonać, żeby głosować je w blokach, w związku z tym głosowanie odbywało się w trudnych warunkach na 11 salach kompleksu sejmowego, a także zdalnie przez część posłów z domów, trwało przez kilkanaście godzin i skończyło się w sobotę rano.

3. Teraz pakiet ustaw trafił do Senatu i w związku z tym , że w izbie wyższej opozycja ma minimalną ale jednak przewagę, należy spodziewać się niestety obstrukcji i trudno przewidzieć, czy do 31 marca ustawa trafi do podpisu prezydenta.

Słychać nawet, że być może większość opozycyjna w Senacie przygotuje swój projekt ustawy podobny do tego sejmowego, uchwali go i prześle z powrotem do Sejmu ,a ten który Sejm uchwalił w sobotę, będzie przetrzymywać przez 30 dni.

 A przecież zarówno ochrona zdrowia jak i pracownicy oraz przedsiębiorcy spodziewają się, że to co przygotował rząd już 1 kwietnia będzie obowiązującym prawem, z którego będą mogli natychmiast skorzystać.

4. Ten sposób działania przejęła także kandydatka Platformy na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska i jej najbliżsi współpracownicy i także ona się zradykalizowała w swych publicznych wystąpieniach.

Na prezydium Sejmu po sprzeczce z wicemarszałek Małgorzatą Gosiewską powiedziała, że „Konstytucja jest ważniejsza od życia ludzkiego”, co zostało upublicznione między innymi przez wicemarszałka z PSL-u i mimo zaprzeczeń samej zainteresowanej, stało się swoistym ”hitem” w przestrzeni publicznej.

Podczas obrad Sejmu kandydatka wystąpiła w imieniu Platformy i zaatakowała rząd, że nie przekazuje opinii publicznej prawdziwych informacji dotyczących pandemii kroronawirusa w naszym kraju, co także zostało odebrane bardzo źle przez opinię publiczną.

5. W tych dniach zostało opublikowane kilka badań opinii publicznej, z których wynika, że poparcie dla kandydatki Platformy ma wyraźną tendencję spadkową i bardzo szybko zbliża się do niej kandydat PSL-u Władysław Kosiniak-Kamysz.    

Ba, krążą informacje, że według wewnętrznych badań samej Platformy, nastąpiło już przecięcie się linii poparcia i Kosiniak-Kamysz wyprzedził kandydatkę tej partii i stąd wczorajsza decyzja o zawieszeniu kampanii Kidawy-Błońskiej.

Wprawdzie kandydatka twierdzi, że nie wycofuje się i namawia innych kandydatów do bojkotu wyborów prezydenckich ale wyraźnie widać, że jej kampania rozsypała się jak domek z kart i trudno będzie do niej powrócić.

Podpowiedzi Tuska i zastosowanie się do nich wywróciły więc kampanię Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i wysforują na rywala urzędującego prezydenta kandydata PSL-u, ale być może o to właśnie chodziło byłemu szefowi Rady Europejskiej. 

 

Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze (45):

Kolubryna2020.04.2 11:47
To jest niemiecka tradycja.Plan musi być realizowany.Berlin będzie się palił .Niemki będą gwałcone .Ludzie będą padać na ulicy ale z bunkra będą wydawane rozkazy do końca.Do końca.
Jerz b2020.03.30 14:44
Już dawno temu mówiłem, że D.Tusk to fałszywy prorok.On nie rozumie rzeczywistość i nie wie co dla Polski najlepsze, on chce tylko wrócić do władzy. Ale jego powrót i PO do władzy to dla Polski klęska.
Nina2020.03.30 11:57
Tusk postawił na Kosinika-Kamysza to był jego człowiek i on bez szemrania wykonywał wszelkie Tuska polecenia. Tusk mu ufa i wiedział,że gdyby Polacy wybrali tygrysa na prezydenta, to będzie mógł nim kierować i utworzyć znowu koalicją KO z PSL i jak było znowu niszczyć Polske i Polaków, których Tusk nienawidzi.To jego sprytny manewr by ponownie oszukać Polaków.
krakus2020.03.30 11:25
Dla komuchów z PiS tylko koryto i lans się liczy... mają gdzieś prawo oraz zdrowie i dobrobyt obywateli.
NIECHCEM ALE MUSZEM2020.03.30 13:20
icek niech o wasze zdrowie zadba izrael kiedy lot w jedna strone
anonim2020.03.30 11:24
Obecna włądza to nic tylko okradanie Polaków i demolowanie kraju na każdym polu... tylko koryto i nepotyzm jest dla nich ważny.
NIECHCEM ALE MUSZEM2020.03.30 13:22
masz racie icek obecna peowska wladza w warszawie okrada polakow
Vengo2020.03.30 11:24
Najbardziej nieudolna władza w historii i takaż propaganda...
NIECHCEM ALE MUSZEM2020.03.30 13:23
masz na mysli josek senat
Randki kamerki pokazy skype!2020.03.30 10:33
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - www.zwiazki24.com.pl i wyszukaj mnie po niku: KSandi2 napisz do mnie i spotkajmy sie!
andy2020.03.30 10:23
To, że pani Kidawa rezygnuje, to nic dziwnego, bo kampania prowadzona przez pana Arłukowicza i cały sztab jest bez wizji i pomysłu.Ofiarą jest pani marszałek, która jest sympatyczną i dystyngowaną osobą, osobą, ale nie koniecznie nadającą się na prezydenta kraju. Myślę, że dopuszczenie pana Tuska do kampanii prezydenckiej było błędem, ponieważ jak sam stwierdził nienawidzi Kaczyńskiego i PiS .Osoba owładnięta taką nienawiścią nie jest w stanie racjonalnie myśleć i kierować się interesem narodowym .
ulica zagranica dziala antypolsko2020.03.30 10:26
on sie kieruje niemieckim interesem narodowym
Glaudiusman2020.03.30 10:22
Co takiego można powiedzieć takiej kandydatce. RAUS !!! I jeszcze coś na zapęd... Won tu stąd !!!
Polak2020.03.30 9:14
Ryży mściwy cieć makreli nigdy nie był Plakiem.nigdy nie myślał po polsku, zawsze był konfidentem na hitlerowskim żołdzie!!!Czyż to nie za kasę niemieckiego wywiadu została załozona przez agentów przestępcza organizacja pod nazwa PO? Jakim trzeba być indywiduum,aby tak postępować!!!! Dziwię się, że do tej pory nadal jest na wolności!!!!
Koronawirus2020.03.30 8:52
Głosujcie na mnie! Własnie trwa moja kampania wyborcza. Będę w każdym powiecie i na każdej liście!
stm.2020.03.30 8:50
Dokąd Polacy będą bawić się tym szwabem. Czas najwyższa rozliczać zdrajców interesów Polski.
ulica zagranica dziala antypolsko2020.03.30 8:49
Garstka zydow w Polsce posjadajaca polskie nazwiska teraz zachowuje sie watacha wscieklych rozjuszonych psow chca wirusa wykorzystac do siania niepokojow i wybielania swoich osmioletnich rzadow.Licza na krotka pamiec Polakow.
Grizzly2020.03.30 8:42
PO ... (co) tu wchodzicie? Macie swoje "Soki... , Szkiełka i GWienka - co widać, słychać i czuć - tam się PObudzjcie, my z powodów higienicznych tam nie zaglądamy! Więc wypadówa stąd, psychiczniaki!
ada2020.03.30 8:42
Oscar - destruktor, demontażysta państwa polskiego, wysługująca się Niemcom antypolska kreatura.
Precz z 🌈 zarazą!2020.03.30 8:34
Abstrakcyjny (na szczęście!) scenariusz: W czasie zarazy rządzi poprzednia ekipa. Komorowski: - A co to jest ten wirus? Tusk: - Nie zawracajcie głowy, mam pilne obowiązki w Brukseli. Budka - Zniszczymy tego wirusa, ale jak odzyskamy władzę. Cimoszewicz: Trzeba się było zaszczepić. Sienkiewicz: - A na ch*j z tym wirusem! Kopacz: - Grobów na metr starczy dla wszystkich. Sikorski: - Przyłączmy Polskę do Rosji; średnia zachorowań spadnie. Schetyna: -(nieartykułowane, szczerzy zęby). Bieńkowska: - Cóż, takie są wirusy... TW Bolek: - To Kaczor-morderca go wypuścił! ………… Ludzie, obudźcie! Ci, co psioczą na ten rząd, mają w d... Polskę! Są uczuleni na katolicyzm. Im chodzi o rozmycie polskości w lewackim bagnie. A tak naprawdę to o przywrócenie poprzednich, złodziejskich układów!
zibi2020.03.30 8:31
rudy liczy na to ,nie bylo kampanii wyborczej to nie moga sie odbyc majowe wybory,szczuje z bezpiecznej brukseli gdzie zaszyli sie ze strachu eurozlodzieje tacy jak on , prosze o refererendum narodowe na temat pozostania polski w tym eurokolchozie
anonim2020.03.30 8:31
Wy PiSie czopki jesteście uroczy. :) Powiedzieć wam "Tusk!" I od razu szczekacie i plujecie Jak tresowane małpki :) :) :)
ulica zagranica dziala antypolsko2020.03.30 8:35
Icek tusk dla wiekszosc Polakownie istnieje politycznie tak jak balcerowicz i wielu im podobnych.
zibi2020.03.30 8:37
jaki tam piotr ,mordechaj albo iwan,ruski przeszczep kturego dziadkowi stalin zrobil pranie muzgu no wiec nie uzywaj kacapie polskiego nazwiska nowak
anonim2020.03.30 8:50
Pisać się naucz kmiocie :)
Grizzly2020.03.30 8:40
PO .... tu wchodzisz? Macie swoje "Soki... , Szkiełka i GWienka - co widać słychać i czuć - tam się PObudzjcie, my z powodów higienicznych tam nie zaglądamy! Więc wypier.. stąd, psychole!
anonim2020.03.30 8:49
Tak to sobie możesz w domu rozkazywać cieciu. My lewacy byliśmy i będziemy na Frondzie, bo bez nas byście się zatracili w bezmyślnym wzajemnym lizaniu się po jajach. :)
ed2020.03.30 8:55
Wy Nowak zawsze byliście trochę mało rozgarnięci. Ja wam Nowak radzę, jeżeli nie macie nic do powiedzenia, lepiej się nie odzywajcie. Wstyd i blamaż przynosicie klasie robotniczej
a dzie ta taki mamy klimat2020.03.30 8:29
Polacy czas zeby tego pokretasa wlasciwie ocenic.
WNUCZEK DZIADKA Z WERMAHTU2020.03.30 8:26
Ten nienormalny czlowiek zaistnial w polityce dzieki swojemu niemieckiemu pochodzeniu i dzieki dotacjom niemieckim na jego niby Polskie partie.
"radykalizacja " a w domyśle "głupota partyjna"2020.03.30 8:26
narracja partyjna wywraca zrozumienie znaczenia słów
ULICA ZAGRANICA2020.03.30 8:23
PROSZE WAS NIE POKAZUJCIE NAM TEGO CZLOWIEKA BO ON DZIALA NA NAS POLAKOW JAK CZERWONA POLACHTA NA BYKA.WYRZADZIL NAM TYLE ZLA POZBAWIL NAS ZNACZNEJ CZESCI MAJATKU NARODOWEGO OKRADL WINANSE POLSKI I POLAKOW.
wałachy partyjne do POwtórnej kastracji2020.03.30 8:20
POplatfusy - why postąpiliście ze Szlachetną Damą Kidawą jak Weinstein z kobietami
ULICA ZAGRANICA2020.03.30 8:19
Icek twoj wpis jak sam widzisz jest bardzo beszczelny wy nie macie zadnych hamulcow moralnych w obrazaniu Polakow.
Ty tez pederasta2020.03.30 8:12
Wy wszyscy którzy takie szambo wylewacie na panią Kidawe dla 60 Polaków jesteście odrażającymi monstrami liczącymi doooope kulawego psychola Czy to nie jest powód aby nam zbierało się na wymioty czytając takie komentarze których autorzy jak ostatni pederaści włażą w odbyt tego sk syna
Nemo2020.03.30 8:29
Kto ją zmusił do kandydowania? Zgodziła się? To ma!!! Sama powinna wiedzieć że prostego zdania nie potrafi wypowiedzieć bez stylistycznych błędów. Po prostu obnażyła swoją niekompetencję. A zboków aż nadto w ratuszu u Czaskowskiego.
Grizzly2020.03.30 8:36
60 Polaków, masz rację - won czubku!
przepraszam Polaków - wybaczcie2020.03.30 8:06
właśnie zjadłem legitymację czerwoną PO - rzygam
Bogo2020.03.30 8:05
Powiedzcie dlaczego miałbym się dokładać do tych debili którzy brali w lizing fury po 400 tyś zł nie płacąc podatków i płacąc pracownikom minimalną pensję?
Roman2020.03.30 9:59
Dlatego, że to mimo wszystko oni zatrudniają innych ludzi a nie na odwrót.
Dam2020.03.30 11:58
Lepiej się dokładać na tych, którzy tworzą miejsca pracy, niż na tych, którzy nigdy pracować nie będą, bo nauczą się, że "mi się należy".
tragedia PO z chórem mędrców "czerskich"-AjWAjTelA2020.03.30 8:05
POpychadło bÓdki skutecznie zostało wycofane - Pozostała pamięć o nieudacznikach, trollach i soku z buraka. Teraz Pora na Heintza Bąka z Zoppot ( chwolowo Radio Erewań nadaje z Brukseli). Kuń Mecenas wierzga kopytkami - pod ogonem swędzi
Anna2020.03.30 8:04
Rudy Sam siebte komprmituje
Vengo2020.03.30 11:22
Mniej niż obecna władza...
ulica zagranica dziala antypolsko2020.03.30 11:57
miales na mysli icek wladze senatu