Sondaż: PiS na czele, PO w dalszym ciągu fatalnie - zdjęcie
21.06.21, 06:30Fot. Kancelaria Sejmu, Aleksander Zieliński via Flickr, CC BY 2.0

Sondaż: PiS na czele, PO w dalszym ciągu fatalnie

2

PiS utrzymuje się na prowadzeniu, a Platforma Obywatelska w dalszym ciągu nie jest w stanie przełamać silnego trendu spadkowego - wynika z najnowszego sondażu IBRiS przeprowadzonego na zlecenie Rzeczpospolitej.

PiS może w tym sondażu liczyć na poaprcie 34,7 proc. badanych, co stanowi wzrost o 1 proc. w porównaniu z poprzednim badaniem przeprowadzonym w maju.

Druga w kolejności znajduje się niezmiennie Polska 2050 Szymona Hołowni z poparciem 20,2 proc. badanych. To wzrost o 1,6 proc. w porównaniu z poprzednim badaniem.

Kolejne straty notuje Platforma Obywatelska, na którą zagłosowałoby 13 proc. badanych - jest to kolejny już spadek, tym razem o 1,6 proc.

Do Platformy zbliża się Konfederacja, która może liczyć na poparcie 10,3 proc. badanych. To duży wzrost, aż o 3,4 proc.

Na czwartym miejscu znajduje się Lewica z poparciem 9,1 proc. badanych.

Zgodnie z tym badaniem do Sejmu dostałby się także PSL-Koalicja Polska z poparciem 5,1 proc. badanych (wzrost o 0,2 proc.).

7,7 proc. badanych jest niezdecydowanych. Frekwencja wyniosłaby 49,7 proc.

jkg/rp

Komentarze (2):

katolik2021.06.21 8:36
Abp Gądecki, Jędraszewski, Depo-- leżcie krzyżem i błagajcie BOGA- bo---UWAGA------Naziści SSPIS kłamiąc o napadzie na panstwo przez hakera-- chcą wprowadzić stan wyjatkowy albo klęski żywiołowej, jako atak terrorystyczny na państwo, aby mordować Polaków pseudoszczepionk
katolik2021.06.21 6:56
Episkopacie, Abp Gądecki jesteś współodpowiedzialny za holocaust na Polakach dokonywany przez nazistów i masonów z SSPIS i posłów. Doktorzy Niezależni--- wyjdzcie ostro ze swoim przeciwstawieniem się mordowaniu Polaków niepotrzebnymi śmiercionośnymi zastrzykami, stawieniu oporu nazistom SSPIS, bo inaczej jak tutaj ludzie ostrzegają masoni będą chcieć wcześniej, już w sierpniu na siłę mordować ludzi, to ludzie wyjdą na ulice i będzie wojna. Wiec ruszcie się i to ostro! Prawo nazistowskie nie jest prawem, nie ma prawa obowiazywać i nie ma prawa być przestrzegane! Wojsko i Policja niech sobie uświadomi, że oni i ich rodziny poddane przez SSPIS nazistów dobrowolnemu przymusowi zastrzyków są jak pozostali Polacy poddani działaniu chemii genetycznej, chorobom i śmierci w czasie.