SONDAŻ: PiS z DWUKROTNĄ przewagą nad PO!!! Nowoczesna poza Sejmem... - zdjęcie
18.09.18, 18:48Zdj. Twitter/PiS_ORG_PL, edytowane

SONDAŻ: PiS z DWUKROTNĄ przewagą nad PO!!! Nowoczesna poza Sejmem...

Najnowszy sondaż Kantar Public pokazuje, że Prawo i Sprawiedliwość, po lekkiej zadyszce, znów bije na głowę przeciwników politycznych. 

Gdyby wybory odbywały się we wrześniu, na partię Jarosława Kaczyńskiego głosowałoby 42 proc. O ponad połowę niższy wynik odnotowała największa partia opozycyjna w polskim parlamencie, czyli Platforma Obywatelska. Oprócz tego do Sejmu weszłyby jeszcze dwa ugrupowania: Kukiz'15 oraz SLD- obie partie odnotowały poparcie na poziomie 6 proc. 

Progu wyborczego nie przekroczyłyby następujące ugrupowania: PSL i Nowoczesna (po 4 proc.), Wolność (2 proc. poparcia) oraz Partia Razem z poparciem na poziomie 1 proc.

14 procent respondentów nie było w stanie wskazać ugrupowania, na które chcieliby oddać głos. Ogółem chęć udziału w wyborach wyraziło 60 proc. badanych. Przeciwnej odpowiedzi udzieliło 28 proc. respondentów. 

Poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości, w porównaniu z sierpniem, wzrosło o 6 procent. Platforma Obywatelska odnotowała spadek o 6 pp. 

Badanie Kantar Public przeprowadzono w dniach 7-12 września na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1023 pełnoletnich mieszkańców Polski, techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo.

yenn/PAP, Fronda.pl