Spotkanie kierownictwa PiS! O czym rozmawiają politycy?  - zdjęcie
22.06.21, 18:31Fot. screenshot - YouTube (Onet News)

Spotkanie kierownictwa PiS! O czym rozmawiają politycy?

4

W warszawskiej siedzibie Prawa i Sprawiedliwości zebrało się dziś prezydium Komitetu Politycznego partii. Najważniejsi politycy partii rządzącej rozmawiają o przygotowaniach do zbliżającego się kongresu statutowo-wyborczego, który zaplanowano na początek lipca.

W dzisiejszym spotkaniu udział bierze m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki.

O dzisiejszym zebraniu Komitetu Politycznego dziennikarzy poinformował szef klubu PiS Ryszard Terlecki. W czwartek natomiast spotka się Komitet Wykonawczy.

- „To są już ostatnie ważne zebrania przed zjazdem, przed kongresem, który będzie za niecałe dwa tygodnie. Na Komitecie Wykonawczym będzie też harmonogram naszych podróży po Polsce w związku z Polskim Ładem”

- przekazał wicemarszałek Terlecki.

W czasie zaplanowanego na początek przyszłego miesiąca kongresu statutowo-wyborczego członkowie PiS wybiorą władze ugrupowania na kolejną kadencję, w tym prezesa i wiceprezesów partii. Wówczas ma też zostać przedstawiona restrukturyzacja struktur partii.

kak/PAP

Komentarze (4):

JonB2021.06.27 15:47
Rozmawiaja o ruchaniu kassy.
Filip2021.06.23 7:15
Pragnę zaprezentować dorobek PiS-u. Politycy z PiS-u doprowadzili do wybudowania bloku C elektrowni w Ostrołęce za 1,5 mld zł, a po wybudowaniu obiekt jest rozbierany. Mateusz Morawiecki w uzgodnieniu z Jarosławem Kaczyńskim zmarnował 134 mln zł na wybory kopertowego bez podstawy prawnej. Politycy z PiS-u doprowadzili do ruiny stadniny w Janowie. Zbigniew Ziobro zmienił przepisy, żeby akt oskarżenia i dowody winy Daniela Obajtka wycofać z sądu. Daniel Obajtek nie potrafi udokumentować pochodzenia swojego majątku, a jest właścicielem lub współwłaścicielem 38 nieruchomości. Bartłomiej Misiewicz dokonał korupcyjnych przekrętów w MON-ie. Antoni Macierewicz dokonał zakupu samolotów dla VIP-ów bez przetargu i marnuje miliony na podkomisję smoleńską. Austriak Gerard Birgfellner zeznał w prokuraturze, że Jarosław Kaczyński wyłudził od niego łapówkę w kwocie 50 tys zł dla księdza Rafała Sawicza. Posiada świadków i dokument potwierdzający wypłatę powyższej kwoty w banku. Politycy z PiS-u w Wałbrzychu okradli PCK na kilka milionów i finansowali z tego swoje kampanie wyborcze. Łukasz Szumowski wydał miliony na respiratory, których nie ma i nie będzie. Andrzej Duda dokonał wielokrotnych deliktów konstytucyjnych, złamał art. 7, 10, 32, 42, 126, 144, 173, 178, 179, 180, 183, 187, 190, 193, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Politykom związanym z PiS-em wolno kraść i łamać Konstytucję, a czepiają się Joanny Muchy. Andrzej Duda jako europoseł w Europarlamencie w 2014 roku oskarżał polskie władze o sfałszowanie wyborów samorządowych, nie mając żadnych dowodów. W okresie tym Zbigniew Ziobro i Tadeusz Rydzyk w Brukseli twierdzili, że Polska nie jest krajem demokratycznym i domagali się interwencji UE w nasze wewnętrzne sprawy. Kto tu występował przeciwko Polsce? PiS to nie Polska. W mediach pisowskich nigdy nie przeczytałem artykułu o przekrętach polityków z PiS-u, albo o deliktach konstytucyjnych Andrzeja Dudy. Pisowskie media opanowały do perfekcji sztukę przekazywania przekłamanych i zmanipulowanych informacji, z przeznaczeniem dla mniej inteligentnych odbiorców.
Böno2021.06.22 19:25
Najlepszy sposób na homofoba to obciągnąć mu lachę! I połknąć, ale to za dodatkowego 1 rubla.
Böno2021.06.22 19:14
Największy problem społeczny ostatnich miesięcy to narastająca homofobia. Panie Terlecki, PiS musi stawić silny opór homofobii Konfederatów!