Portal wPolityce.pl przypomniał dziś artykuł Marzeny Nykiel, który ukazał się w tygodniku „Sieci” w 2015 roku. Dziennikarka opisała w nim plany Platformy Obywatelskiej dot. sprzedaży polskich lasów, z czego dochód państwo miała przeznaczyć na odszkodowania dla Żydów.

Sprawa w 2015 roku ujrzała światło dzienne po ujawnieniu przez WikiLeaks tajnej notatki ambasadora USA w Polsce. Dowiedzieliśmy się z niej o planie Bronisława Komorowskiego i Donalda Tuska, którzy chcieli sprzedać Lasy Państwowe, a zdobyte w ten sposób środki przeznaczyć na odszkodowania za mienie odebrane przez Niemców i Sowietów na terenie Polski Żydom.

- „Pomysł był prosty i miał zostać przeprowadzony błyskawicznie na ostatnim posiedzeniu Sejmu minionego roku. W przeładowany program przedświątecznych, nocnych obrad, między poprawki budżetowe i związki partnerskie wciśnięto fundamentalną sprawę lasów, zapewniając, że proponowane zmiany jeszcze bardziej je zabezpieczą. Ewentualną debatę miał zagłuszyć chamski rechot Twojego Ruchu pastwiącego się nad sałatką prof. Krystyny Pawłowicz”

- pisała w 2015 roku na łamach tygodnika „Sieci” Marzena Nykiel.

O zaplanowanym na późne godziny noce posiedzeniu Sejmu, na którym posłowie mieli zadecydować ws. wniosku o przeprowadzenie referendum ws. Lasów Państwowych i polskiej ziemi oraz debatować nad projektem ustawy o zmianie konstytucji dot. polskich lasów, parlamentarzyści dowiedzieli się w przeddzień obrad.

Ostatecznie, dzięki przewadze zaledwie pięciu głosów, lasy udało się uratować.

kak/Sieci, wPolityce.pl