Światowy Dzień Walki z Przemocą Wobec Kobiet w PE pod znakiem ideologicznej Konwencji stambulskiej - zdjęcie
26.11.21, 17:23fot. pixabay.com

Światowy Dzień Walki z Przemocą Wobec Kobiet w PE pod znakiem ideologicznej Konwencji stambulskiej

22

· W Parlamencie Europejskim miała miejsce debata na temat przemocy wobec kobiet i aktualnej sytuacji w zakresie ratyfikacji genderowej Konwencji stambulskiej.

· W związku z oporem wielu państw wobec przyjęcia Konwencji, Komisja Europejska ma przedstawić projekt dyrektywy mający być formą alternatywnego przyjęcia jej postanowień.

· Unia Europejska dąży też do ratyfikacji dokumentu jako organizacja, co stanowiłoby siłowe narzucenia państwom jej rozwiązań.

POBIERZ RAPORT: DLACZEGO POLSKA POWINNA WYPOWIEDZIEĆ KONWENCJĘ STAMBULSKĄ?

Eurodeputowani oraz Komisja Europejska są świadomi, że coraz liczniejsze państwa dystansują się od postanowień Konwencji stambulskiej. Państwa te dostrzegają bowiem, że jest to dokument, którego głównym celem nie jest zwalczanie i zapobieganie przemocy, lecz promowanie ideologii gender. Co więcej, dzieje się to kosztem ofiar przemocy, które w efekcie promowania nieskutecznych lub przestarzałych rozwiązań Konwencji stambulskiej nie otrzymują pomocy w postaci nowoczesnych rozwiązań prawnych prawidłowo identyfikujących źródła przemocy, dzięki czemu można by im skutecznie przeciwdziałać. W zamian Unia dąży do siłowego narzucenia państwom członkowskim Konwencji stambulskiej poprzez próby przystąpienia do niej jako organizacja międzynarodowa” – komentuje Anna Kubacka z Centrum Prawa Międzynarodowego Ordo Iuris.

Podczas debaty wiele czasu poświęcono kwestii ratyfikacji Konwencji stambulskiej przez Unię Europejską, co, zdaniem Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego, byłoby zwieńczeniem walki o równość i walki z przemocą jaka przyświeca tej kadencji Europarlamentu. Unijni dygnitarze ignorują fakt, że liczne państwa – w tym państwa członkowskie UE – kwestionują skuteczność i ideologiczne brzmienie Konwencji, a niektóre z nich, jak Bułgaria, odmówiły jej stosowaniu ze względu na niezgodność z konstytucją.  Ratyfikacja Konwencji przez UE ma być środkiem, który pozwoli ominąć sprzeciw tych państw.

Unia napotkała w tej kwestii szereg problemów proceduralnych, na co zwrócił uwagę Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. W związku z tym, jak poinformowała unijna komisarz ds. równości Helena Dalli, zaczęto przygotowania do alternatywnej formy przyjęcia postanowień Konwencji. Na początku 2022 r. KE przedstawi projekt dyrektywy mającej na celu unikanie, zapobieganie i zwalczanie przemocy wobec kobiet oparty na Konwencji stambulskiej, która miałaby być w tej dziedzinie, jak stwierdziła Helena Dalli, „złotym standardem”.

W czasie debaty na temat zjawiska przemocy wobec kobiet i dziewcząt wielu eurodeputowanych trafnie wskazywało na konieczność skutecznego przeciwdziałania jakiejkolwiek przemocy – zarówno psychicznej, jak i fizycznej czy tej, która mam miejsce w świecie wirtualnym. Zarówno w wystąpieniu przedstawicielki KE, Heleny Dalli, jak i w oświadczeniach europosłów zabrakło odniesień do kilku specyficznych form przemocy z którymi dziś mierzą się kobiety zamieszkujące na terytorium Unii, ale i poza nią. Zwróciła na to uwagę Simona Baldassarre (ID), która przypomniała, że przemocą wobec kobiet na wielką skalę jest przymus – zarówno ten zewnętrzny jak i ekonomiczny – skłaniający kobiety do prostytucji czy surogacji. Także Jadwiga Wiśniewska (EKR) wytknęła KE i PE, że pomijają, a wręcz udają, że problem nie istnieje, takie formy przemocy jak zmuszanie nieletnich dziewczynek do małżeństw z dorosłymi mężczyznami, okaleczanie narządów płciowych, czy przemoc w intrenecie, zwłaszcza w kontekście pornografii. Tymczasem zjawiska te wcale nie są dziś rzadkością w państwach UE.

Przedstawicielska frakcji Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów, Pina Picierno wyraziła niezwykle ostre, nawet jak na standardy debaty w PE, stanowisko. Jej zdaniem „kobiety umierają, są mordowane przez mężczyzn (…) którzy robią to w imię kultury patriarchatu”. Te słowa w pełni wpisują się w retorykę przyjętą większością przez PE w październiku tego roku. Wówczas to PE przyjął rezolucję dotyczącą wpływu „partnera intymnego” na kobiety i dzieci oraz prawa pieczy nad dzieckiem, w której domaga się zniesienia wobec mężczyzn oskarżonych o stosowanie przemocy (jeszcze przed wykazaniem jakiegokolwiek dowodu) zasady domniemania niewinności i apeluje o odbieranie im prawa do pieczy nad własnymi dziećmi.

Wprowadzenie takich rozwiązań byłoby oczywistą systemową dyskryminacją mężczyzn i to wyłącznie ze względu na płeć. Działania Unii Europejskiej na rzecz równości płci już dawno przestały korespondować z rzeczywistymi oczekiwaniami kobiet. Głosy kobiet, które m.in. apelują o pochylenie się nad problematyką «work-life balance», czy docenienie pracy opiekuńczo-wychowawczej wykonywanej w domu są ignorowane, za to bezustannie KE i PE walczą o powszechny dostęp do aborcji, mimo że aborcja jest całkowitym zaprzeczeniem praw kobiet i równości płci. Od pewnego czasu obserwujemy też tendencję do „zrównania płci” poprzez próby wprowadzania systemowej dyskryminacji mężczyzn i de facto politykę antyrównościową względem nich” – dodaje Anna Kubacka.


mp/ordoiuris.pl

Komentarze (22):

Anonim2021.11.30 21:59
Trzy gazy cieplarniane CO2 Metan Para wodna
Karol2021.11.30 21:55
I będzie taka Walka o Pokój że kamień na kamieniu nie zostanie
Skrzypek na dachu2021.11.30 14:55
Dosc juz tej nudnej chorej sorosowskiej glupoty , nie potrzebny dzien przemocy ani walki z przemoca .
rebeliant2021.11.27 15:19
Skoro użyto słowa przeciwdziałać, to wiadomo, z nie chodzi o wręczenie kwiatów sprawcy, lecz sprawienia mu równoważących krzywdę dolegliwości. A co do zwalczania przemocy sprawa jest prosta - równoważącą krzywdę dolegliwość należy zadać napastnikom. Ponadto należy odstąpić od karania ludzi broniących się z jednoczesnym pogodzeniem się strat jakie ponosi napastnik podczas swojego ataku. Dodatkową pomocą uspokajającą całą sytuację jest obowiązek pracy tam, gdzie dochodzi do gnicia i patologii.
Skrzypek na dachu2021.11.30 14:57
Brawo Pan Kyle Rittenhouse , za to ze zastrelil wlasnie trzech takich damskich bokserow .
kabaret kłamców pisowskich2021.11.26 20:17
pamiętam jak przed wyborami w 2015 roku na każdym pisowskim ryju było hasło "wypowiemy konwencje stambulską", skończyły się wybory, skończyły się hasła, teraz otumanione robole zap***lać za miskę ryżu - wasz Mateusz
Skrzypek na dachu2021.11.30 15:00
Degengrolada umyslowa na lewicy postempowej poszla juz tak daleko , ze nie wiedza czy uzywac toalety meskie , czy damskie .
Anonim2021.11.30 21:56
Spokojnie.Doczekasz się.
masonska propaganda2021.11.26 19:16
POje*ac konwencje i tego co konwencja jego ...naczelnego masona pedala!!!
KRETYNIE MIEKIM ZROBIONY2021.11.26 19:12
CIEBIE PARCHU ZONA BIJE...DLATEGO RUSZASZ SKORA I SIEDZISZ NA FRONDZIE
Po 11 ...2021.11.26 18:45
Stworzył pan bóg świat, spojrzał nań z góry i się zachwycił. Drugiego dnia stworzył zwierzęta. - Ale piękne - pomyślał. Trzeciego dnia stworzył mężczyznę i przez dwa dni nie mógł wyjść z podziwu dla jego urody. Piątego dnia stworzył kobietę, spojrzał na nią, pomyślał trochę i mówi: - Ty to się jednak będziesz musiała malować.
Anonim2021.11.27 6:25
a wam kto stworzył dziwolągi Trans* Female Trans Male Trans* Male Trans Man Trans* Man Trans Person Trans* Person Trans Woman Trans* Woman Transfeminine Transgender Transgender Female Transgender Male Transgender Man Transgender Person Transgender Woman Transmasculine Transsexual Transsexual Female Transsexual Male Transsexual Man Transsexual Person Transsexual Woman Two-Spirit
Bolszewicka żydokomuna2021.11.26 17:58
...ukradła Rosjanom państwo 100 lat temu. Teraz pedo-żydokomuna chce ukraść Europę.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.11.26 17:44
nie mam z tym problemu! nie chodzę do kościoła więc nie biję ani żony ani dzieci tak jak to robią katolicy...
Anonim2021.11.26 18:06
Czyli już przestałeś - to się ceni.
zbijak2021.11.26 20:24
skoro nie bijesz jak katolicy to jak bijesz? bardziej efektownie?
Anonim2021.11.30 21:57
Jak ISIS?
mistrz2021.11.26 17:39
Pytanie do Was drodzy zwolennicy teokratyzacji prawa i ustroju. Jakie konkretnie korzyści przyniesie mi zespolenie tronu z plebanią
same korzyści2021.11.26 20:21
darmowy seks z plebanem o każdej porze, podczas wizytacji z biskupem a z nudów to sam ze sobą
To dyskryminacja pozostałych2021.11.26 17:37
...78 "płci" i pozostałych zboków albo schizofrenia pedo-żydokomuny genderowskiej.
WINCYJ WIARY!!!!!2021.11.26 17:37
Ale o co wam chodzi? Czego się tak boicie? Przecież cały tabun wizjonerów w swych objawieniach przepowiada, że z Polski wyjdzie iskra, że Polska ocaleje i będzie przewodzić Europie!
Anonim2021.11.26 17:32
Stambuł i jego konwencja zna sie na przemocy wobec kobiet jak nikt na świecie.