Spiegel: Kaczyński zniszczy Polskę! A więc... wywalmy ją z UE! - zdjęcie
05.01.16, 19:05

Spiegel: Kaczyński zniszczy Polskę! A więc... wywalmy ją z UE!

28

Polska płaci za skierowanie się ku prawicy i powrót Kaczyńskiego wysoką cenę. Politycznie krajowi grozi izolacja w Unii Europejskiej - także gospodarczo już dawno rozpoczął się upadek" - czytamy w dzisiejszym wydaniu "Spiegel Online".

"Spiegel" przypomina, że w tym roku bardzo znacząco spadł najważniejszy indeks warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych, WIG20. Rzeczywiście, spadek jest duży - to aż 20 proc. W całej Europie gorzej jest tylko w Grecji, na Cyprze i na Ukrainie. "Spiegel" nie wątpi: winny jest Kaczyński!

Tak, tak - bo spadek rozpoczął się przecież już w maju. A zatem gdy tylko inwestorzy dowiedzieli się, że prezydentem został człowiek Kaczyńskiego, Andrzej Duda, natychmiast rozpoczęli odwrót z Polski! "Dla analityków finansowych przejęcie władzy przez PiS Kaczyńskiego jest ważnym powodem upadku polskiej giełdy - obok kłopotó ze wzrostem w Chinach nawet najważniejszym" - pisze "Spiegel". I cytuje polskich, niewątpliwie niezależnych, analityków, z którymi rozmawiała... "Gazeta Wyborcza".

Według "Spiegla" inwestorzy sądzili, że po zwycięstwie Dudy PiS wygra też w parlamencie. "Na końcu stało się jeszcze gorzej: PiS zwyciężyło z absolutną większością i może rządzić samo" - grzmi "Spiegel".

No tak... Bo kto inwestowałby w Polsce, skoro Jarosław Kaczyński depcze wolność prasy, gwałci demokrację, demontuje państwo prawa? W końcu w Polsce buduje się... putinizm! Tak pisał dzień wcześniej ten sam "Spiegel":

"Najpierw Węgry, teraz Polska. Europa Wschodnia coraz bardziej zbliża się do Rosji: autorytarna, tępa, rasistowska. Czy Europa ma wystarczająco dużo czasu, by czekać na modernizację spóźnialskich? A może potrzebujemy nowej Unii - bez wschodu?" - czytaliśmy w niebywale aroganckim, przesiąkniętym poczuciem wyższości artykule Jakoba Augsteina.

No tak! Trzęsienie ziemi, katastrofa! Polska nie słucha się Niemców, więc... należy ją wyrzucić z Unii. Prawda, jacy ci Niemcy są tolerancyjni? Są, ale dziwnym trafem: tylko dla islamskich najeźdźców, pardon: prześladowanych uchodźców...

hk

Komentarze (28):

anonim2016.01.5 19:07
Dobrze!!! NIE MOGĘ SIĘ KU DOCZEKAĆ
anonim2016.01.5 19:07
Yes Yes Yes wywalcie nas o taaaaaaak :D miodzio debile niemcy :)
anonim2016.01.5 19:11
oni naprawde trzesa dupa, ich szyki zostaly pomieszane i teraz dostaja swira.
anonim2016.01.5 19:11
Przecież nie wywalą. Sami strzelili by sobie w kolano. Nie będą działali wbrew swojemu interesowi.
anonim2016.01.5 19:14
powstanie na niemieckie życzenie nowa Europa - miedzymorze, gdzie Niemców nie będzie! oby stało się to w ciągu roku lub dwóch
anonim2016.01.5 19:24
"autorytarna, tępa, rasistowska" Rasizm polega na tym, że moja rasa: biała, ma mieć supremację, a inna ma być dyskwalifikowana a już na starcie. Niech pismak Szpigela pokaże choć jeden znany mu taki przypadek w Polsce.
anonim2016.01.5 19:27
Nie Polskę lecz patologię III Rp która Kraja rzeczywiście niszczyła.
anonim2016.01.5 19:27
«Stefan Kisielewski pisał o Niemcach, że to taki naród, który co kilkadziesiąt lat "dostaje pierdolca" i wtedy staje się niebezpieczny dla otoczenia. Niemcy ponownie weszły w tę fazę po dokonaniu podboju ekonomicznego i politycznego państw wcielonych do UE, co spowodowało w nich wzmożenie i poczucie takiej siły, że znowu mogą sobie "pozwolić na więcej". No i sobie pozwalają. Robią sobie z Rosją "buzidupci", dobijają Europę falą islamską, opiniują, kogo narody europejskie mogą sobie wybrać do legalnych władz, a kogo nie mogą... Potwierdzeniem wzmożenia pruskiej buty jest rola niemieckich biskupów na dobiegającym końca synodzie. Dla pruskiego biskupa nie ma bowiem świętości i Ewangelii poza jego własną. Tak obrośli w piórka, że nowa reformacja też nie jest ponad ich siły... Wszystkie wzmożenia pruskiej buty w narodzie niemieckim kończyły się męką i morzem krwi dla wielu narodów. Tym razem może być podobnie."»
anonim2016.01.5 19:31
Niemcy jak widać ceni petrodolary skoro tak chętnie Przyjmują wyznawców fałszywego Proroka Mahometa Bo czy Niemcom nie podoba się ta wiara, skoro chłop, może miecz cztery żony?
anonim2016.01.5 19:35
Niemcy jak widać cenią petrodolary skoro tak chętnie Przyjmują wyznawców fałszywego Proroka Mahometa Bo czy Niemcom nie podoba się ta wiara, skoro chłop, może mieć cztery żony? Nie piętnuje mordowania i obiecuje raj naśladowcom A Hitlera
anonim2016.01.5 19:37
Kaczyński, jak nie weźmiecie ks. prof. Guza do napisania konstytucji to wywieziemy was na taczkach.
anonim2016.01.5 19:43
No i dobrze. Stworzymy swoją EU i swoje NATO, od Bałtyku po morze Czarne i Adriatyk.
anonim2016.01.5 19:58
Te, Spiegel czy jak Wam tam, Wasze kobiety są gwałcone przez ciapatych a Wy o Polsce.Nic nie piszecie na ten temat , bo polityczna poprawność nie pozwala, co? Zaklęta lugenpresse, złamiecie sobie zęby na nas!
anonim2016.01.5 20:03
1) upadek Polski zaczal sie 8 lat temu i nareszcie sie skonczyl.2) spiegel chyba juz codziennie tylko o Polsce pisze,doprawdy nie maja tam swoich problemow.3) jak tylko chca to juz tu i teraz mozemy odejsc z ue z ogromna radoscia.4) chocby sie tam w niemczech posrali,bedziemy robic swoje i nic im do tego.5) era szwabow sie powoli konczy,a w zasadzie zakoncza ja jak nalezy muzulmanie.
anonim2016.01.5 20:08
Circ P.przestancie tyle gadac, bierzcie sie za taczki ido roboty, a petru z kopaczowa taka wam konstytucje napisze,ze z taboretow pospadacie
anonim2016.01.5 20:14
Spiegel powiedz nam, jeśli u nas za kryzys odpowiada Kaczyński to kto rządzi u was na zachodzie ? bo przez parę lat jęczeliście, że maciecie kryzys wielki jak dupa słonia.
anonim2016.01.5 20:26
Straszą tym, czego się sami boją... wyniki zaplanowane i wpływy też!
anonim2016.01.5 20:47
..........Niemcy płacą za skierowanie się ku lewicy i paranoiczne rządy Merkel wysoką cenę. Politycznie kraj zaczyna się izolować w Unii Europejskiej - także gospodarczo już dawno rozpoczął się upadek" - czytamy w dzisiejszym wydaniu "Wiadomości z Psiej Wólki". Najwyższy czas, żeby wywalić szkopów z UE
anonim2016.01.5 21:10
Marzę o tym codziennie, aby Polska wyrwała się z tego eurokołchozu!
anonim2016.01.5 21:45
Jestem ZA wyjściem z UE
anonim2016.01.5 21:49
Według mnie za kilka lat Polacy, którzy wyjechali do Niemiec "za chlebem" wrócą "za chlebem" do Polski - Niemcy nie wytrzymają socjalu dla miliona nowych prawie-obywateli, a przy zachowaniu kursu Węgierskiego tu się poprawi...
anonim2016.01.5 22:32
W prasie niemieckiej rzeczywiście ostatnio bardzo dużo o Polsce, w wydaniach internetowych prawie codziennie coś - Die Welt, FAZ. Już nawet nie czytam tych artykułów bo najciekawsze są komentarze czytelników pod artykułami, prawie 100 % komentarzy jest na korzyść Polski, PIS'u tudzież prawicy w Polsce. Powtarza się sytuacja z nagonki na Orbana, gazety swoje a czytelnicy swoje. Niemcy przestali ufać swoim mainstreamowym mediom, głównie z powodu propagandy proimigracyjnej. Niemcy zaczynają się orientować, że jest na odwrót niż tam piszą. Im bardziej nas krytykują tym de facto dla nas lepiej, trzeba tylko cały czas podkreślać że jesteśmy przeciwko islamizacji, biurokracji unijnej itp., niedługo większość Niemców będzie za PIS, warto już szukać sobie sojuszników np. AfD.
anonim2016.01.5 23:14
Niemcy zasługują na utratę państwa. Nie potrafią obronić swojej ziemi, nie potrafią obronić swoich kobiet, nie potrafią stanąć w prawdzie. No cóż, jaka Unia - taki lider, jaki lider - taka Unia... A ten durny Kaczyński chce Polski suwerennej, kierującej się narodowym interesem. Jaka zaściankowość!
anonim2016.01.6 0:58
Pisanie nieprawdy to poważna rzecz. Czy Niemców stać jest na prawdę? Czy na zakłamaniu widzą swoją szansę w upadającej coraz bardziej ekonomicznie i pod względem wartości podstawowych Europie. Europa pod przywództwem Niemiec niczego jak do tej pory nie osiągnęła. Odnotowuje tymczasem same straty. Sama niemiecka ideologia podporządkowywania sobie innych nacji stanowi ciągłe tak w historii jak i obecne zagrożenie z ludobójstwem włącznie, jaką doświadczyły narody Europy niedawno i mogą w przyszłości doświadczyć.To Naród Niemiecki nie potrafi budować, potrafi natomiast niszczyć i okradać innych z pominięciem należnych restytucji narodom, które ucierpiały od Narodu Niemieckiego.
anonim2016.01.6 13:32
UE ma być liberalno-lewicowa a nie prawicowa. Każdy sposób jest dobry aby ograniczyć narodowe nurty prawicowe. Było wiadome ze lewicowa międzynarodówka w UE będzie się wspomagać.
anonim2016.01.6 15:32
Piszcie protesty [email protected] Ja napisałem taki: Witam i pozdrawiam niby wolne i niecenzurowane media niemieckie. Wy Niemcy na forum UE i w Waszych mediach pouczacie Polskę , wstydu nie macie . Myslę że powinniście brać lekcję demokracji od naszego rządu a nie nas pouczać. W Polsce rząd nie knebluje mediów . W Polsce jest swoboda wypowiedzi w mediach nie tak jak to ma miejsce w Niemczech. Próba ukrywania tego co się działo w Koln , Hamburgu i innych miastach Niemiec w związku z zaproszonymi do Was imigratnami to przykład obłudy i hańba dla Wszej demokracji. Pozdrawiam
anonim2016.01.6 15:35
Piszcie protesty do tej gazety
anonim2016.01.6 15:37
Piszcie protesty: [email protected]