Sondaż. W drugiej turze prezydent zawalczy z Trzaskowskim - zdjęcie
16.05.20, 18:05Fot. Rafał Trzaskowski, via: Wikipedia CC 2.0/ Prezydent.gov, via: Wikipedia 4.0 (zdj. edytowane)

Sondaż. W drugiej turze prezydent zawalczy z Trzaskowskim

44

Po wczorajszym zebraniu zarządu Platformy Obywatelskiej władze partii, wraz ze swoimi koalicjantami, oświadczyli, że nowym kandydatem w wyborach prezydenckich z ramienia KO został obecny prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski. Wedle najnowszego sondażu przeprowadzonego dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej”, to właśnie on zmierzy się w II turze wyborów z ubiegającym się o reelekcję prezydentem Andrzejem Dudą.

Pracownia United Surveys przeprowadziła badanie na zlecenie RMF FM i „Dziennika Gazety Polskiej”, w którym uwzględniła nowego kandydata KO, Rafała Trzaskowskiego. Respondentom zadano pytanie o to, na kogo zagłosują w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Zdecydowanym faworytem jest prezydent Andrzej Duda, który cieszy się 43,7 proc. deklarowanych głosów. Drugie miejsce zajmuje kandydat KO Rafał Trzaskowski, na którego głos oddałoby 14. proc. badanych. Podium zamyka niezależny kandydat Szymon Hołownia, którego deklarowane poparcie wynosi 13,3 proc.

Za Hołownią jest prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Na przedstawiciela Ludowców zagłosowałoby 9,8 proc. ankietowanych. Krzysztof Bosak zdobyłby 6,9 proc. głosów. Najmniejsze poparcie odnotował kandydat Lewicy Robert Biedroń, na którego chciałoby zagłosować jedynie 5,2 proc. badanych. Pozostałe 7,1 ankietowanych nie wie jeszcze na kogo oddała głos.

Na pytanie o samo wzięcie udziału w wyborach, odpowiedź „zdecydowanie tak” wybrało 41,4 proc. ankietowanych. „Raczej tak” odpowiedziało 11,7 proc. „Zdecydowanie nie” odpowiedziało 28,4 proc., a „raczej nie” 14,6 proc. respondentów. Osoby niezdecydowane to 3,9 proc.

kak/RMF 24

Komentarze (44):

wujek dobra rada2020.06.4 12:45
Na Trzaskowskiego 14% glosow? Absurd. Przynajmniej 24%.
Uwaga !2020.05.17 11:53
Ludzie, zobaczcie, jak wzmacniam moją odporność na wаlkę z koronawirusem. Piszę o tym na moim blogu ---> yourblogg.info/covid
grom2020.05.17 5:27
W drugiej turze to Kosiniak zawalczy z Trzaskowskim, Adrian pójdzie się paść.
Jan Radziszewski 2020.05.17 1:38
orędzia 10.05.2020r. Godzina 16:49 Jezus: Dzieci moje umiłowane. Dziś czasy ostatnie i wiedzcie, że dzień Mego ponownego przyjścia zbliża się a sąd Mój odbędzie się nad każdą duszą. Wiele jest dróg co prowadzi do Boga i każda dusza ma swoją drogę. Lecz na te czasy Bóg dał wam drogę przez Maryję i przez Maryję najpewniej dojdziecie przez Jej wstawiennictwo i dzięki Jej opiece. Dziś wiele dusz utraciło wiarę i na sobie się opiera, dlatego teraz wielu straciło sens życia bo życie ich opierało się na posiadaniu. To, że wybory prezydenckie zostały przesunięte jest zasługą wielu modlitw. Lecz wiedzcie, że w swoim czasie wszystko się wypełni a wynik wyborów jest przesądzony. Tak drogie dzieci, módlcie się za Rząd Polski by wszystkie złe plany zostały zniweczone. Tak Premierze Morawiecki wkrótce twe rządy zostaną zakończone, lecz czas działania klątwy jeszcze dotkliwie odczujesz. Zaś Ministrze Szumowski wiedz, że zło któremu służysz zemści się na Tobie bo taki jest wyrok Boży. Każdy kto teraz jest u sercu władzy niech wie i niech pamięta, że jeśli swej przysięgi nie dochowa by służyć Polsce i narodowi Polskiemu dla jego dobra zostanie dotknięty ręką Bożą, ręką Sprawiedliwości. A ci co wiary nie mają i co się zaprzedali niech wiedzą, że jawne staną się ich uczynki i nie unikną kompromitacji. Tak dzieci moje w czasie gdy siły zła wzmogły swe działanie i szatan uderza ze zdwojoną siłą w modlitwie nie ustawajcie, i zło siłą modlitwy zwyciężajcie. Czas już bliski i ważą się losy waszego kraju. Módlcie się o pokój, gdyż będą się szerzyć prowokacje podsycające bunt i złość. Nie pozwólcie się sprowokować, nie ma silniejszej broni niż Różaniec. Czyż ta modlitwa nie zwycięży każde zło? Czas już ostatni i na ten czas dałem wam Różaniec, dałem wam Maryję, dałem wam Jej płaszcz. Każdy mężczyzna powinien wiedzieć jak ma bronić swoją rodzinę i jest to czas dla odważnych mężów co obronią swą rodzinę. Nikt kto ma rozum wroga nie wpuszcza do swego domu, pierwej sam zginie.
kkp_kretyn2020.05.16 22:22
Do osoby: katolicka kretynizacja polski::: Czy wiesz jaki jest numer pogotowia, aby cie zawiezli do szpitala psychiatrycznego? Moze ci go podac, bo potrzebujesz go bezwarunkowo i natychmiast. Smrod idzie z twojego tylka! Wytrzyj sobie dupsko od twojego smierdzacego i wychodzacego gowna, bo smrod zionie na cala planete i to nie jest zgodne z nauczaniem grety thunberg!!! Moze nie umiesz uzywac papieru toaletowego? A czy wiesz co to jest mydlo? A moze masz syfy na calym ciele?
Nina2020.05.16 20:18
Od obecnego "prezydenta" nietrudno być lepszym, Trzaskowski wydaje się być dobrym wyborem.
...2020.05.16 22:05
Ale od Trzaskoszczaka też niewielki wysiłek. Tylko wiośniak jest gorszy od nich obu.
krakus2020.05.16 20:16
Duda... mierny prezydent, długopis podpisujący każdy bubel rządowy, zaprzysięgający komuchów... gdy mógł się wykazać i np. pomóc frankowiczon to sprawę olał, wolał wygłupiać się na tik-toku.
Emilia2020.05.17 0:57
krakusie / lechu/ KŁAMIESZ! JEST ODWROTNIE! SAM WIESZ ŻE TAK NIE JEST, JAK PISZESZ ! GDYBY BYŁ TAKI ZŁY I MIERNY TO NIE BYŁOBY SENSU JEGO OCZERNIAĆ! BO I TAK BYŁBY NIESZKODLIWY!
werty2020.05.16 19:20
szkoda wogóle brać poważnie te sondaże bo wyniki sa tak różne że komedia.jedno jest pewne ,że obecny prezyd.ma duże szanse na wygranie w 1-szej turze.reszta to tło.
Klikaniem nie zaklikasz prawdy.2020.05.16 19:03
The Journal of the American Medical Association, najbardziej prestiżowa publikacja medyczna w USA wraz The American Psychiatric Association i z US Justice Dept. zrobili wieloletnie kompleksowe badania nad pedofilią, wyniki tych badań opublikowano 4 lata temu. Rezultaty są wręcz tragiczne dla homoseksualistów - prawie 100% pedofilia pośród "mężczyzn". Co jest jeszcze bardziej tragiczne, że każdy złapany i skazany pedofil-homosekualista nie wykazał najmniejszej skruchy. Inaczej mówiąc, są pozbawieni wszelkiej ludzkiej empatii wobec swych ofiar. Trudno takich klasyfikować jako człowieka - to są subhumans, untermenschen. Możesz być z siebie dumny", dumny geju-pedofilu.
Emilia2020.05.17 0:52
Aż się uśmiechnęłam, czytając ten urywek z Journal, zacytowany tu przez ciebie. Znam go, mam go, tylko jeszcze w dłuższej formie. To jest święta prawda! Tylko, że ci pedofile nie chcą tego widzieć! HiV też ich nie obchodzi!, tylko nasz KK! Ten Lech Keller...."dumny gej.." udaje, że tego nie czyta. Nie odpisze. Chce zakrzyczeć prawdę o sobie, dlatego tak prześladuje z nienawiści nasz KK !
M.2020.05.16 19:01
Dlaczego tak nagle przeskoczyliscie ze szczucia na Pania Kidawe na szczucie na Pana Prezydenta Trzaskowskiego, frondo-scier*wa? Z bogiem.
JM2020.05.16 19:00
Czy Trzaskowski został już zatwierdzony przez Państwową Komisję Wyborczą? Czy zgłoszenie może być w ogóle dokonane? Czy to jest zgodne z Konstytucją? Na ile dni przed wyborami może być zgłoszony kandydat? Czy odpowiednie służby śledzą poczynania totalnej bandy? Może podpisy są już drukowane! Kto będzie zbierał podpisy z jednoczesnym zachowaniem bezpieczeństwa podczas podpisywania? Czy każdy podpisujący będzie miał zabezpieczony przez producenta długopis? Sama totalna banda ma zastrzeżenia do głosowania, a do zbierania podpisów nie? Chyba lepiej jest stworzyć odpowiednie warunki podczas wyborów inż podczas zbierania podpisów!!!
Polak Ateista Dumny Gej2020.05.16 18:47
Hej, baw się razem z nami.... "Do chowanego" zapraszamy! Właśnie wydalam ostatnie szare komórki i przygotowuje odbytnice. I możemy się "bawić w chowanego", w odbytnice. ░░░░░░░░░░░█▀▀░░█░░░░░░ ░░░░░░▄▀▀▀▀░░░░░█▄▄░░░░ ░░░░░░█░█░░░░░░░░░░▐░░░ ░░░░░░▐▐░░░░░░░░░▄░▐░░░ ░░░░░░█░░░░░░░░▄▀▀░▐░░░ ░░░░▄▀░░░░░░░░▐░▄▄▀░░░░ ░░▄▀░░░▐░░░░░█▄▀░▐░░░░░ ░░█░░░▐░░░░░░░░▄░█░░░░░ ░░░█▄░░▀▄░░░░▄▀▐░█░░░░░ ░░░█▐▀▀▀░▀▀▀▀░░▐░█░░░░░ ░░▐█▐▄░░░░░░░░░▐░█▄▄░░░ ░░░▀▀▄░░░░░░░░▄▐▄▄▄▀░░░ Mam HIV, koronawirus może skróci moją samotność.
onanizm sondażami2020.05.16 18:45
Pamiętajcie kandydaci, Ludzie głosują PORTFELAMI ! Wybory rozstrzyga niewielka grupa wyborców określanych jako "niezdecydowani - niezależni", a tych jest okolo 10% całego elektoratu. Kandydacie, adresuj do nich, a nie do swoich zwolenników. I najważniejsze, NIE BĄDŹ CHAMEM, TY I TWOJA KAMPANIA, bo to jest recepta na przegrane wybory!
Polak Ateista Dumny Gej2020.05.16 18:37
ZABAWA W CHOWANEGO nowy dokument o pedofilii w katosekcie https://www.youtube.com/watch?v=T0ym5kPf3Vc zapraszamy na seans!
Urszula2020.05.16 18:36
Poparcie dla PADa maleje. https://wiadomosci.onet.pl/kraj/wybory-prezydenckie-2020-sondaz-poparcia-dla-andrzeja-dudy/e5zzfph
STANISLAW2020.05.16 18:34
Przed poprzednimi wyborami też był film Sekielskich! Niech się prezydent przygotuje na ataki. Bowiem ten film jest nagonkowy, nie atakiem na sprawcółw indywidualnych, tylko Kościół i katolików!
Agnieszka Dz. 2020.05.16 18:42
Nie sądzę. Warto obejrzeć film, nim się skomentuje. Dzieci, ofiary gwałtów i wykorzystywanial, to też katolicy, z bardzo katolickich rodzin.
Styki2020.05.16 19:37
To tak jak w Holandii. Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego w Holandii wydał zalecenia, w których doradza osobom niebędących w stałych związkach znalezienie sobie na czas epidemii tzw. "sex buddies", czyli znajomych, z którymi mogliby utrzymywać kontakty seksualne.
Agnieszka Dz. 2020.05.16 23:13
A jaki to ma związek z tym co napisałam?
JK2020.05.17 0:35
Agn. ...Dz. Odpowiem ci ! U ciebie ZAWSZE związek jest tylko jeden! Nienawiść do KK, gdyż sama jesteś lewaczką! Bądź sobie, ale nam daj spokój! Wszędzie widzisz tylko zło wśród Katolików.... Nie widzisz nic złego u ateistów, pederastów, lewaków, innych nacji, czy grup społecznych... ....itd, ...itd ! Dlatego zawsze tylko o tej grupie piszesz!
Dam2020.05.16 20:46
Wybory miały być tydzień temu, dlatego premiera była przeniesiona na dzisiaj. Ale dalej rozprowadzaj kłamstwa i manipulacje, może ci za to kość rzucą.
JK2020.05.17 0:26
Stanisław, MASZ RACJĘ Taki jest ich plan, diabelski plan! Ale nigdy nie wygrają z Bogiem! Naszej Wiary nie złamią! Można wszystko napisać, ale trzeba zachować umiar, honor! Nie tak jak Sekielscy! Jak widać tu Zdrajcy znaleźli zdrajcę, któremu za zdradę zapłacili JUDASZOWYMI SREBRNIKAMI! OJ, BĘDĄ ONI MIELI ZAPŁACONE .......
2020.05.16 18:34
A różne pisowskie sondażownie jak Social Changes jeszcze niedawno twierdziły, że #PAD miażdży i orze kontrkandydatów swoim 66% poparciem.
...2020.05.16 20:03
Niedawno? Jeszcze dzisiaj wygrywał w 1. Ja na taką drugą turę się nie wybieram. Albo taki, który będzie postępactwo promował, albo taki, który klepnie "konfiskatę prewencyjną" ober-prokuratorowi. I jeszcze te "ruskie onuce" - na cholerę mam ich kandydata wspierać
katolicka kretynizacja polski 2020.05.16 18:31
Dlaczego nie lubię "PISdzielców"? Bo nie lubię pisdy, pisd generalnie. A co lubię? Jak zgadniesz dam ci numer mojego telefonu.
bono2020.05.17 17:38
do katolicka kretynizacja polski ----lewactwo to patole zdziczałe orangutany mają wiesze IQ niż te lewaki
redaktor 2020.05.17 17:44
katolicka kretynizacja polski -został wychowany na dziełach lenina - - chorują później takie osobniki na schizofrenie paranoidalna...
Marta z domu Kaczyńska2020.05.16 18:27
Ale przystojniacha z tego Trzaskowskiego! obciągnęła bym mu lachę z połykiem, czuje że to będzie mój czwarty mąż.
JK2020.05.17 0:17
LECHU KELLER! TY BEZCZELNA KREATURO! JAK ŚMIESZ PODSTAWIAĆ SIĘ POD NAZWISKA INNYCH LUDZI!! BRAKUJE CI JUŻ NICKÓW? PRZECIEŻ TO JEST KARALNE! Nie umiesz o nikim, ani o niczym innym pisać! Przez okrągłą dobę tylko o pedalstwie i wszelkim zboczeniu piszesz! NAS OD TEGO ZBIERA NA WYMIOTY! WIEMY, ŻE JUŻ NIE MOŻESZ, BO PISZESZ O TYM. ALE TO TWOJA SPRAWA. NIE NASZA! LECZ ODBYT, MASZ USZKODZONY, MASZ CHORE HEMOROIDY!
Foster2020.05.16 18:24
Trzaskowski idzie jak burza. Adrian dostał zadyszki, śmieją się, że to jest przechodzona ciąża.
katolicka kretynizacja polski2020.05.16 18:13
Najważniejsze żeby Trzaskowski załapał się do drugiej tury, a wtedy PADalec zostanie rozdeptany a jego śmierdzące truchło zostanie spuszczone w kiblu!
2020.05.16 18:43
te kretynizacja ty naprę głupia jesteś.
piotr2020.05.16 19:06
To jest wlasnie retotyka potomkow KOMUCHOW.Wulgarne ,chamskie wpisy
Lewacka Kretynizacja Świata2020.05.17 0:02
No i znowu ten płatny troll potwierdza mój nick hehehehehehe
vvvv2020.05.17 17:35
do katolicka kretynizacja polski - lewaki to nieszczęśliwi ludzie- jad nienawiści sączy się od rana do wieczora ..... marzy im się komsomolskaja retoryka i opitalanie się jak na lewactwo patolskie przystało
Atheisten sind dumm - A . Einstein 2020.05.16 18:11
A miał "miażdżyć" w pierwszej.
anonim2020.05.16 18:54
Stachu
pawel2020.05.16 19:04
Oj STACHU,STACHU
Albercik2020.05.16 20:07
A gdyby tak podrasować Bosaka, Jakby Trzaskoski przegrał z Bosakiem to byłby to jakiś znak końca - nie żebym go popierał, ale byłby to rzeczywisty koniec PO-paprańców.
...2020.05.16 22:03
Ona jest słuszna. Ta koncepcja. Koniec popaprańców, to początek końca pisowców. Wracamy do normalności.
Helga Geerhart2020.05.16 22:02
Duda chce przejść do drugiej tury???Sądzę, że już w pierwszej zostanie zmieciony - jak JAKI!!!!