"W związku z decyzją części członków Rady Medycznej, formuła doradcza tego gremium zostanie zmieniona" - czytamy na stronie  Centrum Informacyjnego Rządu.

Dzisiaj rozpadła się Rada Medyczna przy premierze, po tym, jak 13 z 17 jej członków złożyło rezygnację. Główna przyczyna decyzji o rezygnacji to "brak wpływu rekomendacji na realne działania" oraz "wyczerpanie się dotychczasowej współpracy".

Ustępujący członkowie Rady Medycznej mieli nie godzić się także na "narastającą tolerancję zachowań środowisk negujących zagrożenie COVID-19 i znaczenie szczepień w walce z pandemią".

"Głos Rady Medycznej działającej od listopada 2020 roku, a także porady i sugestie ekspertów z innych dziedzin są merytorycznym wsparciem dla decyzji Rady Ministrów i Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Poszczególne decyzje były konsultowane z wieloma środowiskami - w tym z medykami, przedsiębiorcami, ekspertami od edukacji i psychologami" - czytamy na stronie CIR.

"To rolą rządu jest podejmowanie decyzji na bazie zróżnicowanych stanowisk ekspertów - Rady Medycznej, ekonomistów, ekspertów z innych obszarów, na które wpływa epidemia" - podkreślono w komunikacie.

jkg/cir