Szef MSZ Niemiec: Żydzi mogą masowo opuszczać Niemcy. Antysemityzm jest codziennością - zdjęcie
27.01.20, 13:58(fot. flickr/Chabad Lubatvich cc by 2.0)

Szef MSZ Niemiec: Żydzi mogą masowo opuszczać Niemcy. Antysemityzm jest codziennością

16

- Niemal co drugi Żyd rozważa opuszczenie Niemiec, kraju, który od dawna stara się zmierzyć z nazistowska codziennością - mówi szef MSZ Niemiec Heiko Maas na łamach „Der Spiegel”.

 

Minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas przestrzega, że Żydzi mogą masowo opuszczać Niemcy, jeżeli pilnie nie zostaną podjęte działania w celu powstrzymania rosnącego antysemityzmu. Jak podkreśla, jedna trzecia młodych Europejczyków niewiele wie na temat Holokaustu.

- Musimy podjąć pilne środki zaradcze, aby takie myśli nie zmieniły się w gorzką rzeczywistość i nie doprowadziły do masowego wyjazdu Żydów z Niemiec - dodaje.

 

Zdaniem Heiko Maasa, walka z antysemityzmem powinna być priorytetem prezydencji Niemiec w UE, która rozpocznie się od lipca tego roku.

 

bz/rp.pl

Komentarze (16):

anonim2020.01.27 20:30
Rozpocznijmy akcje gloszenia, ze Polacy wszyscy to antysemici, bo inaczej wszyscy do naszego kraju sie wpier ,,la.
jude gang2020.01.27 19:54
żadnych świńskich blondynów muzyki tonalnej Bacha i odkrywców ścierw Lutherańskich
alpen lubitz new fate2020.01.27 19:51
Niemcy śmierdzą jak Austriacy a taki Peltz & Skwortz to szkodą gadać
Zabłocki od mydła2020.01.27 19:41
Pewnie dlatego LOT kupił upadłe linie lotnicze bo zwietrzył dobry interes na trasie Berlin Telaviv.
Juliah2020.01.27 19:28
Cała prawda o państwie Izrael wygląda tak: kiedyś w 1948 r. lepiszczem czyli klejem tego Państwa był judaizm. W miarę napływania do Izraela Żydów, judaizm w latach 50-ch XX w. przestał być hasłem jednoczącym obywateli na skutek napływu tam Żydów komunistów-ateistów byłych funkcjonariuszy NKWD z Rosji , UB-eków z Polski i krajów obozu sowieckiego - ale z emeryturami TYLKO z POLSKI. Do 1960-1962 - nie istniało coś takiego jak słowo Shoah = holocaustum czyli całopalenie. Od 1962 r. klejem obywateli Izraela stał się holokaust i wspólna walka z Arabami postawiona na wyższy szczebel przez MOSAD i armię Izraelską. Cały lewicowy Zachód - czyli elity celebryckie na Zachodzie Europy w 1967 r. - poparły kraje arabskie w wojnie z Izraelem - podobnie jak państwa Bloku Sowieckiego. Od tego czasu hasłem jednoczącym obywateli państwa Izrael na początku XXI wieku stał się lansowany antysemitzm. Żydzi opuszczają kraje Europy Zachodniej na skutek fal pokolonizacyjnych w polityce państw kolonialnych (Francja, Holandia, Hiszpania) i przyjmowania uchodźców islamskich z ostatnich lat. Mimo poszczególnych rozłożonych w czasie alji - Alija) - powrotów - Żydów do Izraela , w tym tzw. czarnych Żydów z krajów Afryki - demografia Izraela bedzie się zmieniać, co już staje się faktem. Żydzi= Izraelici czyli obywatele państwa Izrael stoją w kolejkach po polski paszport w konsulacie w Tel-Avivie , bo wiedzą doskonale, że Polska jako kraj Unii Europejskiej jest dla nich drzwiami do wyjazdu i zamieszkania w Europie i zabezpieczenia spokojnego pobytu w razie ataku Iranu na Izrael. Ilość przyznawania paszportów polskich przez polskie placówki w Izraelu rośnie jak na drożdżach. i wynosi już kilka tysięcy rocznie (oficjalne dane konsulatów i GUS) . Do gry w Izraelu włączyła się Rosja Putina i jego oligarchowie pochodzenia żydowskiego, w tym ostatni organizator obchodów w Yad Vashem niejako Mosze=Wiaczesław, co chciał kupić Grupę Azoty, w czym przeszkodził mu rząd PiS (rząd Tuska czy Kopacz sprzedałby mu Azoty bez jednego zdania !!!) . Cała hucpa przeciw Polsce to zemsta na Polakach za to, że Moshe nie stał się właścicielem Zakładów nawozów sztucznych czyli Polskiej Chemii Nawozów Azotowych Polic-Puław i Tarnowa. Rzecz w tym, czy Żydzi oligarchowie z Rosji Putina dogadają się z Żydami w USA wspierającymi państwo Izrael? BO obok Izeaela lezy Syria, gdzie bazy morską i lądowe ma już Rosja, której Asad dyktator w Syrii spłaca długi Putinowi za poparcie. Żydzi w Europie i w USA wiedzą świetnie, że w Polsce NIC im nie grozi, chociażby z faktu, że przyjeżdżający tu chasydzi na groby cadyków czy młodzież izraelska do Auschwitz może czuć się bezpiecznie.
Senny2020.01.27 18:40
Jak to było? Tylko Niemcy? A Polski nie mogą opuścić?
janusz2020.01.27 18:22
Oby nie do Polski!
Adolf2020.01.27 17:13
Żydzi mogą masowo opuszczać Niemcy na znak protestu przeciwko brakowi praworządności w Polsce !
Elektor2020.01.27 16:58
No to akurat Szkopy oddychną, ale zostaną im jeszcze kolorowi....
JS2020.01.27 16:47
Jeżeli opuszczają Niemcy to znaczy, że coś tam się niedobrego wydarzy. Podobnie było z opuszczeniem WTC. Pozdr.
Beno2020.01.27 16:26
Nie trzeba się przejmować. może żydzi zaczną zamiast Polaków, krytykować Nieców za ich antysemityzm. Oby tylko nie uciekali do Polski. Niewielu jest tych, co potrafi się odwdzięczyć.
mała retrospekcja 2020.01.27 16:00
Żydzi masowo uciekają z Niemiec, ale także Francji i UK, jednocześnie wg niemców i światowego lewactwa, to w Polsce jest największy antysemityzm.... W piątek około 21.45 , będąc na spacerze z psem, widziałem u siebie na obrzeżach miasta chyba ze 20 ortodoksyjnych żydów palących jakieś świeczki przy zamkniętym ogrodzeniu ich cmentarza. Nikt im nic nie mówi, nie krzyczy do nich a przechodzili obok nich także jacyś podpici młodociani. Wypomnę że ci Żydzi przyjeżdżają tam odkąd pamiętam. I tak sobie wspominam jak to w Paryżu pod wielką synagogą stoi wojsko z długa bronią a nieopodal chłopaka w jarmułce arabscy(?) gówniarze kopią po tyłku i wołają "Auschwitz" ...
anonim2020.01.27 22:05
Araby kopią po tyłku chłopaka w jarmułce za mordowanie Palestyńczyków, przez Żydów. Żydzi zachowują się jak Naziści, tylko jeszcze obozów im nie pobudowali.
Cool2020.01.27 15:45
Nie! ... niemożliwe (?):-))
Antek z Czerniakowa2020.01.27 14:29
Przecież Arabowie czują się w Niemczech jak u siebie i mają na wszystko przyzwolenie, a że najbardziej ze wszystkich tamtejszych nacji kochają Żydów, to pejsate zaskoczone takimi względami w popłochu zaczynają się pakować, byle nie nad Wisłę....
Marian2020.01.27 14:05
Prawdopodobnie klopoty w niemieckiej sluzbie zdrowia sa tego przyczyna.