Tęczowa manifestacja w Warszawie. Przemówienie posła PO przerywane okrzykami - zdjęcie
27.07.19, 17:53(fot. screen)

Tęczowa manifestacja w Warszawie. Przemówienie posła PO przerywane okrzykami

51

W Warszawie przed Pałacem Kultury i Nauki odbyła się manifestacja pod hasłem „Warszawa przeciw przemocy. Solidarni z Białymstokiem”. Uczestnicy chcieli pokazać swoje poparcie wobec Marszu Równości, który miał miejsce w ubiegłym tygodniu w Białymstoku. Pojawili się politycy Lewicy i Platformy Obywatelskiej.

-  Chcę, żebyśmy wszyscy tu stanęli razem przeciwko przemocy, nienawiści, homofobii przeciwko faszyzmowi. (…) Walczymy we wspólnej sprawie. Znaleźliśmy się na wojnie, nie z naszej woli i nie z naszej winy. Znaleźliśmy się na wojnie, którą możemy wygrać w pokojowy sposób. Musimy nawiązywać do ideałów solidarności – mówił Aleks Polak, organizator sobotniego wydarzenia.

- To miasto zniszczył faszyzm i nienawiść. Świetnie wiemy, że nie można się cofać i trzeba powiedzieć „Nie”. Nie tylko tu, trzeba to powiedzieć w całej Polsce. Nie ma wolności, kiedy jest strach. Od naszej odwagi zależy to, czy Polska jest bezpieczna dla wszystkich. Mam nadzieję, że będziecie jutro w Białymstoku i 10 sierpnia w Płocku. Bo Polska to my.- mówił Adrian Zandberg z partii Razem

-  Nie wiem, jak to jest nie móc trzymać za rękę mojego męża, być bitą niezgodnie z faszystowskimi normami. Jedyne co mogę zrobić, to być z wami. Choć nie mam takiego prawa to mówię, że do końca życia LGBT to ja. Kiedyś już były różowe trójkąty, tworzono strefy wolne od różnych społeczności. Wierzę, że nie dopuścimy do tego jeszcze raz. - przemawiała Paulina Piechna-Więckiewicz z Wiosny Biedronia

Z kolei Paweł Rabiej, wiceprzewodniczący Warszawy podkreślił, że "rząd zdradził gejów i lesbijki".

- Chylę czoła przed tymi, którzy byli w Białymstoku, ale mam poczucie, że każdy tam powinien być. Tydzień temu rząd zdradził gejów i lesbijki. Nie tylko nie zapewnił bezpieczeństwa uczestnikom, ale zachęcił do ataków na nich. W Warszawie nigdy tak nie będzie, bo Warszawa jest dla wszystkich. Taka też musi być cala Polska. Musimy znaleźć w sobie siłę i powiedzieć, że nie zgadzamy się na takie traktowanie nikogo, bo nikt na to nie zasługuje. Nie ma innego wyboru. Albo jesteśmy po stronie bitych i poniżanych albo po stronie oprawców - mówił Rabiej

Gdy przemawiał Michał Szczerba z Platformy Obywatelskiej, uczestnicy zaczęli mu przerywać okrzykami dezaprobaty. Aż pomóc musiał mu organizator, który ostudził emocje, tłumacząc, że to inna Platforma, a to wszystko wina Jarosława Gowina. 

- Jestem tu po to, by stanowczo powiedzieć, że nie pozwalam na to, co wydarzyło się w Białymstoku, na pogardę i szczucie. Tłum przerwał mu przemówienie i krzyczał: „Złóż ustawę!” Poseł odpowiedział: - Przeszliśmy długą drogę, jesteśmy w mieście, w którym prezydent po raz pierwszy objął patronatem Marsz Równości, które przyjęło kartę LGBT, a związki partnerskie są w naszym oficjalnym programie.

 

bz/wyborcza.pl

Komentarze (51):

Alojzy Cedzidło2019.07.28 21:03
Nie jestem ani uczonym , ani politykiem , ani uczonym politykiem i może dlatego zrozumieć tej naszej polskiej sytuacji zrozumieć nie jestem w stanie. . Ślepy i głuchy zauważy że te manify LBGT maja tyle z obrona praw homosiów czy gejów co mój Burek z kosmosem . Czysta polityka . A może dalsza realizacja planu PO zwana ,,ULICA I ZAGRANICA " . Zagranica ostatnio wątpliwa , Pozostała ulica .Tylko dlaczego wyciągnęli z pieleszy domowych , w Polsce dotąd nie budzących negatywnych reakcji , traktowanych obojętnie homoseksualistów i innych mijających się z naturą Wyszli z ukrycia atakując Polaków , kościół. , i wszystko co myśli inaczej. niż oni . Domagając się praw większych niż naturalne , zgodne z Konstytucją , przez nich zresztą uchwalonej małżeństwa , rodziny. A wszystko co niezgodme z ich wymaganiami to faszyzm , nacjonalizm . Tylko komunizm nie . I teraz , na koniec ... Czego zrozumieć nie potrafię .;To wszystko co się robi pod cichym okiem PO , to takie samokastrowanie. które wygląda na świadome . Bo jak zrozumieć tą chęć powrotu do władzy , mówi się też ,,do koryta" przy pomocy takich manif . nie podając żadnych swoich programów , lepszych od Pisowskich , dających szanse wygrania . Czyli : Nie rozumie tego świadomego pozbywania się możliwości wygrania wyborów . I to by było na tyle..
igor2019.07.28 18:43
razem, wiosna i sld oto obrońcy ideologii lgbt, ta ideologia nie ma nic wspólnego z prawdziwymi gejami, ideologia lgbt to .... odpowiedzcie sobie sami
FAN ZERRO2019.07.28 17:09
UWAGA UWAGA Przeprowadzamy wielką ankietę by rozruszać ten smutny portal poświęcony homoseksualistom i lewakom. Wpisujcie odpowiedzi w komentarzu: Czego nie ma ZERRO? a) rozumu b) urody c) piątej klepki d) wacka e) kultury osobistej
bogdanus2019.07.28 13:32
Dlatego ze względu na spokój w miastach powinno zabronić się przemarszów LGBT. Mieszkańcy mają mieć prawo do spokoju spowodowane zachowaniami z obu stron.
Ron2019.07.28 10:28
dopoki nie probuja molestowac seksualnie ( ale za mlodu nawet do mnie !! sie przystawiali !!) to nikt na nich nie zwraca na nich uwagi i to pewnie ich najbardziej boli- powinni miec swoje zony: lokale, hoteliki,kluby ..., skoncentrowane w jednej dzielnicy , i niech tam sobie robia co chca....a dlaczego im to nie wystarcza ?
Leszek2019.07.28 12:16
Jasne! Powinni mieć swoje "zony" najlepiej otoczone murem, nie? A zaraz będziesz się oburzał jak ktoś nazwie cie faszystą. Stado hipokrytów i tyle.
Grzegorz2019.07.28 9:32
Nienawidzę speermochlipów I peedalców
Facio2019.07.28 3:41
POWER! The #1 Law of Political Power https://www.youtube.com/watch?v=Vbl5cCWOnt8&t=263s Why the Left NEVER LEARNS (Part 1) - FAKE STATUS!!! https://www.youtube.com/watch?v=x3ZiLcIItsY&t=957s Why the Left Never Learns (Part 2) - Mother Instinct GONE WRONG https://www.youtube.com/watch?v=YkOD517K0z0&t=578s WELCOME TO THE WINNING RIGHT!! 5 Mistakes the American Right Wing Made, & How to FIX Them https://www.youtube.com/watch?v=mX0QG2o4_us
matematyk2019.07.27 21:30
Czy zdaniem pana Rabieja władza musi bezwzględnie zapewniać bezpieczeństwo wszystkim obywatelom, nawet tym którzy narażają się z własnej woli na niebezpieczeństwo? Czy zagwarantuje mi on, że gdy pójdę w młyn na stadionie Legii i będę krzyczał "Kolejorz" to nie dostanę w mordę? Oczywiście, że nie. Niestety państwo zapewnia bezpieczeństwo w ten sposób, że jak ktoś zrobi mi krzywdę, to musi liczyć się z konsekwencjami. Tylko tyle i aż tyle. Sprawcy incydentu w Białymstoku są ścigani przez policję więc nie widzę powodu, aby próbować wmawiać opinii publicznej, że rząd ich zdradził. To jest absurd i demagogia.
Maria Blaszczyk2019.07.27 21:48
Tylko że policja sama wpuściła ludzi w kocioł. A nastepnie nie reagowała, gdy ich napadano. Napadano również zupełnie przypadkowe osoby przecież, chodzące sobie po ulicach. No więc to nie jest w porządku. (dla jasności - sam marsz starała się ochraniać, tylko dzięki nim nikt nie zginął; ale już na "łapanki na pe...łów, urządzane przez resztę dnia i pół nocy, nie reagowali)
www2019.07.27 22:13
Nie mówimy o tym, że policja w jakimś tam szczególe nieprawidłowo zadziałała. Mówimy o regułach działania policji. Policja działała i działania ochronne policji są stosowane - więc reguła działania jest prawidłowa. Natomiast lewackie gnidy tworzą fikcyjny zarzut, który brzmi "brak interwencji policji", a to jest najzwyklejsze kłamstwo.
Leon zawodowiec2019.07.28 8:38
A ja uważam że jak pedały inspirowane przez PO chca chodzic po ulicach to tylko na własna odpowiedzialnosc jako podatnik nie zamierzam finansować tej hecy!!!
Karolina2019.07.27 21:16
Wczoraj oglądałam bardzo trafne hasło! TU JEST POLSKA,NIE BRUKSELA, TU SIĘ ZBOCZEŃ NIE POPIERA!
Olin2019.07.27 20:26
pedałek bardzo wrażliwy, chyba się popłakał....
zatroskany celnik2019.07.27 18:53
Czy tęczowym dewiantom seksualnych spod sztandarów lgbtq+ poza seansami nienawiści, burdami ulicznymi, powszechną szyderą z katolickich symboli religijnych i propagowaniem pedalstwa,pedofili, wszelkich zboczeń i ideologii gender chodxi o cokolwiek innego? Nie mają wolnośi skoro bezkarnie urządzają burdy uliczne i zachowują się jak faszysci i anarchiści?
anonim2019.07.27 18:49
Spokojna, pokojowa manifestacja, fajne miasto i sympatyczni ludzie, po prostu moja Warszawa :)
Zerr02019.07.27 18:54
Pokojowa manifestacja ale hasła faszystowskie. Tak samo jak u progu działalności Hitlera - jawny homoseksualizm 'blond bestii' i 'Zakonu tebańskiego', walka o 'godność' i 'równe prawa'. Same piękne słowa, sympatyczni ludzie w eleganckich koszulach.
M.2019.07.27 21:41
Juz ci mówilem, ze jestes idiota? Jesli nie, to ci to oznajmiam. Jesli tak, to ci to powtarzam.
www2019.07.28 6:56
Ale kogo interesuje, co jakiś M mówi?
www2019.07.27 18:49
Policja interweniowała w Białymstoku a władze krytycznie odniosły się do zajść. Zatem gesty solidaryzowania się z atakowanymi, którzy nie otrzymują pomocy, są bezpodstawne, bo poszkodowani otrzymali konieczne wsparcie. Widać, że państwo odcięło się od napaści na pederastów i od napastników. Lepiej i skuteczniej zadziałać się nie dało i nie było takiej potrzeby. Zobaczmy jak wygląda to z drugiej strony. Pederaści szydzą z wartości uznawanych przez katolików, jak ma to miejsce chociażby przy ostatniej profanacji figurki Maryi, czy we wcześniejszych przemarszach z waginami na proporcach naśladujących procesję, czy w kpinach z mszy dokonywanych przez niby-biskupa, że wymienię tylko te bardziej znane. Jak reaguje na to środowisko pederastów? Czy analogicznie do aparatu państwa, które aresztowało narodowców, władze pederastów aresztowały, czy chociażby potępiły ataki szyderstwa z katolików, dając dowody tolerancji dla religii? Nie, nie potępiły - temat nie jest krytycznie komentowany przez elity pederastów i z ich strony nie są podejmowane żadne działania zapobiegające powtórzeniu się zajść w przyszłości. Ze strony pederastów panuje przyzwolenie na kolejne ataki drwin i szyderstwa z katolickich symboli. Trzeba zauważyć, że co prawda pederaści nie posiadają żadnych elit, pełniących rolę przywódczą i opiniotwórczą dla swoich środowisk, co jednak nie tłumaczy ich bierności w odnoszeniu się do problemu. Ich brak stanowi dla nich raczej okoliczność obciążającą. Kwestia zorganizowania elit zadziałałaby bowiem na ich niekorzyść, gdyż ich posiadanie postawiłoby przed pederastami konieczność zajęcia stanowiska. Celowo więc nie tworzą oni żadnych oficjalnych struktur pełniących role przywódcze, gdyż ich brak daje więcej możliwości destrukcyjnych działań i pozwala lepiej wykorzystywać sytuację rzekomego poszkodowanego.
Karo2019.07.28 9:31
www, serio wagina na kiju jest dla Ciebie równoznaczna z pobiciem (niejednego) człowieka? Z tego co mi wiadomo, Polska nie jest krajem wyznaniowym, przynajmniej jeszcze.
www2019.07.28 17:31
Gdzie napisałem, że wagina na kiju jest dla mnie równoznaczna z pobiciem (niejednego) człowieka?
Zerr02019.07.27 18:37
Kolejna manifestacja Sekty LGBT - niech nikt się nie da oszukać ich załganym hasełkom. Im wcale nie chodzi o żadne "prawa". To jest KŁAMSTWO. Im chodzi o przywileje, a tu i teraz o wymuszenia na Władzach, aby przekazały Sekcie wychowanie dzieci szkolnych. Aby Sekta mogła poddać dzieci potężnej indoktrynacji i psychicznej przemocy - pod jakimiś kłamliwymi pretekstami o 'nauce' albo 'niewykluczaniu'. Oni mówią juz wprost, że ich celem jest pedoseksualizacja najmłodszych. Oczywiście - pedoseksualizacja dla dobra dzieci... Oczy wiście... Sekta MUSI zostac powstrzymana i poskromiona. Bez względu na ofiary po stronie Społeczeństwa. Bo jesli nie - wezmą nas wszystkich ostro za twarz a w końcu zaczna mordować opornych. słówko o tym jak Sekta rozumie "równe prawa". Zboczeńców seksualnych jest 2% dorosłej populacji, i z tych 2% zaledwie kilka procent "zawiera związki". I ten JEDEN PROMIL z ogólnej populacji, konsumuje PONAD 10% adopcji! To znaczy, że zboczeńcy seksualni dostaja dzieci do zabawy na pstryknięcie palcami. Rozumiecie juz dlaczego 'Opieka Społeczna" na zachodzie zajmuje się kidnapingiem dzieci na taką skalę? Aby był zawsze świeży towar dla Übermenschów pod kolorową szmatą.
M.2019.07.27 20:10
Przyznaj sie - jak sie urodziles, pielegniarka sie pomylila i zamiast w pupe, w leb cie uderzyla.
Andrzej2019.07.28 8:16
A Tobie chyba szczepionka uszkodziła płaty czołowe i część kory mózgowej. Zero empatii i rozumu. Współczuję.
Karolina2019.07.27 21:24
ZERRO! MASZ RACJĘ CAŁKOWICIE! A z dziećmi to jest podobnie w Jugendamtach w Niemczech, to żadna tajemnica. Zabierają dzieci pod byle jakim powodem i oddają do rodzin zastępczych . Wiadomo jakich? Podobnie jest w Skandynawii. Ostatnio przecież Polska udzieliła azylu dla Rosjanina, co uciekł ze Szwecji z dziećmi, które były w rodzinie zastępczej u muzułmanów!
M.2019.07.27 21:39
Taaaaaa, jasne.
Maria Blaszczyk2019.07.27 21:45
Były w rodzinie zastępczej, bo rodzice nie byli w stanie zapewnić im opieki. Pomimo tego, że Szwecja stawała na rzęsach, by im pomóc. A cywilizowanego państwa religia obywateli nie obchodzi. Więc nie wiem, co to ma niby do rzeczy. Najstarsza córka pana Denisa Lisova jasno powiedziała, i to w kilku wywiadach, że w żaden sposób nie były religijnie indoktrynowane. A pan Lisov podkreślał, że była to normalna rodzina.
www2019.07.27 21:59
Szwecja do roku 2000 była państwem, gdzie religia miała status państwowej. Czy do roku 2000 Szwecja według Blaszczyk nie była cywilizowana?
KRK2019.07.27 22:51
No ciekawe, jak Maria B. odwroci teraz "kota ogonem"? Pewnie uda, że nie czytała! " www" dobrze to zauważyłeś, logiczne !
Mama Zerro2019.07.28 12:42
Dlaczego trawnik nie skoszony !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jak się nie ruszysz to wkleję tutaj Twój pamiętniczek i wszyscy będą wiedzieć że kochasz się w kościelnym!!!!
andrzejhahn32019.07.27 18:34
Sraty taty i pierdaty tia! Równość dla kogo? Dla pedziów? Tu chodzi oto by nie mówić im że żyją wbrew naturze i są w sodomitami. Wolność ta ma na celu zbrukanie świętości innych by nie ponosić konsekwencji prawnych, które u pedziów wolności nie ma!!! Faszyzm!? O tak ta łatkę trzeba przypiąć Polakom patriotom no i KK. Sami to chodzące świętości aż rzygać się chce patrząc na tą ohyde. Czas oczyszczenia nadchodzi, kto go przetrwa??? Ludzie o czystym sercu i dobrych uczynkach, wam sodomici będzie trudno to przejść 🚶
Paulina2019.07.27 20:52
O, andrzejhahn się obudził! vel Lech Keller !....itd! Jaki sprawiedliwy, jaki uczciwy się znalazł! Pomyliło ci się ! Nie ta forma: nie pisz "wam sodomitom", tylko "nam sodomitom", bo przecież ty również do nich należysz, chłopie, nie przestałeś pedałować ?
ect2019.07.27 21:16
To chyba nie tak, niepotrzebnie się denerwujesz. Wydaje mi się, że jest dwóch "andrzejów". Ten drugi mądry pisze dla zrównoważenia głupoty pierwszego.
Paulina2019.07.27 22:47
Tak, wiem. Ale mi chodzi o tego andrzejahahn3!
ect2019.07.28 7:08
:)
Cogito ergo sum2019.07.27 18:25
Dom wariatów wyległ na ulice.
krzysztof2019.07.27 18:32
Takie mamy społeczeństwo,nic na to nie poradzisz,jedni są przeciw przemocy a inni leją po mordach swoje dzieci i żony.
Zerr02019.07.27 18:49
Nikt nie leje po mordach częściej niż lesbijki w 'związkach'.
Alojzy Cedzidło 2019.07.28 21:22
Napisz odważniej . Chodzi o mocz damski. podczas pieszczot ?
ardo2019.07.28 6:50
Jedni to robią zgodnie z naturą, a drudzy w kiszkę stolcową.
Polak Ateista Dumny Gej2019.07.27 18:19
Fronda dokonała epokowego odkrycia... Społeczność LGBT nie popiera PO i to już od dawna :)
Grzegorz2019.07.28 9:30
Sperma zlizujesz z osranej duupy
Alojzy Cedzidło2019.07.28 21:18
A Pan ,,POlak Ateista Durny Gej Nie widzi braku logiki w ty swoim wpisie ? ,,Społeczność " LGBT nie popiera PO i to od dawna " . Dumny Geju , Dumny Geju . Zaczynam jednak czuć się przekonany ,że powinno by ,,DURNY GEJU " Psujesz opinię ,,SPOŁECZNOŚCI L G B T " Jasne .że nie popiera Bo i po co " PO Was wymyśliło . Spróbujcie się sprzeciwić . a znikniecie wcześnie niż naturalnie. .
hm2019.07.27 18:18
brawo pedał, Szczerba jest tak bezczelny że ma ludzi za idiotów, za PO dochodziło do burd na ulicach, poza tym PO popiera LGBT jak szukają głosów a jak już znajdą to mają w d... LGBT podobnie jak całą resztę. PiS przynajmniej szczerze LGBT nie lubi i niczego im nie obiecuje ale bezpieczeństwo zapewnia wszystkim, Białystok się zdarzył, dwie skrajne demonstracje w tym samym miejscu to błąd władz Bialegostoku i tak policja stanęła na wysokości zadania bo wszyscy cali i zdrowi
anonim2019.07.28 15:59
Ja do LGTB nic nie mam! Lecz chdzi tu ozupelnie cos innego i sprytnie to zawirowanie chce rozegrac PO podsycajac tlumy ze rezim, zamordyzm,przesladowania....................Bialystok jest przkladem ze takie dwie fale demonstrantow to BLAD !!! A PO wiadomo o co chodzi o WLADZE! Nie o dobro wszystkich POLAKOW !!!
ofiara seksualna dewianta w sutannie2019.07.27 18:10
Dlaczego się boicie tej niewielkiej ilości ludzi lgbt bardziej niż dobrze zamaskowanej pedofilii w kościele? Dlaczego się nie boicie, że PIS będzie miał w swoich rękach wszystkie instrumenty władzy i będzie robił co tylko zechce i przestanie się już wtedy troszczyć o głodne dzieci, młodych i bezrobotnych. Teraz już widać jak troszczy się o seniorów, brak leków, dostępu do lekarzy i drożyzna w aptekach. Gdy przestanie zabiegać o głosy i pozmienia wszystkie przepisy, będzie stosował środki przymusu, jak mu się będzie podobać. Z powodu znikomego procenta lgbt mamy na to pozwolić?
www2019.07.27 22:02
Dobrze zamaskowana pedofilia w Kościele? A dowodem na jej istnienie jest to, że jej nie widać? :)
Jacek2019.07.28 11:32
Jak jest dobrze zamaskowana to skąd wiesz że istnieje - homosie ci powiedzieli ???
Anonim tel. 645 5662019.07.28 22:25
dzielnicowy do ubogacenia. Mam znajomych z Pakistanu, wierzących, ubogaca za darmo.
Oloo2019.07.27 18:04
Czy aby na pewno tęczowa a nie czasami przeciwko przemocy? Nie ma to jak katolicka manipulacja w stylu pewnej gazety z Czerskiej Hhehehhehhe