,,To była ustawka’’. Straż Graniczna komentuje ,,interwencję’’ Ochojskiej - zdjęcie
02.12.21, 19:46Fot. screenshot - YouTube (Onet Rano, Telewizja wPolsce)

,,To była ustawka’’. Straż Graniczna komentuje ,,interwencję’’ Ochojskiej

60

„Z naszego punktu widzenia to była ustawka” – mówi o wczorajszej „interwencji” Janiny Ochojskiej na granicy rzeczniczka Straży Granicznej ppor. Anna Michalska.

Europosłanka Koalicji Obywatelskiej Janina Ochojska z grupą innych europosłów, dziennikarzy, aktywistów i byłym RPO Adamem Bodnarem wybrała się wczoraj na granicę, aby urządzić kolejny happening. Najpierw eurodeputowana udawała zaskoczoną, że policja nie wpuściła ich na teren objęty zakazem przebywania. Trudno jednak uwierzyć, że nie znała zasad wynikających z wprowadzonego na podstawie znowelizowanej ustawy o ochronie granicy rozporządzenia, w myśl których zgodę na wjazd musi wyrazić komendant właściwej placówki SG. Ochojska nie pofatygowała się jednak wcześniej złożyć wniosku w tej sprawie. Zamiast tego zapowiedziała, że złoży na Polskę skargę do Trybunału w Strasburgu.

Kiedy „konwój” Ochojskiej nie został wpuszczony na granicę, eurodeputowani zorganizowali konferencję prasową, w czasie której kolejny raz zarzucano rządowi okrucieństwo wobec migrantów. Na tym się jednak nie skończyło.

Po północy Janina Ochojska opublikowała zdjęcia migrantów i funkcjonariuszy SG.

- „Uczestniczyłam w interwencji Grupy Granica, w czasie której trzech Syryjczyków, uprzednio pięciokrotnie wypchniętych z Polski, zostało wreszcie przewiezionych do ośrodka. Tylko światła kamer, nasza obecność i wywalczone zabezpieczenie z Trybunału Praw Człowieka uchroniły ich przed kolejną wywózką”

- napisała europosłanka.

Pierwszy happening opozycji po wygaśnięciu stanu wyjątkowego wzbudził ogromne emocje. Odniósł się do niego rzecznik koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn, który podkreślił, że działanie te „mają negatywny wpływ na bezpieczeństwo Polski i zdolność odpierania operacji hybrydowej przeciwko RP”.

- „Janina Ochojska pozazdrościła Frankowi Sterczewskiemu i Klaudii Jachirze sławy w telewizji. Białoruskiej”

- napisał wiceminister MSWiA Błażej Poboży.

- „Bał się pan? Stchórzył, a wystarczyło pójść z tym swoim paszportem dyplomatycznym na Białoruś i tam ująć się za tymi, którzy brutalnie atakują obrońców naszej granicy. Łukaszenko przyjąłby pana z otwartymi rękami”

- zwrócił się do jednego z uczestników happeningu, Łukasza Kohuta poseł Jan Mosiński.

Internauci zauważają też, że migranci łamią prawo forsując granicę i karane powinno być pomaganie im w tym. Wyrażają też żal, że „bohaterscy” europosłowie z równym zaangażowaniem nie interweniują na Białorusi w związku z więzionymi tam opozycjonistami, np. będącą w bardzo złym stanie zdrowia Andżeliką Borys.

Straż Graniczna: to ustawka

Wczorajsze wydarzenia skomentowała też rzeczniczka Straży Granicznej ppor. Anna Michalska.

- „Z naszego punktu widzenia to była ustawka, ponieważ zanim zostali wezwani do tych osób funkcjonariusze, dotarły pełnomocnictwa, a na miejscu czekały na nas kamery”

- powiedziała.

- „Zrobiono to po to, aby nagrać to, jak postępujemy z cudzoziemcami. Najgorsze było to, że zamiast z nami współpracować - o czym my zawsze mówimy: jesteśmy otwarci na współpracę z fundacjami - to te osoby utrudniały nam nasze działania”

- dodała.

Przebieg zdarzenia Straż Graniczna zrelacjonowała również w mediach społecznościowych.

- „Wczoraj tj.01.12 ok.godz.22.00 na Placówkę Straży Granicznej w Szudziałowie wpłynęły pełnomocnictwa dotyczące trzech nieznanych cudzoziemców. Godzinę później #funkcjonariuszeSG dostali zgłoszenie od anonimowej osoby o trzech nielegalnych imigrantach. Na miejscu, oprócz cudzoziemców, była duża grupa dziennikarzy z kamerami oraz europosłanka Janina Ochojska. #FunkcjonariuszeSG zidentyfikowali na miejscu kilka samochodów, którymi przyjechali świadkowie podejmowanych czynności”

- czytamy.

Zaznaczono, że „cudzoziemcy wyglądali na wypoczętych, byli czyści, ubrani w nową odzież”.

- „Posiadali przy sobie czyste, białe kartki z napisem w j. angielskim: „prosimy o azyl w Polsce”. Nie mieli żadnych dokumentów potwierdzających tożsamość”

- podkreśla Straż Graniczna.

W kolejnym wpisie zaznaczono też, że grupa osób z Janiną Ochojską na czele utrudniała funkcjonariuszom pracę.

- „Europosłanka J. Ochojska żądała od funkcjonariuszy, aby się jej wylegitymowali. Osoby jej towarzyszące utrudniały funkcjonariuszom wykonywanie obowiązków podstawiając im telefony bardzo blisko twarzy, a nawet blokując przejście z cudzoziemcami do pojazdu służbowego”

- wskazano.

Ppor. Michalska przekazała, że cudzoziemcy ci zostali przewiezieni do placówki SG w Szudziałowie, gdzie potwierdzili chęć ubiegania się o ochronę międzynarodową w Polsce.

kak/PAP, tvp.info.pl, wPolityce.pl, Twitter

Komentarze (60):

Popiołek2021.12.27 22:47
Co robią teraz POPierdony. Odp. - oglądają TVN
atk2021.12.20 13:01
Dlaczego ta sowiecka onuca jeszcze jest w Polsce i mąci. Ochojska - zabierz tych uchodźców od Łukaszenki do swojego ogródka i będziesz miała radoche !!! Jeśli ci nie pasuje to właź na na taczki z gnojem i wynocha z Polski !!!
Jolka2021.12.16 14:51
Banda nie parlamentalisci.Gdybysmy wiedzieli jak będą upominać się za nasz kraj nigdy nie dalilbysmy na nich nawet jednego złamanego głosu.
Anonim2021.12.3 15:38
Dlatego podobnym cymbałom zamknąć dojście do granicy.
***** zdradzieckie peowskie psy!!!2021.12.3 10:33
POKO- LEWACTWO --składa się z zaprzańców i rekrutuje same antypolskie kanalie-- czy tak postępowałaby partia , której zależy na Polsce ?
mors2021.12.3 10:19
Jeśli jest się działaczem organizacji charytatywnej można za pieniądze zebrane od sponsorów pomagać do woli komu się chce. Kiedy zostaje się politykiem trzeba działać roztropnie na rzecz dobra całego społeczeństwa, które się reprezentuje i które składa się na jego pensje. Jeśli okazuje się, że polityk nie posiada kwalifikacji etycznych, intelektualnych albo wykazuje się nielojalnością wobec własnego państwa należy takiego polityka wyeliminować w najbliższych wyborach.
Anonim2021.12.3 9:46
PiSdzielce odbierają prawa obywatelskie (ograniczenie swobód obywatelskich rozporzadzeniem kryminalisty), a ich durny patoelektorat jeszcze nadstawia brudne dupska do dymania....😁😁😁
TYLO PO prawdziwa POLSKA, nie SOWIECKO-NIEMIECKA.2021.12.3 9:37
A może??? CZY jest zmartwiona tym, ze upragnione MULTIKULTI nie pojawiło się na Polskiej Ziemi, a im SPRAGNIONYM tak TĘSKNO??? Tak jak kiedyś tym SPRAGNIONYM MULTIKULTI NIEMKOM, tym SZALONYM "65-70+", które musiały wyjeżdżać do EGIPTU i innych krajów MULTIKULTI, po MŁODZIUTKICH MULTIKULTI (kto tam był na wakacjach i widział te STARUSZKI "65-70+" i ich CHŁOPCÓW MULTIKULTOWYCH ) , i myślały, że już nie muszą korzystać z TURYSTYKI MULTIKULTI, bo same młodziutkie MULTIKULTI można było witać na dworcach, gdy sprowadziła ich do Niemiec WIELKA PANI ANDŻELIKA??? I co MŁODZIUTCY MULTIKULTI zainteresowali się MŁODZIUTKIM NIEMKAMI a STARUSZKI "65-70+"spragnione MULTIKULTI pozostały na LODZIE. Może jakiś facet POŚWIECI się dla POLSKI i tym SPRAGNIONYM (wiadomo czego) Paniom w przebywających w pobliżu MULTIKULTOWYCH CHŁOPCÓW, da sporo WRAŻEŃ, by nie szukały czegoś wśród MULTIKULTI. Przecież te STARUSZKI, i PEDERAŚCI na czele z nijaką JAŚKOMO OCH-ACH-JUJSKOM powinni wiedzieć , że ci chłopcy MULTIKULTI zainteresują się MŁODZIUTKIM DZIEWCZYNKAMI a nie tymi już w ich mniemaniu STARYMI PANIAMI i STARYMI PANAMI i STAROWINKĄ nijaką OCH-ACH-JUJSKOM.
Bożena2021.12.3 9:31
Cisną mi się do głowy obraźliwe słowa, powodowane złością na ludzi w tym oczywiście p. Ochojską, którzy bezkrytycznie wypowiadają skandaliczne bzdury. Nie będę jednak pisać mocno i złośliwie. Jest Adwent - należy skupiać się na tym co dobre i "zło dobrem zwyciężać". W takiej sytuacji, należy modlić się za naszą ojczyznę i wszystkich tych, którzy dają się ponieść fantazjom. Są różne powody by ulec złu i niszczyć dobro, w tym dobro, które samemu się czyniło. Taki już los tych, którzy chcą więcej i zaślepieni nie wiadomo czym - brną coraz to głębiej, w obszary zaciemnienia. Jeśli pani Ochojska chce dobra, to niech przestanie czynić zło - przynajmniej na tyle ją stać - myślę.
Rozzi2021.12.3 9:29
Jeśli się chce przejść przez granicę, to chyba normalne, że się idzie na przejście graniczne, a nie przedziera lasami. Ktokolwiek popiera inne rozwiązania, to chyba łamie prawo? Tak myślę... Paszporty tzw. uchodźcy muszą mieć, bo na miejsce, tj. na granicę P/B przylecieli oficjalnymi samolotami, a bez dokumentów by ich nie wpuścili do samolotu.
Anonim2021.12.3 9:29
Już stawiam ją na pólce polskich szmat
Anonim2021.12.3 9:44
Obok Kukiza?😁😁😁
realista2021.12.3 8:53
wywalic z kraju te wywrotowe zmije
Ochojska w życiu nie przepracowała2021.12.3 8:45
...uczciwie ani jednego dnia. Kiedyś żyła z fundacji, czyli datków na "biednych", teraz żyje z naszych podatków PE. Dodatkowo rozszerza działalność na handel ludźmi u boku sorosa.
Anonim2021.12.3 9:08
Podobnie jak Kaczyński, ale jego jakoś lubisz
wodzu2021.12.3 9:31
Prowokator Biało-Ruski
A jeszcze niedawno Ochojska kwiczała2021.12.3 8:39
...że umiera na raka. W czasie wyborów do PE. Jak się tam tylko dostała, to natychmiast wyzdrowiała i dalej prowadzi antypolską działalność. Tak się robi geszefty na gojach!
Grizzly2021.12.3 8:12
No i z dobrodziejki wyszła szmata!
zrównała się z Wielką Maciorą SK2021.12.3 5:23
zbliża się do Jachiry
no comment - no mercy2021.12.3 5:22
kompletny upadek
z pewnością2021.12.3 4:34
jej musi jakiś migrant nakopać do d albo przywalić kamieniem w globus aby wreszcie się zaczęła normalnie zachowywać
voter2021.12.3 0:22
Nasi żołnierze obrzucani kamieniami i wyzwiskami, oślepiani laserami, prowokowani strzałami, a za ich plecami babsko udające miłosierdzie dla osiłków żądnych niemieckiego socjalu. Po co ona to robi... dla lansu, by szkodzić Polsce czy by przypodobać się Brukseli?
Grizzly2021.12.3 8:09
Skutki czytania GWna od ponad 30 lat!
Rtl2021.12.3 0:16
Ta gestapowa rzeczniczka bredzi i do tego sepleni. Kto ją wybrał? Mierna, bierna, ale WIERNA!
Wronka2021.12.3 8:19
Oczami wyobraźni widać jaki z Ciebie piękny, wysportowany młodzieniec, tylko lekko pier....ty
Jeszua odpowiedział [faryzeuszom]2021.12.2 23:57
Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy.
???2021.12.3 0:35
Czy miłosiernym jest okazywanie miłosierdzia obcym a nienawiści swoim?
Anonim2021.12.2 23:42
Polacy doczekali się takiej opozycji, że należy się wstydzić nie tylko w Polsce, ale przede wszystkim za granicą. Takiej opozycji chyba żadne państwo nie ma. Opozycja która nie tylko atakuje państwo Polskie ale również wojsko polskie, SG i pozostałe służby mundurowe, które strzegą granice ojczyzny. To jest tragiczna sytuacja.
Katoliku, katoliku2021.12.2 23:52
Pretensje kieruj na Mickiewicza 49, Warszawa-Żoliborz, bo tam mieszka 𝗽𝗿𝗮𝗽𝗿𝘇𝘆𝗰𝘇𝘆𝗻𝗮.
kresy24-cytat2021.12.2 23:37
Facebook usunął antypolskie konta powiązane z KGB Łukaszenki. Oskarżały Polaków o znęcanie się nad migrantami
TYLO PO prawdziwa POLSKA, nie SOWIECKO-NIEMIECKA.2021.12.2 23:05
A może??? CZY są zmartwione tym, ze upragnione MULTIKULTI nie pojawiło się na Polskiej Ziemi, a im tak TĘSKNO??? Tak jak kiedyś tym SPRAGNIONYM MULTIKULTI NIEMKOM, tym SZALONYM "65-70+", które musiały wyjeżdżać do EGIPTU i innych krajów MULTIKULTI, po MŁODZIUTKICH MULTIKULTI (kto tam był na wakacjach i widział te STARUSZKI "65-70+" i ich CHŁOPCÓW MULTIKULTOWYCH ) , i myślały, że już nie muszą korzystać z TURYSTYKI MULTIKULTI, bo same młodziutkie MULTIKULTI można było witać na dworcach, gdy sprowadziła ich do Niemiec WIELKA PANI ANDŻELIKA??? I co MŁODZIUTCY MULTIKULTI zainteresowali się MŁODZIUTKIM NIEMKAMI a STARUSZKI "65-70+"spragnione MULTIKULTI pozostały na LODZIE. Może jakiś facet POŚWIECI się dla POLSKI i tym SPRAGNIONYM (wiadomo czego) Paniom w przebywających w pobliżu MULTIKULTOWYCH CHŁOPCÓW, da sporo WRAŻEŃ, by nie szukały czegoś wśród MULTIKULTI. Przecież te STARUSZKI, i PEDERAŚCI na czele z nijaką JAŚKOM OCH-ACH-JUJSKOM powinni wiedzieć , że ci chłopcy MULTIKULTI zainteresują się MŁODZIUTKIM DZIEWCZYNKAMI a nie tymi już w ich mniemaniu STARYMI PANIAMI i STARYMI PANAMI.
Hala2021.12.2 22:55
Takich ludzi, którzy zdradzają Polskę, działają w sposób urągający wszelkiemu prawu, działają jawnie na szkodę suwerenności Polski, powinny być pozbawione obywatelstwa polskiego z jednoczesnym zakazem przebywania na terytorium Polski. Posłowie czas najwyższy, bo wymaga tego pilnie sytuacja, takimi przepisami się zająć. !!!!!!!!!!!!!!!
minusujcie katolicy2021.12.2 22:52
A bliźniego swego jak siebie samego.
niewierzący ateusz2021.12.2 23:25
też ci dałem minusa :)
katolik indultowy2021.12.2 23:54
Dzięki, sąsiedzie Teofili Bepko z Pruszkowa pod Warszawą.
kaku2021.12.2 22:29
Jakoś chuјowo wyszła rzecznik na tym skrinszocie.
kresy692021.12.2 22:03
Czy ruszy was, ludki frondowe, podniesiona akcyza na alkohol i tytoń?
Anonim2021.12.2 22:47
olewam to sikiem prostym
Grizzly2021.12.2 22:51
A gdzie tam. Mam już tunel pod granicą PL-UA.
Grizzly2021.12.3 8:11
Won trollu wystrugany z buraka przez POmioty SBeckie ! Won od mojego nicka!
kapral Hawryluk2021.12.2 21:58
Gdy Strażą Graniczną zarządza wyrokowiec ułaskawiony przez chucpiarza.
Ach ta Border Guard2021.12.2 21:55
Coraz bardziej przypomina latynoską soldateskę.
kresy242021.12.2 21:40
" Unia Europejska, USA, Kanada i Wielka Brytania niemal jednocześnie ogłosiły wprowadzenie nowych sankcji wobec reżimu Łukaszenki na Białorusi za wywołanie wojny hybrydowej z użyciem migrantów na granicy z Polską, Litwą i Łotwą"
pejsate kanibale polskich wysp polin-ezji2021.12.2 21:12
O chu...chu ..jska ....a won za Don , a wes se lamparcice pejsato ze soba i kneset ...schalom kaczor donald
1232021.12.2 20:53
Ta wredna szuja Ojczyze sprzeda za piec minut rozglosu,a zeby cie sczyscilo ty mendo.
Anonim2021.12.2 21:57
Katolikiem to ty nie jesteś na pewno.
Teresa2021.12.2 20:32
To kuternoga jedna.Najpierw jeździla po świecie z paczkami i darami za ,pieniądze podatników.A potem robiła wszystko by się wślizgnąć do Europarlamentu.
Wojtek2021.12.2 22:18
A bliźniego swego jak siebie samego.
Anonim2021.12.2 20:31
Greta, how dare you! - przestań walczyć z ociepleniem, bo przez ciebie nachodźcom jest zimno.
man.of.Stagira2021.12.2 20:28
JA, TYLKO ja. Ja J.Ochojska! Ja, tylko, jestem Ja. // I nikt inny nie jest 'ona' -nota bene! // Between you, me and a cat ...
Janusz Barwinek2021.12.2 20:27
Kobiecie się do reszty pomieszało zło z dobrem.
Hela2021.12.2 20:14
Sa zobowiązania, niepisane umowy sponsoring.
Po 11 ...2021.12.2 20:09
„Z naszego punktu widzenia to była ustawka” – powiedział Po 11 ... o powszechnie znanej historii „kaźni” to znaczy ukrzyżowania niejakiego Jezusa Ochojskiego na górze zwanej Czaszką. To ewidentna ustawka. O wszystkim wiedział ojciec rzeczonego. Mógł interweniować, ale spokojnie się przyglądał. Sam Jezus mógł z łatwością się wyswobodzić, ale z premedytacją postanowił kontynuować tę maskaradę. Zresztą po zakończeniu spektaklu uciekł gdzieś aby świętować udaną ustawkę.
Jezus2021.12.2 20:34
Czaszkowski to był. Z Warszawy. Bohater powstania przeciwko PeIeS.
Jola2021.12.2 21:09
I ponieważ sa tacy co tak myslą będą epidemie, wojny , rewolucje , GuŁAGi i stosy trupów.
nie ślepy2021.12.2 20:08
Paskudny anty polski babol! Ma euro wypłatę, to ją obciążyć pobytem nachodźców!
Alojzy Cedzidło2021.12.2 21:57
Nie, ślepy?
Hipokryzja frondy2021.12.2 20:03
Na mieście się mówi, że Kaja Godek od najmłodszych lat chciała mieć piękną córke, którą będzie posyłac na konkursy piekności i do reklam. Urodziła dziecko z zespolem downa i jej wszystkie marzenia legły w gruzach, dlatego mści się na innych rodzinach. Osoby z jej otoczenia, mówia, że czuć dystans, zoobojętnienie wobec jej własnego chorego dziecka dziecka.
Alek2021.12.2 20:14
A myszka Miki ma gęś
gość2021.12.2 21:18
Ty hieno, jak możesz tak pisać!