,,To jest jakiś totalny odlot!''. Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski o słowach Hołowni na temat Pana Jezusa - zdjęcie
28.11.19, 09:15Screenshot Youtube / Screenshot Youtube - Tajne Komplety

,,To jest jakiś totalny odlot!''. Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski o słowach Hołowni na temat Pana Jezusa

87

To jest jakiś totalny odlot. Widocznie pan Hołownia zaczął już swoją kampanię prezydencką i w ten sposób chce zyskać w pewnych środowiskach” - powiedział ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski komentując kuriozalne słowa Szymona Hołowni.

Przypomnijmy, katolicki publicysta i celebryta Szymon Hołownia stwierdził, że Chrystus umierając na krzyżu, wziął na siebie "ból, krzyk, krew, tysięcy zwierząt ofiarnych, które byłyby zabijane jeżeli On nie złożyłby swojej ofiary". Powiedział także, że Jezus stał się nie tylko człowiekiem, ale i zwierzęciem właśnie. Te szokujące słowa skomentował w rozmowie z portalem dorzeczy.pl ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Jak stwierdził:

Ciężko to w ogóle komentować… Szczególnie, że dziś środowiska radykalnej lewicy mówiąc o prawach zwierząt, chcą nie tylko zakazać jedzenia mięsa, ale nawet jajek i picia mleka".

Jednocześnie - podkreślił ks. Isakowicz-Zaleski - te same środowiska uważają, że płód ludzki nie jest człowiekiem i wolno go zabić.

Dziennikarz rozmawiający z księdzem przypomniał, że Hołownia usiłował tłumaczyć swoje słowa teologicznie, mówiąc choćby o tym, że dzięki Jezusowi wiele zwierząt żyje, bo nie musi być składane w ofierze, katolik zaś powinien powstrzymać się od jedzenia mięsa. Ks. Isakowicz-Zaleski przypomniał, że nawet w Piśmie Świętym wprost napisane jest, że Jezus jadł pieczoną rybę – istotę żywą, podobnie jak paschę, a więc baranka.

Oczywiście o środowisko dbać należy, nie wolno zadawać zwierzętom bezsensownego bólu i cierpienia. Ale nie może to przeradzać się w absurd”

- podkreśla duchowny.

Zaznaczał, że dobrze jest, aby w otoczeniu człowieka były zwierzęta i nie wolno się nad nimi znęcać, robić im krzywdę. Dodał jednocześnie, że najważniejsze jest to, aby nie przesłaniały nam tego, co najważniejsze. Stwierdził:

Widzę czasami pary, które zamiast dzieci mają gromadę zwierząt. Oczywiście nie mówię o sytuacji, gdy ktoś nie może mieć dzieci, a ma w domu zwierzęta, ale o świadomym wyborze – rezygnuję z dziecka, wolę mieć psa”.

dam/dorzeczy.pl,Fronda.pl

Komentarze (87):

Pirx2019.12.5 8:57
Ludzie przestańcie komentować ten przypadkowy poroniony zlepek komórek. Tam zabrakło rozwoju 50 mld neuronów. Wybaczcie imbecylowi to kaleka.
aaaa2019.12.3 12:58
Pan Holownia - niegdys bardzo inteligentnie sie wypowiadajacy poplynal w jakis totaly kosmos... Tu moze pomoc tylko modlitwa !
Grzegorz2019.11.29 12:40
Metafory i alegorie niektórych znanych osób są trudne
sylwe2019.11.29 8:22
Hołownia upił się swoją popularnością,i teraz plecie bzdury w pijackim amoku
andrzejhahn32019.11.28 22:41
UWAGA...................wystrzejcie sie ciemnoty i zacofania poganskiej sekty katolickiej
rafal2019.11.28 21:30
holownia nie doczytał w Biblii że Jezus zabijal ryby i baranki (jadł to razem z uczniami) - tzn. nieuk, ignorant i mataczy dla poparcia przez LGBT
ada2019.11.28 20:44
Hołownia - lewacki święty:)))
obcas2019.11.28 20:12
To judaszowy syn .................... wstyd po grób. Piesek tvn.
asia2019.11.28 19:14
Zdaje się , że dopadła nas jakaś epidemia psychicznych ludzi , albo rzucone srebrniki robią swoje , ze nawet najbardziej bzdurne czy podłe rzeczy będą głosić.
Jacek2019.11.28 18:11
A cóż może powiedzieć dziecię TVN - u ?
ewik2019.11.28 17:35
Nie można dwóm panom służyć. Hołownia zarabia wiadomo gdzie więc...
Palindrom2019.11.28 16:27
Ciekawe kiedy się od Hołowni dowiemy, że Chrystus narodził się z niepokalanej… owcy!? Szlaki mózgowe durniów pokroju Hołowni są zdumiewające, a ich wnioski – ex definitione – paranoiczne.
heinrich2019.11.28 15:10
Kto to jest Hołownia ???
Agnieszka2019.11.28 14:51
Hołownia przeciw ubojowi rytualnemu? To jak on bez poparcia Żydów chce być po takim antysemickim wyskoku prezydentem?
matis892019.11.28 14:33
Już wszyscy wiemy że Hołownia nie jest katolikiem, zaparł się Jezusa i bluźni przeciwko Niemu. Pycha jego sięgnęła zenitu bo uważa się za kogoś lepszego nawet od apostołów Jezusa, a samego Pana Jezusa obraża i kłamie przeciwko jego ofierze ciała, krwi, duszy i bóstwa za ludzi i za ich grzechy, tylko i wyłącznie. Otóż sam św. Paweł apostoł zajmował się wyrobem skór ze zwierząt. I św. Pawła Hołownia obraża, nie wspominając o Jezusie. Człowiek ma nie po kolei w głowie przez to zlewaczenie.
Beno2019.11.28 14:05
A tak z drugiej strony: Ks. Isakowicz dolewajcie jeszcze więcej oliwy do ognia, waszą krytyką Kościoła i kleru. Oto są owoce. Pomówienia, oszczerstwa, kłamstwa i bluźnierstwa. Pozwala sobie ksiądz na krytykanctwo, to inni jeszcze bardziej i już bez granic przyzwoitości.
katolik2019.11.28 16:04
oczywiście,ze niektórzy księza mysla,ze sa wybawicielami Kościóla
Reytan2019.11.28 18:22
Pseudo-katolik prowokator.
jan2019.11.28 13:44
Nie rozumiem po co w ogóle jest te dyskusja o niejedzeniu mięsa... Wystarczy zacytować Pana Jezusa z wizji Piotra zapisanej w Dziejach Apostolskich (Dz 10,9-16): "Następnego dnia, gdy oni byli w drodze i zbliżali się do miasta, wszedł Piotr na dach, aby się pomodlić. Była mniej więcej szósta godzina. Odczuwał głód i chciał coś zjeść. Kiedy przygotowywano mu posiłek, wpadł w zachwycenie. Widzi niebo otwarte i jakiś spuszczający się przedmiot, podobny do wielkiego płótna czterema końcami opadającego ku ziemi. Były w nim wszelkie zwierzęta czworonożne, płazy naziemne i ptaki powietrzne. «Zabijaj, Piotrze i jedz!» - odezwał się do niego głos. «O nie, Panie! Bo nigdy nie jadłem nic skażonego i nieczystego» - odpowiedział Piotr. A głos znowu po raz drugi do niego: «Nie nazywaj nieczystym tego, co Bóg oczyścił». Powtórzyło się to trzy razy i natychmiast wzięto ten przedmiot do nieba. Jak ktoś chce być wegetarianinem, niech sobie jest! Ale niech taki nie szuka w Biblii nakazu Bożego jakoby Bóg chciał by wszyscy ludzie nie jedli mięsa. Zwierzęta zostały stworzone DLA LUDZI! Jak widać z w/w także w celach konsumpcyjnych...
Matka Polka2019.11.28 13:41
Panie Boże, udziel naszemu bratu Szymonowi Łaski opamiętania bo ciężko patrzeć na jego upadek.. (jak z resztą na upadek każdego z nas)..Jak ciężkim przeciwnikiem jest pycha, zaczynam rozumieć sens nakładanych w średniowieczu pokut.
Olej2019.11.28 13:14
Tego bezchołownia zna się od bardzo dawna, gdy jeszcze miał szczupłą i nabożną mordkę. Już wtedy był przylizany okrągłymi gatkami ,,proroka'' Nie on jeden zresztą, było ich wielu. No a teraz po latach zakwitł i wylazł z pąka wyborczy okazałek salonowca, który z wiary zrobił sobie ornament dookoła własnej pucołowatej gęby.
uwaga na oszustow w Kosciele2019.11.28 12:28
Szymona Holownia od samego początku swojej działalności publicystycznej jest manipulatorem tak jak większość pseudo duchownych skupiona wokół Tygodnika Powszechnego czy Deon.pl. (większość to resortowe dzieci, potomkowie komunistow, albo neomarksisci) tacy jak o. Kramer, Guzynski, Szustak, Siepsiak - to fałszywi prorocy, którzy (tak jak mowi ks. Glas) pod zaslona pięknych tresci (fragmenty z Biblii, dbanie o srodowisko, nawet zacheta do rozanca) pod zaslona pięknych treści, stanowiących nawet 80. 85% ich wypowiedzi, niestety ukrywają JAD, TRUCIZNE (pozostale 15. 20%). Tak działa Szatan, zwodziciel. Ci fałszywi prorocy zbyt długo bezkarnie dzialaja publicznie - i ksieza tacy jak ks. isakowicz Zaleski, czy publicyści - p. Pospieszalski, czy p Gadowski powinni tez O TYM MOWIC, powinni być bardziej odważni, bo nie sadze, żeby byli az tak naiwni, i nie widzieli przez te cale lata neomarksistowskiej, szatanskiej działalności DEONA,pl, która niszczy Kosciol od wewnątrz.
max2019.11.28 12:21
Kornik po dewastacji Puszczy, wyszedł w lasy i żre bez opamiętania. Straty są ogromne. Hołownia zapewne protestował przeciwko wycince drzew w Puszczy, opanowanych przez kornika.To są owoce tych lewackich megalomanów (Pojęciem tym określa się potocznie zawyżoną nieprawidłową samoocenę, ale także system urojeń, tzw. urojenia wielkościowe w zaburzeniach o charakterze psychotycznym)
Tamemorka2019.11.28 11:57
Za chwilę Hołownia powie, że jest za nieprzyjmowaniem Komunii Świętej - bo to ciało zwierzęcia - Baranka, więc trzeba się wstrzymać od takiej ofiary i jedzenia mięsa ! I zdobędzie poklask tysięcy weganek. Dobrze, że go wywalono od dominikanów (chyba dwukrotnie !) !!!
ktoś tam2019.11.28 15:27
Pudło... no może nie do końca jeśli przyjąć, że "człowiek pochodzi od małpy" jak twierdzi lewactwo. Jednakże od czasów starożytnych Katolikom niezmiennie zarzuca się, że są kanibalami. Nawiasem mówiąc ten zarzut znakomicie potwierdza ciągłość nauczania Kościoła z początkami Chrześcijaństwa co niektórzy chcą zakwestionować.
Wojtek Polak2019.11.28 11:14
pan Hołownia mówi że biskupi i księża nie powinni bezpośrednio mieszać do polityki a abp Ryś na wiecach wyborczych p. Hołowni organizowanych przez tygodnik powszechny to nie jest mieszanie się.... p. Hołownia walczy o prawa zwierząt tak o zwierzęta trzeba dbać i nie można robić im żadnej krzywdy bo tu jak to ujął jest dramat zwierząt przy czym aborcja dla niego jest dramatem kobiet. czyli mordowane dzieci w czasie aborcji to już nie jest dramat tych dzieci. kolejny przykład zwariowania eko-wege-religią Pan Jezus umarł na krzyżu nawet a może przede wszystkim za zwierzęta czyli człowiek rakiem ziemi do utylizacji. Pan Jezus przyszedł na świat jako Król Miłosierdzia a ponownie przyjdzie jako Sędzia Sprawiedliwy.
Andrzej 2019.11.28 11:05
A kto mówi o męczeniu zwierząt. Człowiek od początku swego istnienia miał zwierzęta przy sobie (udomowione). Jedne służyły do polowań, obrony (psy), inne służyły jako źródło pokarmu (bydło, świnie, owce, krowy, drób). Niektórzy ludzie w swoim rozumieniu całkiem się pogubili i plotą głupoty. Nie mylmy męczenia zwierząt z ich ubijaniem na pokarm. Chyba prosto rozumuję.
katolik2019.11.28 11:03
Dlaczego ci którzy sa za dnem popslsldwiosnanowoczesna widza tylko molestowanie w Kościele, jest to grzech ,a Kosciół jest na widoku. ALE obłudnicy spójrzcie co chce dno MOLESTOWANIE (Homo lub hetero),ale w przestrzeni publiczne podjęty jest temat homo ,więc MOLESTOWANIE homo =( LGBT homo + GENDER dziecko), a Aborcja Eutanazja = Hitler Cała filozofia hipokryzji i braku rozumu części Polaków ...
ect2019.11.28 11:02
Przynajmniej wszyscy idioci w Polsce ujawnią się głosując na hołownię.
katolik2019.11.28 16:56
to będą ci sami co głosuja na dno popsls;ldwiosnanowoczesna
west2019.11.28 11:00
"ból, krzyk, krew, tysięcy zwierząt ofiarnych, które byłyby zabijane jeżeli On nie złożyłby swojej ofiary". Czytając te słowa nasuwa się jeden, niedorzeczny jak to stwierdzenie wniosek: Jezus Chrystus umarł daremnie. Dlaczego? Smierć na Krzyżu jest datowana różnie. Przyjmijmy, że nastąpiło to w kwietniu 33roku. Do zburenia Świątyni Jrozolimskiej jest jeszcze trochę czasu, bo historycy datują to zdarzenie na 4 sierpnia 70r. Zatem do tego czasu, mimo wszystko trwało w niej nieprzerwanie składanie ofiar, co jakoby wg pana Hołowni miało się zakończyć. Wiadomo też, że zburzenie Świątyni było spowodowane powstaniem żydowskim, nie zaś ukrzyżowaniem Jezusa Chrystusa Wniosek jest zatem tak samo niedorzeczny jak i założenia pana Hołowni
Zenon2019.11.28 10:58
Po co komu ta hołownia w mediach?
Michał Pasierb 2019.11.28 10:46
"ból, krzyk, krew, tysięcy zwierząt ofiarnych, które byłyby zabijane jeżeli On nie złożyłby swojej ofiary"....taaaa...Panu Hołowni i tym, którzy znaleźli w nim swojego kandydata ,który zagospodarowałby tę część elektoratu wrażliwych na krzywdę zwierząt katolików, ustosunkowanie się do faktu zabijania istot ludzkich .No tak, przecież ich krzyku nie słychać;to niemy krzyk.......
Michał Pasierb 2019.11.28 10:50
winno być....proponuję ustosunkowanie się...
wiara w życie2019.11.28 10:42
Masowa hodowla i rytualne zabijanie zwierząt to nic innego jak znęcanie się nad nimi. To podstawowy brak szacunku do stworzenia Boskiego. Bóg nie stworzył zwierząt żeby całe życie były przetrzymywane w klatkach na betonie czy siatce drucianej i nie mogły nawet spojrzeć na niebo!
anonim2019.11.28 13:33
Od dzisiaj zakazuje ci jedzenia : miesa, tluszczu, jajek, warzyw ( bo ich tez " boli " jak ich wyrywaja), owocow ( bo ich tez " boli " jak ich zrywaja), nie wolno ci chodzic po trawie (bo ja tez" boli "jak ja depczesz) !! Pajacu !
Palindrom2019.11.28 16:40
Pojedź do Ameryki (nie ważne czy Północnej czy Południowej) i zobacz, jak na bezkresnych preriach wypasa się rogaciznę. Po drugie klatki, kojce itp.: niektórych ludzi nie trzyma się w klatkach by ich maltretować, ale by nie uciekli i w ten sposób sami się nie narazili na nieprzewidziane tego skutki.
anonim2019.11.28 10:37
Dla panteistów bóg jest nie tylko zwierzęciem, ale również diabłem, bo istotowo nic poza bogiem nie istnieje, a dzieje to dochodzenie boga do własnej tożsamości, oczywiście metodą prób, błędów i milionów ofiar, taka makabreska, po prostu!
Glaudiusman2019.11.28 10:32
Ktoś taki na prezydenta????? Takie lewackie, skrajne poglądy!!! Raus. Out.
skuter2019.11.28 10:23
Wielu wypowiadających się o kościele sięgneło dna Ale to co powiedział Hołownia to dno i 2 metry mułu Jak Pan Bóg chce kogoś ukarać to mu rozum odbiera Chłop ma takie parcie na szkło że jest wstanie powiedzieć każde bluźnierstwo
katolik2019.11.28 10:22
Szatan się wkradł w postaci pychy u człowieka,dlatego wielu ludzi bluzni, odchodzi od Boga ,wytykają Kosciółowi a przyzwalają na smierc człowieka ,zgadzają się z dnem popslsldwiosnanowoczesna, OBŁUDA ,dlatego człowiekowi się wydaje że jest kims i wszystko może ,wystarczy chwila ,pstyk palca Pana Boga i jest totalne uziemienie
tafi2019.11.28 10:54
Bogaty, otyły ksiądz, który molestuje dzieci (głównie chłopców) - popełnia 7 grzechów głównych, jest tym o których pisze Pan wyżej
katolik2019.11.28 10:13
oczyszczanie Polski z hipokryzji,totalnego zakłamania musi nastapic od wyjaśnienia tym ,którzy nie wiedzą Molestowanie to( Lgbt + Gender ) a Aborcja eutanazja =Hitler Dno popslsldwiosnanowoczesna myslą,ze oni jako społeczne pionki wprowadzą do zycia smierc ,Myslą,ze molestowanie trzeba pietnowac ,a dać przyzwolenie na smierc .Nic bardziej mylnego. Nie będzie przyzwolenia na wprowadzenie śmierci społecznej i zgorszenia społecznego homoniewiadomo. Seks miedzy homoniewiadomo jest grzechem i demoralizacja społeczeństwa. Pietnowane jest molestowanie ,takim samym piętnem jest objęty seks homoniewiadomo,sodoma-nagośc dwóch niby facetów w mediach, propagowanie aborcji i eutanazji ,profanowanie Jezusa i Matki Bożej !!! Zakłamanie części Polaków jest przerazające,sami nie wiedza kim sa i kim chcą być ,nie dorośli ,tylko im się cos wydaje,a dno ich w tej psychozie utwierdza.
tafi2019.11.28 10:50
W tym kraju, swego czasu, najwięcej jak to Pan katolik określa "homosiów" było w kościele (wciąż sporo ich jest), w instytucji która wykreowała Pana spojrzenie na świat i ludzi. Proponuję zweryfikować swoje poglądy i przemyśleć, bo dostrzegam tu wielką manipulację i hipokryzję
anonim2019.11.28 10:05
W takim razie ja też mam odloty , gdyż myślę tak samo jak Pan Hołownia . I bardzo mi to pochlebia .
ect2019.11.28 10:59
Bardzo Ci współczuję, bo człowiek bez zdrowego rozumu jest biedny.
anonim2019.11.28 11:03
Dziękuję za współczucie . I nawzajem . :)
ect2019.11.28 20:25
Proszę uprzejmie.
anonim2019.11.29 13:03
A Ty nie podziękowałaś za " nawzajem " . Jednak to ja należę do tych bardziej uprzejmych . :)
anonim2019.11.28 11:09
Jeszcze chcę dodać , że co do Jezusa to już nieco nadinterpretacja . Od biedy można Jego śmierć zinterpretować tak jak Pan Hołownia to zrobił pod swoje potrzeby tak jak Katolicyzm pod swoje . To jedna z tych rzeczy z którą się z Panem Hołownią nie zgadzam .
Pisowiec2019.11.28 10:00
To że Hołownia to ruska onuca to wiadomo ale po co promujecie inna onucę, Isakowicza którego wielokrotnie tu demaskowaliście!!! Won za Don onuce paszli won do swoich!!
anonim2019.11.28 10:36
Paszoł won od ks. Isakowicza-Zaleskiego!! Jego wypowiedzi są spójne i zgodne z nauką Kościoła! Jeden z niewielu, który miał i ma odwagę mówić prawdę. Ty jesteś taki pisowiec jak i Biedroń.
Pisowiec2019.11.28 11:12
Isakowicz trzyma z Konfederacją! A o Konfederacji wiemy już wszystko!!! Paszoł won konfederaci onuce ruskie.
Katolik2019.11.28 9:59
Uważam że jest spory problem w dzisiejszym świecie. Nie mam nic do zwierząt. Lubię szynkę i kiełbasę-ok, Nie zabijajmy bezsensownie zwierząt np na drogie buty, futra-ok. Lecz zajmijmy się w pierwszej kolejności eksterminacją nienarodzonych a później martwmy się o zwierzątka. Dlaczego dzisiaj bardziej się dba o zwierzęta niż o ludzi. Coś jest nie teges.
tafi2019.11.28 11:00
Bo jak tak dalej będzie, to nie będzie czym wyżywić zwierząt i ludzi, będą susze, wielkie miliardowe migracje ludzi i wojny o podstawowe zasoby
Katolik2019.11.28 13:42
spoko, Mam jednak nadzieję, że naukowcy, a nie naukofcy poradzą sobie z tym :) Moim zdaniem redukcja populacji to ślepa uliczka. Na pewno są fundusze i środki żeby wszyscy ludzie mogli żyć w pokoju. Módlmy się o Pokój na świecie.
zdziwiona2019.12.3 15:39
Może Pan chciałby przeznaczyć środki na badania tych Naukowców? Albo adopcje dziecka z krajów nierozwiniętych ? Czy tylko inni maja działać?
katolik2019.11.28 9:56
Człowiek normalny ,zdrowy psychicznie ,Polak prawdziwy--wpuści jednym uchem a wypuści drugim to co mówi i czym chce zaistnieć szatańskie chołociarstwo typu dno popslsldwiosnanowoczesna, Hołownia itp. To sa ludzie którzy nie pozwalają zyc normalnie ,tylko niszcza fizycznośc i psychikę ludzi słabych ,podatnych na głupoty,sensacje i bluźnierców jak oni. Sieja zamęt na ulicy, bo są mali i tacy niedojrzali jako człowiek i jednostka społeczna,niestety takich typów jest dużo....
tafi2019.11.28 10:45
Czy ateista jest Polakiem?
katolik2019.11.28 10:48
też i zawsze ma szanse na Boga
Reytan2019.11.28 18:14
Ten pseudo-katolik to prowokokator komunistyczny.
Zenon2019.11.28 10:54
Nie. Nikt, kto nie jest w Kościele nie jest Polakiem.
Dziwne to2019.11.29 14:52
BUAAAAAAHHAHHAHAHAAHAHHAHAHAHA! XD To chyba najzabawniejsza wypowiedź dzisiaj XD
boom2019.11.28 9:56
Hipokryzja lewaków: zabraniamy jeść mięso, jaja i pić mleko, ale jesteśmy otwarci na zoofilię, bo przecież wspieramy LGBT+++.
XXX2019.11.28 10:58
zoofilie to Ty uprawiasz z hipopotamem, którego poślubiłes
Sariel2019.11.28 19:17
Eeeee..... Lewica nie jest otwarta na zoofilię, skąd takie bzdury bierzesz?
ktoś tam2019.11.28 9:45
Hołownia - tuba "pontyfikatu" Bergoglio.
JONASIK2019.11.28 9:53
Nie odwrotnie. Franciszek tubą Hołowni!
ktoś tam2019.11.28 11:48
Sugerujesz, że Bergoglio jest podnóżkiem Hołowni? No, no, no... meandry Twojego intelektu przerastają możliwości mego zrozumienia...
m42019.11.28 9:41
Nie jest takie pewne, czy Hołowni się "pomieszało", czy jest to świadome ogłupianie ludzi, którzy są jego fanami - a jest ich całkiem sporo....
Andrzej 2019.11.28 9:36
Temu kandydatowi na prezydenta całkiem się pomieszało. Przecież Pan Jezus na krzyżu cierpiał za grzechy człowieka (nasze), nasze odkupienie. Boże co ludzie jeszcze głupiego wymyślą żeby zaistnieć w przestrzeni medialnej. Na pewno na niego nie zagłosuję.
JONASIK2019.11.28 9:53
A może jednak "jest Panem wszelkiego stworzenia"?
tafi2019.11.28 10:57
Panie Andrzeju, niech pan czyta ze zrozumieniem. Oczywiście, że Jezus umierał za grzechy ludzi, przecież zwierzęta nie potrafią grzeszyć. Chodziło o to, że dzięki temu w późniejszym czasie ludzie już nie musieli składać ofiar ze zwierząt, zadawać im zbędnego cierpienia
Andrzej 2019.11.28 11:04
A kto mówi o męczeniu zwierząt. Człowiek od początku swego istnienia miał zwierzęta przy sobie (udomowione). Jedne służyły do polowań, obrony (psy), inne służyły jako źródło pokarmu (bydło, świnie, owce, krowy, drób). Niektórzy ludzie w swoim rozumieniu całkiem się pogubili i plotą głupoty. Nie mylmy męczenia zwierząt z ich ubijaniem na pokarm. Chyba prosto rozumuję.
zdziwiona2019.12.3 15:35
Przed Jezusem składano rytualne ofiary za Zwierząt, dla mnie rozcinanie na pół czy palenie żywcem jest mało humanitarne.... i niewiele ma wspólnego ze zdobywaniem pokarmu.
Roman2019.11.28 9:33
Hołownia musi mieć coś wspólnego z dominikanami, bo tylko tam głoszą idiotyzmy.
ktoś tam2019.11.28 9:47
Dominikanie z "psów Pańskich"... "zeszli na psy".
ktoś tam2019.11.28 9:49
Ps. Co do głoszenia idiotyzmów to nie tylko u Dominikanów... W każdym razie Jezuici chyba dzierżą palmę pierwszeństwa. Wystarczy zaglądnąć na "deon".
vladek2019.11.28 14:18
zapomniałeś o jezuitach
ks. Szymon2019.12.4 5:00
Hołownia chciał być Dominikaninem Rozpoczął formację Spędził u nich jakiś czas
TONI2019.11.28 9:32
Po nieudane rewolcie Bolszewickiej w Hiszpanii wydelegowano ok. 2 tys. młodych Czykistów do seminarium i wysłano ich później na Amerykę poł. przykład ( biskup Rzymu Franciszek ). Szkoda że nie podają, choć może przetrwały i udało się uratować przed spaleniem dokumenty, ilu w Polsce takich Czykistółw wysłano do seminarium, bo Hołownia jest tego ewidentnym przykładem
zerrO2019.11.28 9:18
Hołownia na Prezydenta !
anonim2019.11.28 10:01
prezydent na Kowno!
Jack Van Zaaan2019.11.28 10:17
prezydenta miasta upadłych aniołów !
Marek2019.11.28 12:11
A ty do psychiatry
Olo2019.11.28 12:50
chyba tylko Hołowni
JamCiTo2019.12.3 20:26
Hołownia na prezydenta !!!....ogrodu zoologicznego.