Tomasz Poller: W Polsce reżim jak na Białorusi, czyli profesor Hartman i inni jednym głosem z kremlowskimi trollami - zdjęcie
19.08.20, 18:46Fot. screenshot - YouTube (Racjonalista.tv)

Tomasz Poller: W Polsce reżim jak na Białorusi, czyli profesor Hartman i inni jednym głosem z kremlowskimi trollami

69

Strategia Moskwy jest przemyślana. Szczególnie gdy chodzi o tworzenie i koportowanie przekazów, adresowanych do absolutnie wszelkich, a często kompletnie przeciwnych wobec siebie grup. Kreml nie żałuje na to środków, a jego trolle potrafią wcielać się w lewicę i w prawicę, przemyślnie docierać do sympatyka tej czy innej partii.  Przez odpowiednio formułowany przekaz Moskwa jest w stanie zarówno występować jako "obrońca chrześcijaństwa przed zachodnią zgnilizną", przeciwko temuż samemu chrześcijaństwu walczyć, wciskać dyrdymały o jedności Słowian, jak i uruchamiać skrajną lewicę przy pomocy bredni (neo)marksistowskich. We wrzutkach kremlowskich trolli przeczytamy zarówno o "żydowskim spisku" (co ciekawe, kryjącym się za każdym działaniem niezgodnym z interesem Rosji), jak i o "winie Polaków za holokaust". Kreml potrafi skierować swój przekaz zarówno do środowisk kresowych, przekształcając np. pamięć o ludobójstwie wołyńskim w nastroje jawnie antyukraińskie, jak i rozpalać wśród społeczności ukraińskiej istną antypolską histerię, gdy np. obywatel Ukrainy stanie się na terenie Polski ofiarą pospolitego choćby przestępstwa. Płynący z Rosji przekaz przemycany może być zarówno wraz z hasłem "bić pedałów" jak i w ramach narracji uprawianej przez "człowieka LGBT" którego ponoć "zdehumanizował" Andrzej Duda.

Ostatnio natknąć można się na coraz popularniejszy przekaz taki oto: po co zajmować się łukaszenkowską Białorusią, po co przyglądać się putinowskiej Rosji, przecież w Polsce jest reżim, który "prześladuje, zastrasza, pałuje, gazuje, masowo wsadza do więzień" (w mediach społecznościowych można natknąć się nawet wrzutki o mordowaniu gejów przez Andrzeja Dudę). Jak dowiaduję się od mieszkających w Polsce Białorusinów, tego rodzaju narracja jest rozpowszechniana także na forach i w grupach rosyjskojęzycznych: według takich wrzutek władza na Białorusi, w Rosji i w Polsce to włąściwie jedno i to samo. W ten sposób osoby stojące za (rejestrowanymi tydzień czy dwa tygodnie temu) kontami starają się między innymi zniechęcać do zaangażowania, pomocy czy wręcz okazywania sympatii wobec wolnościowej opozycji białoruskiej czy rosyjskiej. Czytelna jest także intencja dyskredytacji Polski oraz polskiej polityki proamerykańskiej.

Nietrudno dostrzec, co jest dość niepokojące, że lansowany w ten sposób przekaz jest w dużej mierze zbieżny z tym, co prezentują w Polsce kręgi uznające się za światłe i postępowe. Zwrócę uwagę na jeden tekst. Oto parę dni temu na łamach postkomunistycznej "Polityki" Jan Hartman w ramach swojego bloga (nomen omen) "Loose blues. Jana Hartmana zapiski nieodpowiedzialne" zamieścił felieton "Białoruś to my!" :

"Czy tym razem uda się obalić odrażający reżim na Białorusi? Czy Rosja zdoła przejąć pełną kontrolę nad satelickim krajem na swych zachodnich rubieżach? Wiele zależy od odpowiedzi na te pytania." - rozpoczyna swój tekst publicysta. Czy będzie o Białorusi? Skądże znowu! Autorowi wystarczy parę akapitów, by od takiej to lapidarnej estetycznej charakterystyki łukaszenkowskiego reżimu przejść niemal płynnie do metodycznego walenia we władzę demokratycznie wybraną przez Polaków. Profesor kreśli obłędne wizje kaczystowskiego armagedonu, przy którym blednie komunistyczna "stara dobra milicja":

"Doszliśmy do takiego punktu, poza którym rządząca oligarchia, walcząc o zachowanie władzy, będzie walczyć o życie. A to oznacza, że „niewyobrażalne” stanie się jak najbardziej realne. Ani się obejrzymy, a pały pójdą w ruch, zaś więzienia znów zapełnią się „politycznymi”. I nie sądźcie, że ci panowie będą takimi poczciwymi misiami jak Kiszczak, a ich psy gończe będą jak stara dobra milicja. Szósta rano, futryna w drzazgi, na ziemię, kolano na pysk, kajdanki i zaczyna się karuzela."

Z wielu rewelacji i ekscesów Hartmana można się pośmiać, niektóre są nawet barwne, inne powodują ziewanie. Jednak powyższe, zaserwowane przez profesora brednie,  pomiędzy wierszami których infantylizuje on komunizm i po prostu obraża ofiary zbrodni popełnionych przez "poczciwych misiów", są co najmniej zastanawiające... O ile nie należałoby powiedzieć wprost, że są one dyskwalifikujące moralnie dla autora tego rodzaju publicystycznych popisów. No, ale przecież, skoro w ramach całej ostatniej rozróby wywołanej przez aktywistów LGBT już wielokrotnie lewa strona wycierała sobie gębę nawet ofiarami holokaustu (nie słyszałem, by kogoś z "intelektualistów" z okołoczerskiej czeredki to obrażało)...

Tak wygląda przesuwanie granic, relatywizowanie pojęć i stępianie wrażliwości. Ciekawe skądinąd, że prezentując obsesję na punkcie szukania po prawej stronie "antysemityzmu" równocześnie można prześlizgnąć się choćby nad środowiskiem moczarowców (guglować, młodzi, guglować, jak to mówią), tropiąc zaś "homofobię" przymknąć oko nad akcją "poczciwego misia", którą ów wychowanek generała Kufla przeprowadził pod kryptonimem Hiacynt (wystarczy sobie wguglować: "Później się dowiesz, pedale!"). Skoro jesteśmy przy kwiatkach, to takowych kwiatków w ostatnich rewelacjach Hartmana jest sporo. Co zatem wykształcony człowiek z tytułem profesora jest w stanie napisać o obecnych polskich władzach?

"Rządząca oligarchia", "psychopaci", "Polska władza, będąca najpospolitszą w świecie ekspozyturą mętnych półmafijnych i klanowych układów", "realny do bólu psychol do spółki z sadystą i złodziejem dostali nasze życie w swe łapy" - to tylko wybór.

Hartman, zbuntowany wychowanek Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, nie byłby sobą, gdyby przy okazji swojego ataku na "pisowski reżim" nie zaprezentował pubertalnego antyklerykalizmu. Wszystkie zresztą fobie w połączeniu z usilnym pragnieniem szokowania i ambicjami literackimi dają czasem barwny efekt (co jednak nie wystarczy, by zostać drugim Wolterem). Mamy zatem "biznesowo-kościelną sitwę", mamy także "najbardziej wściekłą, pełną nienawiści i pogardy dla człowieka odmianę ideologii nacjonalistyczno-katolickiej", mamy wreszcie (jedne z lepszych literacko fragmentów) "kapłanów, którzy swą ględą o miłości bliźniego od niepamiętnych czasów okadzają kazamaty, sale tortur i stosy".

Dalej znajdujemy odniesienie do wydarzeń sprzed parunastu dni, zwiazanych z chuligańskim napadem na samochód fundacji Pro-Prawo do życia i aresztowaniem na dwa miesiące jednego ze sprawców. Profesor należy do tych, którzy idą tutaj w zaparte. Akcję fundacji, ostrzegającą przed seksualizacją kilkuletnich dzieci (co nie jest wymysłem żadnej prawicy, ale wprost wynika z oficjalnych deklaracji i "standardów" prezentowanych przez lobby LGBT) publicysta "Polityki" określa jako "sianie nienawiści". W hartmanowej paplaninie sprawca napaści staje się bitą ofiarą, ofiara pobicia - przestępcą. Agresja aktywistów LGBT związana z pobiciem i niszczeniem mienia to - uwaga! - próba "zatrzymania przestępców i unieszkodliwianie ich oraz ich narzędzi przestępstwa". Oczywiście za nienawiścią stoi... pisowska władza.

"Nie łudźmy się – kryminalne homofobobusy, siejące nienawiść do osób homoseksualnych, to autobusy władzy, a nie jakichś tam sobie radykałów. Jeżdżą bez przeszkód, a obywatele usiłujący na własną rękę zatrzymać przestępców i unieszkodliwić ich oraz narzędzia przestępstwa, którymi są ich wehikuły, są bici i wsadzani do więzienia." - śmieszy, tumani, przestrasza Jan Hartman.

Wydaje się że to już szczyt absurdu. Skądże znowu! Konkluzja jest jeszcze lepsza i brzmi następująco:

"Ta władza nie różni się niczym od tej na Białorusi i w dziesiątkach innych krajów, rządzonych przez rozwydrzoną i prymitywną oligarchię."

Mamy zatem w Polsce "wojnę z reżimem". Po jednej stronie frontu - wolność, rowność, demokracja i Jan Hartman. Po drugiej stronie "jarmarczna tłuszcza, niemająca żadnych innych pojęć i celów niż pieniądze, prostackie rozrywki i pseudoduchowe przeżycia popreligijne (...) czerń idąca za każdym, kto ją postraszy, przekupi bądź inaczej podnieci".

Świat według Hartmana. Mądrzy - głupi, lepsi - gorsi, kulturalni - dzicy. My - nauka, wy - nieuctwo. Gdzie Hartman wiadomo.

"To iście manichejska wojna upartej ciemnoty ze światem rozumu, pokoju, wolności i prawa. Wojna pogrobowców średniowiecznego totalizmu, zabobonu i pogardy z nami i naszym uniwersalnym przesłaniem wolności, równości, szacunku dla innych, demokratyzmu, odpowiedzialności za ludzkość i planetę, respektu dla wiedzy naukowej. (...) Walka o wolność, o sprawiedliwość społeczną, o demokrację to zawsze walka kultury z dzikością, lepszej części społeczeństwa z gorszą, mądrzejszych z głupszymi, obywateli z tłuszczą."

Można odnieść wrażenie, że Hartman chciałby stanąć na czele jakiejś rewolty i prowadzić lud na barykady, gdy wyrokuje, że czeka nas "„polska jesień” – czas strajków i protestów wywołanych przez kryzys, lecz mających podłoże polityczne i kulturowe."

Problem psucia języka przez programistów lewackiej rewolty opisano już dawno. Jednak operacje dokonywanie na pojęciach w wydaniu Hartmana sprawiają wrażenie żonglowania nimi przez jarmarcznego kuglarza. W jego widowisku, obok odwracania kota (Margota) do góry ogonem, mamy zatem także "profanację tęczy", nie mówiąc o tym, że owe "homofobusy" przechodzą metamorfozę wręcz w "nazistowskie autobusy":

"Ale przykład Białorusi pokazuje, że żaden Orbán ani Kaczyński nie może dziś spać spokojnie. Nigdy nie wiadomo do końca, co w ludziach siedzi i która kropla przeleje czarę. To może być o jeden nazistowski autobus za wiele, o jedną profanację tęczy za dużo, o jedną skatowaną na komisariacie kobietę…"

Trolling o "katowanych kobietach" wplatany pomiędzy fobie i wycieczki pod adresem Kaczyńskiego i Orbana jest wyjątkowo niesmaczny. Trudno zresztą nie ulec wrażeniu, że Hartman systematycznie obniża loty a niekiedy jego zaczepki przybierają poziom obszczekiwania, warczenia i szarpania za nogawkę. Sprawiają one efekt szczególnie pocieszny, gdy autor zaczepek usułuje ugryźć cały naród:

"Polacy są bardzo spokojnym społeczeństwem. Nie nawykli wcale do walki o wolność i nie ma tu wielu odważnych. (...) A i dzisiaj nie więcej niż 1 proc. może się pochwalić, że zrobił cokolwiek, by obalić reżim Kaczyńskiego."

Perełki po prostu! Jeśli ktoś nie wierzy że można wpaść na skojarzenia nie tylko między protestem społeczeństwa na Białorusi a "obalaniem reżimu Kaczyńskiego" ale także między mińskimi wydarzeniam a lewackim chuligaństwem spod znaku BLM, to - proszę bardzo. Przed Państwem jeszcze raz profesor Hartman:

"Protesty na Białorusi być może są echem wydarzeń w USA. A jeśli Białorusinom się uda, to może i w nas wstąpi duch – ten prawdziwy, a nie ten z chodzący z tacą." - odpływa publicysta.

Nigdzie nie napisałem ani nie twierdzę, że Hartman pracuje świadomie dla Rosji. Uważam natomiast, że tego rodzaju infantylizowanie sytuacji na Białorusi przy nakręcaniu histerii pod adresem polskich władz jest tożsame z przekazem generowanym przez Moskwę i temu przekazowi służy. Jakie są konsekwencje powielania takiej narracji? Hartman napisał felieton na blogu, a następni postanowili pójść dalej. Mamy więc pisane do świata "listy intelektualistów" i wezwania "autorytetów moralnych" z których dowiedzieć się można o mających miejsce w Polsce "prześladowaniach", "kampaniach nienawiści", "agresji", "zastraszaniu", "brutalności" i potrzebie "natychmiatowej reakcji". Świat dostaje, tym razem ze środka Polski przekaz, w którym o jakichś drobnych rozróbach i nałożonym przez sąd na chuligana areszcie mówi się takim samym językiem jak o zbrodniach popełnianych od lat przez zsowieciałe reżimy w Moskwie i Mińsku. Ale tak wygląda rzeczywistość widziana przez tęczowe okulary. Wydaje się, że aby wypisywać, że władza w Polsce nie różni się od tej na Białorusi trzeba chyba być albo osobą, delikatnie mówiąc, niezbyt mądrą albo antypolskim trollem. A profesor Hartman na osobę niezbyt mądrą  bynajmniej mi nie wygląda...

Tomasz Poller

Komentarze (69):

Andrzej2020.08.21 16:00
Pan Hartman juz bardzo dawno temu utracił kontakt z rzeczywistościa, Nienawiść do Polski i Polaków odbiera mu resztke rozumu. Pozdrawiam
tero2020.08.21 13:41
on jest krzyżówką genetyczną wedle nazwiska
bogdanus2020.08.20 20:56
Jeżeli to reżim, to PIS musi postępować jak reżim i musi usunąć Hartmana z uczelni.
alibaba2020.08.21 13:19
Spałować i zakręcić pałą w odbytnicy.
Znajdź lale juz dzis2020.08.20 18:53
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
Lamia2020.08.20 17:27
Niektóre komentarze antysemickie na tym forum są dość głupie. Problem nie polega na tym, czy ktoś Żyd czy nie żyd. Problem polega na tym że ktoś jest po prostu tępym bucem.
Cool2020.08.20 19:26
No nie do końca
Podwójny standard parcha; żyda-Żyda.2020.08.20 15:37
Pod adresem katolików, Polaków używają najbardziej z możliwych wulgarnych słów. Na temat katolickiej wiary, obrządków religijnych, to co dla nas katolików jest wprost ŚWIĘTE, parchy prześcigają się, wyczyniają gimnastykę językowa, aby w jak najbardziej bluźnierczy sposób się "uzewnętrznić", oczywiście, cały czas podkreślając, że są ateistami. Ci jednokierunkowi ateiści, jak Hertrich-Woleński, Hartman, Passent, Urban dosłownie srrają w nieprane gacie na samą myśl aby w podobny sposób wyrazić się o żydach i ich żydowskim hokus-pokus, ich "wierze". Naczelny rabin Polinu natychmiast by zadzwonił i OPIE*DOLIŁ, amabasada Wysraela poprzez swego "attaché" do spraw Polinu by zadzwoniła i OPIE*DOLIŁA, Anti-Defamation League, filia na Polin wysłała by kogoś z Mossadu i zyebała takich jak bure suki, Pravda Wyborcza dostałaby biegunki koszernej, żadnych wyjazdów frajerskich Wysraela, itp., itd. BYCIE skorvvysynem, korvvą wobec Polaków, katolików jest dla tych parchów bardzo bezpieczne "zajęcie".
nn2020.08.20 15:23
ten osobnik najwyraźniej minął sie z rozumem. No cóż, profesura nie daje mądrości!
rychu2020.08.20 13:08
Zboczony parch
AST2020.08.20 12:56
Kolejny POLAKOŻERCA, mieszka w Polsce po to aby pożywiać się jej obywatelami. Z samego wyglądu widać co za nacja a nazwisko dopełnia reszty.
Wojtek Polak2020.08.20 11:43
dla Hartmana w Polsce jest reżim bo nie chcą mu zalegalizować kazirodztwa. to jest przykład że lewaccy prof.to najczęściej idioci.
Seraf2020.08.20 10:45
Hartmann, to nieuleczalny, notoryczny neobolszewik...
Precz z 🌈 zarazą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!2020.08.20 10:32
Po co cytować kretyna? Taki idiota tylko wzbudza zażenowanie i słuszne oburzenie, a żydzi ("katolicka kretynizacja", "ladychapel") to oburzenie nazwą zaraz antysemityzmem. I tak w koło Macieju.
Jana2020.08.20 10:29
Hartman uważa,że tylko Merkel moze rządzić bez końca w Niemczech jak również oczywiście w „demokraycznej”UE.już 15 lat minęło jak robi porządek w niemieckiej europie.
jack2020.08.20 10:26
ten gość to autentyczny psychol ,któremu wszystko uchodzi chyba przez tą głupotę
nie ma rewolucji bez pieniędzy, maski opadły2020.08.20 10:02
Wy Hartman i twoi towarzysze z żydokomuny juz nam w Polsce jedna urządzili w 89r. # miliony Polakow poszło do piachu z bezrobocia, bezdomności i samobójstw.Teraz wzieli sie za Białoruś: https://www.youtube.com/watch?v=OtWM8JQgtuo
wiesław2020.08.20 9:22
Z tą różnicą, że te idiotyzmy Hartman może wygłaszać sobie w krajowych mediach, bez obawy, że mu włos z głowy spadnie. Nawet gdy łże jak pies i w jawny sposób szkaluje nasz rząd. To jest ta jego "odwaga"
Hartman "ałutorytet" GWaretj2020.08.20 9:18
Prof. Hartman chce dyskusji o związkach kazirodczych. "Bo co to by było, gdyby tak bracia z siostrami, matki z synami? "-----------przecież to jest zboczony dewiant ,PO.eb stuprocentowy TFU
Natalja Siwiec2020.08.20 9:53
A wyobraź sobie jakby to było gdyby brat z bratem........... Dwie siostry to zawsze nieco bardziej estetyczny widok.
Piotr Nowak 🖐🏻2020.08.21 0:20
Przygłupie 😂😅 🤣🤣 O Pomiocie bolszewicki ,bu hahaha 🤣🤣
Olo2020.08.20 8:51
Ten ze zdjęcia to kaleka intelektualna z narodu wysranego.
Elwira2020.08.20 8:03
Cześć panowie, mam na imie Elwira 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : http://milepanie.pl/elwira05
:)))2020.08.20 9:27
Pisz do Hartmana,albo na Berdyczów
Roman2020.08.20 9:45
Chciałaś chyba napisać: "http://milepprostytutki.pl/elwira05".
opty2020.08.20 7:14
"LGBT+ kazirodcy, zoofile, nekrofile Wszystkich Krajów Łączcie Się!!!"
taro2020.08.20 6:48
tak szczerze powiedziawszy,na tym zdieciu to bardziej przypominaja mi sie jego krewni,orangutany z Borneo i Sumatry.
Rzymianin2020.08.20 4:24
A może Hartman ma coś z Woltera, kasę za swoje usługi? Przecież nie robi tego za darmo. To, że występuje przeciw partii PiS, nie jest naganne, bo w Polsce jest wolność słowa i demokracja. To, że występuje przeciw Państwu Polskiemu i Polakom, jest nie tylko naganne, ale jest zdradą, bo ma obywatelstwo polskie. Odebrać mu obywatelstwo, niech wyjedzie do Rosji i tam szczeka, wtedy wszystko będzie jasne. Dlaczego mamy go hołubić? Bo jest Żydem? To nie ma znaczenia. Obywatel Polski dopuszczający się zdrady, niezależnie od pochodzenia, musi podlegać karze. Nie godzimy się na zdradę Polski i antypolonizm, na obarczanie Polaków kłamliwymi i urojonymi winami, na antypolską sowiecką propagandę, którą uprawia ten obcy. To ohydne, że je polski chleb i na Polskę szczeka. Barachło. PS I za co został "profesorem UJ", jak nie ma żadnego naukowego dorobku? Niech Uniwersytet Jagielloński pokaże wszem i wobec, za co przyznał tytuł profesora UJ.
zaklad pogrzebowy2020.08.20 4:04
Dla tego pana mam jeszcze pustą, wolną popielniczkę i miejsce na cmentarzu
nadajesz z Moskwy? a może jesteś czytelnikiem GW?2020.08.20 9:34
wyjątkowo chamskie i prowokacyjne
NaziBarbi2020.08.20 0:36
dno klozetu
Elwira2020.08.20 0:13
Cześć panowie, mam na imie Elwira 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : http://milepanie.pl/elwira05
Artur2020.08.19 23:18
Czyż Hartmann i Środa nie pasują do siebie? To samo zajadłe spojrzenie, ta sama mielizna w oczach na której rozbić się musi każda skomplikowana myśl. To ludzie, którzy dobrze się poruszają w syntetycznych uproszczeniach i nienawidzą analitycznych wyjaśnień bo w nich się gubią szybko. Inaczej mówiąc: lubią prostotę bo nic innego nie są w stanie pojąć.
Fizolof :)2020.08.20 0:26
To ciekawe, że Środa i Hartman nie są dobrzy w myśleniu analitycznym. "Mieliznę w oczach" kupuję.
Alojzy Cedzidlo2020.08.19 22:08
A ja ciągle ginę z ciekawości . Hartmany . Środy . i kilka jeszcze " sław ' naukowych jawnie psują im opinię , a oni nić . Jeszcze niektórzy im brawo biją . Temu Hitlerowi i temu Stalinowi to wytępienie polskiej inteligencji się udało . " Nowa inteligencja " z korzeniami leninowskimi i podobno izraelskimi . kształcona w PRL -u zdaje im egzamin .
lewy doktor2020.08.19 22:04
ja mam tytuł doktora.To mi załatwili przez telefon koledzy z PO.Zaznaczam ,ze do PO już nie nalezę
Japa2020.08.19 22:17
Lewy nie lewy , ale doktor . Co to teraz za problem . Dwa dni temu w TVP był wywiad z jednym takim PSL -owcem tez Doktorem . Prowadzi farmę gęsi na mięso . Zrobił doktorat na pracy pt. " Jak karmić gęsi owsem. " Mam zamiar zdobyć tytuł doktora z tematu " Co deszcz robi jak nie leje ." Ciężko będzie bo WUML -u już niema . Ale jego kadra została na szczęście.
Oficer2020.08.19 22:00
Spójrzcie na jego mordę i wszystko w temacie.Nie dość że zdeformowany żyd to i de3bil!
Q.2020.08.19 21:43
Wywloką Hartmana z domu i wytargają za pejsy
Psyche2020.08.19 21:41
Hartman to bardzo chory człowiek :(
orgii2020.08.19 21:03
hartman to wzdęta parUwa i skur...ały lachociąg .......kozioje....ca
Grizzly2020.08.19 21:00
Ten prostak nadaje się na profesora jak świnia na wierzchowca!
edek2020.08.19 20:34
Trzeba w końcu się ruszyć i sprawdzić kto był promotorem tego profesorskiego głąba.
...2020.08.19 20:31
A wynocha z Polski ma Pan swój kraj Izrael. Co nie chcą Pana tam?
Roman2020.08.19 19:56
Mowilem tutaj kilka razy o gownianych profesorach ktorych w Polsce jest wielu . Nie ma sie co obrazac... Szkolnictwo wyzsze lezy , pozycja na listach swiatowych uczelni w okolicach konca. Takie owoce przynosi kumoterstwo na uczelniach polskich feudalne stosunki nauczyciel-student , zalatwianie stopni naukowych za ktorymi stoi lipny dorobek.
ICEK2020.08.19 20:04
Było wielu Żydów prawdziwych patriotów Niedawno była rocznica Powstania w getcie białostockim. Na 60 tysięcy Żydów Niemcy / których zrobiono nazistami I bestialsko wymordowali prawie 100 procent
Teresa2020.08.19 19:54
kto dał tytuł prof. temu cymbałowi?
Stefan2020.08.19 20:28
Większość ma profesury z czasów komunistycznych , a nawet radzieckich Mocni są
verizanus2020.08.19 19:51
Chyba jednak nie tylko kremlowscy trole są czynni. Nie tylko oni...;)
neuron prądowy2020.08.19 19:49
Nakręcony filozof z pustoczaszką.
Hartmann ?2020.08.19 19:48
Profesorów a równocześnie idiotów w Polsce - widać - nie brakuje .
Cool2020.08.19 19:47
Jego opowieściami powinien zająć się psychiatra! ... :-)
Loki2020.08.19 21:38
A kazirodczymi tekstami prokurator.
JS2020.08.19 19:30
To pseudo-profesor, któremu tak jak innemu rzekomemu prof. Niesiołowskiemu, już dawno rozum odebrały nienawiść, złość, wstręt, zemsta, furia intelektualna. Pozdrawiam
Mirek2020.08.19 19:30
I taki przygłup jest profesorem na uczelni . Ciekaw jestem czego taki przygłup może nauczyć studentów . Najprawdopodobniej beda takimi samymi idiotami jak on .
l2020.08.19 19:20
a co Hartman myśli o swoich kumplach, amerykańskich rabinach żądających usunięcia kościoła z okolic Auschwitz
katolik2020.08.19 19:15
z tą rożdziawioną gęba jak przerośniety behor
abcd2020.08.19 19:14
Walka z reżimem Kaczyńskiego w Polsce polega na tym, że nikt z tym reżimem nie walczy i bez trudu można dostrzec te 99% walczących na ulicach miast, gdzie protestują, ale sami o tym nie wiedzą.... Podobno w Mińsku udział w proteście wziął również szpital psychiatryczny. Wywiesili transparent: "prichodi"
Stach2020.08.19 19:14
Ruska onuca i czosnek w jednym kto w to uwierzy
smyk2020.08.19 19:05
ten "profesor" za prze[roszeniem.powinien byc wywalony z uczelni ,jezeli ogłupia na jakiejs uczelni i propaguje swoja chorą kłamliwą wizje.
Było kilku wyjątkowych Żydów w historii Polski,2020.08.19 19:04
ale to są wyjątki. Można z przysłowiowa świeczką szukać aby coś krytycznego pod adresem żydów-Żydów napisał przyznający się do żydostwa np. któryś z Loży-Polin. Co by było jakby parch Jan Hartman albo Jan Hertrich-Woleński napisał coś bluźnierczego, coś wulgarnego o żydowskich hokus-pokus, o ich idiotycznej kabale, o ich kretyńskich przesądach, tysiącu "10 przykazaniach", kazirodztwie, itd.? Nie ma obaw, parchy mają ten zakaz w DNA. Na swoich ani mru-mru, ale na katoli w Polsce - free ride.
Dziadek znowu zapomniał o lekach?2020.08.19 19:12
Polecam: https://i.imgur.com/PNIwhHQ.jpg
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.19 18:57
łamanie praworządności, prześladowania obrzeznych, brak koszernych barów mlecznych, nagonka na niezależne od rządu media muzułmańskie, wykorzystywanie aparatu państwa i mediów publicznych do noszenia maseczek, oto białoruś właśnie!
AA2020.08.20 13:00
Co byś nie napisał, nawet za darmo, dla swoich mocodawców i tak zawsze będziesz GOJEM.
zibi442020.08.19 18:57
Czy ten pan "profesór" pracuje jeszcze na jakiejś uczelni, nie daj Boże.Ma pod sobą młodzież studencką ?Jakich Polaków wyedukuje ten Pan.Rektor tej uczelni który go zatrudnia powinien się podać do dymisji.Jeżeli nie to powinien być wyrzucony na pysk.Żądam reformy uczelni wyższych, tam jest zgnilizna i ochronka komuny.
nn2020.08.20 15:31
jaki tam z niego pan?
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.19 18:51
łamanie praworządności, nagonka na niezależne od rządu media, wykorzystywanie aparatu państwa i mediów publicznych do niszczenia przeciwników politycznych czy prześladowanie osób LGBT to nie białoruś tylko polska właśnie!
To ja jeszcze raz do kretyna2020.08.19 21:03
Żuj jaja POwska dziwko. Jesteś idealnym reprezentantem tych swoich przyjebów-przyglupow. 🤣🤣 Chyba żeś gej to ci wybaczam zwichrowania umysłowe. 😂😅 🤣🤣 A chu.j ci w dziąsło! bu hahaha 🤣🤣
AA2020.08.20 12:58
Co byś nie napisał, nawet za darmo, dla swoich mocodawców i tak zawsze będziesz GOJEM.