Szydło: Reforma sądownictwa jest celem mojego rządu - zdjęcie
20.10.17, 17:05Zdj. P. Tracz, KPRM, Flickr, domena publiczna CC0

Szydło: Reforma sądownictwa jest celem mojego rządu

Premier Beata Szydło uczestniczyła w szczycie UE w Brukseli. Podczas konferencji prasowej w drugim dniu spotkania szefów rządów krajów członkowskich UE została zapytana o spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy i prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00. Głowa państwa odniesie się do poprawek autorstwa PiS dotyczących prezydenckich projektów ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. 

"Reforma sądownictwa, która jest potrzebna Polakom, zostanie w czasie rządów PiS skutecznie przeprowadzona. To jest cel mojego rządu, to jest cel PiS"- zapewniła premier podczas konferencji prasowej w Brukseli. 

"Ja konsekwentnie powtarzam, że oczekuję tego, że wprowadzimy dogłębną reformę sądownictwa w Polsce, bo ona jest potrzebna Polakom, Polacy tego oczekują"- podkreśliła Szydło. 

Szefowa polskiego rządu zwróciła uwagę, że prezydencka decyzja o zawetowaniu ustaw o KRS i SN spowodowała zatrzymanie wprowadzania reformy. Mimo to premier ma nadzieję, że w czasie rządów PiS zmiany w sądownictwie zostaną skutecznie wprowadzone- taki jest bowiem cel obecnej ekipy rządzącej. 

yenn/PAP, Fronda.pl