Szczerski: Prezydent nie ujawni aneksu do raportu o WSI - zdjęcie
17.10.17, 07:20

Szczerski: Prezydent nie ujawni aneksu do raportu o WSI

,,Nie wybieram się do rządu pani premier Beaty Szydło'' - zadeklarował na antenie RMF FM szef gabinetu prezydenta, Krzysztof Szczerski. W ten sposób odciął się od medialnych spekulacji o tym, że po prawdopodobnej rekonstrukcji rządu miałby zastąpić dotychczasowego szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego.

Szczerski powiedział też, że ze strony Jarosława Kaczyńskiego nie padła jak dotąd oferta przeniesienia ciężaru prowadzenia polityki zagranicznej na Pałac Prezydencki. Jednak, jak powiedział polityk, ,,jeszcze w tym tygodniu'' dojdzie do spotkania między szefem PiS a Andrzejem Dudą. Rozmowy będą dotyczyć ,,zakończenia reformy sądownictwa''.

Szef gabinetu Dudy wyraził wątpliwość co do możliwości przejęcia przez prezydenta większych kompetencji w sprawach polityki zagranicznej kosztem MSZ. ,,W mojej opinii nie ma takiej dynamiki, która by do tego doprowadziła. Nie ma dzisiaj takich rozmów ani takich potrzeb'' - stwierdził.

Szczerski był też pytany o ujawnienie aneksu do raportu o WSI. Jak powiedział, ,,nie ma decyzji prezydenta o tym, aby aneks ujawnić''.

mod/rmf24.pl