Troje dziennikarzy „deportowanych” z Białorusi do Polski. Co z pozostałymi? - zdjęcie
02.06.21, 13:17

Troje dziennikarzy „deportowanych” z Białorusi do Polski. Co z pozostałymi?

3

Jak podała na Twitterze dyrektor Biełsatu Agnieszka Romaszewska-Guzy, „troje z pięciorga więzionych na Białorusi polskich działaczy zostało "deportowanych" do Polski – czytamy na portalu tysol.pl. Informacje te zostały także potwierdzone przez polskie MSZ.

Według niepotwierdzonych ale wiarygodnych informacji 3 z 5 więzionych na Białorusi polskich działaczy zostało >>deportowanych<< do Polski. Przed granicą dano im papiery o zwolnieniu i zmuszono do podpisania oświadczenia o zakazie wyjazdu z Białorusi. Czyli –  powrócić nie mogą” – napisała na Twitterze Romaszewska-Guzy.

Jak informuje dyrektor Biełsatu, chodzi o trzy dziennikarki: Irenę Biernacką, Marynę Tiszkowską i Annę Paniszewą. 

Romaszewska-Guzy poinformowała jednocześnie, że dziennikarz i działacz Związku Polaków na Białorusi Andrzej Poczobut stanowczo odmówił  zgody na wywiezienie.

- "Na skutek działań polskich służb dyplomatyczno-konsularnych, 25 maja 2021 r. do Polski przyjechały działaczki mniejszości polskiej z Białorusi panie Irena Biernacka, Maria Tiszkowska i Anna Paniszewa" – czytamy w oświadczeniu MSZ.

- "Osobom tym udzielono niezbędnego wsparcia i zostały otoczone odpowiednią opieką" – zapewnia MSZ.

mp/twitter/msz/tysol.pl

Komentarze (3):

Anonim2021.06.2 15:25
ktos napisze obiektywnie jaki mogl byc prawdziwy wynik wyborow?
Japa2021.06.2 14:44
A ja mam PTAKA w ROBACZKA sraka i w ROBACZKA kaka . Oblizuj mi ROBACZEK mego PTAKA z KAKA.
robazek2021.06.2 14:31
JAK TAM NASZE DYPLOMATOŁKI?????? ................... czy korzystamy juz z naszej mocarstwowej polityki zagranicznej??? .................. moze królowa Jewropy Becia pomoze ???? łona ma taki posluch w EU ;]......................... jak cały pis............................... NIC NIE ZNACZYCIE