Znamy wyjściową jedenastkę, jaka wyjdzie dziś wieczorem na boisko w Podgoricy, by stoczyć arcyważny bój o punkty w eliminacjach mistrzostw świata w piłce nożnej.

Reprezentacja Polski w piłce nożnej pod wodzą Adama Nawałki dziś o 20:45 rozegra piąty mecz w eliminacjach mundialu, który już w przyszłym roku odbędzie się w Rosji. Polacy są liderami grupy z 10 pkt na koncie, wyprzedzają drugi Czarnogórców o trzy punkty. To pokazuje, jak istotne jest dzisiejsze spotkanie.

Dlatego też nie może dziwić, że selekcjoner unikał eksperymentów i postawił na sprawdzony skład, który walczył na Euro 2016 i w ostatnich meczach eliminacyjnych. Z jednym wyjątkiem - kontuzjowanego Grzegorza Krychowiaka zastąpi Krzysztof Mączyński.

Na bramce zagra Łukasz Fabiański, a przed nim wystąpi najmocniejsza czwórka obrońców - Artur Jędrzejczyk, Michał Pazdan, Kamil Glik i Łukasz Piszczek. Karol Linetty i Mączyński będą tworzyć parę defensywnych pomocników, a na skrzydłach zagrają Jakub Błaszczykowski i Kamil Grosicki. Zagramy tylko z jednym napastnikiem, którym będzie rzecz jasna Robert Lewandowski. Za jego plecami grać będzie Piotr Zieliński.

Takie ustawienie wskazuje, że podstawowym celem Polaków będzie skuteczna gra w obronie. Nie można jednak wykluczyć, że zależnie od rozwoju sytuacji Nawałka zdecyduje się na wprowadzenie na boisko drugiego napastnika, czyli powracającego po kontuzji Arkadiusza Milika.

emde/onet.pl