Suski: Ta ustawa nie jest pisana przeciwko TVN. Nie będziemy tłamsić wolności mediów - zdjęcie
12.07.21, 07:00Fot. Krzysztof Białoskórski (SEJM RP) via Flickr, CC BY 2.0

Suski: Ta ustawa nie jest pisana przeciwko TVN. Nie będziemy tłamsić wolności mediów

123

My nie zamierzamy tłamsić wolności mediów” – powiedział poseł PiS Marek Suski, komentując kwestię projektu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji.

Polityk zaznaczył w rozmowie z „Rzeczpospolitą”. Że ustawa ta nie jest pisana przeciwko TVN i PiS nie ma zamiaru jej likwidować. Suski dodał, że projekt pojawił się teraz w związku z atakiem hakerskim na polskich ministrów.

Suski wskazał, że najpewniej miał on miejsce ze strony „naszego wschodniego sąsiada”. Dodawał dalej:

Żeby bronić się przed przeniesieniem tego rodzaju ataków w przestrzeń medialną, należy wprowadzić przepisy, które będą zapobiegać dalszej ekspansji tym, którzy nie są nam przyjaźni”.

Polityk podkreślał, że projektu nie konsultowano z TVN czy PO ani zagranicznymi firmami lub Rosją. Wskazywał:

[…] zagraniczni inwestorzy, szczególnie spoza Unii Europejskiej, nie powinni mieć większościowych udziałów w mediach w Polsce, tak zresztą jak i w całej UE”.

W rozmowie z dziennikiem dodawał też, że ustawa nie zabrania nadawania TVN czy innej stacji i mamy do czynienia z kolejną histerią opozycji, która „nakręca spiralę podejrzliwości”. Wskazał, że chodzi o to aby zapobiec wejściu na polski rynek firm takich jak Russia Today. Podkreślił również, że inwestorzy mają bardzo długi czas na sprzedanie części akcji.

dam/"Rzeczpospolita"

Komentarze (123):

Bravo Mark2021.07.12 18:57
Mark Susky na prjezydenda!!!👍
Inteligentny pracujący2021.07.12 13:02
Kłaniam się nisko . Aż po PiS działo.
PiS dzisko2021.07.12 13:18
Baron Suski
Anonim2021.07.12 12:16
"Nie będziemy tłamsić wolności mediów.." Jeśli PiS TŁAMSI WOLNOŚĆ POLAKÓW i TO SWOICH WYBORCÓW w przestrzeni zdrowia - życia , pracy, zgromadzeń to tłamszenie mediów to "drobiazg" i oczywistość. DOWÓD w temacie mediów : BEZCZELNE stłamszenie Pana red. Pośpieszalskiego i wywalenie go z TV. Nadto wypowiedzi p. Suskiego są jak ZJEŁCZAŁY, ŚMIERDZĄCY OLEJ POKRYWAJĄCY RZECZYWISTOŚĆ.
10 mln 697 tys. zł.2021.07.12 12:01
BEZ WOLNYCH MEDIÓW NIE UJRZAŁYBY ŚWIATŁA DZIENNEGO MACHLOJE I PRZEKRĘTY OBECNEJ WŁADZY: "Zbigniew Jagiełło – prezes PKO BP. Za rządów PiS zarobił ponad 10 mln 697 tys. zł. Może też dostać co najmniej 1 mln 564 tys. zł dodatkowych świadczeń. W czasach PRL działał z Kornelem Morawieckim, ojcem obecnego premiera, w podziemnej Solidarności Walczącej. Od tego czasu jest w bardzo dobrych relacjach z rodziną Morawieckich. W 2019 roku, po śmierci Kornela Morawieckiego, został w jego miejsce prezesem Stowarzyszenia Solidarność Walcząca."
RODZINA PRZY KORYCIE2021.07.12 11:58
BEZ WOLNYCH MEDIÓW NIE UJRZAŁYBY ŚWIATŁA DZIENNEGO MACHLOJE I PRZEKRĘTY OBECNEJ WŁADZY: 84 osoby związane z obozem rządzącym we władzach 14 giełdowych spółek z udziałem państwa, zarobiło za „dobrej zmiany” łącznie 162,4 mln zł. Przyjaciel rodziny Ziobrów i kolega Morawieckiego - po 10,7 mln, druh Kaczyńskiego - ponad 5,4 mln, żona doradcy Dudy - prawie 5 mln zł, dwoje znajomych Szydłów - po 427 tys. zł. 2 osoby, którym spółki wypłaciły więcej niż 10 mln zł wynagrodzenia, 6 osób z wynagrodzeniem od 5 do 10 mln zł, 23 z zarobkami od 2 do 5 mln zł, 12 osób, którym wypłacono od 1 do 2 mln zł i 41, które otrzymały mniej niż 1 mln zł. Część z nich ma duże szanse dołączyć do grona milionerów"
NIERUCHOMOŚCI OBAJTKA2021.07.12 11:47
BEZ WOLNYCH MEDIÓW NIE UJRZAŁYBY ŚWIATŁA DZIENNEGO MACHLOJE I PRZEKRĘTY OBECNEJ WŁADZY: "Z dokumentów wynika, że tylko w ostatnich pięciu latach — czyli za rządów PiS — Daniel Obajtek zainwestował w nieruchomości ponad 4,4 mln zł. Z oficjalnych dokumentów wynika, że w sumie w ciągu 23 lat wydał na ten cel przeszło 5,7 mln zł. Obajtek kupował działki i mieszkania w 14 miejscowościach: Stróża, Myślenice, Piwniczna-Zdrój, Kopalino, Łężkowice, Sasino, Lanckorona, Borkowo, Warszawa, Szymonka, Łeba, Osieczany, Pcim, Antonowo. Oficjalnie ma akty własności lub jest współwłaścicielem w 38 nieruchomościach. Niektóre z nich to był zakup kilku arów ziemi za kilka tysięcy złotych, ale na liście są też tak okazałe inwestycje jak prawie 6,5 ha ziemi na Mazurach, luksusowy apartament w Warszawie czy pensjonat w Łebie. REKLAMA Do tego należałoby jeszcze dodać kilka działek w Stróży, które otrzymał na podstawie umów darowizny w latach 1999-2006. W sumie składają się na około 1,9 ha. Udokumentowany dochód brutto Daniela Obajtka od 1998 r. to ponad 9 mln zł (dochód netto blisko to 6,8 mln zł). Zdecydowana większość przypada na czasy rządu PiS (7 mln zł dochodu brutto i 4,8 mln dochodu netto). To dochody z pracy zarobkowej, ale Obajtek zarabia też na wynajmie – wpływy z tego tytułu skoczyły w minionym roku, sięgając 190 tys. zł brutto (170 tys. netto). Działki Daniela Obajtka na spółkę Jak Obajtek doszedł do takiego majątku? Po maturze w technikum rolniczym, zatrudnił się w firmie Elektroplast ze Stróży koło Myślenic. To biznes jego wujów. W nieruchomości zacznie inwestować jako 22-latek. Na początek skromnie, bo kupił w Stróży niewielką działkę za 5 tys. zł o powierzchni 8 arów. Nieco ponad rok później dokupił w tej samej miejscowości działkę o wielkości ponad pół hektara za 12 tys. zł i zainwestował w mieszkanie w Myślenicach. Za lokal o powierzchni około 70 m. kw. zapłacił 91,65 tys. zł. Sześć lat później, będą już radnym w gminie Pcim, Daniel Obajtek znów pojawia się na myślenickim rynku nieruchomości i zostaje współwłaścicielem kolejnego mieszkania (ponad 54 m. kw., a całkowita cena zakupu to 130 tys. zł).
x2021.07.12 11:39
Mamy w Polsce inne medium całkowicie zależne od Watykanu, który to nie należy do UE. Czy wspomniana ustawa traktuje Radio Maryja tak samo jak TVN?
Anonim2021.07.12 11:47
Bez poprawki Gowina tak samo, z poprawką Gowina TVN jest nie do ruszenia ale media Watykanu wylatują z Polski tak samo jak bez tej poprawki.
Ola2021.07.12 11:35
Inteligentny inaczej !
Oj2021.07.12 11:37
Wolność mediów, to jest to!
bo2021.07.12 11:34
Oczywiście, tak ustawa jest pisana dla "dobra" TVN?????????????
AFERA EUROKORPUSU2021.07.12 11:33
BEZ WOLNYCH MEDIÓW NIE UJRZAŁYBY ŚWIATŁA DZIENNEGO MACHLOJE I PRZEKRĘTY OBECNEJ WŁADZY: "Eurokorpus to wspólna wielonarodowa jednostka wojskowa szybkiego reagowania utworzona w celu udziału w operacjach kryzysowych, humanitarnych, ratunkowych oraz wymuszania i utrzymania pokoju z siedzibą w Strasburgu. Media donoszą, że pod koniec marca 2017 światło dzienne ujrzała informacja o wycofaniu przez polski rząd polskiego udziału w Eurokorpusie. Szef MON Antoni Macierewicz temu zaprzeczał, jednakże, jak podają dziennikarze, rzecznik Eurokorpusu sprawę komentował inaczej: "polski rząd postanowił uchylić decyzję poprzedniego rządu w sprawie zostania państwem ramowym Eurokorpusu i pozostać państwem stowarzyszonym". Według rzecznika jednostki, decyzja władz w Warszawie w tej sprawie miałą zapaść kilka miesięcy wcześniej. Co ważne, Prezydent Andrzej Duda, jak twierdzą dziennikarze, dowiedział się o tym po fakcie."
Afery PO2021.07.12 11:33
A teraz fakty nt PO a nie jakieś dyrdymały o tym co rzekomo miał zrobić ktoś z PIS: Tzw. afera podsłuchowa, którą ujawnił tygodnik „Wprost”, to nie pierwsza poważna polityczna „bomba”, która w okresie rządów Donalda Tuska, zagrażała jego gabinetowi, a nagrywanie po kryjomu najważniejszych osób w państwie, to nie nowość w polskim życiu politycznym. Była już afera hazardowa, zegarkowa, taśmowa i samolotowa… https://www.tvp.info/15639039/hazardowa-tasmowa-zegarkowa-afery-w-rzadzie-donalda-tuska
ŚLUBUJĄ SOBIE2021.07.12 11:31
BEZ WOLNYCH MEDIÓW NIE UJRZAŁYBY ŚWIATŁA DZIENNEGO MACHLOJE I PRZEKRĘTY OBECNEJ WŁADZY: "Jak podają media chodzi o: brak przyjęcia ślubowania od legalnie wybranych sędziów TK i zastąpienie ich „sędziami dublerami”, brak publikacji orzeczenia TK, upolitycznienie władzy sądowniczej, skrócenie kadencji I Prezes Sądu Najwyższego i skrócenie kadencji KRS."
PRAWO WEDLE UZNANIA2021.07.12 11:29
BEZ WOLNYCH MEDIÓW NIE UJRZAŁYBY ŚWIATŁA DZIENNEGO MACHLOJE I PRZEKRĘTY OBECNEJ WŁADZY: "Media sugerują, że Krajowa Rada Sądownictwa, Trybunał Konstytucyjny, Sąd Najwyższy, a także sądy powszechne to instytucje, które po reformach przeprowadzonych w ciągu ostatnich trzech lat stały się bardziej upolitycznione i podporządkowane władzy politycznej ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Dziennikarze donoszą, że sędziowie, którzy nie idą z nurtem politycznym PiS, są dyscyplinowani, degradowani i zastraszani, a minister Ziobro zyskał prawo mianowania prezesów sądów wedle swego uznania."
Anonim2021.07.12 11:28
Gdyby wszystkie wymysły wysuwane wobec PIS podsumować to ich koszt nie stanowiłby nawet jednego procenta strat jakie poniosła Polska na luce VAT oraz na pozorowanej przez PO budowie elektrowni atomowej.
Tak2021.07.12 11:35
Teraz powstanie elektrownia atomowa wspólnie z Rosją i Węgrami, fajnie!
Anonim2021.07.12 11:42
Ale przecież załatanie luki VAT i JPK VAT to właśnie PO zrobiło, a mafia VATowska miała siedzibe w PiSowskim ministerstwie finansów. Z resztą PiS buduje juz nie tylko elektrownie ktore zaraz potem rozbiera ale nawet agencje kosmiczne z kosmicznyi wynagrodzenaimi dla zarządu i bez żadnej innej dzialalności prócz złodziejstwa.
KRYSZTAŁ??????2021.07.12 11:25
BEZ WOLNYCH MEDIÓW NIE UJRZAŁYBY ŚWIATŁA DZIENNEGO MACHLOJE I PRZEKRĘTY OBECNEJ WŁADZY: "Prezes PiS Jarosław Kaczyński prowadził działalność gospodarczą dla spółki Srebrna, mimo że nie podał tej informacji w oświadczeniach majątkowych. Prasa informowała, że prezes PiS Jarosław Kaczyński zlecał prace na rzecz budowy bliźniaczych wież w centrum Warszawy - do tego celu, jak twierdzą dziennikarze, powołał specjalną spółkę, której nazwa nie wywołuje skojarzeń ze spółką Srebrna. Realizacja przedsięwzięcia, według dziennikarzy, uzależniona była od zwycięstwa wyborczego Patryka Jakiego w wyborach na prezydenta Warszawy. Dodatkowo, według doniesień medialnych, nie płacono za zlecone i wykonane prace austriackiemu biznesmenowi i prywatnie kuzynowi Kaczyńskiego. Ten, jak podają media, w desperacji nagrywał rozmowy, w których Kaczyński potwierdzał, że prace zostały wykonane, ale unikał zapłaty, kierując biznesmena do sądu. Biznesmen zgłosił sprawę na prokuraturę. Do dziś Jarosław Kaczyński nie został przesłuchany."
KASA DLA SWOICH2021.07.12 11:22
BEZ WOLNYCH MEDIÓW NIE UJRZAŁYBY ŚWIATŁA DZIENNEGO MACHLOJE I PRZEKRĘTY OBECNEJ WŁADZY: "Jak informują media, miała być pomoc dla ofiar przestępczości, ale są poważne zastrzeżenia co do tego, na co naprawdę wydawane są pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości. Najwyższa Izba Kontroli po wyrywkowym sprawdzeniu zakwestionowała wydatki w sumie na 33 miliony złotych. NIK, według doniesień medialnych, zwrócił też uwagę, że po zmianach, jakie w Funduszu Sprawiedliwości wprowadził minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, sposób podziału tych pieniędzy nie jest przejrzysty, co z kolei rodzi pole do nadużyć."
Karol Wojt z Tyła2021.07.12 11:21
Tylko biedacy i niewolnicy podniecają się polityką. Mądry robi pieniądze i szuka miejsca jak najdalej od tego prymitywnego katolickiego syfu jakim jest polska.
Drogi Wania2021.07.12 11:29
Gratuluje, bo tobie udało się oddalić od polityki aż na Syberię. A co tam u dziaduszki Putina słychać.
Wszystkie przekręty PO2021.07.12 11:20
Likwidacja stoczni 250 miliardów VAT Parę miliardów na elektrownię atomową inwestor z Kataru czy tam skądś Chlebowski i spółka na cmentarzy Prostytutki dla Niesioła ... na resztę szkoda dnia
Hue2021.07.12 11:28
No popatrz a pis miał być lepszy, a właśnie rozbierają elektrownie w ostrolece za 1.5 mld. I tak jak mówisz, afery pis można wymieniać bez końca.
Pet2021.07.12 11:28
To jest pikuś w porównaniu z ośmiornicą pisowatą.
To2021.07.12 11:43
Po co łyżeczką, lepiej chochlą...
40 TYS. EURO2021.07.12 11:19
BEZ WOLNYCH MEDIÓW NIE UJRZAŁYBY ŚWIATŁA DZIENNEGO MACHLOJE I PRZEKRĘTY OBECNEJ WŁADZY: "Z dokumentów, do których dotarł "Newsweek" wynika, że MELD zapłacił ok. 40 tys. euro za zorganizowaną w Polsce konferencję na 800 osób. Jej tematem miała być polityka klimatyczna Unii Europejskiej. Konferencja miała odbyć się w Krakowie, 30 czerwca 2013 roku. Tyle tylko, jak zauważyli dziennikarze - żadna taka konferencja 30 czerwca 2013 roku w Krakowie się nie odbyła. Tego dnia, jak wskazują media - w największej sali kina Kijów, miała za to miejsce partyjna konwencja Solidarnej Polski pod hasłem „Nowe państwo, nowa konstytucja”.
A TVN milczy2021.07.12 11:18
"Fakt": Aresztowany były szef KNF zrobił przekręt już za PO?! "Na rządowym kontrakcie miał zarobić ponad 2 mln zł" 30 listopada 2018, 09:05 Ten tekst przeczytasz w 2 minuty Udostępnij na Facebooku Udostępnij na Twitterze Agencja Gazeta / Fot. Kuba Atys Agencja Gazeta "Aresztowany były szef KNF zrobił przekręt już za PO?!" - pisze "Fakt" w piątkowym wydaniu. Wskazano na konkurs organizowany w 2011 roku przez resort sprawiedliwości. Zdaniem gazety, na rządowym kontrakcie były szef KNF miał zarobić ponad 2 mln zł.
Hue2021.07.12 11:29
Chyba pomyliłeś szefa knf z tym od pisu. Co tam z jego sprawa? Magiczne ręce ziobro uniewinniaja swoją kaste jak leci?
UKŁADY INTERESY2021.07.12 11:17
BEZ WOLNYCH MEDIÓW NIE UJRZAŁYBY ŚWIATŁA DZIENNEGO MACHLOJE I PRZEKRĘTY OBECNEJ WŁADZY: " Jak donoszą media, Samorządowcy i posłowie PiS oraz Roman Saczywko, miejscowy potentat branży budowlanej, przez lata wypracowali korzystny dla siebie układ zależności. Interesy polityków i biznesmena skupiły się m.in. wokół terenów, przez które przechodzić miała droga S12 - część obwodnicy Radomia. Według doniesień, wykupili tam działki, na których zarobić mogą ogromne pieniądze z odszkodowań od państwa. Zespołem ds. budowy S-12 w Sejmie kieruje Andrzej Kosztowniak, dziś poseł, wcześniej prezydent Radomia. Natomiast w grupie właścicieli działek, według informacji medialnych, znajduje się jego siostra."
KOSZTY MIESIĘCZNIC2021.07.12 11:16
BEZ WOLNYCH MEDIÓW NIE UJRZAŁYBY ŚWIATŁA DZIENNEGO MACHLOJE I PRZEKRĘTY OBECNEJ WŁADZY: " Według doniesień medialnych - koszty miesięcznic smoleńskich regularnie wzrastały. Dziennikarze twierdzą, że wzrastało też zaangażowanie służb mundurowych, mimo, że nie było ku temu racjonalnych powodów. Według doniesień - w samym 2017 roku zabezpieczenie miesięcznic smoleńskich miało kosztować około 4,5 miliona złotych."
DAMA ZA 500 MLN ZŁ.2021.07.12 11:14
BEZ WOLNYCH MEDIÓW NIE UJRZAŁYBY ŚWIATŁA DZIENNEGO MACHLOJE I PRZEKRĘTY OBECNEJ WŁADZY: " W wyniku śledztwa dziennikarskiego odkryto nieprawidłowości wokół kupna kolekcji Fundacji Czartoryskich, w której znajdował się między innymi słynny obraz Leonarda da Vinci "Dama z gronostajem". Dziennikarze podają, że pod koniec grudnia 2016 roku polski rząd zapłacił za nią 500 mln zł. Rok późnej fundacja poinformowała, że przekazuje swoje pieniądze nowo założonej fundacji o nazwie Le Jour Viendra, z siedzibą w Lichtensteinie."
Anonim2021.07.12 11:13
Coś o Nitrasie ostatnio cicho. Może zaczął brać nerwosol?
2 MLD NA PROPAGANDĘ2021.07.12 11:13
BEZ WOLNYCH MEDIÓW NIE UJRZAŁYBY ŚWIATŁA DZIENNEGO MACHLOJE I PRZEKRĘTY OBECNEJ WŁADZY: " Według doniesień medialnych Prawo i Sprawiedliwość zasila budżet TVP i Polskiego Radia miliardami złotych z budżetu państwa mimo ostrej krytyki i protestów opozycji. Dziennikarze równocześnie sugerują, że instytucje te nie radzą sobie finansowo i aby utrzymać je przy życiu potrzebne są kolejne zastrzyki z publicznych pieniędzy. Malejące wpływy z abonamentów i spadająca oglądalność to, według dziennikarzy, wynik propagandy, którą prezentują codziennie media publiczne."
Anonim2021.07.12 11:13
My tu do czynienia z niesamowitym kłamstwem ze strony opozycji. Otóż opozycja, czyli Tuski i inne osoby reprezentujące Niemcy zarzucają, że Polska nie chce się integrować z UE. Otóż to należy wykrzyczeć! Ta ustawa jest wyrazem integracji Polski z UE!!! Wprowadzamy przepis obowiązujący w innych przodujących w Unii Krajach. Podobne przepisy już funkcjonują we Francji czy w Niemczech. Wprowadzenie tego przepisu jest wprowadzeniem zasad panujących w UE. Mateusz Morawiecki powinien krzyczeń o tym głośno. Nie powinniśmy pozwalać aby spryciarze przemieniali nasze zalet na wady tak jak to robi Tusk czy inni proniemieccy aktywiści.
Wawiak2021.07.12 11:21
Jednak kłamiesz, skoro zarówno we Francji jak i w Niemczech bez przeszkód działa amerykański nadawca Discovery a w kablówkach dostępne są kanały nawet brytyjskiej państwowej telewizji BBC gdzie 100% udziału jest spoza UE.
Anonim2021.07.12 11:11
chyba suski lalkarz pacykarz zaczął ogonek pod siebie chować, gdzie on ma honor? oślizgły typ i krętacz
250miliardów Luki Tuska2021.07.12 11:11
BEZ WOLNYCH MEDIÓW JAK TVP INFO NIE UJRZAŁYBY ŚWIATŁA DZIENNEGO MACHLOJE I PRZEKRĘTY WŁADZY PO : "Śledztwo dziennikarskie wykazało, że przewodniczący KNF Marek Chrzanowski spotkał się w cztery oczy z biznesmenem Leszkiem Czarneckim, który jest właścicielem m.in. Getin Noble Banku i Idea Banku. Podczas tej rozmowy, jak podały media, szef KNF sugerował Leszkowi Czarneckiemu, by ten zatrudnił znajomego prawnika. Przyjęcie do pracy tej osoby miało według szefa KNF pomóc w rozwiązaniu kłopotów banków należących do Czarneckiego. Jednocześnie miało sprawić, że inny członek KNF, nie doprowadzi do przejęcia należącego do Czarneckiego, prywatnego Getin Noble Banku - za złotówkę przez (w domyśle) bank państwowy. Czarnecki twierdzi, że przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski zaoferował mu przychylność w zamian za blisko 40 mln zł. Tyle pensji miał dostawać prawnik Grzegorz Kowalczyk, którego Czarneckiemu polecił Chrzanowski." A wiemy że Chrzanowski został przewodniczącym KNF za Tuska i dopiero PiS prokuratura Ziobry zrobiła z nim porządek.
Pet2021.07.12 11:33
To czysto Pisowata afera, i to pisi ludzie stali za Chrzanowskim i przejęciem banku Czarneckiego.
PIEBIAK HEJTER2021.07.12 11:11
BEZ WOLNYCH MEDIÓW NIE UJRZAŁYBY ŚWIATŁA DZIENNEGO MACHLOJE I PRZEKRĘTY OBECNEJ WŁADZY: " Media szeroko opisywały, że pod okiem wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka działała grupa hejterów, która szkalowała polskich sędziów. Z relacji medialnych wynika także, że w zorganizowaną kampanię nienawiści w internecie mieli być zaangażowani także sami członkowie KRS. Źródło:"
Arek2021.07.12 11:10
Dlaczego Tusk sprzedał nasz przemysł stoczniowy? Kto rozliczy straty Polski z czasów rządów PO
To2021.07.12 11:45
A gdzie pieniądze zbierane przez ludzi i ofiarowywane O. Rydzykowi na ratowanie stoczni?
Portofino2021.07.12 12:06
Prokuratura jeszcze za rządów SLD sprawę badała i umorzyła. Czego więc się czepiasz?
Hue2021.07.12 13:38
Aha, to ok. Pieniądze zniknęły, stoczni nie ma. Można się rozejść.
Anonim2021.07.12 11:09
A Trzaskowski jeździ po Polsce i robi sobie kampanię biorąc pensję prezydenta Warszawy. Jeden wyjazd kosztuje kilka tysięcy złotych. A TVN? Milczy!
SAMI SOBIE! 2 MLN ZŁ.2021.07.12 11:09
BEZ WOLNYCH MEDIÓW NIE UJRZAŁYBY ŚWIATŁA DZIENNEGO MACHLOJE I PRZEKRĘTY OBECNEJ WŁADZY: " W Ministrowie rządu PiS sami sobie przyznawali nagrody, które tak naprawdę były systematycznie wypłacane jako drugie pensje. Media podają informację, że w ciągu 2,5 roku rządów PiS na nagrody z publicznych pieniędzy wydano ponad 2 mln zł."
PO_oddajcie 250miliardów złotych2021.07.12 11:07
BEZ WOLNYCH MEDIÓW JAK TVP INFO NIE UJRZAŁYBY ŚWIATŁA DZIENNEGO MACHLOJE I PRZEKRĘTY WŁADZY PO : "Śledztwo dziennikarskie wykazało, że przewodniczący KNF Marek Chrzanowski spotkał się w cztery oczy z biznesmenem Leszkiem Czarneckim, który jest właścicielem m.in. Getin Noble Banku i Idea Banku. Podczas tej rozmowy, jak podały media, szef KNF sugerował Leszkowi Czarneckiemu, by ten zatrudnił znajomego prawnika. Przyjęcie do pracy tej osoby miało według szefa KNF pomóc w rozwiązaniu kłopotów banków należących do Czarneckiego. Jednocześnie miało sprawić, że inny członek KNF, nie doprowadzi do przejęcia należącego do Czarneckiego, prywatnego Getin Noble Banku - za złotówkę przez (w domyśle) bank państwowy. Czarnecki twierdzi, że przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski zaoferował mu przychylność w zamian za blisko 40 mln zł. Tyle pensji miał dostawać prawnik Grzegorz Kowalczyk, którego Czarneckiemu polecił Chrzanowski." A wiemy że Chrzanowski został przewodniczącym KNF za Tuska i dopiero PiS i prokuratura Ziobry zrobiła z nim porządek.
ANIOŁKI GLAPIŃSKIEGO2021.07.12 11:06
BEZ WOLNYCH MEDIÓW NIE UJRZAŁYBY ŚWIATŁA DZIENNEGO MACHLOJE I PRZEKRĘTY OBECNEJ WŁADZY: "Według doniesień medialnych Martyna Wojciechowska, protegowana prezesa NBP Adama Glapińkiego, na stanowisko dyrektora departamentu komunikacji i promocji NBP awansowała w 2016 roku i miesięcznie zarabiała ok. 50 tysięcy złotych. Media w tym czasie podawały również informację, że Kamila Sukiennik zarabiała w NBP około 40 tys. zł. Zgodnie z doniesieniami, w przeszłości reklamowała rajstopy, była modelką, a następnie recepcjonistką i sekretarką Glapińskiego."
No2021.07.12 11:48
Przecież to takie ładne dziewczyny, należało im się...
WARSZAWA-RZESZÓW2021.07.12 11:05
BEZ WOLNYCH MEDIÓW NIE UJRZAŁYBY ŚWIATŁA DZIENNEGO MACHLOJE I PRZEKRĘTY OBECNEJ WŁADZY: "Według doniesień medialnych, Marszałek Kuchciński za pieniądze podatników woził samolotem dla VIPów rodzinę i znajomych. Radio ZET podaje, że chodzi o trzy loty z Warszawy do Rzeszowa, dwa powroty z Rzeszowa do Warszawy i jeden kurs na trasie Warszawa - Kraków. Za każdym razem Markowi Kuchcińskiemu towarzyszyli członkowie rodziny – w różnym zestawieniu. Na pokładzie była albo córka, albo synowie, albo żona."
Anonim2021.07.12 11:08
całość stanowiła nadwyżkę ok 300 zł. Wizyta Trzaskowskiego w byle jakim Polskim mieście kosztuje parę tysięcy złotych
250miliardów stracone za Tuska2021.07.12 11:04
A TVN milczy. BEZ WOLNYCH MEDIÓW JAK TVP INFO NIE UJRZAŁYBY ŚWIATŁA DZIENNEGO MACHLOJE I PRZEKRĘTY WŁADZY PO : "Śledztwo dziennikarskie wykazało, że przewodniczący KNF Marek Chrzanowski spotkał się w cztery oczy z biznesmenem Leszkiem Czarneckim, który jest właścicielem m.in. Getin Noble Banku i Idea Banku. Podczas tej rozmowy, jak podały media, szef KNF sugerował Leszkowi Czarneckiemu, by ten zatrudnił znajomego prawnika. Przyjęcie do pracy tej osoby miało według szefa KNF pomóc w rozwiązaniu kłopotów banków należących do Czarneckiego. Jednocześnie miało sprawić, że inny członek KNF, nie doprowadzi do przejęcia należącego do Czarneckiego, prywatnego Getin Noble Banku - za złotówkę przez (w domyśle) bank państwowy. Czarnecki twierdzi, że przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski zaoferował mu przychylność w zamian za blisko 40 mln zł. Tyle pensji miał dostawać prawnik Grzegorz Kowalczyk, którego Czarneckiemu polecił Chrzanowski." A wiemy że Chrzanowski został przewodniczącym KNF za Tuska i dopiero PiS prokuratura Ziobry zrobiła z nim porządek.
MASKI NA ŚMIETNIK2021.07.12 11:03
BEZ WOLNYCH MEDIÓW NIE UJRZAŁYBY ŚWIATŁA DZIENNEGO MACHLOJE I PRZEKRĘTY OBECNEJ WŁADZY: "14 kwietnia w Warszawie wylądował Antonow An-225 Mrija - największy transportowy samolot świata. Sprzęt medyczny, który przyleciał do Polski, odbierali premier Mateusz Morawiecki i Jacek Sasin. Jak donosiły media maseczki, które przyleciały do Polski z Chin, nie spełniają norm bezpieczeństwa i nie nadają się do użytku. Potwierdziło to badanie, zlecone przez Ministerstwo Zdrowia."
CBA ZNIKNĘŁO 10 MLN ZŁ.2021.07.12 11:00
BEZ WOLNYCH MEDIÓW NIE UJRZAŁYBY ŚWIATŁA DZIENNEGO MACHLOJE I PRZEKRĘTY OBECNEJ WŁADZY: "Jak donoszą media, z Centralnego Biura Antykorupcyjnego zniknąć miało nawet 10 milionów złotych. Według mediów, pieniądze z instytucji wynosić miała jedna z pracownic. Z doniesień medialnych wiemy, że ówczesny szef CBA Ernest Bejda, miał złożyć na ręce Mariusza Kamińskiego dymisję, która nie została jednak przyjęta."
Informator2021.07.12 11:00
BEZ WOLNYCH MEDIÓW JAK TVP INFO NIE UJRZAŁYBY ŚWIATŁA DZIENNEGO MACHLOJE I PRZEKRĘTY WŁADZY PO : "Śledztwo dziennikarskie wykazało, że przewodniczący KNF Marek Chrzanowski spotkał się w cztery oczy z biznesmenem Leszkiem Czarneckim, który jest właścicielem m.in. Getin Noble Banku i Idea Banku. Podczas tej rozmowy, jak podały media, szef KNF sugerował Leszkowi Czarneckiemu, by ten zatrudnił znajomego prawnika. Przyjęcie do pracy tej osoby miało według szefa KNF pomóc w rozwiązaniu kłopotów banków należących do Czarneckiego. Jednocześnie miało sprawić, że inny członek KNF, nie doprowadzi do przejęcia należącego do Czarneckiego, prywatnego Getin Noble Banku - za złotówkę przez (w domyśle) bank państwowy. Czarnecki twierdzi, że przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski zaoferował mu przychylność w zamian za blisko 40 mln zł. Tyle pensji miał dostawać prawnik Grzegorz Kowalczyk, którego Czarneckiemu polecił Chrzanowski." A wiemy że Chrzanowski został przewodniczącym KNF za Tuska i dopiero PiS prokuratura Ziobry zrobiła z nim porządek.
Anonim2021.07.12 10:55
Gdyby nie tvp info to nigdy nie dowiedzielibyśmy się o tym że Tusk pozwolił wyprowadzić 250 mld złotych (miliardów! M I L I A R D Ó W zł!!!) TVN nic o tym nie pisał. Pisali za to o jakim milionie czy dwóch które poszły w nietrafione inwestycje które to są normalną rzecza w każdej gospodarce.
Anonim2021.07.12 11:05
Jakiś akt oskarżenia w tej sprawie? Nic? A to pech.... 😁😁😁
Tak2021.07.12 11:41
TVP potrafi stworzyć wszystko, każda głupota przejdzie...
ŁAPÓWKA W KNF2021.07.12 10:55
BEZ WOLNYCH MEDIÓW NIE UJRZAŁYBY ŚWIATŁA DZIENNEGO MACHLOJE I PRZEKRĘTY OBECNEJ WŁADZY: "Śledztwo dziennikarskie wykazało, że przewodniczący KNF Marek Chrzanowski spotkał się w cztery oczy z biznesmenem Leszkiem Czarneckim, który jest właścicielem m.in. Getin Noble Banku i Idea Banku. Podczas tej rozmowy, jak podały media, szef KNF sugerował Leszkowi Czarneckiemu, by ten zatrudnił znajomego prawnika. Przyjęcie do pracy tej osoby miało według szefa KNF pomóc w rozwiązaniu kłopotów banków należących do Czarneckiego. Jednocześnie miało sprawić, że inny członek KNF, nominat prezydenta Andrzeja Dudy, czyli Zdzisław Sokal, nie doprowadzi do przejęcia należącego do Czarneckiego, prywatnego Getin Noble Banku - za złotówkę przez (w domyśle) bank państwowy. Czarnecki twierdzi, że przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski zaoferował mu przychylność w zamian za blisko 40 mln zł. Tyle pensji miał dostawać prawnik Grzegorz Kowalczyk, którego Czarneckiemu polecił Chrzanowski."
Paweł2021.07.12 10:53
Przecież TVN nie spełnia swojej roli. Gdyby nie tvp info to niewiele wiedzielibyśmy o tym jak protegowany Tuska, niejaki Nowak zorganizował działalność gangsterską wspólnie zw swoim politycznym otoczeniem.
Hue2021.07.12 13:39
Przexiez tvn mówi o Nowaku. Poza tym skoro sprswa dotyczy przestępstwa na ukrainie, to dlaczego zajmuje się nią polska prokuratura?
DOJONY CZER. KRZYŻ2021.07.12 10:52
BEZ WOLNYCH MEDIÓW NIE UJRZAŁYBY ŚWIATŁA DZIENNEGO MACHLOJE I PRZEKRĘTY OBECNEJ WŁADZY: "1,2 mln zł. Jak donoszą media - taka kwota miała być wyprowadzona od stycznia 2015 r. z dolnośląskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża. W tamtym czasie kierowali nim członkowie PiS. Według mediów i zeznań oskarżonych, pieniądze te miały zasilić kampanię wyborczą PiS na Dolnym Śląsku, w tym kampanię minister edukacji Anny Zalewskiej."
Anonim2021.07.12 10:51
Nie chcą żeby udziałowcy spełniali wymagania UE? Przecież utrzymywanie obecnego przepisu kłóci się z praworządnością.
GetBack S.A. finansował polityczne wykłady2021.07.12 10:50
BEZ WOLNYCH MEDIÓW NIE UJRZAŁYBY ŚWIATŁA DZIENNEGO MACHLOJE I PRZEKRĘTY OBECNEJ WŁADZY: "GetBack S.A. finansował polityczne wykłady, które wygłaszali ministrowie Gowin, Morawiecki i Naimski. Poza tym, jak donoszą dziennikarze, GetBack jako jedna z nielicznych prywatnych spółek zamieszczała reklamy w mediach wspierających PiS. Media informują, że upadająca firma zarządzająca zobowiązaniami finansowymi tworzyła wrażenie, że jest nad nią parasol ochronny władzy. Dopiero w 2018 roku KNF zawiesiła obrót akcjami Getback na GPW. Wcześniej, jak wskazywali dziennikarze - ani ABW, ani CBA nie wykazały żadnej aktywności w tej sprawie. Dodatkowo media wskazywały, że ojciec premiera, Kornel Morawiecki, miał ubiegać się u syna o pomoc dla firmy Kąkolewskiego. Afera upadłego GetBack S.A., według doniesień medialnych, kosztowała Polaków ponad 2,5 miliarda złotych."
SKOK NA KASĘ2021.07.12 10:48
BEZ WOLNYCH MEDIÓW NIE UJRZAŁYBY ŚWIATŁA DZIENNEGO MACHLOJE I PRZEKRĘTY OBECNEJ WŁADZY: "Grzegorz Bierecki senator PiS współtworzył SKOK-i, które nie były objęte nadzorem KNF (według dziennikarzy dzięki głosowaniom i zabiegom polityków PiS). Następnie, według doniesień, otworzył w Luksemburgu SKOK Holding, gdzie z czasem przeniesiono na własność spółki świadczące różne usługi SKOK-om. Jak podają dziennikarze, z oświadczeń majątkowych Biereckiego wynika, że w dobrym roku jego wynagrodzenie, pochodzące z różnych podmiotów powiązanych z systemem SKOK, przekraczało nawet 5 mln zł. Politycy i ludzie związani z PiS oraz SKOK, według dziennikarzy, brali w nich pożyczki, których nie spłacali. W 2013 r. SKOK-i zostały objęte nadzorem KNF. Media donoszą, że od 2014 r. upadło 13 kas SKOK, w których poszkodowanych było ok. 250 tys. osób. Bankowy Fundusz Gwarancyjny wypłacił deponentom 13 upadłych od 2014 r. kas blisko 4 mld 336 mln zł. (Dane na grudzień 2018)."
TROLLE PiS2021.07.12 10:45
BEZ WOLNYCH MEDIÓW NIE UJRZAŁYBY ŚWIATŁA DZIENNEGO MACHLOJE I PRZEKRĘTY OBECNEJ WŁADZY: "Wyniki badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Oxfordzki w ramach uznanego projektu Computational Propaganda Project wskazują, że Prawo i Sprawiedliwość korzystało z usług internetowych trolli w latach 2015-2017. Naukowcy przebadali 48 krajów, w tym Polskę."
CASA- TAXI PiS-U2021.07.12 10:42
BEZ WOLNYCH MEDIÓW NIE UJRZAŁYBY ŚWIATŁA DZIENNEGO MACHLOJE I PRZEKRĘTY OBECNEJ WŁADZY: "Według dziennikarzy, politycy PiS traktują samoloty jak prywatne taksówki i wykorzystują je w nieuzasadnionych sytuacjach. Media wymieniają przykłady m.in. loty Beaty Szydło wojskową CASĄ oraz lot Ministra Dworczyka do Wrocławia, gdzie prawdopodobnie ustalał kwestie dotyczące koalicji w sejmiku województwa."
NIETYKALNA WŁADZA2021.07.12 10:40
BEZ WOLNYCH MEDIÓW NIE UJRZAŁYBY ŚWIATŁA DZIENNEGO MACHLOJE I PRZEKRĘTY OBECNEJ WŁADZY: "Według mediów Premier Mateusz Morawiecki żongluje swoim majątkiem tak, żeby pokazać z niego tylko to, co chce. Media donoszą, że co najmniej dwa razy, gdy Mateusz Morawiecki dostawał propozycję wejścia do polityki, część majątku przepisywał na żonę. Miało to dotyczyć, jak wskazują dziennikarze, między innymi prawa własności do nieruchomości."
NIELEGALNE GŁOSOWANIE2021.07.12 10:39
BEZ WOLNYCH MEDIÓW NIE UJRZAŁYBY ŚWIATŁA DZIENNEGO MACHLOJE I PRZEKRĘTY OBECNEJ WŁADZY: "Jak podają media, w grudniu 2016 r. marszałek Sejmu Marek Kuchciński przeprowadził nielegalne głosowania (m.in. budżetu państwa) w Sali Kolumnowej Sejmu, nie dopuszczając do głosu posłów opozycji. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa „przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków służbowych oraz działania na szkodę interesu publicznego przez funkcjonariuszy publicznych” trafiło do prokuratury. Media donoszą, że ta jednak uznała, że nie doszło do jego popełnienia. Jednakże Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił decyzję prokuratury."
2 MLD ZŁ2021.07.12 10:37
BEZ WOLNYCH MEDIÓW NIE UJRZAŁYBY ŚWIATŁA DZIENNEGO MACHLOJE I PRZEKRĘTY OBECNEJ WŁADZY: "Według doniesień medialnych, MON w 2017 wydał ok. 2 miliardy zł na zakup 3 samolotów VIP bez przetargu. Krajowa Izba Odwoławcza uznała, że transakcja została przeprowadzona z naruszeniem prawa."
STOP! SOP!2021.07.12 10:35
BEZ WOLNYCH MEDIÓW NIE UJRZAŁYBY ŚWIATŁA DZIENNEGO MACHLOJE I PRZEKRĘTY OBECNEJ WŁADZY: "Według doniesień medialnych kierowcy SOP regularnie rozbijają samochody, a koszty napraw w samym 2018 r. wynosiły ok. 133 tys. złotych. Dodatkowo media informują, że kierowca Macierewicza w chwili wypadku nie mógł prowadzić pojazdu, a po kolizji Beaty Szydło kierowca innego pojazdu, który brał udział w stłuczce, był zaszczuwany przez prokuraturę."
mateuszjegliński2021.07.12 10:34
Lewactwo w amoku, czyli jest dobrze. Niby tvn pokazuje przekręty pisich, dobre, jakoś np na temat szczepień w tvn morda w kubeł, już więcej uświadczysz na prawicowych stronach o nieprawidłowościach władzy, a anonim ciężko pracuje na zwycięstwo pisich. Żeby pisie tchórze mieli tyle odwagi, co brudu za paznokciami, to by psy szczekały, a karawana by szła dalej.
MON "MISIEK"2021.07.12 10:33
BEZ WOLNYCH MEDIÓW NIE UJRZAŁYBY ŚWIATŁA DZIENNEGO MACHLOJE I PRZEKRĘTY OBECNEJ WŁADZY: "ak podają media, Bartłomiej Misiewicz pełnił funkcję szefa gabinetu politycznego w MON i zasiadał w radzie nadzorczej Polskiej Grupie Zbrojeniowej mimo braku wykształcenia wyższego. Dziś Misiewicz, jak wskazują dziennikarze, jest świeżo po areszcie z zarzutami korupcyjnymi, które dotyczą jego działalności w Polskiej Grupie Zbrojeniowej."
matis892021.07.12 10:31
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
33 MLN ZŁ.2021.07.12 10:31
BEZ WOLNYCH MEDIÓW NIE UJRZAŁYBY ŚWIATŁA DZIENNEGO MACHLOJE I PRZEKRĘTY OBECNEJ WŁADZY: "Jak informują media, miała być pomoc dla ofiar przestępczości, ale są poważne zastrzeżenia co do tego, na co naprawdę wydawane są pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości. Najwyższa Izba Kontroli po wyrywkowym sprawdzeniu zakwestionowała wydatki w sumie na 33 miliony złotych. NIK, według doniesień medialnych, zwrócił też uwagę, że po zmianach, jakie w Funduszu Sprawiedliwości wprowadził minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, sposób podziału tych pieniędzy nie jest przejrzysty, co z kolei rodzi pole do nadużyć."
BEZKARNOŚĆ OBECNEJ WŁADZY PiS2021.07.12 10:28
Ta ustawa pisana jest przeciwko TVN by machloje i przekręty nie ujrzały światła dziennego, wręcz przeciwnie zostały przez PiS zamiatane pod dywan
Anonim2021.07.12 10:26
Jeżeli Suski to jest elita intelektualna PiSu, to nie chcę wiedzieć, jakie są doły. Cud jeśli oddychanie i wypróżnianie kontrolują... 😁😁😁
Anonim2021.07.12 10:38
Struktura intelektualna PiS: Kaczyński>Morawiecki>Pani sprzątająca biuro>Suski>pies Pani sprzątającej biuro>Jacek Sasin>drewniany taboret>Krystyna Pawłowicz.
PILNE! SZOK!! ZAORANIE!!!2021.07.12 10:16
Marek Suski przyznał, że w pomyśle dot. TVN chodzi o wykup i kontrolę nad krytyczną wobec władzy telewizją. - . Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji, ma wymusić na amerykańskim koncernie Discovery zamknięcie lub sprzedaż stacji. - Jeśli się uda tę ustawę przeprowadzić i jakaś część tych udziałów zostanie być może wykupiona też przez polskich biznesmenów, i będziemy mieli jakiś tam wpływ na to, co się dzieje w tej telewizji, to na pewno nie będzie tak jak z Polską Press, że można to było odkupić – mówił w weekend Suski na zjeździe klubów "Gazety Polskiej" w Sulejowie.
Robbo2021.07.12 10:08
Ha ha ha ha. Pinokio 2, tylko IQ na -2.
robaczek2021.07.12 10:12
NO CO TY!! ..................... SUSKI TO JEST WZÓR INTELIGENCJI W PIS ;] .................... no taki maja klimat, co zrobisz ;]
Komentator Polityczny2021.07.12 10:03
Rzeczywiście, tak jak napisał Jan - przecież dostosowujemy nasze zasady do unijnych. To jest krok w kierunku Unii Europejskiej a utrzymywanie obecnego przepisu jest antyunijne. I powinno się o tym mówić w takim właśnie tonie. Ktoś w Parlamencie unijnym powinien przedstawić to jako argument mówiący o naszym prounijnym nastawieniu.
Hue2021.07.12 10:17
W uni chodzi o zakaz koncentracji mediow. Pokaż więc, w jaki sposób tvn się koncentruje? Bo ja widzę prlowskie dążenie aby w polsce były media pro pisowskie. Tak jak w rosji, białorusi, węgrzech. Piękne macie ideały. Takie wschodnie i komunistyczne.
Jan2021.07.12 9:57
My tu do czynienia z niesamowitym kłamstwem ze strony opozycji. Otóż opozycja, czyli Tuski i inne osoby reprezentujące Niemcy zarzucają, że Polska nie chce się integrować z UE. Otóż to należy wykrzyczeć! Ta ustawa jest wyrazem integracji Polski z UE!!! Wprowadzamy przepis obowiązujący w innych przodujących w Unii Krajach. Podobne przepisy już funkcjonują we Francji czy w Niemczech. Wprowadzenie tego przepisu jest wprowadzeniem zasad panujących w UE. Mateusz Morawiecki powinien krzyczeń o tym głośno. Nie powinniśmy pozwalać aby spryciarze przemieniali nasze zalet na wady tak jak to robi Tusk czy inni proniemieccy aktywiści.
Felek2021.07.12 9:47
Dziękujemy za te jakże przekonywujące zapewnienia od największego tytana myśli w partii PiS, Suskiego. Oni tylko chcą przejąć TVN co by Pisowska prawda nie umkneła suwerenowi, bo narazie tylko TVP niesie dobrą nowinę o naszym wspaniały i pięknym rządzie, a potrzebujemy wszystkich mediów, aby tę naszą prawdę wpajały. Oczywiście mamy jeszcze Trwam i Republikę oraz od niedawna czytane media lokalne, ale to nie jest ten "mainstream", którego szukamy. Naszym marzeniem jest aby wszystkie media głosiły jacy to my jesteśmy wspaniali, ultra-polscy i dobrzy dla ludu, a nasi przeciwnicy, paskudni, zli, zdemoralizowani i przeciwko Polsce.
a mieleńce w piątek można?2021.07.12 9:06
"Polacy kazali układać się Żydom na wznak, przykładali im łopaty do gardeł i wbijali nogami. I już człowieka nie było. Na dzieci szkoda było kul, rozbijano je o bruk, ściany. W Radziłowie milicjant próbował dla oszczędności zabić jednym pociskiem 10 dzieci, które ustawił jedno obok drugiego. Nie wszystkie zginęły, resztę pochowano żywcem."- Pogromy sąsiedzkie; "Wbrew panującej powszechnie opinii, mordów nie dokonała otumaniona wódką tłuszcza. Byli to prominentni i wykształceni Polacy, obywatele, ludzie kierujący się „patriotyzmem”, członkowie rad parafialnych."-Pogrom w Jedwabnem; "Gwałcili, mordowali, wyrywali złote zęby, rozbijali o ściany główki malutkich dzieci. To nie zbrodnie nazistów, nie dzieło bolszewików, nie rajd band UPA. To Polacy rozprawiali się z żydowskimi sąsiadami na przełomie czerwca i lipca 1941 roku. Niemcy nie musieli ich nawet nadzorować. Ani specjalnie zachęcać."-D. Wołos; 10 lipca 1941 roku Polacy, wierni katolickiej parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Jedwabnem zamordowali 340 Polaków żydowskiego pochodzenia. Trzystu z Nich zapędzili do stodoły Bronisława Śleszyńskiego, bijąc, raniąc, gwałcąc, opluwając, na koniec wrzucając jak lalki wyrwane wcześniej kobietom niemowlęta. Zamknęli potem owi Polacy starannie drewniane wrota, założyli łańcuchy, oblali wszystko naftą i podpalili..! W lipcu 2021 roku, w 80 rocznicę zbrodni w Jedwabnem po raz kolejny, po rocznicy pogromu w Kielcach stawiam to samo pytanie - w jakiej truciźnie trzeba było się taplać, za co tak bardzo nienawidzić, z jakiego domu wyjść i do jakiego boga ręce w klepanych pacierzach składać, żeby matki tulące w ramionach dzieci, bitych mężczyzn, modlących się starców, sąsiadów od pokoleń, z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku okaleczyć, zamordować, żywcem spalić?! ..przed Oświęcimiem, przed krematoriami, przed Holocaustem?! Żeby to była jeszcze jakaś wielka prawda objawiona, ofiara potrzebna, pewność niezmącona. Ale nie, to dla domów, dla majątku, pierzyn, garnków, sukienek, dla złotych zębów, dla zemsty "za ukrzyżowanie Pana Jezusa"! Śmierć, a przed Nią niewyobrażalne bestialstwo, do tej pory spłycane, zakłamane, wrzucone do dołów, zasypane śmieciami.. Co odpowiedzieć oburzonym "patriotom", tuzom moralności, politycznym relatywistom, żeby bluzgiem nie było, ale też i nie bezsilnym wyklinaniem?! Może to..: "Uważajcie, sędziowie swoich braci, wy, ani zimni, ani gorący - żebyście nie zostali wypluci z ust Boga." ks. Adam Boniecki
Foster2021.07.12 8:53
Ponoć Obajtek ma pomysła na Telewizję Informacyjną.
Anonim2021.07.12 8:35
Skoro zrobili "Deficyta intelektualnego" twarzą tej akcji, to znaczy, że sami nie wierzą w jej skuteczność...😁😁😁
Pet2021.07.12 8:31
Towarzyszu Suski, klepnęliście się na spotkaniu tych od GP czy jakoś tak, że chcecie wolne media za ryj złapać.
XYZ2021.07.12 8:30
Zamiast postępować tak by nie było za co PIS krytykować,to oni chcą uciszyć krytykujących.Jak długo to będzie działać,przecież wtedy zaczną się takie przewały że ludzie nawet ci ciemni tego nie kupią.
Anonim2021.07.12 8:20
PiSdzielce już się nawet nie kryją, że są kremlowską agenturą.🤢🤮🤮🤮
katolicka deratyzacja Polski2021.07.12 8:27
Smieszne,nikogo komunisci i Moskwa bardziej nie nie nienawidza,chcieli przeciez zabic obu braci ,ty ruska gnido...
Anonim2021.07.12 8:29
Buhahhahahhahaaaaaa, 😁😁😁😁 Chyba sam w to nie wierzysz.... Komuchy mieliby nienawidzić komuchów????
robaczek2021.07.12 9:55
TAK BYLO!!!! .................... PAN Jarek tak mówi przeciez ;] ............... i PLEBAN też ;] ......................................... NO TO MUSI TO BYC PRAWDA ;] .................pisiurki innych źródeł informacji nie mają ;] ............................. więc na kolana przed PANEM I PLEBANEM ...................... no! .. grzeczne owieczki ;]
Hue2021.07.12 8:19
Ustawa nie jest przeciw tvn, tak samo jak tvp wykrywa afery pis.
katolicka deratyzacja Polski2021.07.12 8:28
TVN to Zydokomuna,dlatego popiera Konfederacje.
Hue2021.07.12 8:18
Ostatnio obiecali, że po zakupie polska press nie zmienia prezesow tych gazet. Oczywiście zmienili zaraz po zakupie.
katolicka deratyzacja Polski2021.07.12 8:29
I dobrze,tam byli agenci niemieccy,tacy jak ty.
Suweren2021.07.12 10:23
PiS-owce wszędzie widzą agentów i inne spiski. Tylko sitwy, na którą głosują nie widzą. Bo im tam wygodnie. Beeee.
Hue2021.07.12 8:17
Przekaż jak widać do niezależnego elektkratu pis. Oczywiście niezależnego od rozumu.
katolicka deratyzacja Polski2021.07.12 8:30
Komuna nienawidzi PIS-u. Polacy nienawidza Komuny.
Anonim2021.07.12 10:23
PiS = PZPR
True2021.07.12 8:14
Lipa, ale idziemy w to, bo ciemny lud to kupi.
katolicka deratyzacja Polski2021.07.12 8:31
Komuna nienawidzi ludu !
Po 11 ...2021.07.12 8:12
Czy tylko ja mam takie wrażenie, że to co PiS opowiada, trzeba czytać ODWROTNIE?
katolicka deratyzacja Polski2021.07.12 8:31
Komuna nienawidzi PIS-u za obrone polskich interesow.
Po 11 ...2021.07.12 8:33
O! Twój wpis też trzeba czytać ODWROTNIE :)
Grizzly2021.07.12 8:09
Towarzyszu Suski. Skończcie pier****ć farmazony.
Ale o co chodzi2021.07.12 7:46
Orlen też musi sprzedać duży pakiet akcji przy kupnie Lotosu, na żądanie UE, TVN wystarczająco był u nas na wyjątkowych prawa. Czas to zakończyć.
True2021.07.12 8:14
A na czym te "wyjątkowe prawa" polegają?
Pet2021.07.12 8:35
Tyle tylko że Orlen jest spółką należącą czy zależną do/od Skarbu Państwa, a TVN jest prywatny. Paniał tawariszcz?
Jadwiga2021.07.12 7:45
Oj Suski, Suski, im bardziej kłamiesz, tym bardziej nit ci nie wierzy. Daruj sobie i miej odwagę mówić prawdę. Powiedzieliście A, to teraz stańcie przed amerykańskim biznesem i powiedźcie B. Bo znowu zachowujecie się jak mały piesek: kupa na dywanie , dużo szczekania i chodu za kanapę :o))
fdf2021.07.12 7:33
Pisowski reźim.
Nie będziecie tłamsić wolności mediów2021.07.12 7:30
tak samo jak nigdy nie mordowaliście Żydów.
bogdanus2021.07.12 7:51
tak samo jak żydzi nigdy nie mordowali Żydów
katolicka deratyzacja Polski2021.07.12 8:33
Czyzby Zydzi nigdy nie mordowali Polakow,tylko kilka milionow ?
jle_ffm2021.07.12 7:24
Tak, my jnie chcemy tłamsić wolności mediów, my je chcemy tylko przejąć tak aby juz nikt nas w nich nie krytykował. A wtedy będziemy mogli kraść i niszczyć demokrację do woli.
katolicka deratyzacja Polski2021.07.12 8:34
Komunisci za demokracja ? Dl;aczego ja w to nie wierze ?
bogdanus2021.07.12 7:21
Ale PIS jest tolerancyjny w przeciwieństwie do TVN, która chciała obalić demokratyczny rząd.
sjp2021.07.12 7:26
No i zapomniałeś dodać, że polityczni przyjaciele TVN -u głośno mówią o likwidacji TVP info.
Kaczka basta!2021.07.12 7:19
Ależ zgodnie z pisuarską logiką atakiem na wolność słowa nie jest skasowanie TVN-u, lecz zbanowanie Patryka Jakiego na TikToku.
Dam2021.07.12 7:13
"Nie będziemy tłamsić wolności mediów" ale " należy wprowadzić przepisy, które będą zapobiegać dalszej ekspansji tym, którzy nie są nam przyjaźni". Czyli jak zwykle wszystko przed "ale" jest niewiele warte. PISowi marzy się scenariusz rosyjski i węgierski, gdzie media wszystkie są w rękach kolegów rządzących, wtedy nikt nie będzie rządzących krytykował i będzie super.