Szef MSWiA: Mężczyzna, który się podpalił, to ofiara propagandy totalnej opozycji - zdjęcie
21.10.17, 10:25Fot. P. Tracz KPRM via Flickr, CC 0

Szef MSWiA: Mężczyzna, który się podpalił, to ofiara propagandy totalnej opozycji

„To jest ofiara tej propagandy, która ma miejsce w Polsce. Propagandy totalnej opozycji, która mówi o tym, że walczy z rządem poprzez ulicę i zagranicę” - mówił dziś szef resortu spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak na antenie RMF FM.

Dodawał:

Czy to jest racjonalne? Nie ma powodów żeby targnąć się na własne życie w takiej sytuacji. To świadczy o tym, że ten pan jest ofiarą tej propagandy”.

Na antenie radia RMF FM Błaszczak mówił też o reformie sądownictwa:

Wciąż aktualne jest przesłanie, z którym prezydent szedł do wyborów, przesłanie które wynika z programu PiS, a więc dogłębna reforma wymiaru sprawiedliwości. Rozmawiałem z premierem Kaczyńskim wczoraj późnym wieczorem. Premier Kaczyński jest dobrej myśli”.

Podkreślił, że PiS analizuje uwagi prezydenta, dodał jednak, że obecnie Prawo i Sprawiedliwość jest optymistyczne. Dodał: „jesteśmy blisko porozumienia”.

O prezesie PiS mówił:

Uważam, że w naszym obozie władzy premier Kaczyński jest najwybitniejszym politykiem, ma największe doświadczenie. Nie wiem czy będzie rekonstrukcja i jak będzie głęboka, ale podtrzymuję, że premier Kaczyński jest liderem obozu władzy i myślę, że na polskiej scenie politycznej dziś najwybitniejszym politykiem”.

dam/300polityka.pl,Fronda.pl