03.05.19, 14:33zdj. screen Youtube/Onet News

Spektakl Tuska na UW. Drwiny z prezydenta Dudy poprzedzone... Lewacką propagandą

Przed chwilą rozpoczęło się zaplanowane na dziś wystąpienie przewodniczącego Rady Europejskiej, Donalda Tuska na Uniwersytecie Warszawskim. Były premier RP wygłasza wykład zatytułowany "O Konstytucji, Europie i wolnych wyborach". 

Spotkanie z Donaldem Tuskiem otworzył rektor Uniwersytetu Warszawskiego, prof. UW, dr hab. Marcin Pałys. Później słuchaczy powitał Leszek Jażdżewski, redaktor naczelny czasopisma "Liberté!". Jego wystąpienie było... ordynarną lewacką propagandą! W ostrych słowach atakował prawicę, rząd i Kościół Katolicki. 

"Gdyby Chrystus miał być ukrzyżowany dzisiaj, ukrzyżowaliby Go ci, którzy obecnie używają krzyża jako pałki"-przekonywał Jażdżewski. 

"Każdy dzień konserwatywnej władzy zbliża nas do liberalnej rewolucji"-przekonywał, odnosząc się do wzrostu poparcia m.in. dla legalizacji związków homoseksualnych, jak również takich wydarzeń, jak np."czarne protesty". Jażdżewski stwierdził, że marzy mu się "nowa Joanna Szczepkowska", która ("zapewne nie w telewizji publicznej") ogłosi, że "26 września (data pierwszego czarnego protestu-red.) skończył się w Polsce patriarchat". W szczególny sposób Jażdżewski zwrócił się do kobiet obecnych na sali i przed telebimem na UW. Wyraził nadzieję, że wśród nich jest "przyszła prezydentka".

Po przesiąkniętej lewacką nowomową tyradzie naczelnego "Liberté!", na mównicę wkroczył Donald Tusk. Szefa Rady Europejskiej powitano owacjami na stojąco. Były premier na początek podkreślił, że ma ze sobą notatki, ale również "bohaterkę dzisiejszego dnia", czyli Konstytucję RP. 

Szef Rady Europejskiej podziękował organizatorom: Uniwersytetowi Warszawskiemu i "Liberté!". Przywitał "współtowarzyszy": Ewę Kopacz, Grzegorza Schetynę i Władysława Kosiniaka-Kamysza (gdyby ktoś się zastanawiał, czy spotkanie z Tuskiem nie jest częścią kampanii politycznej...) 

Donald Tusk przekonywał, że na początek chce rozwiać spekulacje na temat ewentualnego włączenia się do polityki krajowej. Jak podkreślił, że owszem, nie jest jego rolą, jako przewodniczącego RE, mieszanie się do polityki, zwłaszcza włączanie się w kampanię na rzecz jednej, konkretnej partii, ale:

"Jest moim prawem i obowiązkiem jako przewodniczącego Rady Europejskiej wspierać Europejczyków w każdym kraju Unii Europejskiej". 

Na prośbę mówcy, minutą ciszy uczczono zmarłego w tym tygodniu prof. Karola Modzelewskiego. 

"Polska niezależnie od tego kto będzie rządził jest jedna. Każdy musi mieć w sercu i w głowie myśl o tym, jak z ojczyzny zrobić dom dla wszystkich, a nie dla wybranej grupy, dla władzy"- przekonywał Donald Tusk. Przewodniczący Rady Europejskiej ocenił, że Konstytucja 3 Maja, jak na dzisiejsze czasy, "nie była zbyt postępowa". 

"Był to zdecydowany krok w stronę wolności, nowoczesności, ówczesnych norm europejskich. Dawała Polakom nadzieję na zmianę status quo, a to był podzielony kraj, chaos i społeczna depresja. Brak armii i polityki zagranicznej"- wyliczał polityk. 

"Gwałt na konstytucji podważa najbardziej podstawowy fundament wspólnoty"-ocenił Tusk, przywołując Konfederację Targowicką- "synonim zdrady i kłamstwa". 

"To lekcja o tym, jak łatwo odwoływać się do narodowych emocji i postępować niezgodnie z narodowymi interesami. Akt Konfederacji Targowickiej był spektakularnym pokazem cynizmu i propagandy, który odwoływał się do narodowych emocji, a heroldowie tego aktu czynili to z dużym talentem i determinacją. Był sprzeczny z narodowymi interesami. Ta lekcja ma znaczenie także dzisiaj, warto o niej przypomnieć każdemu Polakowi"- podkreślił byly premier. 

Nie obyło się bez złośliwych aluzji wobec obecnej władzy. Tusk wspominał, że podczas wspólnych z prezydentem RP obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, nasunęła mu się refleksja:

"Konstytucja nie jest świętością, ale świętym obowiązkiem jest jej przestrzeganie przez obywateli, a zwłaszcza przez władzę. Nie może być tak, że władza raz do roku obchodzi święto konstytucji, a na co dzień konstytucję obchodzi"- powiedział. 

Przewodniczący Rady Europejskiej zakpił również z prezydenta Andrzeja Dudy, nazywając go "niegdyś eurosceptykiem, dziś "euroentuzjastą, z którym nawet ja nie mogę równać się w swoim euroentuzjazmie". 

"Usłyszałem dzisiaj o potrzebie wpisania naszej obecności w UE do polskiej Konstytucji. Chcę i powinienem przyjąć tę deklaracje z jak najlepszą wiarą. Tyle warta będzie ta deklaracja, na tyle wzmocniłaby rzeczywiście nasza obecność w UE, na ile będzie równa determinacji w przestrzeganiu Konstytucji. Po co poprawiać Konstytucję, jeżeli nie jest się w stanie przestrzegać jej fundamentalnych przepisów?"-pytał Donald Tusk. 

"Musimy odzyskać wzajemne zaufanie, kiedy rozmawiamy o najważniejszych aktach, przepisach, faktach ustrojowych, musimy na nowo uwierzyć, że słowa wypowiadane przez przedstawicieli władzy znaczącą coś dłużej niż 1 czy 3 tygodnie przed wyborami. To nie będzie łatwe, ale my musimy podbudować siebie w swojej wierze i dawać kredyt zaufania. Nawet jeżeli przychodzi nam to z coraz większą trudnością"-przekonywał były premier.

Tusk przekonuje w swoim wystąpieniu również o konieczności łączenia, a nie dzielenia, o tym, że polityka nie powinna być "walką na śmierć i życie". Wskazywał również na kwestie ochrony klimatu oraz problem uzależnienia od internetu, powszechnego zwłaszcza wśród młodych ludzi. 

yenn/Fronda.pl

Komentarze

ola 92019.05.4 9:18
łże, że bozia istnieje, czyli na swoj sposob wspiera zawodowych oszustow. niewiele na to da sie zrobic. bardziej radykalnie nalezy odmawiac potrzebujacym pomocy, mowic, ze bozia na pewno pomoze.
lekarz senior2019.05.4 7:09
Czy ryży wermahtowiec cesarz europy w dniu wczorajszym zachował się jak mąz stanu,prezydent europy czy hitlerowski agitator nienawidzący Polski, za to uwielbiany przez przestępczy zakon targowicy?Czy człowiek ten nie cierpi na głębokie upośledzenie intelektualne i chorobę psychiczną typu schizofrenia i mania nienawiści dla Polski? PS Czy w praworządnym,demokratycznym państwie organizator tych partyjnych "apolitycznych" burd ryżego volksdojcza, "rektor" UW nie powinien być dyscyplinarnie natychmiast wyrzucony z roboty? Dosyć poblażania przestępcom i menelom intelektualnym!!!!
pepa2019.05.3 23:54
przeciesz on nie moze lubic madrzejszego na spotkaniu byl ks.Sowa i bil brawo czy on jeszcze jest ksiedzem czu Tuskowi teczke nosi
kosiar2019.05.3 23:54
Co za bełkot menela ! Ogółem bolszewicka poprawna nielogicznie paplanina i jakim prawem te niewierne psy szafują imieniem Jezusa ! Kto im na to POzwolił ? Lewak to ateista ! Te szwabskie mordy ich nie parzą ? Konst 3 maja to nie ich święto...a Niemce mają jakiejś święto ?
AB2019.05.4 5:05
Z polecenia niemców przyjechał popsuć Polakom narodowe Święto.
K.A.2019.05.3 20:51
Drodzy Internauci, dzisiaj widziałem fragment wystąpienia Tuska. Niczym mnie nie zaskoczył. Tusk to Tusk. Prawdopodobnie przeszedłbym do porządku nad tym, gdyby nie to, że w TV obejrzałem fragment archiwalnego nagrania z wystąpienia Ignacego Jana Paderewskiego. Namawiam wszystkich do obejrzenia jednego i drugiego materiału. Sami porównajcie. Zobaczycie Tuska. Sprzedajnego człowieka który za parę euro sprzedał rodaków. (czyim on jest rodakiem? Kto to wie?.) i patriotę Ignacego Jana Paderewskiego. Patrząc na polską scenę polityczną nasuwa się pytanie kto na kogo głosuje. Kto na totalną opozycję, a kto na pisio-rów ?. Moaże to idioci kontra ludzie światli, a może jednak to szuje przeciw ludziom uczciwym ?. Czyż by Hitlerowi i Stalinowi udało się zniszczyć w tak wielkim stopniu to co było najwartościowsze w Narodzie ?. Gdzie Bóg, Honor, Ojczyzna ?. Patriotyzmy to puste słowo ? Liczy się tylko koryto ?. Czyż by w Polsce było tak wielu potomków hitlerowskich hord i sotni kozackich?. Rozejrzyjcie się dookoła i sami sobie odpowiedzcie.
ela2019.05.3 21:26
t.... u jesteś dno, dno, dno i z 10 metrów mułu chciała bum cię widzieć za krew na rękach za kratami.
AB2019.05.4 5:03
Niestety, komuna przeorała Polskę, przerobiła motłoch bez wymordowanych elit na sowieckich ludzi, co wszystko oddadzą za kasę i władzę. Takich typów homo sovieticus jest w Polsce bardzo dużo.
Zibi442019.05.3 19:01
Kto to jest prof. JAŻDŻEWSKI? Czy profesór nie powinien być bezstronny politycznie? Czy jego studenci mający inne poglądy mają szansę zdać egzaminy? On narzuca młodym ludziom swoją lewcką narrację, a ja i Ty płacimy mu jeszcze za to że gorszy maluczkich. "lepiej by mu było kamień u szyi uwiązać"
kaziuk2019.05.3 18:49
Wole Tuska pocalowac w dupsko jak Kaczora w reke.
Marek2019.05.3 19:34
Nie zapomnij wylizać dokładnie łełropejskiego gó..a. Smacznego.
KOSZERNA WESZ2019.05.3 19:57
SWINIA ZAWSZ SMAKUJE W ODCHODACH
AB2019.05.4 4:56
To sobie całuj, twoja przyjemność, chętnie popatrzymy. Cóż, na głupotę nie ma lekarstwa.
Ilona2019.05.3 18:31
rudne oblesne dno pokazalo sie jak zawsze z jednej i tej samej strony !!!!! i tak do smierci!!
SŁAWEK2019.05.3 18:09
Niska jest renoma UW , skoro wykłady prowadzą osoby z tytułem "magistra" propagandy...
Polak2019.05.3 17:51
Czy apolityczny rektor apolitycznego UW za apolityczny wiec wyborczy targowicy pod przywództwem apolitycznego ryżego folksdojcza "krula" europy nie powinien być natychmiast dyscyplinarnie wy....dolony z pracy, jeśli w Polsce jest jakiekolwiek prawo? Czy to cyniczny pokaz praworządności warszawskiej alma mater?
Piotr2019.05.3 17:57
Nie dziw się. Warszawka to ostoja Lemingów. To LEMINGRAD !
Piotr2019.05.3 17:31
Ten gość powinien od dawna grzać więzienną pryczę za zdradę stanu, za Smoleńsk za dopuszczenie do swobodnej działalności różnych grup przestępczych w Polsce powodem czego, my ,Polacy straciliśmy setki miliardów złotych, a jego synalek wprost przyznał, że wiedzieli od początku, że to lipa. Mam za złe PISowi, że nie zabrał się lepiej za ukaranie bandytów z PO-PSL. Cóż, może nie jest to takie łatwe jak nam się wydaje. Będę dalej na PIS głosował, bo nie ma innej, lepszej dla nas, Polaków alternatywy. Na pohybel wrogom Polski ! http://www.fronda.pl/a/broniarz-zalatwil-nauczycieli-pensje-ich-zszokowaly,126158.html
JaKi2019.05.3 17:31
Ale wysyp "katolickich" komentarzy!To mi się podoba. Są pełne miłości,ciepła,wyrozumiałości i zrozumienia bliźniego.Oby więcej takich udawanych katolików którzy zapewne nie byli dziś w kościele,to wiara w Chrystusa szybko upadnie w Polsce :)
Piotr2019.05.3 17:55
Szukasz, zrozumienia, miłości ? Idź ubliżać muzułmanom, lewaku. oni na pewno spełnią twoje oczekiwania.
JaKi2019.05.3 18:08
Ja nikomu nie ubliżam, w przeciwieństwie do pana i innych katolików. Tak mnie wychowali wierzący rodzice,którzy nie byli udawanymi katolikami. Bóg z Tobą i nawróć sie.
zatroskany2019.05.3 18:57
Wspaniały bełkot
JaKi2019.05.3 19:21
Czego nie zrozumiałeś lub udajesz że nie rozumiesz?Chętnie wyjaśnię,albo nie,bo widzę że jesteś z tych "niedzielnych katolików" co udają wierzących w Boga.
Marek2019.05.3 19:44
Daj spokój mglisty katoliku. Swoje lewackie morały i truizmy to możesz prawić na rodzinnym grillu. Może ktoś łyknie te anegdotki o "miłości i zrozumieniu".
Majestic2019.05.3 19:03
a przyczyną tych komentarzy jest Tusk, gdyby nie on to Ludzie nie mieliby powodów do ostrzejszej rekcji/ Z Tuskiem po dobroci nie sposób się rozmówić, a i z jego wielbicielami trzeba dosadniej postąpić, taki klimat który tworzą tusko podobni/
AB2019.05.4 4:54
Tak, są pełne miłości do Polski i Polaków, ponieważ ich autorzy nie chcą, żeby łgarz spod ciemnej gwiazdy niszczył naszą Ojczyznę. Być katolikiem, to też umieć powiedzieć: Non possumus, jak kardynał Wyszyński. Być katolikiem to nazwać zło złem, a dobro - dobrem.
Topek2019.05.3 17:29
Wypowiedzi przyszłego Prezydenta Pana Donalda Tuska są na tak wysokim poziomie że wyznawcy Kaczyzmu nie rozumieją co mówi
Piotr2019.05.3 17:53
Zgłoś swojemu ,prowadzącemu lekarzowi, że leki ,które ci przepisał całkowicie przestały działać.
Marek2019.05.3 19:38
Nie tylko że przestały działać ale zaczęły działać odwrotnie do normalności.Może mu się przeterminowały bo za rzadko bierze. Zresztą tuskomatoły wszyscy jadą równo na haju i przeterminowanych lekach.
zatroskany2019.05.3 18:52
Topek dawno się tak nie uśmiałem ...jak teraz kiedy czytałem co napisałeś
Majestic2019.05.3 18:58
wmawiaj to sobie dalej, z rozumowaniem to u zwolennikow Tuska krucho, gdybys myslal to nie mowilbys ze Tusk zostanie prezydentem.
Majestic2019.05.3 17:22
to już kolejny raz gdy Tusk próbuje zyskać dla POlszewikow zwolenników, marne szanse że jeszcze będzie miał władze za dużo afer ma za uszami.
12019.05.3 17:14
Ale tepaki prawaki boja sie Tuska!On z was tylko jaja sobie robi.
Marek2019.05.3 17:08
Dziadek Tusk już nie w tej formie co kiedyś. Jeszcze kąsa, ale nie ma już wystarczająco dużo siły, aby mocno zacisnąć szczęki.
Tippi2019.05.3 17:07
Po co fronda pisze o sługusach kundelkach typu rudy obleś?? nikogo to nie interesuje co ten zdrajca zabełkoce na pseudo uniwersytecie. tylko dlaczego Polacy maja utrzymywać ze swoich podatków tą pseudouczelnie?
Foster2019.05.3 17:06
Nie oglądałem defilady i było warto. Z uwagą wysłuchałem wykładu Prezydenta UE Donalda Tuska i nie żałuję. Dużo trafnych odniesień do historii nauk politycznych, błyskotliwych i trafnych uwag do teraźniejszości, przemyśleń osobistych. Warto było go wysłuchać. Jako polityk zrobił ogromny postęp. Szkoda tylko, że w tym samym czasie była defilada, bo musiałem z czegoś zrezygnować. Jak mamy takich zdolnych polityków to jako naród możemy być spokojni o przyszłość.
Piotr2019.05.3 17:49
Bóg cię już dawno opuścił i rozum z resztą też. :/
Foster2019.05.3 18:53
Nie rozumiem - dzięki Bogu ciągle jestem radosnym, szczęśliwym i rodzinnym człowiekiem. Myślę, że potrafię odróżnić fałsz od przekonań, propagandę od prawdy, hipokrytę od człowieka brzydzącego się kłamstwem. Zbyt wiele w swoim dość długim życiu przeżyłem, żeby w ocenie innych kierować się niechęcią, a nawet nienawiścią, co wyraźnie wyczuwam u Ciebie. Naucz się słuchać i kochać innych. Być może wtedy zauważysz, że Bóg kocha wszystkich, bo Bóg jest miłością i tego samego oczekuje od Ciebie. Nie skreślaj Donalda Tuska, bo być może będzie wkrótce Twoim Prezydentem.
Marek2019.05.3 19:47
Józek a ty znów leków na wieczór nie wziąłeś?!?
AB2019.05.4 4:49
Klakier się odezwał. Co za komedia!
Jan Radziszewski2019.05.3 17:04
Dzisiaj błysnął na Uniwerku , ale czy jutro Donald Tusk wraz z swą ferajną w piekle równie dobrze wypadnie? ot pytanie za 100 milionów Euro, kto da więcej ?
krzysztof2019.05.3 17:02
UW TO OSTOJA LEWACTWA I KŁAMSTWA PRZED TUSKIEM WYSTAPIŁ PASKUDNY ATEISTA I LEWAK POKAŻCIE GO JESZCZE RAZ HAŃBA
tusk2019.05.3 16:59
NOCNA ZMIANA - "Panowie, policzmy głosy...."
Piotr2019.05.3 17:47
Szczujnie TVN i Gadzinówka Wybiórcza tak lemingom w główkach namieszały, że twój cytat, choć bardzo na miejscu nic w ich postrzeganiu kłamcy Tuska nie zmieni.
Agnieszka2019.05.3 16:58
Śmieszne a może raczej żałosne. Jak sobie ustalili 4 lata temu swoją narrację, że oni to będą od tej demokracji i konstytucji, tak się na tym zafiksowali i mniejsza o to, że nijak to się ma do rzeczywistości, bo się nie udało wwalić obecnej władzy na z góry zaplanowane lub spodziewane pozycje uczciwie pojmowanego chrześcijaństwa, bo na przykład prezydent Duda, to już taki wielbiciel demokracji i kompromisów, że jakby miał na Synaju otrzymać z Nieba 10 Przykazań Bożych, to zanim ogłosiłby je ludziom, to najpierw referendum w piekle by zrobił, żeby być pewny, że diabeł nie ma nic przeciwko i większość stworzeń jest za. I jaką niby oni widzą konserwatywną władzę? Myślą, że ludzie durni i nie wiedzą, że się z kolegami podmienili, co mają konserwatystów zneutralizować skoro im się nie udało ich unicestwić? A już facetowi, co chce Chrystusa krzyżować i unicestwiać w ludzkich sercach eksterminacją niechcianych, nienarodzonych dzieci i innymi tzw. "prawami kobiet" czy "mniejszości" itp. to naprawdę nie godzi się być tak obłudnym, żeby robić z siebie tego, co niby z Chrystusem przeciw zabijającym. A o Krzyżu panie Tusk, to już dawno zapomnieli i ci z lewej i ci podobno z prawej odkąd wyjechałeś i przestałeś go wykorzystywać do deprawowania polskiej młodzieży pochwalaniem bezczeszczenia go po Smoleńsku. Pan panie Tusk, to chyba myśli, ze bez pana to w Polsce czas się zatrzymał, gdy tymczasem tobie podobni prowokatorzy nie ustają w pomysłowości i na przykład wymyślili konserwatystom nie obronę krzyża po ich atakach, ale walkę z bananami. Celem ma być postęp w Polsce a o nim ma świadczyć kobieta na urzędzie prezydenta RP? Chcesz nas pan do średniowiecza cofnąć, gdy ws. Jadwiga królem Polski została?
Tippi2019.05.3 17:11
Nie nazywaj tego smiecia antypolskiego panem
JR2019.05.3 17:13
Namieszała Pani, że trudno zrozumieć o co w tej wypowiedzi chodzi. Radzę na przyszłość napisać najpierw sobie na brudno i dopiero po poprawkach na czysto.
Foster2019.05.4 10:49
Czytam już kilka razy ten tekst i nic nie rozumiem. Kobieto - staraj się pisać zrozumiale.
AB2019.05.3 16:54
Przyjechał łgarz i niemiecki sługus psuć Polakom święto narodowe. Gdzie moja emerytura z OFE - złodzieju?
KAZDY ZYD JUDASZ TO OSZUST2019.05.3 16:26
ZYDOWSKIE PASOZYTY Z NYCZEM WLACZNIE ZA BARDZO SIE W .....JA W POLAKOW SPRAWY.NIE PODOBA SIE POLSKA TO WYPAD SZUJE DO SODOMY I GOMORY.
Foster2019.05.3 17:21
Jak śmiesz biskupa Rzeczypospolitej obrażać, paskudny antysemito..
KOSZERNA WESZ2019.05.3 19:53
PRZECIEZ TO WASZ ZYDOWSKI BISKUP CO WYGRYZL POLAKA BISKUPA WIELGUSA
rozbawiony2019.05.3 16:24
Niestety każdy NORMALNY człowiek nie będzie jak pisie piał hymnów na temat psychopaty czy budynia
kibic2019.05.3 16:24
A tego Pałysa "rektora" nie można wysłać na zielona trawkę !!!
Tippi2019.05.3 17:11
Dobre pytanie co to jest??
Foster2019.05.3 20:11
Nie można bo ma być niezależny i dbać o pluralizm poglądów. To przecież takie oczywiste, a ty marzysz o dyktaturze.
Olej2019.05.3 16:10
Konieczność łączenia przez rąbanie ! Platformers, plajtformers transformujący, w szajsformers Plat-formers jest taki pic, bierze wszystko daje nic ! Bierze stołki i urzędy, spółki słupy i agendy. Bierze wszystko tak jak leci a z budżetu eci peci. A frajerom z wielkich miast bajer elit bzdetów blask. Już wracają nitra franci hochsztapleria i miglanci, Gold ambaras się szykuje gdy z Brukseli ściągną szuję. Z orderami Rathenau’a z rudą mendą zgraja cała, W lewo, w prawo tyłem w przód, Na manowcach durny lud. Są przemowy, przemówienia dyrdymały i pieprzenia. Są laudacje i kolacje, Lanie w banie, w demokrację, W demokrację wierna zgrajo, ,a w trzy karty z tobą grają, W demokrację z rudą mendą, Na urzędach sitwy siędą. Liberalizm ich w poglądach, A za mordę biorą w sądch, Liberalizm salon pieści, Motłochowi pięścią treści Wyuszczone uchwałami Byś żył ludu złudzeniami Być harował na śmieciówkach I kupował syf w sieciówkach By cię elit cała zgraja Weilkopańsko dosiadała.
Ordon2019.05.3 16:08
Reytan jest szmatą kremlowską co w Polsce nie mieszka. Reytan jest szmatą kremlowską co w Polsce nie mieszka. Reytan jest szmatą kremlowską co w Polsce nie mieszka.
KAZDY ZYD JUDASZ TO OSZUST2019.05.3 16:24
A TY GNIDO ZYDOWSKA GDZIE MIESZKASZ
Ordon2019.05.3 17:05
Moskiewska ku..wo, jestem obywatelem Rz. P.
KOSZERNA WESZ2019.05.3 19:51
ICEK OBYWATEL TO NIE ZNACZY POLAK
Cogito ergo sum2019.05.3 16:04
Chyba wykład Tuska był przede wszystkim nużący. Natomiast Jażdżewski pokazał pazura oraz to jak daleko jest od zdrowego rozsądku i czucia narodu polskiego.
REYTAN2019.05.3 16:03
DZIS Z OKAZJI POLAKOW SWIETA ZYDOKOMUNA RODEM Z NIEMIE ROSJI I SODOMY I GOMORY PRZYPUSCILA FRONTALNY ATAK NA NAS POLAKOW ZA TO ZE MY DECYDUJEMY JAK CHCEMY ZYC JESZCZE NIE DOKONCA W WOLNEJ POLSCE.ALE TO JEST KARA ZA TO ZE CZESC POLAKOW POSZLA DROGA JUDASZY KTORZY UBRANI W GESTY NIBY PATRIOTYCZNE PROWADZILI NAS 30 LAT DO RUINY GOSPODARCZEJ I DO CALKOWITEGO UZALEZNIENIA OD NIEMIEC ROSJI I ZYDOSTWA .
zygfryd2019.05.3 16:02
Jego miejsce jest to Cela więzienna mały malutki nijaki bezideowy pusty jak wydmuszka obrażający innych szkoda na niego czasu sługus niemiecki i nic poza tym patriota żaden w ten dzień i faktycznie jeden wielki bełkot prymitywizmu cela z widokiem na mur.
Jestem w Kościele2019.05.3 16:01
In other news, słowacka policja zatrzymała 20-letniego Polaka, który uciekł z miejsca wypadku, do którego doszło w regionie orawskim. Mężczyzna nie zatrzymał się na polecenie funkcjonariuszy, w związku z czym musieli użyć broni.
Marta2019.05.3 16:12
N i co? co z tego wynika? Dlaczego o tym piszesz?
Bimba2019.05.5 1:50
Dam głowę, że to był katolik
Max Fiend2019.05.3 15:54
Oj boli kuper, oj boli :-D
klaus2019.05.3 15:54
tak to był bełkot, a proszę odnieść się do słów Ministra Gowina w rządzie PiS , że właśnie trzeba zmiany i wpisania do tego aktu przynależności do UNI EU. i proszę nie mamić, że wystąpił i to powiedział, powiedział i to podkreślam najsłabszy Minister w Rządzie PiS Gowin , po prostu ukryta piąta kolumna.
Jarek2019.05.3 15:52
Pan Tusk nie miał specjalnie głowy do nauki ? Więc wybrał historię, a później politykę, nie drogę naukowo-badawczą, czy chociażby ścieżkę nauczycielską? Donald wybrał KOMPETENCJE MIĘKKIE ??? Nam tu w Polsce potrzeba ekonomistów i inżynierów, nie UE-bajkopisarzy ...! ! ! ! ! !
anonim2019.05.3 15:52
Mam również nadzieję, że nikt przy zdrowych zmysłach głupot o Unii i NATO, wpisywał nie będzie, bo póki co nasz wpływ na kształt tych instytucji jest znikomy!
bogdanus2019.05.3 15:51
Tusk znowu odleciał i straszy nierozumnych przez hegemonią i rozkładem UE, ma tu na myśli PIS. Oparł się na swoim stanowisku jako Szef Rady Europy, to ma mu nadać wiarygodności. Zapomniał jednak co kilka dni temu powiedział Juncker, ”Polsce nie grozi Polexit”. Dzisiaj trwa walka jaka będzie UE, czy to będzie Europa wolnych narodów czy zunifikowana. Gdyby wygrała opcja europy wolnych narodów, to władza globalistów i ich przyszłe plany byłyby zatrzymane. Oczywiście PIS stoi po tej złej stronie, bo chce wolnych równych narodów w UE. Tusk ładnie mówi ale nie potrafi rządzić, na tym polega siła i manipulacja sercami ludzi o podobnych poglądach, że mu wierzą. Każdy ma prawo do przekonań, jednak niedobrze jest, gdy Tusk demagog zdobywa władzę i przez nieudolne rządzenie. Znowu polakom zaczyna się żyć gorzej.
Tippi2019.05.3 17:10
To g... nigdy nie dojdzie do władzy w Polsce!
Piotr2019.05.3 17:38
Mamy taką nadzieję. Oby Twe słowa ciałem się stały. Warto wiedzieć: http://www.fronda.pl/a/broniarz-zalatwil-nauczycieli-pensje-ich-zszokowaly,126158.html
Mathilda2019.05.4 5:01
Uwaga, bo gdzie się dwóch bije trzeci korzysta, a wokół manipulacje typu dziel i rządź. W Potopie, Sienkiewicz ustami Kmicica ostrzega w liście, aby trzymać się razem w dużej kupie, nie dzielić armii na małe grupy, bo nadciągający zdrajca Bogusław sprzysiężony ze Szwedami wybije jedna za drugą te małe a liczne zbrojne grupy.
ignacy 2019.05.3 15:50
Tusk miał wykład o tym co właśnie robił z PO przez 8lat a nie powinni . Łamali konstytucje do spóły z Rzeplińskim , łamali prawa obywateli nie respektując ich praw . POdobne wykłady miał komunista Bauman we Wrocławiu . Tusk to zakała demokracji .
Krzysztof2019.05.3 15:49
Czy już odkrył, gdzie zostały wyprowadzone miliardy zł prze mafie vatowskie za jego rządów, czy jeszcze nie wie?
anonim2019.05.3 15:49
Jeżeli konstytucja nie jest świętością, a nie jest, to nie jest również świętym obowiązkiem jej przestrzeganie. Dziesięć przykazań jest świętością i jest świętym obowiązkiem ich przestrzeganie, szczególnie w przypadku Tuska ważne ósme: nie mów fałszywego świadectwa!
Polak2019.05.3 15:42
I kłamca UE
Grizzly2019.05.3 15:37
Spod kiecki Adolfiny sobie POszczekaj szwabski kundlu!
Leon2019.05.3 15:54
Ale Adolfina nisi spodnie.
Grizzly2019.05.3 16:08
... i kamasze. To niech POszczeka spod kiecki Guya
Polak Ateista Dumny Gej 2019.05.3 15:36
Fronda powinna napisać "Tusk z a o r a ł" tak, że nie ma bata! ̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿ łóżeczko Jarku. czas się położyć ┬──┬ ノ( ゜-゜ノ) peace :)
Witek2019.05.3 15:51
Fajna grafika . Dlaczego na niej masz zatkane uszy i udajesz niewidomego ?
Polak Ateista Dumny Gej 2019.05.3 15:56
to okulary kochanie (▰˘◡˘▰)
Witek2019.05.3 16:17
Proszę zmienić okulistę gdyż wielu rzeczy Pan nie zauważa : - } Panie Piotrze mam żonę i słowo ( kochanie ) jest zarezerwowane tylko dla niej . Pozdrawiam . Miłego dnia .
Beata2019.05.3 16:20
Panie Piotrze, trzeba słuchać ze zrozumieniem.
Valentynka2019.05.3 17:27
A ja myślałam ze to kretino nabazgrał a to łapka! Jest już a nim gorzej to objawy schizofrenii kwalifikujące do leczenia. Żegnam Napoleona.
Polak2019.05.3 17:51
Ale mieszasz chłopie
Obersturmführer Bruner2019.05.4 0:02
Mamo Chińczyk jaki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mathilda2019.05.4 4:46
Zastanawia mnie czy to arabski czy chiński czy nowa wersja esperanto w wielo-kulturowych wizji pana Piotra .... hmmmm .. okulary to jak symbol kobry grzechoczącej przed jadowitym atakiem ... i wokół cisza jak zasiał makiem.
Ryszard Olejniczak2019.05.3 15:36
Łabędzi śpiew.
ochrona przed pedofilami w sutannach2019.05.3 15:34
fronda pis i Rydzyk boją sie że Tusk wróci
czekam kiedy sprawiedliwosci stanie sie zadosc2019.05.3 15:55
Dla mnie Tuzk to zwykly unijny pajac ktory nigdy by w polityce nie zaistnial jakby nie szwabskie korzenie i nie srsbrniki z niemiec.To jest pierwszy targowiczan po okraglym stole ktory z niemcami potajemnie knul ograbienie polski i to mu sie udalo .oprocz nocnej zmiany i ofe pozwolil okrasc zydom i niemcom polski budzet na okolo 300 miliardow zlotych..
JR2019.05.3 16:07
To on się powinien bać! Jak chce kompromitacji to niech startuje! Kto by złodzieja wybrał? Tylko złodzieje, którzy mieli raj gdy był premierem. Polacy jednak nie będą podcinać gałęzi, na których siedzą.
Piotr2019.05.3 17:33
Niech wróci. Pójdzie tam, gdzie jego miejsce. Do pudła !
Hila2019.05.3 21:03
Potrafisz rozbawić a byłam taka smutna. Może i wróci ale nigdy już nie będzie ważnym poltykiem będzie tylko dobrym gadaczem bo tylko to potrafi,
Mirek2019.05.3 15:30
Wredny niemiecki knecht chce za wszelką cenę namieszać . Boi sie że po wyborach w październiku on jako zdrajca , złodziej i cyniczny łgarz może trafić za kraty ,.
Polak2019.05.3 15:24
To był jeden wielki bełkot cesarza eurokołchozu, Oprócz plucia i szczucia totalny bełkot, jedno zdanie przeczy drugiemu. Ale targowica,lewactwo i koderaści zachwycenie.
zorro2019.05.3 15:33
ryży czopek merkel to złodziej ,zdrajca i intelektualne ZERO--tylko pluć mu w twarz za zdradę Polski
JR2019.05.3 16:01
A na co tego ryżego złodzieja stać? Ma on jakiś honor? Gdyby miał to do kraju by się wstydził przyjechać! Ale dziwi mnie też fakt, że przyjmują go ludzie niby z tytułami naukowymi, a durni są jak po podstawowym wykształceniu. To mi kadra na tym uniwersytecie! I takie badziewie uczy studentów! Nawet nie ma co komentować bo trudno się zniżać do tego poziomu.
M.2019.05.3 18:41
Ja jednak poprosze o szacunek i poklon przed Przewodniczacym RE, wybranym 27:1 przez Unie Europejska (wasza ojczyzne), który zmiazdzyl to zero intelektualne i przekupe targowa Szydlo i jej pseudo-kandydata. No i takze o szacunek dla przyszlego Prezydenta RP, nastepcy Adriana pseudonim dóóóópa
Witek2019.05.3 19:08
Ma Pan rację .O szacunek dla Tuska trzeba prosić .Dla obcych jest bohaterem ,dla Polaków zdrajcą POLSKICH interesów . pozdrawiam .