Szok! Oskary bez kobiet, LGBTQ+ i mniejszości rasowych nie będą przyznawane - zdjęcie
09.09.20, 15:53fot. pxhere.com

Szok! Oskary bez kobiet, LGBTQ+ i mniejszości rasowych nie będą przyznawane

47

Pojawia się pytanie, gdzie jest granica szaleństwa w zakresie tzw. poprawności politycznej i tolerancji. Bo tak naprawdę, to już zaczyna być przemoc symboliczna, która wkrada się każdym zakamarkiem, tym razem przez ekrany kin. Oto bowiem akademia przyznawania Oskarów ustaliła nowe zasady przyznawania statuetek.

Okazuje się, że filmy, które chcą się ubiegać o nominację muszą mieć specjalną fabułę i musi być związany z jedną z grup: kobiety, mniejszości rasowe, osoby LGBTQ+, osoby z niepełnosprawnością fizyczną lub intelektualną, niedosłyszące. Te same zasady mają dotyczyć także obsady filmów, a nawet obsady ekipy filmowej, a dystrybutorzy i studia będą miały obowiązek posiadania stałego programu staży dla osób z mniejszości.

Wśród aktorów pierwszoplanowych producent będzie musiał obsadzić przynajmniej jednego z mniejszości, a co najmniej 30 proc. „kobiet, mniejszości rasowych, osób LGBTQ+, osób z niepełnosprawnością fizyczną lub intelektualną” w obsadzie.

Gdzie jest koniec tego szaleństwa i szacunek dla osób o tradycyjnych wartościach i poglądach?

 

mp/film.org.pl

Komentarze (47):

Kik2020.09.10 9:31
Wszyscy wiedzą, że w tej "specjalnej fabule" przemilczano jeszcze jedno, najważniejsze kryterium: oczernienie i ośmieszenie Kościoła Katolickiego.
jula2020.09.10 9:11
Bolszewia zaorze wszystko, kino jedna z bardziej amerykańskich dziedzin właśnie padło.
Jurand2020.09.10 8:55
Proponuje pójść trochę dalej- nie zostanie nominowany żaden film w którym nie spółkują producenci z Hollywood z: żyrafami , zdechłymi szczurami oraz yeti. Całe życie tych panów [ i całego lewactwa] obraca się wokół spółkowania i perwersji. Nazwanie ich jaskiniowcami stanowi grubą obrazę dla jaskiniowców i neandertalczyków.
matis892020.09.10 8:36
Hollywood, lewactwo i LZPKNTB+. Chodzi o to by nakręcić film o pedofili w pozytywnym świetle. Rozterki bohaterów, niezrozumienie dla związku pedofila z dzieckiem, odrzucenie społeczne, złamane serce i pokazanie traumy bohatera pedofila dokonującego samobójstwa przez zły i nietolerancyjny świat.
Hanys GórnoŚląski2020.09.10 6:41
Niezmiernie mnie cieszy ta decyzja - bo potwierdza moje przypuszczenia, że światem filmu rządzą debile, idioci i zwykli wariaci.
Jan Radziszewski2020.09.10 2:58
niedługo żydzi i lewacy LGBT się nacieszą swym purysowym zwycięstwem!!! +++ Pouczenia Pan i Król nasz!! 22/ 23 VIII 2020 Oświecenie Sumień - ostatki ++ - Pytasz dziecko ( w duchu) ile umrze osób w Polsce podczas Prześwietlenia Sumień:) - Tak Panie Jezu. + Dużo, dziecko. - To i na świecie pewnie będzie dużo. +++ - Będzie to dużo w każdym kraju i narodzie chrześcijańskim:) (smutny uśmiech Pana Jezusa). Sługa, który zna wolę swego pana otrzyma większą chłostę. ++ Inaczej mówiąc ochrzczeni, którzy zostali wszczepieni w Mój Kościół a zlekceważyli Boże dary odpowiedzą za to surowiej niż muzułmanie czy inni innowiercy, poza tymi, którzy prześladują chrześcijan. Lecz i tam jest masoneria. + Ci zaprzedani szatanowi a wysoko umocowani nie umrą wtedy. ++ - Czy będzie tak, Panie Jezu, że będę szedł i widział zmarłych podczas Sądu na próbę? - Tak będzie, dziecko. Skupisz się na swoich grzechach i winach i Mej Miłosiernej Miłości, ale będziesz to wszystko widział i oglądał. ++++ - Ciekawi Cię, jednak, dziecko, ile osób umrze podczas Prześwietlenia Sumień. ++ Ludzie się będą bali wobec podanej liczby. Niech tak zostanie. Każdy Polak, który chodzi regularnie do Spowiedzi i do Komunii i ani jedna ani druga nie jest świętokradcza < tu w mniejszej części nieczytelny zapis „ 95 procent ma szansę na powrót do życia, ponowną szansę po Prześwietleniu Sumień”. 95 procent z wyżej wymienionych C.P>. Ale tak, będziesz i widział młode, ładne dziewczyny martwe bo własne ich grzechy wywołają w nich taki wstręt, że umrą. ++++ I cóż i będzie widać marność, młode ciała sposobne do rozkoszy cielesnej, do niczego już nieprzydatne:). ++ - Ludzie się będą bali, że nastąpi koniec świata. ++ Czy mam wyprowadzać ich z błędu? - Poniekąd. ++ Będziesz mówił aby przygotowali się na spotkanie z Panem bo chwila jest bliska. I by nie lękali się, ale uniżyli serca. Niech czynią pokutę i żałują za grzechy z całego swego życia a zwłaszcza za zatajone przed spowiednikiem. Niech przepraszają za wszystkie uchybienia wobec Mnie w Przenajświętszym Sakramencie i w Komunii Świętej:) ++ Módlcie się teraz za tych co znajdą się w Prześwietleniu Sumień a nie będą wedle Mej Woli. Może umrzeć wielu młodych ludzi, którzy wzgardzili Bogiem/ A może to być już 14 września, pojawić się Krzyż na Niebie + 7 dni do Sądu Ducha św.
rebeliant2020.09.10 0:49
Proponuję taki film o mniejszości Mazowszan dyskryminowanej przez większość żydowską przybyłą do Polski na sowieckich czołgach.
rebeliant2020.09.10 0:46
W takim razie Chińczycy w ogóle mogą zapomnieć o tej ... no nie oszukujmy się <|-|uj wartej nagrodzie, gdyż Chińczycy są w większości.
Niedoszły aktor2020.09.10 0:28
Wprawdzie nie mam szkoły aktorskiej ale jadę do L.A. powiem że czuję się czarną kobietą, lesbijką i czuję także że skończyłem/am wyższą szkołę teatralną. Może coś mi znajdą u Spielberga, bo jak nie to zdradzę kto mnie ME TOO...
Ela2020.09.9 23:16
Zbojkotujcie galę rozdania Oskarów, to proste. Na pewno bardzo się tym zmartwią i będzie to stanowiło dla nich problem. Episkopat nawet może list pasterski w tej sprawie napisać.
Ela2020.09.9 23:12
Stwórzcie sobie własną nagrodę, jakiś katolicki Oskar, i będziecie mogli ją przyznawać wyłącznie filmom propagującym światopogląd katolicki. Jaki to problem. Boli, że taka nagroda nie miała by takiego prestiżu??... No fakt, mało kto by się nią przejmował. Ale zaraz... Czemu Wy się przejmujecie Duchem Świata ? Czemu chcecie blichtru i mamony ? Czemu chcecie zajmować najzaszczytniejsze miejsce ? Czyż nie wiecie, że jest napisane, że pierwsi będą ostatnimi a ostatni pierwszymi ?
BieS2020.09.9 23:35
Nie rozpisuj się bo coraz gorzej ci wychodzi
Anonim2020.09.9 22:37
Duża część jak nie większość cudownych wynalazków np wiagra, promienie rentgena, mikrofale czy penicylina jest dziełem przypadku. Gdyby homoseksualizm nie był wykreślony z listy chorób psychicznych bardzo możliwe że można by było skutecznie leczyć np alzheimera, schizofrenię czy alkoholizm. Śmiało można powiedzieć że geje nie tylko często zabijają innych hivem, gwałcą dzieci ale też uniemożliwiają leczenie innych zaburzeń.
Anonim2020.09.9 22:39
znaczy zwolennicy ideologii LGBT bo wielu gejów leczy się np w Holandii
Anonim2020.09.9 22:42
Według oficjalnych danych zakażonych wirusem HIV (na zdjęciu) jest w Polsce ok. 19 tys. osób, czyli pół promila populacji Zakażonych jest aż 7,2 proc. bywalców warszawskich lokali dla homoseksualistów – mówią badania. Wyniki europejskiego badania Sialon II ogłoszono dopiero teraz, choć przeprowadzono je już trzy lata temu. Oprócz Warszawy przeprowadzono je w 12 innych miastach na Starym Kontynencie. Ankieterzy zbierali dane w miejscach często odwiedzanych przez gejów. Byli w przeznaczonych dla nich barach, saunach, a zwłaszcza w nocnych klubach i dyskotekach. W Polsce w badania zaangażowany był Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny (NIZP-PZH). – Metoda badawcza jest w pewnym sensie innowacyjna. Na miejscu pobieraliśmy materiał pod postacią przesączu z jamy ustnej, który badaliśmy laboratoryjne pod względem zakażenia wirusem HIV – mówiła w 2014 r. „Rzeczpospolitej" dr Magdalena Rosińska z NIZP-PZH, gdy pisaliśmy o rozpoczęciu badań. W Warszawie pobrano 405 próbek, a odsetek 7,2 proc. zakażonych nie należy do najwyższych w Europie. Przykładowo w Bukareszcie wśród bywalców klubów gejowskich jest 18 proc. nosicieli wirusa HIV, w brytyjskim Brighton 17,6 proc., w Lizbonie – 17,1 proc., a w Barcelonie – 14,2. Jednak odsetek stwierdzony w Warszawie i tak jest zdecydowanie wyższy niż polska średnia populacyjna
Anonim2020.09.9 22:36
Duża część jak nie większość cudownych wynalazków np wiagra, promienie rentgena, mikrofale czy penicylina jest dziełem przypadku. Gdyby homoseksualizm nie był wykreślony z listy bardzo możliwe że można by było skutecznie leczyć alzheimera, schizofrenię czy alkoholizm. Śmiało można powiedzieć że geje nie tylko często zabijają innych hivem, gwałcą dzieci ale też uniemożliwiają leczenie innych zaburzeń.
Izydo2020.09.9 21:51
Marysiu czy święte wafelki ci już zupełnie mózg zaorały? Po pierwsze chodzi o jedną kategorię nagród: najlepszy film. Po drugie tam jest wiele różnych wymagań i wystarczy spełniać dwa. Po trzecie c.h.u.j ci do tego jakie prywatna firma ma wymagania przy przyznawaniu nagród.
Hamer2020.09.9 22:00
Ty jesteś kompletny debil....Pamiętaj jak będziesz wychodził do pracy to masz zabrać po jednej z tych osób ze sobą. Nie rozumiesz cymbale, że tak się zakłada ludziom niewidzialne kajdany??
Izydor2020.09.10 0:02
Drogi kucu, mniej masturbacji, zacznij dbać o siebie, myć zęby i wyjdziesz na ludzi. Kto wie?
KOSTEK2020.09.9 20:48
Film wojenny z czasów II wojny światowej, w którym Murzyni, homoseksualiści i aktorzy queer grają żołnierzy Wehrmachtu i SSmanów najbardziej chciałbym zobaczyć.
Normalność2020.09.9 20:36
To dobrze bo teraz będzie wiadomo czego nie oglądać.
Alfred2020.09.9 20:30
Mam pomysł, niepełnosprawny umysłowo pederasta ja kanapkę. Czyli rozszerzony zakres.
Michał Jan2020.09.9 20:12
Jak w takich warunkach nakręcić film, jak "Locke" - facet jedzie cały czas samochodem i rozmawia przez telefon?
Anonim2020.09.9 20:04
Osoby o tradycyjnych poglądach uważają, że miejsce niepełnosprawnych jest w domu i nie trzeba wywoływać wilka z lasu, przez pokazywanie ich jako normalnych, funkcjonujących w świecie ludzi, bo jeszcze ktoś uwierzy i zacznie się ruch na rzecz budowy podjazdów z prawdziwego zdarzenia?
***2020.09.9 20:32
...akurat ty,.....................najwięcej wiesz co "osoby o tradycyjnych poglądach uważają".
Anonim2020.09.9 22:14
Ja tylko odnoszę się do tego artykułu.
Anonim2020.09.9 22:16
I nie twierdzę, że wiem co uważają, tylko dopytuję z pewnym takim niedowierzaniem. Nie widać znaczka na końcu?
***2020.09.10 20:13
.............aha.
Sr*m na takie Oscary !2020.09.9 19:55
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Faszyzm LGBT2020.09.9 18:22
Faszyzm LGBT postępuje. Teraz tylko wykluczają filmy z Oskara. A potem będą zamykać do Obozów i palić w Piecu.
Randka juz dzis2020.09.9 18:15
Szukam miłego i kulturalnego faceta na spotkania Mam na imię Monia 24 wiosny.... wiecej moich fotek i kontakt do mnie tu- https://erooo.pl Znajdź mnie- Monikj- napisz do mnie i spotkajmy sie!
Astendroid2020.09.9 17:56
No to teraz będzie dylemat: robić film dla oskara czy dla zarobku. Niestety to posunięcie niszczy ciekawe dotychczas wydarzenie. Z pewnością nie będzie pustki i pojawi się jakaś sensowna impreza w to miejsce. A oskary na dobre staną się jednym z wydarzeń tej biednej społeczności LGBT.
marek2020.09.9 17:52
Czysty Komunizm.Już raz w histori holywood to próbował. Widzę na nowo nakręcone filmy z takim przekazem. wyobrazcie sobie....ZORRO,Gwiezdne wojny,Ojciec Chrzestny,Siedmiu wspaniałych,,,hahahah
Mosiek2020.09.9 17:37
Hollyjud!
Jahu🐟2020.09.9 17:07
Scenariusz na film.. Głuchy, spalony słońcem afrykański Indianin pochodzący z plemienia lgbt, wyruszył przez góry Montany aby głosić wszystkim napotkanym, że jest białą kobietą.. a ponieważ po drodze spotkał większościową "bandę", która nie chciała uznać jego prawd urojonych, postanowił pomalować szmatę w sześć kolorów wojennych i wkroczyć na wojenną ścieżkę przeciw rozumowi. Oscar murowany😵😵😵😵
ale kasa się przestanie zgadzać2020.09.9 16:59
ciekawe co imbecyle politpoprawności powiedzą na puste kina? Ostatnie edycje "gwiezdnych wojen", gdzie na siłę narzucili feminizm i rasowe parytety przyniosły o 20-30% mniejsze wpływy niż jak za starych dobrych czasów, gdzie chłop był chłopem a baba babom
Art2020.09.10 15:16
Ale wiesz, ze te twoje "dane" sa z dudy wyjete i nie maja nic wspolnego z rzeczywistoscia? To jest zadziwiajace, jak Wy ciagle naginacie fakty do swojej rzeczywystosci. Wyjdz z katolickiego sredniowiecza i zyj jak normalny wolny czlowiek, nie jak jaskiniowiec albo pastuch z Bliskiego Wschodu sprzed 2000 lat.
tymczasem w prawdziwym świecie2020.09.9 16:37
Zarząd Morskiej Stoczni Remontowej "Gryfia" ma sprzedać swój zatrudniający 200 osób zakład w Świnoujściu. Taki punkt znalazł się w porządku obrad czwartkowego walnego zgromadzenia. To realizacja czarnego scenariusza rysowanego przez związkowców.
Konfederata2020.09.9 16:08
Głasijtie na konfiederatów. Ani rosju ljubit...
jula2020.09.9 16:14
Weź spadaj, trolu, z tym swoim volapükem :-P
Obok "Konfederaty" to ty starcze ...2020.09.9 19:35
(sam sobie dokończ, może być po angielsku)
Anonim2020.09.9 16:02
Ostatni gasi światło
ladychapel2020.09.9 16:00
Kilkadziesiat lat temu przyznanie praw wyborczych kobietom - byloby takze dla was szokiem - wy drewniane lby
po polskiemu piszcie2020.09.9 16:04
towariszcz durak i polskim alfabetem
ladychapel2020.09.9 16:51
Pishy kak hochiu dolbojobie mat twoju i tebe nichego k etomu. Ponial? Cmo jobane bliad
Z tym że dziadziu "po polskiemu"2020.09.9 19:36
po polsku piszemy nieco inaczej.
Michał Jan2020.09.9 20:07
W Polsce te prawa przyznano 102 lata temu. 94 lata temu, na moście w Warszawie, trzeba było robić poprawki. 31 lat temu powrócono bez poprawek. Przez cały ten czas rządzą krajem faceci albo uznawani za przystojnych, albo obiecującym "poczucie bezpieczeństwa".