Trybunał Stanu dla prezesa NIK jeszcze przed wyborami? - zdjęcie
28.01.19, 07:45screenshot Youtube

Trybunał Stanu dla prezesa NIK jeszcze przed wyborami?

3

Prezes Najwyższej Izby Kontroli jeszcze w tym roku stanie przed Trybunałem Stanu? Według „Rzeczpospolitej” jest to coraz bardziej realna perspektywa. Co więcej, ma to mieć miejsce jeszcze przed jesiennymi wyborami.

Dziennik pisząc o możliwym Trybunale Stanu dla prezesa Nik Krzysztofa Kwiatkowskiego jeszcze przed wyborami. powołuje się na swoje źródła w Prawie i Sprawiedliwości. Przypomina jednocześnie rozmowę telefoniczną szefa NIK z politykiem PSL Janem Burym, która została podsłuchana:

Ty sobie szykuj kandydata na wicedyrektora”

- miał powiedzieć Kwiatkowski.

Prokuratura uważa, że w NIK dochodziło do ustawiania konkursów i właśnie dlatego Kwiatkowski ma stanąć przed Trybunałem Stanu. Wniosek w tej sprawie złożył w ubiegłej kadencji Sejmu poseł SLD Ryszard Kalisz.

dam/"Rzeczpospolita",Fronda.pl

Komentarze (3):

Zenon2019.01.28 20:09
"Płotki łapiecie, a grube ryby puszczacie wolno".
na pohybel!2019.01.28 12:05
piSSdzielce chcą zapchać kolejkę do Trybunału Stanu, żeby wydłużo się oczekiwanie na rozprawę Budynia, żoliborskiego Konusa i całej zgraju pismatołków :)
The4net2019.01.28 8:08
Jakie znaczenie mają wybory? Albo winny, albo niewinny, nie rozumiem jak mając dowody można tego pana trzymać na bardzo ważnym stanowisku? Miało być inaczej, a tu dalej Polska działa tylko teoretycznie, przykre.