Trump nakłada sankcje na Turcję i żąda przerwania ofensywy - zdjęcie
15.10.19, 06:50Fot. Michael Vadon via Flickr, CC BY 2.0

Trump nakłada sankcje na Turcję i żąda przerwania ofensywy

15

USA nałożyły na trzech tureckich ministrów sankcje. Stosowne rozporządzenie podpisał w poniedziałek Prezydent Donald Trump.

Wczoraj w trakcie rozmowy telefonicznej amerykański przywódca miał powiedzieć prezydentowi Turcji Recepowi Tayyipowi Erdoganowi, aby przerwał najazd na Syrię. Tego samego dnia USA nałożyły wspomniane sankcje.

Operacja wojskowa Turcji trwa od tygodnia. Celem, jak informuje Ankara, jest utworzenie strefy bezpieczeństwa na turecko-syryjskim pograniczy. Ofensywa wymierzona jest w Kurdów z Powszechnych Jednostek Ochrony, którzy byli sojusznikami USA w walce z ISIS.

Sekretarz Stanu USA Mike Pompeo poinformował, że USA nakładają sankcje na przedstawicieli władz Turcji, którzy są zaangażowani w prowadzenie ofensywy w Syrii. Chodzi między innymi o zamrożenie aktywów wspomnianych ministrów w bankach USA.

dam/rp.pl,Fronda.pl

Komentarze (15):

nikt2019.10.16 12:15
A gdy kiedyś , jeszcze za rządów PO napisałam w poczytnym portalu że żałuję , że w Turcji nie zwyciężyła Hunta to zasypano mnie stekiem obelg . Bo przecież to nie " demokracja " . No to macie demokrację a będziecie mieć jeszcze lepszą .
Donald wybieraj innych sojuszników2019.10.15 12:03
Kurdowie w Syrii nie walczą o "swoją ziemie", to oni okupują ziemie zamieszkałe przez ludność arabską. To Kurdowie terroryzują Turcje i mają na sumieniu tysiące Turków. W tym samym czasie Kurdowie w Iraku mają swoją autonomie i nie mają kłopotów z Turcja, ani Turcja z nimi. Ile "swoich ziem" chcą mieć Kurdowie? W Iraku, w Syrii. w Turcji, w Iranie?
Daria2019.10.15 11:53
Mamy zdrajcę Kurdów za sojusznika. Będziemy Kurdami Europy Wschodniej.
Olej2019.10.15 11:02
No cóż ? Turcja teraz będzie miała kogo chciała, - kacapa przy swojej granicy i Kurdów pro-sowiecko zorientowanych. Prawda że fajnie ? Nie ma to jak przynosząca Kurdom wolność armia sowiecka. Przyniosła wolność Syrii, przyniesie i innym uciemiężonym narodom.
Pilne! Mamy to!2019.10.15 10:16
#odlot - Kurdowie walczą o swoją ziemię - powiedział Trump w Białym Domu dziennikarzom. - Jak ktoś napisał dzisiaj w bardzo rozbudowanym artykule, nie pomogli nam na przykład w Normandii. Wymienili różne bitwy. Oni tam są po to, by nam pomóc ze swoimi terenami, a to co innego - dodał amerykański prezydent.
Jacek2019.10.15 9:28
Sankcje symboliczne i przez to nieskuteczne. Postępować będzie brak zaufania do USA jako sojusznika. Polska musi wziąć pod uwagę zmianę polityki USA.
Stanislaw2019.10.15 8:55
Kurdystów nie wolno postrzegać jako terrorystów (z wyjątkiem ich grup zagranicznych). Kurodowie od wieków walczą o samostanowienie jako naród i państwo.
moje zdanie2019.10.15 8:48
To chyba lepsze rozwiązanie od wejścia militarnego. Oczywiście lewactwo na czele z Rosja, Clintonami, Obamami znow pusciloby narracje, iż to USA wlasciwie wywolalo wojne, a nie Turcja. Chociaz teraz tez obarczają USA - za to, ze nie interweniuje. Pokretne lewactwo działa i tak, i w drugą strone, zawsze obraca kota ogonem - instrument Szatana. Z drugiej strony Erdogan i Putin to przyjaciele - nie wykluczone, ze wspólnie prowadza swoja gre.
monia2019.10.15 8:29
brawo Turcja !
Jacek2019.10.15 9:23
morderstwa, tortury, gwałty, okaleczenia, wysiedlenia, wywłaszczenia, głód, brak możliwości nauki dla dzieci, stałe poczucie zagrożenia są ok? Kim jesteś? Dobrze ci się siedzi przed tv z buteleczką piwa i mówi te swoje brawo?
Maciej Rojek2019.10.15 8:23
Trump najpierw sam daje przyzwolenie Erdoganowi na inwazję, a teraz nakłada niby-sankcje na trzech ministrów, aby zachować twarz i pozory. Ten szaleniec jest niebezpieczny dla świata. Im szybciej Amerykanie przeprowadzą procedurę impeachmentu tym lepiej. Wtedy zostaniemy z tą miernotą Pencem na stanowisku prezydenta, ale chyba warto.
Moshe Cvel2019.10.15 7:35
Turcja ma prawo do zapewnienia bezpieczeństwa swoim obywatelem. Kurdowie obecnie nie mają państwowości i śą zwykłymi terrorystami. Niech te państwa które krytykują Turcję same tam pojadą i na swój koszt zrobią porządek. Na ludobójstwa syjonistów z Israela jakoś milczy pan prezydent Trump A jego plan pokojowy dla Bliskiego Wschodu spotkał się ze śmiechem..Od 1948 Israel pięciokrotnie zwiększył swoje terytorium poprzez bandyckie aneksje .Zadnych sankcji nie ma a Rosja za Krym ma to bardzo nie uczciwe. Skoro naród wybrany to wszyscy syjoniści do Ziemi Obiecanej .Żadna Ameryka , Europa , żaden Polin .Palestyna i wozić się z Arabami bez naszego udziału. To co Żydzi zrobili z Narodem Palestyńskim przez 70 lat jest wielką przestrogą przed kontaktami z tymi wybrańcami i popaprańcami krwią niewinnych ludzi.
Gnostyk2019.10.15 11:04
Zupelnie sie nie orientujesz! Na dodatek twoja argumentacja jest dokladnie zbiezna z argumentami jakich uzywali zaborcy w stosunku do Polakow.
Robert2019.10.15 18:07
A pewnie masz rację niech wymordują Kurdów jak wcześniej Ormian - BANDYCI
Kalif2019.10.15 7:06
Czy Turcja chce wywołać IIIWŚ???