- Podczas Światowych Dni Młodzieży liczba przestępstw i wykroczeń w Krakowie - mieście na co dzień niezbyt spokojnym - spadła niemal do zera. - informuje portal niezalezna.pl

- Faktycznie, potwierdzam: liczba przestępstw i wykroczeń znacząco spadła - potwierdził w rozmowie z portalem rzecznik krakowskiej policji.

- Żadnych rozbojów, napadów, pobić, kradzieży. Nie ma problemu nawet z alkoholem w miejscu publicznym czy jakimiś nieodpowiednimi zachowaniami, choć przecież w mieście nie wprowadzono prohibicji - mówi osoba z krakowskiej policji.

- Mimo obecności dziesiątek tysięcy ludzi z różnych krajów, o różnym kolorze skóry, nie mieliśmy też żadnych sygnałów o jakichś rasistowskich wyskokach - dodaje.

Z kolei rzecznik krakowskiej policji, kom. Grzegorz Gubała mówi:

- Faktycznie, potwierdzam: liczba przestępstw i wykroczeń znacząco spadła. Odnotowujemy ich obecnie bardzo niewiele. Oczywiście przyczyny tego mogą być różne. Oprócz tego, że odbywają się Światowe Dni Młodzieży, na ulicach jest większa liczba policji, wreszcie jest sezon wakacyjny.

Kilkaset tysięcy pielgrzymów z całego świata przebywa właśnie w Krakowie. Widzimy zdjęcia radosnych młodych ludzi, którzy uwielbiają wspólnie Boga. I to jest piękne!

gb/niezalezna.pl