'They are killers'! Błaszczak i Mosbacher żartują o polskich snajperach - zdjęcie
06.12.18, 17:23Zdj. printscreen Polsat News

'They are killers'! Błaszczak i Mosbacher żartują o polskich snajperach

Amerykańska ambasador, Georgette Mosbacher zachwyciła się polskimi snajperami. "They are killers! (to zabójcy!- red.)"- stwierdził szef MON, Mariusz Błaszczak. Ta rozmowa pomiędzy ambasador a ministrem podbiła media społecznościowe w Polsce. 

Błaszczak i Mosbacher podsumowali w Nowym Glinniku kampanię 100 lat- 100 miast z okazji stulecia niepodległości Polski oraz przypadającej w przyszłym roku setnej rocznicy polsko-amerykańskich stosunków dyplomatycznych. Szef MON wraz z amerykańską ambasador odwiedzili 25. Brygadę Kawalerii Powietrznej w Nowym Glinniku (Woj. Łódzkie).

"Nie chciałabym trafić na Ciebie w ciemnym zaułku, byłabym przerażona. Niech Bóg Wam błogosławi"- powiedziała dyplomatka do polskich snajperów. Ci bowiem najbardziej zachwycili Georgette Mosbacher. Ambasador chętnie pozowała z nimi do zdjęć. W rozmowie z żołnierzami wspomniała, że oglądała wiele filmów o snajperach. Rozmówcy rozbawili Mosbacher, przyznając, że, faktycznie, są trochę jak z filmu. Ambasador podkreśliła, że snajperzy są "the best", czyli najlepsi, zaś ich umundurowanie i broń- imponujące. W odpowiedzi szef MON stwierdził: "They are killers!" (to zabójcy!)

 

yenn/Twitter, Fronda.pl