Spór w Zjednoczonej Prawicy. Sobolewski: Wyjaśniliśmy już to nieporozumienie  - zdjęcie
04.03.21, 13:13Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

Spór w Zjednoczonej Prawicy. Sobolewski: Wyjaśniliśmy już to nieporozumienie

5

Szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski przekonuje, że w Zjednoczonej Prawicy wyjaśniono już czwartkowe głosowanie posłów Solidarnej Polski. Temat ma być zamknięty, a PiS liczy, że więcej do podobnej sytuacji nie dojdzie.

W ub. czwartek, wraz z posłami opozycji, politycy Solidarnej Polski poparli wniosek ws. wyjaśnień od ministra kultury prof. Piotra Glińskiego. Głosowanie posłów z partii Zbigniewa Ziobry pogłębiło trwający w koalicji rządzącej spór. W mocnych słowach do sprawy odniósł się szef klubu PiS Ryszard Terlecki, który zapowiedział wyciągnięcie konsekwencji z tamtego głosowania.

W tym tygodniu odbyły się spotkania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z liderami ugrupowań koalicyjnych oraz posiedzenie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości. Dziś sytuację w Zjednoczonej Prawicy komentował w Programie Trzecim Polskiego Radia Krzysztof Sobolewski, który zapewnił, że kwestia głosowania została już wyjaśniona.

- „Wniosek jest taki, że liczymy na to, że takie głosowania się już więcej nie powtórzą”

- powiedział polityk.

Podkreślił przy tym wartość Zjednoczonej Prawicy i przypomniał, że to właśnie program współtworzony przez wszystkie trzy partie koalicyjne otrzymał mandat zaufania od Polaków i wszystkie partie zobowiązały się do wspólnej realizacji tego programu.

- „W tej chwili każdy taki ruch wykonywany czy przez jednego, czy przez drugiego koalicjanta (SP lub Porozumienie) podważa zaufanie społeczeństwa do Zjednoczonej Prawicy”

- zaznaczył.

kak/PAP, niezależna.pl

Komentarze (5):

Foster2021.03.6 12:06
...tego procesu już się nie da zawrócić. Przestraszyliście Polaków, zwłaszcza polskie kobiety.
Grizzly2021.03.4 13:51
Ziobro zaszantażował Kaczyńskiego bo ma kwity, zagrał taśmami Obajtka i Kaczorek uległ.
Anonim2021.03.4 13:59
Jak tam odpływ drożny?
Grizzly2021.03.4 16:01
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka! Won tęczowy parchu!
Elektor2021.03.4 13:34
Znaczy się nowe paśniki obstalowali do obsadzenia.