Stanisław Karczewski: Opozycja ma kryzys czterolatka - na nic się nie zgadza - zdjęcie
08.05.20, 07:35Fot. EU2016 SK via Flickr, CC 0 / Platforma Obywatelska RP via Flickr, CC 0

Stanisław Karczewski: Opozycja ma kryzys czterolatka - na nic się nie zgadza

7

 

 Totalna opozycja pozostaje totalną opozycją, wszystko jest na nie, a nie można tak działać w polityce” – ocenił wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski.

W rozmowie na antenie Radia ZET ostro skrytykował działania opozycji, która nie chce przystać na cokolwiek, co zaproponuje PiS. Przypomniał, że najpierw nie chciano wyborów 10 maja, a teraz krytyka dotyczy faktu, że te najpewniej odbędą się w późniejszym terminie. Stwierdził wprost:

Jestem doświadczonym dziadkiem, który niebawem będzie miał 6 wnuków. Jest tzw. kryzys trzylatka, czterolatka, który na nic się nie zgadza. Tak jest z PO i opozycją. Nic nie można zaproponować, na nic się nie zgadzają”.

Ocenił także porozumienie na linii Kaczyński-Gowin: Bardzo się cieszę, bo zwyciężył rozsądek, demokracja”.

dam/Radio ZET,Fronda.pl

Komentarze (7):

WAWA2020.05.8 8:06
W takim razie PiS wraz z "przyległościami" wykazuje cechy dwulatka: na wszystko, co powie mamusia lub tatuś, zgadza się bezwolnie. Nie ma wielkiego sensu czytanie tego, co powiedział lub napisał jakikolwiek polityk związany z PiS-em, albo dziennikarz tzw. prawej strony. Cokolwiek by nie wydusił z siebie, będzie to pianie zachwytów nad Prezesem-Naczelnikiem i jego geniuszem. Dojrzałość oznacza swobodę, by do wydarzeń i politycznych planów ustosunkowywać się w zależności od ich przebiegu, czasami poprzeć, czasami się sprzeciwić: "Razy przyjaciela - [znakiem] wierności, pocałunki wroga - zwodnicze" (Prz. 27,6) Zastanawiam się, czy Jarosław K. ma jeszcze przyjaciół, czy jedynie zakamuflowanych, interesownych wrogów, którzy go zewsząd otaczają? Może właśnie postawa Jarosława G. w ostatnim czasie była jedyną oznaką prawdziwej przyjaźni?
Pat2020.05.8 8:04
Panie Karczewski.Jest pan lekarzem ale jest też pan naiwny jak dziecko.Proszę już publicznie nie narzekać ,że Grodzki oszukuje ponieważ to oczywiste dla każdego w miarę rozgarniętego człowieka,że pan Grodzki to taka osoba,że używanie w jej kontekście pojęcia umów dżentelmeńskich jest kompletnie nie na miejscu
Realista2020.05.8 8:02
Karczewski ma poziom rozumienia polityki 4-latka. Opozycja nie oburza się, że termin wyborów jest przesunięty. To akurat duży sukces opozycji i porażka Kaczyńskiego. Oburzające i kompromitujące jest to w jaki sposób Pis to próbuje zrobić. SN który ma wydać absurdalne orzeczenie bez podstawy prawnej na polecenie szefa partii rządzącej. Praworządność w wydaniu Pis. Ale zdaniem Karczewskiego to oczywiście zupełnie normalna sytuacja:)
Dam2020.05.8 8:10
Wyznawcom dojnej zmiany i tak nie wytłumaczysz, ale może jednak ktoś dzięki temu wyjdzie z ignorancji.
Karolina2020.05.9 0:56
Realista??? haha..! O jakim waszym sukcesie chłopie piszesz?? Całą waszą prawdę odsłonił Czarzasty w swojej wypowiedzi! Taka jest prawda! Nie udało się wam rozbić Prawicy i nie udało się wam wprowadzić stanu klęski żywiołowej! WIĘC DARUJ SOBIE TE KŁAMSTWA ! POCIESZASZ SIĘ JAK DZIECKO, GDY DOSTANIE LIZAKA!
ladychapel2020.05.8 7:48
Wybory 2020. Helsińska Fundacja Praw Człowieka: Porozumienie dwóch szefów partii nie stanowi źródła prawa. Fundacja przypomina, że na mocy obowiązującego prawa wybory prezydenckie 2020 można przesunąć jedynie poprzez wprowadzenie stanu klęski żywiołowej.
Iza2020.05.8 8:36
2 szefów nie stanowi prawa i sami NIC nie mogą ale ich stanowisko jest też stanowiskiem ich partii - większości sejmowej zdolnej do tworzenia prawa, decydowania, rządzenia. Helsińska... może wyrażać opinie, to wszystko , szkoda że nie wyraziła gdy Francuzi mieli wybory w środku pandemi, tradycyjne bez żadnych zabezpieczeń, z wiadomym skutkiem - masowe zgony