TERAPIA SOKAMI - sok z brokuła naprawi Twoje stawy!!! - zdjęcie
11.07.19, 10:25Fot. via Pixabay, CC 0 - edytowane

TERAPIA SOKAMI - sok z brokuła naprawi Twoje stawy!!!

6

Brokuły są najdrowsze na surowo. Nie jest to warzywo, które porywa przy pierwszym kontakcie swoim smakiem. Jak to często bywa, pod niepozorną zielenią tej kapusty kryje się prawdziwe zdrowotne cudo. Brokułami objadali się Grecy i Rzymianie, doceniając ich doskonały i dobrocznny wpływ na zdrowie. Pora odkryć brokuły na nowo - a najlepiej zrobić to w postaci soku.

Brokuły, inaczej zielony kalafior lub kapusta szparagowa, posiadają wyjątkowe właściwości i wartości odżywcze, co czyni je jednymi z najzdrowszych warzyw na świecie. Poza tym brokuły w smaku są delikatniejsze niż ich kuzyn kalafior, a co za tym idzie - są zdecydowanie smaczniejsze i można je komponować z wieloma potrawami.

Główną tajemnicą brokułów jest wysoka zawartość sulforafanu - bardzo silnego przeciwutlenicza. Jednak uwaga - warunkiem zachowania sulforafanu w brokułach jest odpowiednie przygotowanie tego warzywa. Jeżeli ugotujemy je w wysokiej temperaturze lub zjemy mrożone brokuły - możemy o dobrym wpływie tego warzywa zapomnieć.

Sulforafan może uchronić m.in. przed rakiem prostaty, piersi, płuc i jelita grubego, jednak tylko pod warunkiem, że brokuły będą odpowiednio ugotowane - temperatura nie może przekroczyć 76 stopni Celsjusza. 

Najlepiej jeść też brokuły razem z takimi produktami jak: musztarda, rzodkiewki, rukola, wasabi i surowe kapusty. Zawierają one mirozynazę, która aktywuje działanie sulforafanu. 

Brokuły wzmacniają też stawy i sprawiają, że są bardziej elastyczne. Wszystko m.in. dzięki zawartości w sporych ilościach witaminy C (64,9 mg w 100 g ugotowanych warzyw), która jest niezbędna do wytwarzania kolagenu, który buduje chrząstkę, poprawia stan tkanki łącznej i odpowiada za kondycję stawów i ścięgien.

Poza tym pomagają na wzrok, cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, wrzody - i mogą nawet łagodzić objawy autyzmu. 

Mówiąc krótko: to zdrowotna bomba, prawdziwi eliksir witalności. Oto przepis na sok z surowych brokułów, który pozwoli zachować ich najlepsze właściwości w stanie nienaruszonym:

Bierzemy pożądaną ilość brokułów. Dzielimy je na różyczki, wrzucamy do sokowirówki. Dodajemy do tego pokrojone na kawałki jabłko oraz natkę pietruszki i kilka listków mięty. Opcjonalnie można obficie skropić to sokiem z cytryny. Uruchamiamy maszynę - i voila, prozdrowotny brokułowy eliksir jest nasz. By kuracja przyniosła efekty należy sok pić oczywiście przez kilka tygodni.

mod/media, fronda.pl

Komentarze (6):

Durczykiewicz2019.07.11 20:39
Sam sok nie pomoże na długotrwałe choroby. Dieta żeby mogła pomóc musi być całkowicie zmieniona, najczęściej. Jemy źle. Można by o tym pisac i pisać. Akurat na brokuł radzę uważać, kiedyś wrzuciłam kawałek do sokowirówki i myślałam, że się przekręcę. Musiał być czymś mocno popryskany, a samo umycie i zjedzenie na surowo niewiele da. Trzeba mieć pewne źródło warzyw i owoców dopiero wtedy można je jeść na potęgę, inaczej mogą bardzo zaszkodzić, choć i pryskane z biedronki czy innego badziewia są lepsze niż przetworzone jedzenie.
andrzejhahn32019.07.11 14:18
po co wam katolom owy sok..............po modlitwie i tak wam noga odrosnie
gosc2019.07.11 15:29
Zachowaj dla siebie te twoje mądrości
andrzejhahn32019.07.11 16:02
a ty nie okazuj swojej ciemnoty i zacofania publicznie
arbiter elegantiarum2019.07.11 12:58
Dlaczego kłamiecie w taki bezczelny sposób? Żadne picie soku nie naprawi chorych stawów.
.2019.07.11 11:43
https://i.postimg.cc/QMjcmG9z/papa-broku.png