Szczerski: Nie istnieją żadne notatki z rozmów Komorowskiego - zdjęcie
13.08.15, 19:05

Szczerski: Nie istnieją żadne notatki z rozmów Komorowskiego

9

Mówił o tym w Telewizji Republika Krzysztof Szczerski doradca prezydenta ds. międzynarodowych.

–  Jest więcej notatek z rozmów obecnego prezydenta, jeszcze kiedy był elektem, niż z całych pięciu lat rozmów prezydenta Komorowskiego – stwierdził. Szczerski zaznaczał, że kiedy pracował w MSZ traktował jako oczywistość spisywanie notatek z każdej przeprowadzonej rozmowy z reprezentantami zza granicy. Moim zdaniem to rzecz niezrozumiała. To podstawa pamięci instytucjonalnej, bezpieczeństwa państwa i pewnej ciągłości polityki, żeby wracać do argumentów i zobaczyć stanowisko różnych krajów– podkreślał.

Szczerski zaznaczał, że dotąd żaden prezydent nie odbył tylu rozmów z przedstawicielami innych krajów, niż ma to w planie Andrzej Duda. – To będzie bezprecedensowa aktywność prezydenta, żaden z poprzedników nie miał tylu spotkań, ile będzie miał prezydent Duda. W ciągu trzech miesięcy spotka się z 30-40 głowami państw – informował. – Ilość będzie bezprecedensowa, bo prezydent Duda jest człowiekiem niezwykle aktywnym, od nas też oczekuje dużo – dodał.

Jak nakreślił doradca prezydenta ds. międzynarodowych, będą trzy rodzaje kierunków prezydenta: region, Europa, Świat i dwa wyznaczniki merytoryczne: bezpieczeństwo i rozwój gospodarczy. – Zasada w polityce zagranicznej jest prosta – rozmawia się z tym, kto ma własne zdanie. Prezydentowi Dudzie zależy na relacjach realnych, a nie rytualnych – zaznaczał.

mod/telewizjarepublika.pl

Komentarze (9):

anonim2015.08.13 19:40
Kgb ma na Komorowskiego specjalną teczkę, z ruskim agentem Petruszewem się kontaktował. Jest Komorowski z radzieckimi strukturami wsi nie od dzisiaj związany. Odznaczenie szpiega przez Komorowskiego oraz całego szeregu z gazety wyborczej też negatywnie świadczy o Komorowskim.
anonim2015.08.13 19:42
xporferus1 Komorowski i PO w kwestii obiecywania są niedoścignieni. Do roboty po 8 latach przed wyborami Kopacz się bierze, specjalnych tragarzy wynajęła a sama w stroju sportowym udaje że intensywnie pracuje.
anonim2015.08.13 19:43
Komoruskiego notatki zniszczyli, bo nie było w nich ani jednego słowa bez ortografa...
anonim2015.08.13 19:54
Pierwsze rządy PISu były pasmem kłótni o bzdety (jedno co było pozyteczne to rozwiązanie WSI) Teraz Duda objedzie cały świat, ale po co się pytam? Co nam obcy pomogą? Orban siedzi na tyłku i naprawia Węgry, ma roboty po same pachy, ale też on miał wizję, a Kaczyński ma bełkot i Maxa Webera w głowie. Mam naprawdę dość socjalizmu i liberalizmu, systemu dwupartyjnego, socjologów i politologów czyli ludzi szkolonych przez lewicę na filozofii niemieckiego idealizmu jako doradców władzy. Chcę filozofów KULu bo są najlepszi i nie mają na świecie konkurencji-mając taki skarb moglibysmy dać przykład calemu światu, to nie, bo rządzą nami nadęci głupcy których bym nie zatrudniła nawet do sprzątania.
anonim2015.08.13 20:04
miszczu jeśli PiS wygrał to jest szansa dla Polski, nie wszystko PO zdemolowało można Kraj odbudować.
anonim2015.08.13 22:26
miszczu to zawsze na plus, podczas rządów PO nawet i Kościoła nie uszanowali i Domy Boże rozwalali. Co zniszczyli to odtworzymy. Jeśli jest taka potrzeba to Ksiądz może samochód mieć do dyspozycji, nie ma w tym nic zaskakującego. Palikot ma nielegalny samolot i całe mnóstwo czołowych antyklerykałów zdobyło pieniądze na przekrętach dlatego PIS się obawiają bo stracą to co nakradli.
anonim2015.08.14 1:11
Ja cały czas czekam na informację, że nowemu prezydentowi przekazano Aneks do Raportu rozwiązania WSI. Klarcia na 98% obstawia, że tego Aneksu już dawno nie ma.
anonim2015.08.14 1:16
@...eee Chyba upały Ci szkodzą. Filozofowie KUL-u jako rząd? Ładnie by kraj na tym wyszedł. Nawet nie wiadomo, czy Polska była by jeszcze katolicka. A co do wyjazdów zagranicznych głowy państwa - tak się załatwia w świecie interesy. Powinien zabierać jeszcze ze sobą przedstawicieli firm, żeby uzgadniali kontrakty. Angela Merkel właśnie tak działa i dlatego też Niemcy mają bardzo wysoki eksport, a z tym się wiąże potęga gospodarcza kraju.
anonim2015.08.16 20:47
Doradca Prezydenta Krzysztof Szczerski: "Nie powstawały notatki służbowe z rozmów prezydenta"... Rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski: "Notatki ze spotkań Prezydenta z udziałem przedstawicieli MSZ są w ministerstwie. Wgląd dla nowej administracji możliwy na ogólnych zasadach". i kogo tu słuchać...? są notatki czy ich nie ma...?