Szaleńcza paranoja Erdogana? Turcja wydala 10 ambasadorów, w tym USA, Niemiec i Francji - zdjęcie
24.10.21, 11:35Zdj. Kremlinru, CC BY SA 4.0, Wikimedia Commons

Szaleńcza paranoja Erdogana? Turcja wydala 10 ambasadorów, w tym USA, Niemiec i Francji

58

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zapowiedział wydalenie z kraju 10 dyplomatów, w tym ambasadorów Francji, Niemiec i Stanów Zjednoczonych. Wszystko w związku z wezwaniem Turcji do wykonania wydanego 4 lata temu wyroku ETPCz, który nakazuje zwolnienie z więzienia jednego z politycznych przeciwnków Erdogana - Osmana Kavali.

Erdogan polecił uznać za persona non grata ambasadorów Kanady, Danii, Holandii, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Nowej Zelandii, USA, Francji i Niemiec.

Siedem z wyżej wymienionych krajów to sojusznicy Turcji w Sojuszu Północnoatlantyckim. Ich wyrzucenie z kraju może wywołać jeden z najgłębszych kryzysów między Turcją a NATO.

Wydalenie dyplomatów ma związek z ich apelem o uwolnienie Osmana Kavali - tureckiego biznesmena, filantropa i społecznika. Kavala został oskarżony najpierw o finansowanie antyrządowych protestów w Gezi Park w Stambule w 2013 roku. Następnie zaś do listy zarzutów dołączył udział w organizacji nieudanego puczu w 2016 roku.

- Po drugiej stronie kładą się, wstają, Kavala, Kavala. Filia Sorosa (George'a Sorosa - przyp. tłum.) mówi "Kavala". Dziesięciu ambasadorów przyjeżdża po niego do Ministerstwa Spraw Zagranicznych? Co to za chamstwo? Nad czym wy się tu zastanawiacie? Tu jest Turcja, Turcja! To miejsce nie jest klanowym państwem, jakie sobie wyobrażacie! Tutaj nie będziecie wstawać i przychodzić do Ministerstwa Spraw Zagranicznych z instrukcjami. Wydałem już MSZ niezbędne polecenia. Powiedziałem: "natychmiast rozstrzygniesz o tym, że tych dziesięciu ambasadorów zostanie ogłoszonych niechcianymi osobami w naszym kraju!" Ponieważ oni poznają, będą rozumieć Turcję, w nieznanym i niezrozumianym przez siebie dniu opuszczą ten kraj! - wykrzykiwał Erdogan w studenckim mieście Eskisehir.

Turcja złożyła niedawno wniosek do USA o wyrażenie zgody na sprzedaż samolotów myśliwskich F-15. Wcześniej w ramach sankcji Turcji odmówiono sprzedaży znacznie nowocześniejszych samolotów F-35. Alternatywnie do zakupu F-15 od Stanów Zjednoczonych, Turcja rozważa zaopatrzenie się w myśliwce u... Rosji. To jednak niewątpliwie nie spodoba się sojusznikom z NATO.

Turcja jest członkiem Sojuszu Północnoatlantyckiego nieomalże od początku jego istnienia. Obecnie zaś kraj zmaga się z gigantycznym kryzysem. Kurs liry tureckiej przekracza, wydawałoby się, nieprzekraczalne dotychczas psychologiczne poziomy. W tym tygodniu za 1 dolara trzeba było zapłacić aż 10 lir tureckich. W ubiegłym roku o psychologicznych barierach wartości tureckiej waluty mówiło się w przypadku kursu 7 tl za jednego dolara.

Zdaniem publicystów Financial Timesa, decyzja o wydaleniu 10 dyplomatów jeszcze bardziej zaszkodzi niezwykle już słabej tureckiej walucie. Co interesujące, piszą o tym nawet konserwatywne tureckie media, takie jak Sozcu.

reuters, sozcu, anadolu agency, tłumaczenie z tureckiego: Grzegorz Grzesik

Komentarze (58):

ala2021.10.25 10:06
braw0 Erd0gan c0 sę wtrącaja hp0kryc !
Ciekawy2021.10.25 9:27
Zachodnia zboczona bolszewia prze do wojny totalnej, po której nie zostanie kamień na kamieniu. Chiny , Turcja, Rosja nigdy bolszewii nie ustapią nawet za cenę prawdziwej wojny. A w tej Zachód zwycięzcą nie będzie.
Olo2021.10.25 6:33
Tak się powinno postępować z oszołomami, państwo nie ma przyjaciół, ma interesy i żaden ambasadorzyna nie powinien się wtrącać w sprawy wewnętrzne kraju w którym przebywa na placówce!
Olej2021.10.24 22:45
To nie jest szaleńcza paranoja, to poważne państwo w działaniu.
Böno2021.10.24 21:19
Chłop ma jaja. Takiego przywódcy nam trzeba.
Skrzypk na dachu2021.10.24 19:57
A teraz towarzysze jewreje zaśpiewajmy wspólnie hymn naszej ukochanej radzieckiej ojczyzny: . . . . . . . . . . . . . Гимн Советского Союза . . . . . . . . . . . . . Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! . . . . . . . . . Urraaa ..... Za Putinu ....!!! Urraaa .... !!!
Skrzypek na dachu2021.10.24 19:31
Brawo Pan Prezydent Recep Tayyip Erdogan , bo teraz juz wiadomo ze to byl brudny sorosowski spisek .
Anonim2021.10.24 19:28
juz sie płaci 10 lir za dolara,a już niedługo będzie to 1 cały fortepian
Skrzypek na dachu2021.10.24 19:22
Brawo Pan Prezydent Recep Tayyip Erdogan , bo teraz juz wiadomo ze to byl sorosowski spisek bezboznych globalistow od organizacji Gulen z USA ktorzy oficerowie pod przykrywka Attaturkowcow w Lipcu 2016 chcieli przejac wladze wojskowym zamachem wspieranym przez CIA Obamy , za to ze Turcja kategorycznie sprzeciwiala sie antypalestynskiej polityki Stanow Zjednoczonych na Bliskim Wschodzie a szczegolnie dozbrajania Kurdijskiej Partii Komunistycznej w Iraku i Syrii . Kazdy juz widzi komu jest potrzebne rozbijanie kazdego panstwa propalestynskiego . Co do F-35 , Turcja moze sie cieszyc bo ta maszyna to niezdatny zlom i bubel , flota powietrzna USAF uziemniona przez brak czesci zapasowych , niczym francuskie Carrakalle .
matis892021.10.24 18:17
Spełnia się proroctwo o inwazji Chin i Rosji na UE. Stanie się to wtedy gdy UE się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Właśnie dyktaturę UE zapowiada już oficjalnie Niedzielski i lewacki PIS. Niemcy i Francja robią wszystko by Chiny i Rosja podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku.----------------------- Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''
matis892021.10.24 17:08
A teraz towarzysze jewreje i wy "nieterrorysci" Guantanamo zaśpiewajmy wspólnie hymn naszej ukochanej radzieckiej ojczyzny: . . . . . . . . . . . . . Гимн Советского Союза . . . . . . . . . . . . . Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Urraaa ..... Za Putinu ....!!! Urraaa .... !!! Allahu akbar .... !!!!
matis892021.10.24 18:17
DO LEWACKIEGO PODSZYWA: Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
glos z ropiejacej euroPY2021.10.24 16:28
Brawo Erdogan .Znow chca komus narzucac swoje lewackie porzadki.
Katarzyna2021.10.24 16:24
Turcja ma swój honor,w pełni popieram ich postawę.To wewnętrzne sprawy tego potężnego i przyjacielskiego nam kraju.
Skrzypek na dachu2021.10.24 19:29
Brawo Pan Prezydent Recep Tayyip Erdogan , bo teraz juz wiadomo ze to byl sorosowski spisek .
matis892021.10.24 16:21
Spełnia się proroctwo o inwazji Chin i Rosji na UE. Stanie się to wtedy gdy UE się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Właśnie dyktaturę UE zapowiada już oficjalnie Niedzielski i lewacki PIS. Niemcy i Francja robią wszystko by Chiny i Rosja podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku.----------------------- Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''
Izydor.2021.10.24 16:04
Brawo Erdogan. To się nazywa niezależna polityka niezależnego państwa.
Anonim2021.10.24 15:40
Turcja dobrze robi ten Cavala to amenetykański agent bezpośrednio uczestniczący i finansujący pucz anty -Turecki w 2016 r. Odbywa karę więzienia. USA nie mogą robić najważniejszemu sojusznikowi NATO na Środkowym Wschodzie łaski w sprzedaży samolotów czy systemów rakietowych. Turcja sobie poradzi i dobrze robi z tymi personami non grata niech chołota nabierze szacunku do tureckiego wymiaru sprawiedliwości. Jak coś te ambasadory chcą spieprzyć to nawet z anioła zrobią diabła . Znamy Danie . Holandie i inne jak pluły na Polski Wymiar sprawiedliwości .Niech spadają
Anonim2021.10.24 15:48
A teraz towarzysze jewreje i wy "nieterrorysci" Guantanamo zaśpiewajmy wspólnie hymn naszej ukochanej radzieckiej ojczyzny: . . . . . . . . . . . . . Гимн Советского Союза . . . . . . . . . . . . . Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Urraaa ..... Za Putinu ....!!! Urraaa .... !!! Allahu akbar .... !!!!
festyn pod tecza2021.10.24 16:32
sam sobie spiewaj teczowy trutniu.
matis892021.10.24 15:34
A teraz towarzysze jewreje i wy "nieterrorysci" Guantanamo zaśpiewajmy wspólnie hymn naszej ukochanej radzieckiej ojczyzny: . . . . . . . . . . . . . Гимн Советского Союза . . . . . . . . . . . . . Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Urraaa ..... Za Putinu ....!!! Urraaa .... !!! Allahu akbar .... !!!!
matis892021.10.24 16:21
DO LEWACKIEGO PODSZYWA: Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Anonim2021.10.24 15:04
Jeszcze bardziej Turcji zaszkodzi uwolnienie tego podżegacza wojennego. A przy okazji widać, że takich podżegaczy nie należy skazywać na więzienie. Turcja, aby uchronić się przed napaścią, powinna podżegaczy znikać. Wtedy wszelkie szczekanie w obronie podżegacza traci rację bytu.
hrabia Potocki2021.10.24 15:04
Proste --nie chce ludzi Sorosa w Turcji
matis892021.10.24 14:53
Spełnia się proroctwo o inwazji Chin i Rosji na UE. Stanie się to wtedy gdy UE się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Właśnie dyktaturę UE zapowiada już oficjalnie Niedzielski i lewacki PIS. Niemcy i Francja robią wszystko by Chiny i Rosja podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku.----------------------- Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''
matis892021.10.24 14:21
A teraz towarzysze jewreje i wy "nieterrorysci" Guantanamo zaśpiewajmy wspólnie hymn naszej ukochanej radzieckiej ojczyzny: . . . . . . . . . . . . . Гимн Советского Союза . . . . . . . . . . . . . Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Urraaa ..... Za Putinu ....!!! Urraaa .... !!! Allahu akbar .... !!!!
matis892021.10.24 14:52
DO LEWACKIEGO PODSZYWA: Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
iwo2021.10.24 14:06
Co to za tytul: Szalencza paranoja Erdogana. Skoro pan Prezydent zapowiedzial wydalenie dypolmatow, to mial powod, zeby tak postapic. Oczywiscie pismaki w Polsce sie dziwia, bo u nas to jest normalne , jak obcy nami rzadza i poniewieraja.
Fumfel2021.10.24 14:13
Fakt, w zwasalizowanej polsce wydalenie ambasadora usa to sprawa nie do pomyślenia.
absolwent2021.10.24 13:48
A kto dużemu i silnemu zabroni? (Druga armia świata!)
matis892021.10.24 13:46
Spełnia się proroctwo o inwazji Chin i Rosji na UE. Stanie się to wtedy gdy UE się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Właśnie dyktaturę UE zapowiada już oficjalnie Niedzielski i lewacki PIS. Niemcy i Francja robią wszystko by Chiny i Rosja podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku.----------------------- Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''
KOSTEK2021.10.24 13:29
A teraz towarzysze jewreje i wy "nieterrorysci" Guantanamo zaśpiewajmy wspólnie hymn naszej ukochanej radzieckiej ojczyzny: . . . . . . . . . . . . . Гимн Советского Союза . . . . . . . . . . . . . Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Urraaa ..... Za Putinu ....!!! Urraaa .... !!! Allahu akbar .... !!!!
KOSTEK2021.10.24 13:23
Nie mam zaufania do filantropów, zwłaszcza tych ze stajni Sorosa. Są to filantropi o zapędach totalitarnych. Turcja prezydenta Erdogana nie jest może wzorem demokracji, ale z pewnością jest państwem niezależnym, rządzonym w oparciu o interes narodowy. Czy prezydent Erdogan podjął słuszną decyzję przetrzymując tureckiego filantropa w więzieniu, mimo ze został on uniewinniony przez turecki sąd (sądy w Turcji są więc niezależne), a teraz wydalając zachodnich dyplomatów, to się dopiero okaże po owocach. Dziwić może jedynie, że wśród ambasadorów domagających się zwolnienia Osmana Kavali jest również ambasador USA. Kraj ten od blisko 20 lat aż do tej pory przetrzymuje bez postawienia zarzutów, bez sądu i bez wyroków osoby podejrzane o terroryzm w więzieniu w Guantanamo na Kubie. Nikt w ich obronie nie protestuje, nikt nawet się nie zająknie. Obłuda polityków amerykańskich, a także obrońców praw człowieka po prostu zwala z nóg.
katolicka deratyzacja Polski2021.10.24 13:09
Polska jest sojusznikiemTurcji,i powinna sie uczyc od Erdogana i Orbana,jak szanowac i dbac o wlasna niepodleglosc takze w ramach NATO.
Allahu akbar!2021.10.24 13:11
Ale ja chce do Europy, proszę, proszę... - - - - - - A tu głos zza chmury: A takoj balszoj, ty job twoju mać!
katolicka deratyzacja Polski2021.10.24 13:15
PO to partia faszystowska.
A tu głos zza chmury:2021.10.24 13:25
A takoj balszoj, ty job twoju mać!
Władysław2021.10.24 12:45
Brawo Panie Prezydencie Erdogan! Turcja jest silnym, niezależnym państwem z ponad 500.000 armią. Cały świat się z nimi liczy. Turcja powinna być wzorem dla Polski, a Prezydent Erdogan dla tego żałosnego człowieczka z wiecznie już podkulonym ogonkiem czyli Kaczyńskiego.
Allahu akbar!2021.10.24 13:04
Ale ja chce do Europy, proszę, proszę... - - - - - - A tu głos zza chmury: A takoj balszoj, ty job twoju mać!
katolicka deratyzacja Polski2021.10.24 13:10
PO to partia faszystowska.
katolicka deratyzacja Polski2021.10.24 13:24
Moja partia to jedynie słuszna partia bolszewicki PiS!
kałmuk2021.10.24 12:40
jak on tak może, nie pytał o pozwolenie Kaczyńskiego, Dudy albo Morawieckiego, Frondy też nie pytał, okazuje się, że w polskojęzycznych łbach nie mieści się to, że Turcja to niezależne państwo i jeżeli coś robi to nie pyta się o zgodę USA i Izraela jak to za każdym razem robi PIS
katolicka deratyzacja Polski2021.10.24 13:12
PO to partia faszystowska.
AAAtomek2021.10.24 12:31
Erdogan? Przecież to najlepszy kolega Kaczyńskiego i PiS?
Ależ mylisz się!2021.10.24 12:37
Erdogan i były premier Wysraela Netanyahüj to papużki nierozłączki.
AAAtomek2021.10.24 12:54
Na swojego Boga też wołasz Wysrjezus?
" Wysrjezus?"2021.10.24 13:05
Znowu jesteś w błędzie. Mój buk to $$$$!
katolicka deratyzacja Polski2021.10.24 13:13
PO to partia faszystowska
Kaczyński idzie drogą Erdogana2021.10.24 12:23
Tego Hitlera tureckiego wspiera Stalin z Żoliborza
Drogi Stalinie z Żoliborza2021.10.24 12:34
Niedaleko ode mnie jest gułag dla dawnych z PZPR, ZOMO, milicji, SB. Pierwszeństwo mają i najlepsze łóżka towarzysze obrzezani. Dziękuje ci drogi Stalinie z Żoliborza. Dlaczego to wcześniej nie zrobiłeś?
katolicka deratyzacja Polski2021.10.24 13:14
PO to partia faszystowska
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.10.24 12:21
Ankara - Warszawa wspólna sprawa! ale PiSdzielce jeszcze czekają...
katolicka deratyzacja Polski2021.10.24 13:16
PO to partia faszystowska.
Maciej2021.10.24 12:07
Poprawcie tą fatalnie zredagowaną wiadomość prasową. Mam wrażenie, że wklejono tu zagraniczne doniesienie prasowe przetłumaczone w tłumaczu Google, bez jakiejkolwiek korekty redakcyjnej.
Maciej2021.10.24 12:08
"Erdogan ogłosił wydalenie z kraju 10 dyplomów, w tym ambasadorach Francji, Niemiec"
P2021.10.24 11:44
Nie widzicie analogi od Kaczyńskiego, którego inny sąd zmusza do przywrócenie sędziów do pracy? Różnica jest taka, że Polska na szczęście jest członkiem UE, a Turcja dopiero to negocjuje.
katolicka deratyzacja Polski2021.10.24 13:17
PO to partia faszystowska
Karol2021.10.24 11:44
No to się chyba zaczyna.