Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, Zjednoczona Prawica odniosłoby zdecydowane zwycięstwo – wynika z sondażu przeprowadzonego przez pracownię Social Changes. Według wyników badania może liczyć na aż 40 proc. głosów!

Jak podkreśla portal wpolityce.pl, na zlecenie którego przeprowadzony został sondaż, mamy do czynienia z najlepszym wynikiem Zjednoczonej Prawicy od października 2020 roku. Zyskała też 4 punkty procentowe w porównaniu do poprzedniej fali badań.

Na drugim miejscu, ale daleko za PiS, uplasowała się Koalicja Obywatelska. Swój głos chce na nią oddać 25 proc. uczestników badania. To spadek o 1 punkt procentowy. Podium zamyka Polska 2050, która zyskuje 1 punkt procentowy i łącznie może mówić o poparciu 12 proc. respondentów.

Dalsze miejsca zajęły Konfederacja (8 proc. i spadek o 3 punkty) oraz Lewica (8 proc. poparcia i spadek o 2 punkty procentowe).

Poza Sejmem ląduje Polskie Stronnictwo Ludowe z 3 proc. poparcia (1 punkt więcej niż ostatnio) i Kukiz’15, które może liczyć tylko na 2 proc. głosów (wzrost o 1 punkt). Głos na Porozumienie chciałby oddać dokładnie 1 proc. badanych.

Deklarowana frekwencja to 54 proc. i jest o 3 punkty proc. wyższa w porównaniu do badania sprzed tygodnia. Sondaż przeprowadzono w dniach 22-25 kwietnia.