Premier Morawiecki: Trzaskowski to kandydat Tuska. Jeśli wygra - będzie jak z Grodzkim - ciągła obstrukcja - zdjęcie
19.06.20, 08:05Fot. Adam Guz/KPRM

Premier Morawiecki: Trzaskowski to kandydat Tuska. Jeśli wygra - będzie jak z Grodzkim - ciągła obstrukcja

22

Naprawdę, mamy przed sobą pięć lat, które zdecydują o przyszłości Polski. Albo możemy stać się krajem wysokich pensji, godnie żyjących rodzin, nowych technologii i ambitnych inwestycji, albo wracamy do Polski, która czeka na zgody, polecenia i kierunki rozwoju płynące z zagranicy” – podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

W rozmowie z „Rzeczpospolitą” zaznaczył, że jeżeli wybory wygrałby Rafał Trzaskowski, z pewnością przyjmie on modus operandi opozycji, ponieważ sam jest w całości zależy od PO:

To kandydat pana Budki, Schetyny i Tuska. Dlatego rzeczywiście jestem przekonany, że będzie też podążał drogą wytyczoną przez opozycję”

- dodał szef polskiego rządu.

 

Zaznaczał:

 

W ciągu dwóch tygodni uruchomiliśmy we współpracy z panem prezydentem tarcze chroniące polskich pracowników i polskie firmy. To już 90 mld zł, które pozwoliły obronić znacznie ponad 4 mln miejsc pracy. Ile by to trwało przy prezydencie z PO? »Szybkość« działań pana Grodzkiego i jego skłonności do mrożenia ustaw pokazują perspektywę".

Podkreślił, że będziemy mieć wówczas do czynienia z ciągłą obstrukcją, wetowaniem dla samego wetowania i podejściem na zasadzie „nie, bo nie”. Na uwagę dziennikarza, że to samo można powiedzieć o Andrzej Dudzie, premier podkreślił że trudno o bardziej nietrafioną opinię. Przypomniał, że obecny prezydent zawetował więcej ustaw niż jego poprzednik, w tym ustawy sądowe.

W rozmowie poruszony został też temat kryzysu gospodarczego. Premier odpowiedział:

Recesja będzie na całym świecie, dotknie również naszej gospodarki. Myślę jednak, że dzięki odpowiedniej reakcji, m.in. dzięki tarczy antykryzysowej i tarczy finansowej, możemy się dziś spodziewać, że recesja będzie w Polsce płytka, być może nawet najpłytsza w Europie”.

Dodał, że wzrost gospodarczy powinien być widoczny w czwartym kwartale. Zapytany z kolei o kwestię drugiej fali zachorowań podkreślił, że nie będzie drugiego zamknięcia gospodarki. Dodał:

Nawet jeśli jesienią zagrozi nam druga fala zachorowań, będziemy lepiej przygotowani”.

Dalej podkreślił:

Nowa, inteligentna strategia walki z epidemią będzie polegać na szybkiej reakcji i punktowym wprowadzaniu zaostrzonego reżimu sanitarnego. Jesteśmy na to gotowi”.

Zaznaczył jednocześnie, że pandemia nie dobiegła końca i nadal musimy pamiętać o przestrzeganiu zasad ostrożności, dezynfekcji czy noszeniu maseczek oraz dystansie.

dam/"Rzeczpospolita",Fronda.pl

Komentarze (22):

FF2020.06.19 12:41
To jest naprawdę historyczna chwila. Polacy musimy się maksymalnie zmobilizować, bo postkomuniści i liberalni lewicowcy w II turze wyborów prezydenckich wszyscy oddadzą głosy na R. Trzaskowskiego. Chyba nie chcemy znowu powrotu do wysokiego 20% bezrobocia, ciągłego szukania pracy, pracy na umowach śmieciowych, braku dodatkowych możliwości zarobkowych z tzw."przeżyciem od pierwszego do pierwszego", braku gospodarczego rozwoju naszego kraju, totalnego zwijania przemysłu i likwidacji zakładów pracy. Nikt nie chce być robotnikiem w niemieckich montowniach za psie pieniądze. Nie chcemy też kolejny podwyższenia wieku emerytalnego o 7 lat dla kobiet i 2 dla mężczyzn oraz kolejnej kradzieży naszych środków pieniężnych zgromadzonych w nowych Planach Kapitałowych? Jeżeli jesteśmy mądrym narodem musimy wybrać A. Dudę na Prezydenta RP. Trzaskowski prezydent wszystkich SB-eków, milicjantów, urzędników z PRL-u, aferzystów wyłudzających VAT, nieuczciwych przedsiębiorców, przestępców osadzonych w więzieniach. Zastanówcie się, co on nam da? Kompletnie nic - to reprezentant złodziejskiej Platformy Obywatelskiej i dawnego kongresu Liberalno-Demokratycznego oraz Unii Wolności. Jak Donald Tusk zakładał KLD, to niemiecka partia CDU przywoziła mu całe reklamówki marek zachodnich. Co oni zrobili przez 30 lat? Co zyskał na tym zwykły Polak, nie przekrętas i złodziej ? O komunistach z lewicy i SLD już nie wspomnę, ci tez kradli na potęgę i wspomagali mafijne działania Pruszkowa oraz Wołomina, których ludzie rządzili krajem wiele lat. Chyba nie macie tak krótkiej pamięci. PSL to komunistyczne ugrupowanie, które zawsze współpracowało z lewicą oraz było chłopcem na posyłki lub do trudnych zadań jak podnoszenie wieku emerytalnego lub kradzieży pieniędzy z OFE. Konfederacja to typowo prorosyjska partia, a K. Bosak jest nadal przedstawicielem stowarzyszenia bilateralnego Polska-Izrael, wieloletni współpracownik Macieja Giertycha ( tu bardzo wartościowy link z którego dowiadujemy się kim jest K. Bosak: https://www.youtube.com/watch?v=bYV7Z27W6Ww ). Jedynym kandydatem mającym w sercu interes Polski i Polaków jest jeszcze Marek Jakubiak, ale niestety nie ma on szans. Tak wiec zastanówcie się na kogo oddacie głos w wyborach - bo komuniści zewrą szyki to jest pewne !!!
Torchwood2020.06.19 9:06
Czy każde pięć lat nie decyduje o przyszłości?
fdf2020.06.19 8:55
Tak i następne 5 lat katowni w jedną stronę reźimowego TVP. Prezydent Duda przegra i niech podziękuje za to funkcjonariuszom na stanowiskach dziennikarskich.
Izydor2020.06.19 8:51
Zgadzam się z naszym premierem, najwyższy czas pożegnać katoprawicową szurię.
Urszula2020.06.19 8:40
Tak kradnie mafia PiS: Posłowie PO Kamila Gasiuk-Pihowicz i Czesław Mroczek zapowiedzieli w środę złożenie zawiadomienia do prokuratury o wyrządzeniu szkody wielkich rozmiarów, po tym jak kontrolowane przez skarb państwa spółki Energa i Enea przyznały się do ponad MILIARDA strat po flagowej inwestycji PiS w energetykę.Chodzi o elektrownię Ostrołęka. Projekt budowy bloku węglowego upadł po niespełna dwóch latach od rozpoczęcia. Już nie miliony kradną, a miliardy.
Klejnot Nilu2020.06.19 8:45
PO tym różniło się od PiS, że oni jak kradli, to przynajmniej udawali że nie kradną. PiS robi przewały na grube miliardy, i jednocześnie pluje polakowi w twarz i mówi: "Gówno nam zrobicie".
Izydor2020.06.19 8:55
Najgorsze w pisie jest nie to że kradną czy ich skurfiałe poglądy tylko ich beznadziejne kadry. Sasin to jest w tej ekipie wysokiej klasy fachowiec, Morawiecki to najlepsze co mają do zaoferowania.
Klejnot Nilu2020.06.19 8:59
Ja od dawna uważam, że z całego PiSu powinien zostać jedynie Prezes, ze trzech przybocznych do kiwania głowami, i jeden skryba do spisywania jego złotych myśli i dekretów. Całą resztę można by usunąć, bo i tak w PiSie głosuje się, jak Prezes zarządzi. Efekt byłby taki sam, a za to jaka oszczędność!
...2020.06.19 8:46
Tak nakradli, że bawią się w Janosika rozdając te pieniądze dla polskich rodzin.
Klejnot Nilu2020.06.19 8:48
Zabiorę Ci pięć złotych, i oddam trzy. Też się będziesz cieszyć że dostałeś?
Cool2020.06.19 8:35
Żadna opcja nie jest dobra dla Polski :-(
prawicowiec2020.06.19 8:37
A co niby lewica jest dobra?
Cool2020.06.19 8:41
Na dzień dzisiejszy nie ma siły politycznej, która chciałaby realnego rozwoju Polski i poprawy zamożności Polaków! ... ... moż z wyjątkiem sił nie liczących się w parlamencie, albo będących poza.
Klejnot Nilu2020.06.19 8:41
Oczywiście, że nie. Dlatego należy odsunąć PiS od władzy.
Darek2020.06.19 9:00
Właśnie dlatego należy socjalistów z PiS odsunąć od władzy natychmiast i rozliczyć. Nikt od 1989 roku tyle nie nakradł i nie zdewastował Polski co PiS. Poziom ubóstwa najwyższy od dziesięcioleci. nawet stadnina w Janowie, która za zaborów sobie radziła nawet i doskonale prosperowała przez 200 lat, PiSowcy wykończyli w kilka miesięcy. Socjaliści to zbrodniarze, a narodowi socjaliści jak NSDAP czy PiS to zbrodniarze do kwadratu.
Pat2020.06.19 8:32
Wybory zdecydują czy będzie w miarę wolna Polska czy niemieckie kolonialne popychadło
prawicowiec2020.06.19 8:26
Tylko z PiS następne lata dają gwarancję że tęczowa masa nie będzie się toczyć po ulicach.
Klejnot Nilu2020.06.19 8:43
Być "prawicowcem" i popierać socjalistów z PiSu xD
Polak2020.06.19 8:22
A dokładniej o tym czy Polacy odrzucą pisowską mafię i Polska będzie istnieć, czy też pisowska mafia będzie kontynuować rozkradanie i dewastację Polski.
Stefan2020.06.19 10:34
Nie podpisuj sie jako Polak bo na to nie zaslugujesz. Zawsze tylko obelgi bez pokrycia. Dla kogo pracujesz ?
Gość2020.06.19 10:36
A kim ty Stefciu jesteś, żeby mu zabraniać tytułowania się Polakiem? Inna sprawa, że to żaden powód do dumy.
tata2020.06.19 15:00
Polakiem ty ty chciałbyś być...a puki co, jesteś zwykłym lemingiem peło