SONDAŻ: PiS znów górą!!! Jak wypadła Koalicja Obywatelska? - zdjęcie
18.10.18, 19:02domena publiczna, Wikimedia Commons, CC0, edytowane

SONDAŻ: PiS znów górą!!! Jak wypadła Koalicja Obywatelska?

Zjednoczona Prawica, Koalicja Obywatelska czy może ktoś jeszcze? Kto wygrałby wybory parlamentarne, gdyby te odbywały się w najbliższą niedzielę? Sprawdziła to sondażownia Kantar Public. 

Większość, bo 31 procent respondentów, głosowałoby na Zjednoczoną Prawicę (Prawo i Sprawiedliwość + Solidarna Polska +Porozumienie). Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska (Platforma Obywatelska z Nowoczesną), z wynikiem na poziomie 24 procent. 

Trzecie miejsce należy do- ex aequo- Kukiz'15 oraz PSL- obie partie w tym sondażu cieszą się poparciem 8 procent ankietowanych. Na kolejnym miejscu jest SLD z wynikiem na poziomie 7 proc. 

Warto jednak zwrócić uwagę, że Zjednoczona Prawica zaliczyła dość duży spadek w porównaniu z wynikiem Prawa i Sprawiedliwości z poprzedniego miesiąca. Koalicja Obywatelska PO z Nowoczesną otrzymała natomiast lepszy wynik niż w poprzednim sondażu Kantar Public sama Platforma. 

Na Partię Razem oraz na Wolność chciało głosować po 2 proc.; na „inną partię” - 1 proc. 17 proc. badanych wskazało opcję "nie mam zdania".

Sondaż został przeprowadzony w dniach 12-17 października 2018 roku, na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1037 pełnoletnich mieszkańców Polski.

yenn/PAP, Fronda.pl