Szef klubu PiS Ryszard Terlecki poinformował, że projekt zmian w sądownictwie, w tym w będącej osią sporu z Komisją Europejską Izbie Dyscyplinarnej, jest już gotowy.

Dziennikarze pytali wicemarszałka Ryszarda Terleckiego o kary nałożone na Polskę w związku z pracą kopalni w Turowie i Izbą Dyscyplinarną. Wskazał, że projekt dot. wymiaru sprawiedliwości „jest gotowy i czeka na wejście do Sejmu”. W kwestii Turowa natomiast teraz „ruch jest po stronie czeskiej”.

Pytany o nowelizację ustawy medialnej wskazał, że partia rządząca konsultowała się w jej sprawie z prezydentem w czasie jej procedowania.

- „Nie chcę tu nic przewidywać, to jest pytanie do pana prezydenta, z szacunkiem i oczywiście czekamy na jego decyzje”

- podkreślił.

kak/PAP