Jak się okazuje do sejmu wpłynął priojekt ustawy autorstwa „anonimowego obywatel”. Ustawa ma rzekomo wspierać tradycje narodowe RP i zakłada m.in., że "kto w dniu 31 października danego roku kalendarzowego przebiera się za straszną postać, w szczególności za kościotrupa, czarownicę, wampira, diabła lub inną kojarzącą się z piekłem istotę, podlega karze ograniczenia wolności lub aresztu na okres nie krótszy od 15 dni”.

Projekt ustawy ppłynął w formie petycji, a bieg nadała mu marszałek Elżbieta Witek, jak napisała "Rrzeczpospolita". Jak się jednak okazuje taka petycja musi najpierw zostać rozpatrzona, czym akurat zajmuje się lider Lewicy i wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty.

Na projket ustawy bardzo ochodzo rzuciły się niczym harpie wiodące prywatene media: Wirtualna Polska: "Projekt ustawy dotyczącej Halloween. Przewiduje grzywnę i areszt", Onet: "Będzie areszt za obchody Halloween? Pochylą się nad tym posłowie", czy RMF24.pl: "Rzeczpospolita: Areszt za obchody Halloween. Pochylą się nad tym posłowie".
W temacie zabrał również głos były premier Donad Tusk, który na Twitterze napisał:

- Cukierek albo psikus. Mówię, póki wolno

Komentarze pod wypisem warto poczytać.

Prawda, że na odległość zalatuje prowokacją, jak jakiś czas temu projekt ustawy o aborcji? Niby miała pomóc, ale jakoś nie do końca to poszło tak jak trzeba.

mp/pap/twitter/fronda.pl