Szkocja: kaznodzieja nazwał homoseksualizm grzechem i został aresztowany - zdjęcie
14.01.14, 22:00Tony Miano (fot. YouTube)

Szkocja: kaznodzieja nazwał homoseksualizm grzechem i został aresztowany

20

Do zdarzenia doszło w mieście Dundee w Szkocji. Kaznodzieja, Tony Miano, jest Amerykaninem i pochodzi z Los Angeles; na Wyspach przebywał przez tydzień w ramach pracy misyjnej. Po zatrzymaniu przez policję musiał spędzić dobę w areszcie; został wypuszczony za kaucją. Będzie musiał stawić się 22 kwietnia przed sądem w Dundee.

Miano był jednym z dwóch kaznodziejów, którzy przemawiali na ulicach Dundee. Mówił o naturze grzechu i różnych przewinieniach, od jakich Jezus chce wyzwolić ludzkość. Gdy wspomniał o grzechach związanych z seksualnością, takich jak zdrada, rozwiązłość i praktyki homoseksualne, pewna kobieta zaczęła krzyczeć, że jej syn jest gejem.

Drugi z kaznodziejów przemawiających w Dundee był świadkiem zdarzenia. „Tony nie skupiał się na praktykach homoseksualnych: wszystko, co mówił, dotyczyło grzechu.” – skomentował.

Opowiada, że kobieta wezwała przez telefon policję. Na miejsce przyszedł strażnik miejski, który ocenił, że wszystko jest zgodne z prawem. Jednak gdy Miano skończył przemawiać, pojawiło się dwóch funkcjonariuszy policji i aresztowało kaznodzieję. Wyjaśnili, że kaznodzieja dopuścił się naruszenia porządku publicznego poprzez używanie „homofobicznego języka”.

To już drugie aresztowanie Tony’ego miano za głoszenie orędzia biblijnego. W lipcu został zatrzymany przez policję w Londynie, również ze względu na „homofobię”.

Pac/charismanews

Komentarze (20):

anonim2014.01.14 22:21
ciekawe czy muzułmanin lub żyd, gdyby publicznie twierdzili, iż homoseksualizm to grzech to także byliby aresztowani?
anonim2014.01.15 7:24
I co z tego, że jej syn jest gejem? To już powód do chwalenia się na ulicy? Co za patologiczne społeczeństwo.
anonim2014.01.15 8:03
Patologiczne spoleczenstwo??? Ojjj zgadzam sie w 100% tylko ze w niedalakiej przyszlosci na POlacy nie przejrza na oczy to taki sam czeka nasz narod...
anonim2014.01.15 8:06
GenesisX A przesladowanie 100 mln chcrzescijan za wiare na calym swiecie jest ok? A po drugie gdzie tu wolnosc slowa tak mocno broniona przez te same srodowiska? Wyraznie widac, ze na swiecie sa poprostu rowni i "rowniejsi"...
anonim2014.01.15 8:28
@GenesisX "Mówienie o grzechu homoseksualnym to mowa nienawiści wobec gejów, to naruszenie ich wolności." Jakiej wolności.Oni dalej bez zahamowań walą w "kakałko" Wisz co !Tyś pedał!!
anonim2014.01.15 8:36
Doczekaliśmy czasów, w których nie można mówić o grzechu. Przypomina mi się film Adwokat diabła, to co mówił Milton o sobie, prawie ...
anonim2014.01.15 9:08
Lepiej nie wytykać ludziom grzechów, bo mogą poczuć się źle ? Co to za wolność ?
anonim2014.01.15 9:17
@GenesisX Czy mówienie o grzechu sodomii uwiera twoje sumienie? Czujesz się nieswojo? Oczekujesz, że Bóg zmieni swoje poglądy, bo czujesz się źle w... trakcie?
anonim2014.01.15 9:19
@GenesisX Skoro tak, to ja zabraniam Ci mądrusiu wypowiadać się na tym forum, bo prześladujesz nas, ziejesz głupotą, która jest szkodliwa i uciążliwa.
anonim2014.01.15 9:20
Krytyka to nie prześladowanie.
anonim2014.01.15 9:22
@GenesisX Smiem twierdzic( nie bez powodow) zes albo nieoczytany i wydarzeniach chocby z zeszlego roku, albo cham i ignorant...Napisales "chrześcijanie są prześladowani tam, gdzie są w mniejszości." Powiedz mi jak to jest ze skoro Europa jest kolebka chcrzesijanstwa, jak by nie bylo, jeszcze jest stosunkowo w wiekszoci chrzescijanska wpuszcza muzlumanow, zydow i innych innowiercow? Ba! Co do muzlomanow to z Europy zrobili sobie druga ojczyzne!!! I jak to jest ze to my chcrzescijanie przesladujemy ich , skoro to nasz swiatynie plonely w poludniowej Francji w zeszlym roku? Kto tu kogo przesladuje? Czytasz jakies farmazony zracjolalista.pl czy inne gorszace przeklamania a potem bez namyslu skrobiesz to na frondzie wzbudzajac skrajne emocje? Nie wiem jesli bawi Cie troling to ok, ale generalnie wzbudzasz we mnie wspolczucie...
anonim2014.01.15 10:04
Wyglupiles sie piszac to co napisales o chrzescijanach i teraz glupio Ci sie przynac...Jak juz wczesniej komus napisalem, najpierw sprawdz dane, potem zadawaj glupie pytania. O jakim wpuszczaniu Zydow pisalem? A no takim, ze w Europie jest wolnosc wyznania i kazdy bezwzgledu na wyznanie ma prawo do emigracji po spelnieniu odpowiednich wymogow( o jakich wiec bzdurach, jakoby chcrzescijanie przesladowali innowiercow piszesz?) .A tu dane odnosnie chrzescijanstwa w Europie i nietylko. http://blog.losk.pl/2013/04/07/chrzescijanstwo-na-swiecie-dane/ mozesz rowni dobrze wklepac w google ten tamat i znajdziesz odpowiedzi.
anonim2014.01.15 10:15
@GenesisX „Jeżeli stosunek hetero grzechem się nie nazywa, a homo tak, to jest to niedopuszczalna dyskryminacja, stygmatyzacja i nienawiść.” Masz pretensję do Boga? A może powinieneś mieć pretensję do siebie?
anonim2014.01.15 10:37
@GenesisX jeżeliś hetero ,to odwal sie od pedałów!
anonim2014.01.15 12:25
No to dostanie mu się od "prawdziwie tolerancyjnych" czyli tak naprawdę faszystów. @GenesisX " Dopóki nie wzbudzamy nienawiści do innych, wszystko jest ok. Mówienie o grzechu homoseksualnym to mowa nienawiści wobec gejów, to naruszenie ich wolności." Gdzie on zachęcał do nienawiści. Przedstawił tylko biblijną ocenę moralną homoseksualizmu. Gdyby wzywał do zabijania ich to co innego. Zatem kościoły nie mogą mówić nic o grzechu, bo mogą tym kogoś obrazić "mową nienawiści". Więc według ciebie ekolodzy nie mogą krytykować jedzenia mięsa, bo tą "mową nienawiści" obrażają mięsożerców. Czy może oni mają więcej praw? Chyba tylko o pogodzie można pogadać, aby nie narazić się na oskarżenie o "mowę nienawiści". "To tak jakby kaznodzieja muzułmanski nawoływał do mordowania konwertyków z islamu, bo tak przecież nakazuje im Koran!" Wiesz co nie lubię używać wulgaryzmów, uważam to za prostacki. Ale dla Ciebie zrobię wyjątek: walnij debilu pustym łbem o ścianę, może coś pomoże. Gdzie ten pastor WZYWAŁ DO MORDOWANIA HOMOSEKSUALISTÓW???
anonim2014.01.15 13:17
@GenesisX "Paleokonserwatysta - tak jak grzech homoseksualizmu to biblijna "ocena moralna", to postulat mordowania konwertytów jest z kolei, taka samą "oceną", tylko, że koraniczną." Niestety muszę przyznać, żeś palnołeś głupotę. Ten pastor przedstawił swoją ocenę moralną danego zachowania. Stwierdził, że homoseksualizm jest be, podobnie Dawkins twierdzi, że religia jest be. Także powinien pójść siedzieć? Najlepiej jeszcze we wspólnej celi. Mieliby o czym gadać:P Czym innym jest wzywanie do czynów karalnych czyli pozbawienia życia. Aby każdy nawet ty mógł zrozumieć podam przykład: Pierwszy ekolog mówi: jedzenie mięsa jest be. Drugi ekolog mówi: trzeba pozabijać ludzi jedzących mięso. Widzisz różnicę. Pierwszy korzysta z wolności słowa i przedstawia własny osąd jedzenia mięsa. Drugi natomiast wzywa do zabijania mięsożerców. Jeśli nadal nie widzisz różnicy to nie ma sensu rozmawiać, bo to jak gadać ze ślepym o kolorach.
anonim2014.01.15 15:01
Genesis - nie porównuj chrześcijaństwa i islamu. Mimo wszystkich wad, to nasza zachodnia cywilizacja oparta na chrześcijaństwie stworzyła demokrację a islam jest systemem religijno-politycznym opartym na bezwarunkowym posłuszeństwie. Za ateizm w krajach chrześcijańskich nikt nie jest karany – w islamie ateiście grozi kara śmierci. W chrześcijaństwie mówi się, ze homoseksualizm to grzech, ale w tym przypadku to kategoria moralna, nikt nie wzywa do zabijania homoseksualistów. W krajach islamu dość częstym widokiem są szubienice z dyndającymi homoseksualistami. (24) Dlatego wydał ich Bóg poprzez pożądania ich serc na łup nieczystości, tak iż dopuszczali się bezczeszczenia własnych ciał. (25) Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. (26) Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. (27) Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie. (28) A ponieważ nie uznali za słuszne zachować prawdziwe poznanie Boga, wydał ich Bóg na pastwę na nic niezdatnego rozumu, tak że czynili to, co się nie godzi. (29) Pełni są też wszelakiej nieprawości, przewrotności, chciwości, niegodziwości. Oddani zazdrości, zabójstwu, waśniom, podstępowi, złośliwości; (30) potwarcy, oszczercy, nienawidzący Boga, zuchwali, pyszni, chełpliwi, w tym, co złe - pomysłowi, rodzicom nieposłuszni, (31) bezrozumni, niestali, bez serca, bez litości. (32) Oni to, mimo że dobrze znają wyrok Boży, iż ci, którzy się takich czynów dopuszczają, winni są śmierci, nie tylko je popełniają, ale nadto chwalą tych, którzy to czynią. Tutaj wyraźnie Apostoł Paweł mówi, ze tak naprawdę to homoseksualiści na samych sobie ponoszą zapłatę i myślę, że tak jest. Przede wszystkim ciało człowieka jest skonstruowane, ze odbyt nie jest stworzony do seksu, jest to bardzo delikatny narząd a jakiekolwiek mechaniczne jego uszkodzenia grożą nietrzymaniem kału.
anonim2014.01.16 6:44
Ludzie szukają wrażeń, potrzebują silnych stymulacji seksualnych, bo są egoistyczni i sztucznie przez wszechobecny seks nastawieni na tzw "nowe" doznania. Znam wiele kobiet i mężczyzn, którzy prowadzili bardzo rozwiązłe życie a po nawróceniu ich seks z zoną czy mężem daje im o wiele więcej satysfakcji, chociaż jak by to niektórzy określili - jest "ubogi". Seks to coś więcej niż ciało, to też mózg, bo człowiek to nie zwierzę. O szkodliwości różnych "eksperymentów" zaczyna dowodzić nauka: http://nauka.newsweek.pl/seks-oralny-przyczyna-zachorowan-na-raka-krtani-i-przelyku,107003,1,1.html http://www.kryminalistyka.fr.pl/phpBB2/viewtopic.php?p=51619 - niby nie w temacie, ale kto szuka ten, znajdzie ;) Proszę napisz które słowa ap. Pawła nawołują do mordowania homoseksualistów, bo ja ich nie widzę... To co człowiek ma w środku jest delikatne, pokryte roznymi rodzjami nabłonka w zależności od funkcji jaką mają spełniać, bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne, nasze części ciała zewnętrzne pokryte są skórą, która chroni przed szkodliwym otoczeniem
anonim2014.01.16 10:35
GenesisX przestań chrzanić. Chrześcijanie nie karali śmiercią za homoseksualne czyny i św. Paweł do tego nie nawołuje, lecz wskazuje, że to homosie sami siebie na śmierć wydają, chodzi tutaj o śmierć duszy, czyli o to, że po śmierci trafią oni do piekła.
anonim2014.01.16 12:48
@GenesisX Widzę, że nadal nie rozumiesz. Z jednej strony twój przykład też nie jest adekwatny, z drugiej pokazuje, że robisz minimalne postępy. Ale to zawsze coś! O pogromach do Żydów się nie odniosę. Potrzebna by była konkretna wypowiedź. "Nawoływanie do nienawiści jest też karalne" Kogo pastor nawoływał do jakiegoś działania. Przedstawił tylko swoją krytykę lgbt. Dziwne, że ci co najwięcej mówią o tolerancji sami najmniej jej wykazują. Jak ktoś nie ma argumentów to się ucieka do takich chwytów jak "mowa nienawiści". Najwidoczniej homosie nie mają argumentów, stąd wykorzystywanie aparatu władzy do uciszenia krytyki. W końcu "wolność, równość i braterstwo" do czegoś zobowiązuje. No chyba, że to hasło dotyczy tylko lewicowców, a cała reszta to podludzie. Wtedy wszystko by się wszystko zgadzało. Widzę, że tobie też zdarza się krytykować np. Terlikowski to idiota (lub coś podobnego), zatem za tą krytykę sam powinieneś pójść siedzieć:P Czymś innym jest napisać, że TPT to idiota - choć trochę obraźliwa to jednak jest tylko krytyka, czymś innym jest NAWOŁYWANIE: zabijmy lub skrzywdźmy TPT. To jest wtedy nawoływanie do nienawiści i łamania prawa. Widzisz różnicę? Podobnie pastor, skrytykował lgbt, ale nie wzywał do wyrządzenia im krzywdy.