„New York Timesa” podaje, że w wyniku uderzenia ukraińskiej artylerii w rosyjski batalion próbujący przeprawić się przez rzekę Doniec  w obwodzie ługańskim zginęło lub zostało rannych blisko pół tysiąc żołnierzy agresora. W ocenie agencji Unian jest to dla Kremla porównywalna strata do zatopienia krążownika „Moskwa”.

Jak relacjonują amerykańscy dziennikarze, 11 maja 550 żołnierzy 74 Brygady Strzelców Zmotoryzowanych podjęło się próby przeprawy przez rzekę Doniec w Biłohoriwce, aby móc okrążyć siły Ukrainy. Przeprawy pontonowe stały się jednak celem ukraińskiej artylerii. Dziennik przytacza analizy Instytutu Studiów nad Wojną, wedle których w bitwie poległo lub zostało rannych 485 Rosjan. Armia okupanta straciła też ponad 80 jednostek sprzętu.

Agencja Unian porównuje rosyjskie straty w bitwie pod Biłohiriwką do zatopienia krążownika „Moskwa”, na pokładzie którego było około 500 żołnierzy.

Kolejna porażka rosyjskiej armii została odnotowana przez rosyjskich blogerów wojennych.

- „Komentarze tych blogerów mogą podsycać w Rosji rosnące wątpliwości co do perspektyw Rosji w tej wojnie i kompetencji rosyjskich dowódców wojskowych”

- zauważa Instytut Studiów nad Wojną.

kak/nytimes.com, tvp.info.pl