Poseł PiS, Dominik Tarczyński poinformował na Twitterze, że senator Platformy Obywatelskiej, a niegdyś minister obrony narodowej, Bogdan Klich miał nawoływać, by Rada Europy zajęła się Polską.

Tarczyński opublikował na Twitterze fragment stenogramu z Komisji Politycznej, z którego wynika, że Klich wzywał Radę do podjęcia działań w sprawie naszego kraju "nie tylko na papierze".

Jak informuje poseł, senator Platformy Obywatelskiej miał twierdzić na forum Rady Europy, że sytuacja w Polsce jest "gorsza niż w Turcji", natomiast niezależne sądownictwo w naszym kraju "wisi na włosku".


„Pan Klich zauważył, że dzisiaj panowała zupełnie inna atmosfera niż podczas szczytu w Warszawie w 2005 r. Niestety część ministrów Rady Europy była niegotowa lub niechętna, by w efektywny sposób podejść do obecnych wyzwań. Szczyt powinien mieć miejsce, ale z aktywnym zaangażowaniem Zgromadzenia, jeżeli chodzi o plany i deklaracje które mają zostać przyjęte”- napisano w opublikowanym przez polityka PiS dokumencie.

„W tej chwili Rosja czy Azerbejdżan powinny być wykluczone z organizacji. Niezależne sądownictwo już zupełnie zanikło w Turcji, wisiało na włosku w Polsce, a na Węgrzech sytuacja jest jeszcze gorsza. Reakcja Rady Europy powinna być efektywna, nie tylko na papierze. Przedstawiciele partii opozycyjnych państw członkowskich tez powinni brać udział w Szczycie”- mówi stenogram z posiedzenia. 

Poseł Tarczyński poinformował również, że zakazano mu nagrywania wypowiedzi senatora Klicha.

yenn/tvp.info, Fronda.pl