Trump jak Hitler i Stalin? - zdjęcie
08.12.16, 13:58Fot: Wikipedia

Trump jak Hitler i Stalin?

Co łączy Donalda Trumpa z Adolfem Hitlerem i Józefem Stalinem? Wszyscy trzej zostali uhonorowani tytułem człowieka roku magazynu „Time”. Człowiekiem roku 2016 został nowy prezydent USA.

Trump pozostawił w tyle m.in. Władimira Putina. Znalazł się tym samym w towarzystwie m.in. Adolfa Hitlera, człowieka roku 1938. Redakcja „Time” nie zajmowała się ocenianiem moralności działań konkretnych polityków ale wskazywała na tych, którzy wywierali kluczowy wpływ na czasy w jakich żyli. „Dokonaniem” Hitlera za jakie go wyróżniono tytułem człowieka roku był Anschluss Austrii. W tym samym gronie znalazł się Józef Stalin, który tytuł człowieka roku otrzymał aż dwukrotnie, w latach 1939 i 1942.

Osoby wyróżniane przez magazyn „Time” to ludzie o najbardziej przeciwstawnych życiorysach jakie można sobie wyobrazić. Z jednej więc strony w 1957 roku tytuł otrzymał Nikita Chruszczow, a w 1994 roku tym samym tytułem wyróżniono św. Jana Pawła II. Wcześniej w 1962 roku tytułem człowieka roku „Time” określił innego św. papieża: Jana XXIII.

Trump znalazł się w towarzystwie znanych, choć jak widać, nie zawsze godnych wyróżniania jakimkolwiek tytułem postaci.

krp/pch24.pl, Fronda.pl