Trzaskowski i Gawor a Konfederacja? Bosak dalej będzie milczał? - zdjęcie
30.06.20, 10:44Ewa Gawor/YT/Telewizja Republika

Trzaskowski i Gawor a Konfederacja? Bosak dalej będzie milczał?

9

Rafał Trzaskowski chciał delegalizacji ONR-u, Ewa Gawor rozwiązywała Marsz Niepodległości, a Krzysztof Bosak ma kłopot, po której stronie się opowiedzieć. Polityka nie kończy się na dzisiaj, ale czy to nie jest przypadkiem początek końca kariery politycznej Krzysztofa Bosaka?

Tuż po ogłoszeniu wyników wyborów Rafał Trzaskowski zwrócił się do wyborców Krzysztofa Bosaka kusząc ich wolnym rynkiem. Powiedział:

- Wiem, że jeżeli chodzi o wolność gospodarczą, pomoc przedsiębiorcom, jeżeli chodzi o walkę z państwem, które się we wszystko wtrąca, mamy takie same poglądy z większością obywateli, którzy zagłosowali na Krzysztofa Bosaka

Odniósł się do tej sytuacji poseł Tomasz Rzymkowski w w programie #Jedziemy Michała Rachonia. Powiedział:

- Fala prześmiewczych memów pokazuje, jak wielki jest dysonans miedzy narracją, poglądami i dotychczasowym stylem działania Trzaskowskiego, a wyborcami Krzysztofa Bosaka. Te umizgi Rafała Trzaskowskiego nie mają najmniejszego sensu, wywołują tylko śmiech

Dodał też:

- Wczoraj mieliśmy do czynienia z największą w tej kampanii spontaniczną falą memów, które stworzono po sztucznych umizgach do Bosaka czy elektoratu wolnościowego, narodowego, konserwatywnego, który stanowi trzon wyborców kandydata Konfederacji. Ta fala prześmiewczych memów pokazuje, jak wielki jest dysonans miedzy narracją, poglądami i dotychczasowym stylem działania Trzaskowskiego a wyborcami Krzysztofa Bosaka. Dla mnie osobą, która stoi w jawnej sprzeczności między elektoratem kandydata Konfederacji a Trzaskowskim jest pani porucznik Ewa Gawor, która do niedawna kierowała stołecznym biurem bezpieczeństwa. Ta pani, po legionowskiej szkole MO stwierdziła 1 sierpnia dwa lata temu, że flagi biało-czerwone czy marsz narodowców, który miał uczcić bohaterów Powstania Warszawskiego to "zgromadzenie faszystów", a polska symbolika narodowa to "symbolika neonazistowska". To się po prostu nie skleja. Te umizgi Rafała Trzaskowskiego nie mają najmniejszego sensu, wywołują tylko śmiech

mp/tvp info

Komentarze (9):

Matka Polka2020.06.30 15:16
Powtórzę za #Jola - te wybory to wybór między Marszem Niepodległości .. a Marszem Równości. Boże miej nas w swojej opiece.
Tfu2020.06.30 14:09
Czy Konfederacja ma jakis dług wdzięczności wobec PiS? To ciągłe szczucie, wyzywanie od ruskich onuc, pomijanie czy wręcz przemilczanie istnienia Konfederacji w PiS-mediach. I znowu to samo. Pouczanie i sugerowanie czegoś złego w działaniach Konfederacji. A wyborca Konfederacji ma swój rozum i wie jak zagłosować. Ani Bosak, ani nikt inny kto go szanuje , nie powinien mu wskazywać na kogo ma oddać swój cenny głos.
jola2020.06.30 14:03
musi wybrać czy marsz równości czy niepodległości
Konfederat2020.06.30 10:55
My Konfederaci - opcja naprawdę POLSKA (w przeciwieństwie do ekspozytur obcych "dworów") nigdy nie zagłosujemy na tego co w imię wymuszeń haraczy za wojnę przypisuje POLAKOM sprawki NIEMCÓW i ich sojuszników!! Ale jak PiSowcy chcą naszych głosów to muszą odmrozić ustawę anty447 i wyrzucić Gawin, która nie tylko z entuzjazmem oklaskiwała panią ambasador Izraela kiedy ta w Oświęcimiu zachowała się skandalicznie ale także chciała delegalizacji ONR, zobowiązać się że nie będą nasyłać policji na POLAKÓW blokujących obwoźny cyrk lgbt, pogonią Łepkowską która w TVP promuje lgbt i powstrzyma Dude przed tak kłamliwymi przeprosinami jak te za 1968 rok i przed głupimi tekstami o polin!
Anonim2020.06.30 10:55
Dajcie spokój, Bosak popiera Trzaskowskiego, dlaczego, bo rozwiąże Sejm. Jak Trzaskowski Sejm rozwiąże, Bosak, jest teraz na fali, uzupełni stan posiadania, tylko to się liczy! A Polska, Polacy?! Kto by o tym myślał!
Michał Jan2020.06.30 11:20
Jak wygra Pan Prezydent, to "szeregowy poseł" niby większość w Sejmie straci i wpuści KO w stworzenie rządu. Żeby za niego bałagan po 10.05 posprzątali i się umoczyli na dobre przed wyborami 2023. Będzie mógł to kontrolować rzeczywistą liczbą głosów i prezydentem. Inaczej za 3 lata polegnie. Bo dla niego tylko władza się liczy, a interes Polaków ma głęboko.
Andrzej2020.06.30 10:48
Bosak bądź wrzeszczcie mężczyzną. Powiedz twardo na kogo głosować ? Na PO co ma was w nosie ?
czekista2020.06.30 10:57
Bosak uwierzyl, ze macie rozum i nie potrzeba wami sterowac, a wy jak wykastrowane owce.
Elektor2020.06.30 11:53
Pan zapewne sympatyk innej partii, nie ma potrzeby przejmować się konfederatami. Damy sobie radę. 7% mimo oszczerstw, zwalczania, nie dopuszczania do TVN i TVP, przekłamywania i tak od kilku lat. Konfederaci to ludzie inteligentni, przewidują co się stanie jeśli prezydentem zostanie AD i co się stanie jeśli zostanie nim ST, nie trzeba im mówić na kogo mają głosować. Pan Krzysztof szanuje swoich wyborców.