Sondaż: PiS z małą stratą, Hołownia dogania KO - zdjęcie
02.02.21, 08:20Fot. Kancelaria Sejmu, Aleksander Zieliński via Flickr, CC BY 2.0

Sondaż: PiS z małą stratą, Hołownia dogania KO

28

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na 31,1 proc. głosów – wynika z badania przeprowadzonego przez IBRiS dla Onetu.

PiS tym samym traci 1,9 punktu procentowego w porównaniu do badania z grudnia.

W znacznie gorszej sytuacji znajduje się jednak Koalicja Obywatelska. Obecnie może liczyć na 19,2 proc. głosów, co oznacza spadek aż o 3,1 punktu procentowego.

KO dogania coraz szybciej Szymon Hołownia i jego Polska 2050 z wynikiem 16,9 proc. To aż 5,9 punktu procentowego więcej w porównaniu z badaniem z grudnia 2020 roku.

W takim układzie do Sejmu weszłyby także: Lewica (8,9 proc.), Konfederacja (7,4) oraz PSL (5,5).

11,1 proc. uczestników badania nie wie, na kogo chciałoby oddać swój głos.

39,94 proc. respondentów na pytanie o udział w wyborach odparło, że zdecydowanie poszłoby do urn. 12,4 proc. uczestników sondażu twierdzi, że „raczej tak”. 27,43 proc. „zdecydowanie nie”, a „raczej nie” 19,62 proc. Sondaż przeprowadzono w dniach 30-31 stycznia.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (28):

REBUS2021.02.2 14:02
HOLOWNIA + KO= ***** ***
Łomża2021.02.2 12:17
Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża Łomża
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.02.2 11:20
PiSdy tracą władzę raz po raz w kolejnych sondażach i dobrze. Polacy w końcu trzeźwieją, wolno to idzie, ale najważniejsze, że to już stały trend spadkowy dla PiSd.
ekspedientka z monopolowego2021.02.2 11:30
Ja cie znam, tobie wytrzeźwienie nie grozi.
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.02.2 11:32
sry, nie piję alkoholu, poza małą lampką szampana na sylwestra :)
elektryk z monopolowego2021.02.2 11:39
Nie kłam, pijesz na umór, a szampana pije się w dużych szampanówkach, a nie w lampkach.
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.02.2 16:19
piję w lampce, nie projektuj swojego alkoholizmu obcym ludziom w internecie
Lucy2021.02.2 10:46
To znaczy że PIs ma 40 % poparcia.
BTW2021.02.2 10:11
...według tego sondażu PiS traci władzę
Marek2021.02.2 9:45
Najbardziej tragiczny jest fakt że rząd RP działa głupio,nie jest niezależny a każde działania związane z walką z epidemią i tak zyskują akceptacje niby opozycji.Oto przykłady -rząd nie przeprowadza własnych badań na temat rozprzestzeniania sie wirusa w Polsce.Nie jest wstanie podać żadnych danych poza ilościa zgonów którą i tak zakłamywuje w sposób dla siebie wygodny.Nic nie wie w jakich środowiskach wystepuję wirus,w jakich zakładach,podział wiekowy to jest dla nich tabula raza.Walka z wiatrakami dała taki efekt że zgony spowodowane zaniedbaniami ministerstwa zdrowia ,zamknięciem podstawowych placówek służby zdrowia ,oddziałów szpitalnych są przerzucane na wirusa.Przestaliśmy jako naród chorować na cokolwiek innego.Zachorowalność na grypę spadła praktycznie do zera.Minister zdrowia ma to gdzieś bo absolutnie się na ty niezna.Za doradcó ma ludzi którzy są powiązani finansowo z firmami farmaceutycznymi co jest skandalem.Jest zdziwiony gdy dowiaduje się że służba zdrowia w 95% działa tylko jako teleporady .Recepta na to wg.ministra to powołanie komisji.Uwikłanie finansowe tych ludzi jest tak wielkie że nie dopuszczają do użycia alternatywnych srodków przeciw wirusowi.Obłuda do kwadratu to stwierdzenie że sa nie przebadane.Substancje które są stosowane do wstrzykiwania ludzią też są nie przebadane.Wszelkie dane które są przez ministra zdrowia używane do niby walki z wirusem są z jednego źródła ,tygodnika Nature.To takie Wysokie Obcasy.Już podanie tego faktu do publicznej wiadomośći jest skrajna niepdpowiedzialnośćią.Służby innych krajów nie dowierzają!!!! teraz moga ministrem manipulowac jak chcą.Ale premier o tym wie i co ? No właśnie nic.To jest tragedia .Jest tragedia ludzi którzy umierają na raka,gruźlicę,tragedia bankruct i samobójczych śmierci.Ale nazwiska odpowiedzialnych znamy.
Lucy2021.02.2 10:48
Ciekawe kto miałby te "tabelki" wg ciebie wypełniać?Wirus rozprzestrzenia się hurtowo wsród wszystkich ludzi
Marek2021.02.2 11:39
tak grypa nie wybiera.
Polak Dumny nie gej2021.02.2 9:01
Chciałbym kiedyś nas rać na mordę owsiaka. To nie metafora, serio. Chciałbym związać owsiaka, położyć go na ziemi. Zdjąć gacie i nas rać mu na pysk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Anonim2021.02.2 9:07
U lala, groźby karalne... i to na piśmie...
Polak Dumny nie gej2021.02.2 9:08
Bzdura. To tylko marzenia.
hhahahaha2021.02.2 9:09
Zgłoś do prokuratury hahahahahahahaha koniecznie z tabliczką na piersi "idiota"
xx2021.02.2 11:35
mam nadzieje ze tobie ktoś tak nasra. taki z ciebie katolik który na katolickim portalu pisze o tym ,że zrobiłby komuś krzywde. Jesteś obrzydliwy . Możesz sie z nim oczywiscie nie zgadzać , masz do tego prawo. Ale nie nazywaj siebie katolikiem bo nawet obok osoby która kocha boga nie stałes. MIŁUJ BLIŹNIEGO SWEGO JAK SIEBIE SAMEGO
Anonim2021.02.2 8:55
A z kim PiSS wszedłby w koalicje po takiej wygranej? Jakoś o przystawkach (Zero i G-wnin) nic nie piszecie...
Grizzly2021.02.2 8:53
Tę szalupę ratunkową H...wni dla PO zatopią same platfusy swoją masą ewakuacyjną!
katolik2021.02.2 8:45
Beze mnie! Zdrajcy, którym Polacy się powierzyli w wyborach a którzy układają się z nazistami i masonami dla realizowania celu ochrony Ekologii- czyli zmniejszenia liczby ludzi na świecie, nie są godni tego zaufania. Już wydali na siebie wyrok w całokształcie swego życia i działania.
XYZ2021.02.2 8:41
Kilka dni Temu Fronda ogłaszała że PIS ma 38%,dzisiaj niecałe 32%.To ma być ta niewielka strata.
Protest2021.02.2 8:39
OWSIAK TO CHACHMENT I OSZUST!...... OWSIAK TO CHACHMENT I OSZUST!...... OWSIAK TO CHACHMENT I OSZUST!...... OWSIAK TO CHACHMENT I OSZUST!...... OWSIAK TO CHACHMENT I OSZUST!...... OWSIAK TO CHACHMENT I OSZUST!...... OWSIAK TO CHACHMENT I OSZUST!...... OWSIAK TO CHACHMENT I OSZUST!...... OWSIAK TO CHACHMENT I OSZUST!...... OWSIAK TO CHACHMENT I OSZUST!...... OWSIAK TO CHACHMENT I OSZUST!...... OWSIAK TO CHACHMENT I OSZUST!......
XYZ2021.02.2 8:43
Kaczyński powinien zabronić szpitalom przyjmowania sprzętu od WOŚP.A pieniądze po egzorcyzmach do Torunia.
hhahahaha2021.02.2 8:51
Owsiak nie daje żadnych urządzeń do szpitali. Te sprzęty to z ochłapów ze zbiórek od ludzi. Tych ochłapów, których owsiak nie zakosi.
XYZ2021.02.2 9:35
W którym miejscu napisałem że Owsiak.Napisałem że WOŚP,ma tyle pieniedzy ile zbierze od ludzi,to tak jak z rządem.
XX2021.02.2 11:32
XYZ- jest we mnie duża ciekawość kto twoim zdaniem wesprze potrzeby szpitali na wszelkiego rodzaju urządzenia , PISIURY ? MOŻE RYDZYK ? nie... nie wespra , bo dotychczas nie zrobili NIC aby polepszyc stan służby zdrowia . TYLKO CISNĄ po innych , krytykuja owsiaka a NIE ROBIĄ NIC . gsyby tak bardzo zależało im na ,,obaleniu wośp,, sami stworzyliby inną konkurencyjną zbiórke o takim samym charakterze. A NIKT NIE robi takich zbiórek na taka skale / tak bardzo znanych i promowanych / . NIECH kosciol da chociaż połowe tego co zbierze wosp dajmy na to 50 mln na domy samotnych matek, na sprzety dla szpitali, na wsparcie rodzin osob niepełnosprawnych itd. ( to sie nigdy nie wydarzy , bo najlepiej energie stracić na krytykowanie innych )
AAAtomek2021.02.2 8:36
Dzień dobry wszystkim. Kolejny dzień życia w faszystowskim kraju w środku Europy pod butem czarnego okupanta - kierowany przez agentów Moskwy. Motto na dziś: +++++ +++ + KLER
Anonim2021.02.2 11:33
Obecnie oraz dawniej analfabeci podpisywali się krzyżykami, dlatego przetłumaczę: BRAWO PIS + KLER